0

بسته های اینترنت موبایل یک ماهه همراه اول، ایرانسل و رایتل

بسته‌های اینترنت موبایل یک‌ماهه‌ی اپراتورهای همراه از پرمصرف‌ترین بسته‌های اینترنتی کشور به حساب می‌آید. همراه اول، ایرانسل و رایتل سعی می‌کنند با ارائه‌ی بسته‌های اینترنت موبایل یک‌ماهه‌ی گوناگون، مخاطبان خود را راضی نگه داشته یا مخاطبان اپراتورهای رقیب را جذب کنند.

بسته‌های اینترنت موبایل یک‌ماهه‌ی اپراتورهای همراه بیشترین مشتری را در بین بسته‌های اینترنت ارائه شده در کشور دارند. با توجه به گسترده‌شدن شبکه‌های 3G و 4G اپراتورهای همراه ایرانی، کاربران اینترنت موبایل روز به روز در حال افزایش هستند و تا کنون بیش از ۲۰ میلیون مشترک یا شماره منحصر فرد به اینترنت تلفن همراه وصل شده‌اند.

بدین خاطر و با توجه به رشد بیش از پیش کاربران اینترنت تلفن همراه، اپراتورهای موبایل ایرانی که به دنبال جلب رضایت مشترکان خود و جذب مشترک بیشتر هستند، هر چند وقت یک‌بار بسته‌های اینترنت خود را به روز می‌کنند. از طرفی با توجه به نزدیک‌تر شدن به اجرای طرح ترابردپذیری این بسته‌ها نیز نقشی تعیین‌کننده خواهند داشت.

همراه اول، ایرانسل و رایتل که از رفتار و نحوه‌ی مشترکان با خبر هستند سعی می‌کنند با ارائه بسته‌های ماهانه‌ی متنوع، کاربران خود را راضی نگه‌داشته و حتی آنها را به مصرف بیشتر نیز ترغیب کنند.

ما در این مطلب تمام بسته‌های اینترنت ماهانه‌ی اپراتورها را در بهترین سرعت‌های ارائه شده در جداول زیر گردآورده کرده و مقایسه، بررسی و تحلیل این بسته‌ها را به عهده‌ی شما مخاطبان و کاربران بگذاریم.

ذکر این نکته ضروری است که بسته‌های آلفا+ همراه اول جدیدا بدون محدودیت سرعت شده و برای شبکه‌های 3G و 4G ارائه می‌شود. به همین خاطر تنها این بسته در این مطلب منتشر شده و از بسته‌های آلفا صرف نظر شده است.

رایتل نیز در دو سرعت پایه و حرفه‌ای اینترنت خود را ارائه می‌دهد و ما با توجه به سرعت بالاتر اینترنت حرفه‌ای، بسته‌های این سرعت که برای استفاده در شبکه‌های 3G و 4G مناسب‌تر است را در این مطلب منتشر کرده‌ایم.

اما ایرانسل سرعت بسته‌های خود را نامحدود اعلام کرده است و محدودیتی برای مشترکان قائل نشده است.

بسته‌های اینترنت همراه اول (نوترینو)  آلفا+ - یک ماهه

حجم کل بسته حجم کل روز حجم شبانه قیمت قیمت هر گیگابیت ۰.۲ ۰.۱ ۰.۱ ۴،۰۰۰ ۲۰،۰۰۰ ۰.۶ ۰.۳ ۰.۳ ۷،۰۰۰ ۱۱،۶۶۶ ۲ ۱ ۱ ۱۰،۰۰۰ ۵،۰۰۰ ۴ ۲ ۲ ۱۲،۰۰۰ ۳،۰۰۰ ۸ ۴ ۴ ۱۷،۰۰۰ ۲،۱۲۵ قیمت‌ها به تومان و حجم‌ها به گیگابیت است.

