8
+3
5

۴ ترفند ساده برای بالا بردن سرعت کروم

2
+2

 

آموزش مسدود کردن وبسایت در گوگل کروم

دلایل بسیاری وجود دارد که شما بخواهید سایتی را مسدود (Block) کنید. برای مثال شاید بخواهید برخی سایت ها را برای جلوگیری از ورود فرزندانتان ببندید تا تمرکز بیشتری برروی دروش خود داشته باشند. برای جلوگیری از باز شدن سایت ها روش های مختلفی وجود دارد. در پست امروز چند افزونه قدرتمند برای بلاک کردن سایت ها در گوگل کروم معرفی خواهیم کرد.

 

۱- Website Blocker (نسخه بتا)

Website Blocker (Beta) به کاربران اجازه می دهد تا با چند کلیک ساده سایت های مورد نظر را مسدود کند. بعد از نصب افزونه برای بلاک کردن سایت مورد نظر به سایت مورد نظر بروید و برروی آیکن افزونه Website Blocker کلیک کنید. پنجره ای باز خواهد شد و شما می توانید زمانی که می خواهید وب سایت مورد نظر مسدود بماند را انتخاب کنید. خالی گذاشتن این قسمت سایت را بصورت نامحدود مسدود خواهد نمود.

block-websites-chrome-extension

زمانی که بخواهید یکی از سایت های مسدود شده را باز کنید با پیغام خطایی روبرو خواهید شد که توانایی باز کردن سایت وجود ندارد.

برای بلاک کردن چندین وبسایت بصورت همزمان به صفحه تنظیمات افزونه بروید و آدرس سایت ها را بصورت دستی در لیست وارد کنید. اگر برای سایتی محدودیت دسترسی در زمانی خاص را مدنظر دارید می توانید جلوی لینک آن سایت زمان مورد نظر را مانند تصویر زیر وارد کنید.

block-websites-chrome-extension-settings

 

۲- Nanny برای گوگل کروم

مانند افزونه Website Blocker نانی هم توانایی مسدود کردن سایت ها را دارد، با این تفاوت که امکانات و تنظیمات بیشتری در دسترس شما قرار دارد، مانند لیست سایت های سفید، زمانی که می توانید در سایت مورد نظر به گردش و فعالیت بپردازید، مدیریت قفل ها و غیره.

در صفحه تنظیمات می توانید در بخش Blocked URLs آدرس سایت های مورد نظر برای جلوگیری از دسترسی را وارد کنید. همچنین می توانید زمانی را که وب سایت باید در حال بلاک باشد نیز تنظیم کنید. امکان تنظیم تعداد روزهای مسدود بودن یا زمانی که در هر روز می توان از هر سایت استفاده کرد هم از امکانات جالب توجه این افزونه است. وقتی تنظیمات را انجام دادید برروی Save کلیک کنید.

block-websites-chrome-options

یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه این افزونه سربرگ Lock Down است که از طریق آن می توانید کل وب سایت و قسمت های آن را قفل کنید و یا دسترسی به شبکه های اجتماعی را محدود به ساعات مخصوصی در هر روز کنید.

اگر می خواهید زمان مورد نظر برای سپری شدن در هر سایت را مشخص کنید می توانید از طریق لیست سفید این کار را انجام دهید.

برای بلاک کردن سایت ها می توانید ۳ مدل مختلف انتخاب کنید: تب صفحه بسته شود، صفحه بلاک مشاهده شود و یا به آدرس خاصی ریدایرکت شود.

بعد از انجام تنظیمات و ذخیره آنها برروی آیکن ساعت در کنار نوار آدرس کلیک کنید. با اینکار لیست سایت های وارد شده همچنین زمان قابل استفاده برای شما نمایش داده خواهد شد.

block-websites-chrome-nanny

مشاهده سایت های مسدود شده صفحه ای مانند تصویر زیر را نشان خواهد داد. شما پس از اتمام زمان بلاک می توانید به سایت مورد نظر رجوع کنید.

block-websites-chrome-featured-600x257

 

۳- Block Site

بهترین مزیت افزونه Block Site امکان رمزگذاری برروی افزونه و تنظیمات آن است. بار اول که تنظیمات را انجام داده و لیست سایت های مسدود شده را اضافه کردید می توانید برروی تنظیمات رمز عبور قرار دهید تا از دسترسی کودکانتان به این تنظیمات جلوگیری شود و آنها نتوانند تنظیمات را برگردانند.