بسته‌های اینترنت ایرانسل - یک ماهه

حجم کل بسته حجم کل روز حجم شبانه قیمت (تومان) قیمت هر گیگابایت ۰.۲ ۰.۲ ۰ ۵،۰۰۰ ۲۵،۰۰۰ ۰.۷ ۰.۴ ۰.۳ ۸،۰۰۰ ۱۱،۴۲۸ ۰.۸ ۰.۴ ۰.۴ ۸،۵۰۰ ۱۰،۶۲۵ ۲.۵ ۱.۵ ۱ ۱۰،۰۰۰ ۴،۰۰۰ ۳ ۱.۵ ۱.۵ ۱۱،۰۰۰ ۳،۶۶۶ ۳ ۳ ۰ ۱۳،۰۰۰ ۴،۳۳۳ ۵ ۲.۵ ۲.۵ ۱۴،۰۰۰ ۲،۸۰۰ ۵ ۵ ۰ ۲۰،۰۰۰ ۴،۰۰۰ ۹ ۳ ۶ ۲۲،۰۰۰ ۲،۴۴۴ ۱۰ ۵ ۵ ۲۵،۰۰۰ ۲،۵۰۰ ۱۰ ۱۰ ۰ ۳۲،۵۰۰ ۳،۲۵۰ ۱۶ ۸ ۸ ۳۲،۰۰۰ ۲،۰۰۰ ۵ ۵(۶صبح تا ۱۲ ظهر) ۰ ۳،۰۰۰ ۶۰۰ قیمت‌ها به تومان و حجم‌ها به گیگابیت است.

بسته‌های اینترنت رایتل سرعت حرفه‌ای - یک ماهه

حجم کل بسته حجم کل روز حجم شبانه قیمت  قیمت هر گیگابایت ۶ ۳ ۳ ۱۵،۰۰۰ ۲،۵۰۰ ۷ ۷ ۰ ۲۷،۰۰۰ ۳،۸۵۷ ۴ ۲ ۲ (+۵،۰۰۰ دقیقه تماس) ۱۷،۵۰۰ ۴،۳۷۵ ۱۰ ۰ ۱۰ ۱۵،۰۰۰ ۱،۵۰۰ قیمت‌ها به تومان و حجم‌ها به گیگابیت است.

 

 

0

به صرفه ترین قیمت بسته اینترنت موبایل همراه اول، ایرانسل و رایتل

بسته‌‌های اینترنت موبایل یکی از پرکاربردترین بسته‌های اینترنت در کشور است و کاربران ایرانی زیادی از این بسته‌ها استفاده می‌کنند. قیمت اینترنت موبایل برامشترکان اپراتورهای تلفن همراه اهمیت بسیار بالایی دارد.

بسته‌‌های اینترنت تلفن همراه یکی از پرمصرف‌ترین پکیج‌های اینترنتی در ایران است. کاربران ایرانی زیادی از طریق این بسته‌ها به اینترنت وصل می‌شوند تا جایی که برخی از مشترکان در منزل یا محل کار نیز با استفاده از بسته‌های اینترنت موبایل وارد فضای مجازی می‌شوند.

قیمت اینترنت موبایل برای مشترکان اپراتورهای ایرانی یعنی همراه اول، ایرانسل و رایتل از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. کاربران اینترنت موبایل همراه اول، ایرانسل و رایتل همیشه به دنبال استفاده از بهترین و به‌صرفه‌ترین تعرفه‌ها هستند. دلیل ارائه‌ی بسته‌های اینترنتی هم کاهش قیمت اینترنت موبایل و به‌صرفه‌شدن این اینترنت برای مشترکان تلفن همراه است.

به همین خاطر در میان بسته‌های اینترنت موبایل به دنبال به‌صرفه‌ترین بسته هر اپراتور تلفن همراه گشتیم تا آن را به شما معرفی کنیم. 

بسته‌های اینترنتی بر اساس حجم مصرفی اعلام می‌شوند. بر این اساس به‌صرفه‌ترین بسته‌‌ اینترنت همراه در هر اپراتور بسته‌ای است که هزینه‌ی هر گیگابایت حجم مصرفی آن ارزان‌تر از بقیه باشد.

فرمول پیدا کردن ما به این شکل است: قیمت بسته را به حجم مصرفی کل آن  بسته تقسیم می‌کنیم تا هزینه هر گیگابایت حجم مصرفی به‌دست آید. در نهایت ارزان‌ترین بسته مشخص می‌شود.

نام اپراتور حجم کل بسته حجم روزانه حجم شبانه قیمت بسته قیمت هر گیگابایت زمان بسته همراه اول ۸ ۴ ۴ ۱۷،۰۰۰ ۲،۱۲۵ ۳۰ ایرانسل ۱۰۰ ۱۰۰ --- ۱۷۵،۰۰۰ ۱،۷۵۰ ۳۶۵ رایتل ۴۲ ۲۱ ۲۱ ۸۹،۰۰۰ ۲،۱۱۹ ۱۸۰ تمام حجم‌ها به گیگابایت، تمام زمان بسته‌ها به روز و تمام قیمت‌ها به تومان است.

منبع زومیت

 

0

تعرفه سیم کارت های دائمی همراه اول، ایرانسل و رایتل در یک نگاه

تعرفه سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول، ایرانسل و رایتل یکی از مهم‌ترین عوامل در ترابردپذیری شماره تلفن همراه خواهد بود. تعرفه‌های خدمات بعد از کیفیت مهمترین عامل انتخاب مشترکان دائمی برای تغییر اپراتور موبایل است.

تعرفه‌ سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول، ایرانسل و رایتل می‌تواند به افرادی که قصد خرید این سیم‌کارت‌ها را دارند یا می‌خواهند در طرح ترابردپذیری تلفن همراه اپراتور خود را عوض کنند، تأثیر بسزایی دارد. در ادامه‌ی مطلب تعرفه‌ی خدمات مختلف سه اپراتور مطرح را مرور خواهیم کرد.

تعرفه تماس درون شبکه

این تعرفه برای برقراری تماس‌های درون شبکه یک اپراتور تعریف می‌شود؛ بدین معنی که هر دقیقه از تماسی که شما به مشترک عضو اپراتور خود تماس می‌گیرید، چند تومان است. تعرفه تماس درون شبکه از سوی ایرانسل و رایتل ۴۹۹ ریال معادل ۴۹.۹ تومان اعلام شده در حالی که همراه اول این تعرفه را ۵۷۰ ریال معادل ۵۷ تومان قیمت‌گذاری کرده است.

تعرفه تماس با تلفن ثابت

هر دقیقه تماس هر مشترک تلفن همراه به تلفن ثابت دارای هزینه‌ای است. این هزینه در هر سه اپراتور هم‌قیمت با تعرفه تماس درون شبکه است. تعرفه تماس با تلفن ثابت در رایتل و ایرانسل ۴۹۹ ریال معادل ۴۹.۹ تومانبوده و این تعرفه در همراه اول ۵۷۰ ریال معادل ۵۷ تومان تعریف شده است.

تعرفه تماس برون شبکه

هر اپراتور تلفن همراه برای تماس مشترکان خود با کاربران دیگر اپراتورهای تلفن همراه تعرفه‌ای را تعیین می‌کند. این تعرفه در ایرانسل و رایتل هم‌قیمت با تعرفه تماس درون شبکه تعریف شده و همراه اول هزینه‌ای بالاتر از تعرفه تماس درون شبکه را برای مشترکان خود تعریف کرده‌است. تعرفه تماس برون شبکه همراه اول ۶۲۵ ریال معادل ۶۲.۵ تومان و این تعرفه در رایتل و ایرانسل برابر با ۴۹۹ ریال معادل ۴۹.۹ تومان است.

تعرفه پیامک فارسی

هر پیام کوتاه فارسی معادل ۷۰ کاراکتر محسوب می‌شود. این میزان کاراکتر کمتر از ۵۰ درصد تعداد کاراکتر پیامک انگلیسی است. به همین دلیل و به خاطر ترویج خط و زبان فارسی در ایران قیمت پیامک فارسی در اپراتورها ارزان‌تر از پیامک انگلیسی است. همه اپراتورهای موبایل یعنی همراه اول، ایرانسل و رایتل هر یک پیامک فارسی(۷۰کاراکتر) را ۹۹ ریال معادل ۹.۹ تومان محاسبه می‌کند. البته از ابتدای سال ۹۴ بنا به قانون مجلس که با مخالف دولت، وزارت ارتباطات و اپراتورها تصویب شد، به ازای هر پیامک باید ۱۰ ریال معادل یک تومان باید از مشترک دریافت شده و به حساب خزانه دولت واریز شود. پس این یک تومان را به تعرفه پیامک‌های فارسی اپراتورهای موبایل باید اضافه کرد.

تعرفه پیامک لاتین

هر پیام کوتاه انگلیسی معادل ۱۶۰ کاراکتر است. این نوع پیامک در اپراتورهای مختلف قیمت‌های متفاوتی دارد. هر پیامک انگلیسی شامل ۱۶۰ کاراکتر در ایرانسل ۱۷۰ ریال معادل ۱۷ تومان، در همراه اول ۲۲۲ ریال معادل ۲۲.۲ تومان و در رایتل ۲۳۰ ریال معادل ۲۳ تومان محاسبه می‌شود. همانطور که در بالا گفته شد، از ابتدای سال ۹۴ بنا به قانون مجلس که با مخالف دولت، وزارت ارتباطات و اپراتورها تصویب شد، به ازای هر پیامک باید ۱۰ ریال معادل یک تومان باید از مشترک دریافت شده و به حساب خزانه دولت واریز شود. پس این یک تومان را به تعرفه پیامک‌های انگلیسی هر سه اپراتور اضافه کنید.

تعرفه پیام چندرسانه‌ای

پیام چندرسانه‌ای یا همان MMS در کشور ما با استقبال مواجه نشد و از زمان آزاد شدن انحصار 3G و 4G به دست فراموشی رفته است. ایرانسل هر پیام چندرسانه‌ای را ۱۹۹ ریال معادل ۱۹.۹ تومان و رایتل هر پیام چندرسانه‌ای را ۴۰۰ ریال معادل ۴۰ تومان را محاسبه می‌کند. از تعرفه پیام چند رسانه‌ای همراه اول اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

تعرفه مصرف آزاد اینترنت

عده‌ای از کاربران برای استفاده از اینترنت یا دیتای گوشی خود از بسته‌ها و طرح‌های تشویقی اپراتورها استفاده نمی‌کنند و روی به استفاده از اینترنت بدون خرید این بسته‌ها می‌آورند. این نوع مصرف اینترنت را مصرف آزاد اینترنت می‌گویند. بنا به مصوبه سازمان تنظیم مقررات سقف قیمت مصرف آزاد اینترنت در اپراتورهای تلفن همراه حداکثر کیلو بایتی ۰.۵ ریال معادل ۰.۰۵ تومان است که هر سه اپراتور سقف قیمت مصرف اینترنت یعنی ۰.۵ ریال را انتخاب کرده‌اند. البته رایتل برای مصرف اینترنت در ساعات ۲:۰۰ تا ۱۴:۰۰ قیمت مصرف آزاد اینترنت را کیلوبایتی ۰.۱ ریال معادل ۰.۰۱ ریال تعیین کرده است.

جدول تعرفه خدمات سیم‌کارت‌های دائمی

خدمت واحد محاسبه همراه اول ایرانسل رایتل تماس درون شبکه دقیقه ۵۷۰ ۴۹۹ ۴۹۹ تماس با تلفن ثابت دقیقه ۵۷۰ ۴۹۹ ۴۹۹ تماس برون شبکه دقیقه ۶۲۵ ۴۹۹ ۴۹۹ پیامک فارسی یک پیام(۷۰کاراکتر) ۹۹ ۹۹ ۹۹ پیامک انگلیسی یک پیام(۱۶۰کاراکتر) ۲۲۲ ۱۷۰ ۲۳۰ پیام چند رسانه‌ای یک پیام نامعلوم ۱۹۹ ۴۰۰ اینترنت همراه هر کیلوبایت مصرفی ۰.۵ ۰.۵ ۰.۵ همه قیمت‌ها به ریال است

 

0

تست نهایی ترابردپذیری آغاز شد؛ یک هفته تا آغاز طرح

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تست نهایی طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه اطلاع داد و اعلام کرد که در صورت موفق بودن این تست، احتمالاً هفته آینده این طرح عملیاتی شود. با اجرای طرح ترابردپذیری مهاجرت کاربران بین اپراتورها بدون تعویض یا تغییر شماره امکان پذیر می‌شود.

صادق عباسی شاهکوه در مورد اجرای طرح ترابردپذیری توضیح داد:«شرایط اجرای طرح برای همه‌ی مشترکان تلفن همراه، تقریبا آماده است. در این زمینه تست‌های اولیه را برای اطمینان از آمادگی شبکه‌ اپراتورهای تلفن همراه انجام داده و اطمینان حاصل کرده‌ایم. در تست‌های متعددی که تا کنون برای اجرای ترابردپذیری شماره تلفن همراه انجام داده‌ایم که در آنها با مشکلی روبرو نشده‌ایم.»

معاون رگولاتوری ادامه داد:«البته این تست‌ها برای تعداد محدود سیم‌کارت انجام شده است. به همین خاطر قصد داریم در تست نهایی شبکه را برای کل مشترکان آزمایش کنیم تا مطمئن شویم پس از مهاجرت مشترکان به اپراتور دیگر، در برقراری مکالمه و پیامک، مشکلی به‌وجود نمی‌آید.»

عباسی شاهکوه افزود:«تا پیش از این مهاجرت یک سیم‌کارت به شبکه اپراتور دیگر را به صورت تک به تک تست کرده‌ایم با ۹۹ درصد موفقیت همراه بوده است. هم اکنون در تست پایانی، قرار است مهاجرت مشترکان به شبکه‌ اپراتور‌های دیگر را در کل شبکه و شرایط واقعی تست کنیم تا اطمینان کامل از عدم ایجاد اختلال در صورت اجرای طرح حاصل شود.در صورت موفقیت آمیز بودن تست نهایی، ممکن است ظرف یک هفته آینده طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه عملیاتی شود.»

به گفته شاهکوه، ممکن است در ابتدای اجرای این طرح، امکان مهاجرت به اپراتورها را برای تعداد محدودی مشترک فراهم شود تا شبکه‌های اپراتورها از لحاظ فنی دچار اختلال نشود اما پس از آن، امکان استفاده از این طرح بدون محدودیت خواهد بود.  تمامی مراحل اجرای این طرح الکترونیکی است ولی مرحله‌ی تحویل و دریافت سیم‌کارت توسط مشترک، به صورت فیزیکی خواهد بود.

هزینه هر بار ترابردپذیری هر مشترک تلفن همراه میان دو اپراتور ۵ هزار تومان است.

منبع مهر

 

0

مدیرعامل همراه اول از تعیین کف قیمت اینترنت موبایل دفاع کرد

وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول از تعیین کف قیمت اینترنت موبایل دفاع کرد. او دلیل این کار را حمایت از شرکت‌های کوچک دانست و اعلام کرد که ما سعی داریم صدای مشتری را شنیده و براساس نیاز و درخواست آنها بسته‌های متنوع و جدیدی را طراحی کنیم.

وحید صدوقی، مدیرعامل شرکت همراه اول درباره‌ی تعیین کف قیمت اینترنت موبایل گفت: «در بحث قیمت اینترنت همراه تا به‌حال همواره سقف قیمت تعیین شده رعایت می‌شد؛ در حالی که کشورهای مختلف با توجه به مباحث دامپینگ، رگولاتورها برای حفظ منافع اپراتورهای کوچک‌تر اقدام می‌کنند».

صدوقی اضافه کرد: «ما در جریان هستیم که کلیات تعیین کف قیمت اینترنت موبایل در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مطرح شده و به نظر می‌آید تعیین کف قیمت اینترنت طرحی است که به نفع همه‌ی بازیگران بخش اینترنت ایران است».

به گفته‌ی مدیرعامل همراه اول، به عنوان مثال ممکن است شرکت همراه اول بتواند با ارائه‌ی خدماتی با قیمت پایین‌تر، سال‌ها فعالیت خود را ادامه دهد، اما این موضوع به نفع شرکت‌های کوچک‌تر نیست. در فضای رقابتی بحث دامپینگ موضوعی جدی است که ما هم از شکستن این فضا استقبال می‌کنیم.

او در مواجهه با این موضوع که با افزایش قیمت اینترنت موبایل شاید کاربران این سرویس و خدمات کمتر شوند، پاسخ داد: «ما سعی می‌کنیم صدای مشتری را شنیده و بر اساس نیاز و درخواست آنها بسته‌های متنوع و جدیدی را طراحی کنیم؛ ولی قطعاً تعیین کف قیمت اینترنت قدرت مانور اپراتورها را زیاد محدود نکرده و اپراتورها می‌توانند با طراحی موضوعات مختلف، خدمات متنوعی را برای گروه‌های متفاوت مشترکانشان ارائه کنند».

بدین‌ترتیب علاوه بر شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت ADSL و رایتل، همراه اول نیز به دنبال اجرای طرح تعیین کف قیمت اینترنت موبایل هستند. 

منبع ایسنا

 

صفحه1 از7