بعد از نصب افزونه به صفحه تنظیمات بروید و سایت های مورد نظرتان را برای قفل کردن وارد کنید. سپس تیک Enable Authentication را زده و رمز عبوری برای ورود به صفحه تنظیمات در نظر بگیرید.

block-websites-chrome-blocksite

زمانی که بخواهید وارد یکی از سایت های مسدود شده شوید پیغام خطایی مانند تصویر زیر به شما نمایش داده خواهد شد:

block-websites-chrome-warning

 

۴- Stay Focusd

Stay Focusd یکی از بهترین افزونه های بلاک کردن سایت ها برای گوگل کروم است. ما زمان بسیار زیادی را در فیسبوک، توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی تلف می کنیم. Stay Focusd با مدیریت زمان برای ورود به این سایت ها به افزایش بهره وری شما کمک بسیاری خواهد کرد.

block-websites-chrome-stayfocusd

این افزونه با طیف گسترده ای از تنظیمات در دسترس شماست. شما می توانید زمان باقی مانده برای استفاده و زمان استفاده از هر سایت در روزهای مختلف را مشاهده کنید. جدای از این، مانند افزونه های بالا در این برنامه نیز می توانید لیستی از سایت های مسدود و سفید را مشخص کنید.

 

 

1
+1

آموزش iOS 10: نمایش همزمان دو زبانه مرورگر سافاری در حالت Split View

توانایی نمایش هم‌زمان دو صفحه‌ی وب در مرورگر سافاری iOS، قابلیتی است که کاربران آیپد از اپل درخواست کرده بودند. اپل هم این قابلیت را در ۱۵ ثانیه از نطق اصلی مراسم WWDC برای عموم معرفی کرد. 

اپل فقط ۱۵ ثانیه از نطق اصلی مراسم WWDC را به ویژگی نمایش جداگانه (Split View) تب‌های مرورگر سافاری در آیپد اختصاص داد. توانایی نمایش هم‌زمان دو صفحه‌ی وب در مرورگر سافاری iOS، قابلیتی است که کاربران آیپد از اپل درخواست کرده بودند. اپل هم با افزودن این قابلیت به iOS 10 برای کاربران خود سنگ تمام گذاشت. هم‌اکنون می‌توانید دو تب موجود در مرورگر سافاری را در کنار هم (side by side) مشاهده کنید. گزینه‌ها و روش‌های مختلفی برای استفاده از این ویژگی وجود دارد که در ادامه‌ی مقاله تشریح خواهیم کرد.

 

لمس چند ثانیه‌ای یک لینک

Split View در سافاری

انگشت خود را روی لینک موجود در صفحه‌ی وب قرار داده و تا زمان نمایان شدن منوی مربوطه منتظر بمانید. در منوی ظاهر شده روی گزینه‌ی Open in Split View ضربه بزنید. صفحه‌ی وب مربوط به لینک بلافاصله در حالت نمایش جداگانه باز شده و شروع به بارگذاری خواهد کرد.

 

لمس چند ثانیه‌ای روی دکمه‌ی overview

Split View در سافاری

با لمس چند ثانیه‌ای روی دکمه‌ی overview، نه تنها قادر به حذف یک‌جای همه‌ی زبانه‌های (Tab) موجود هستید، بلکه حالا می‌توانید یک صفحه‌ی خالی (Blank) از مرورگر را در حالت نمایش جداگانه باز کنید. درحالی که به صفحه‌ی وب جاری دسترسی دارید، از بخش جدید باز شده می‌توانید برای مراجعه به صفحه‌ی وب کاملا جدید اقدام کنید.

 

ژست لمسی کشیدن و رها کردن

Split View در سافاری

اگر چند دسته از برگه‌های مرورگر را از قبل باز کرده و حالا قصد نمایش دو زبانه‌ی مورد نظر در حالت نمایش جداگانه دارید، فقط کافی است که برگه‌ی مورد نظر را به طرف پایین کشیده و به سمت یکی از لبه‌های نمایشگر ببرید. سپس باید انگشت خود را از روی نمایشگر بلند کنید. با انجام این کار، برگه‌های موجود دوباره تغییر اندازه داده و می‌توانید بازدهی دو برابری در مرور صفحات وب داشته باشید. به منظور بازگردانی برگه‌ی مورد نظر از حالت نمایش جداگانه به فهرست کلی تب‌ها، آن را به سمت صفحه‌ی کناری کشیده و در امتداد دیگر تب‌های جاری رها کنید.

Split View در سافاری

 

دلیل دسترسی نداشتن به گزینه‌ی Split View

اگر در حال تلاش برای باز کردن یک برگه از مرورگر سافاری در حالت نمایش جداگانه بوده ولی قادر به مشاهده‌ی گزینه‌ی Split View نیستید، به احتمال زیاد حالت نمایش جداگانه به دیگر نرم‌افزارها اختصاص داده شده است. به عنوان نمونه، اگر در یک لحظه نرم‌افزار Messages در حالت نمایش جداگانه باشد و قصد استفاده‌ی هم‌زمان از ۲ برگه‌ی مرورگر سافاری در حالت نمایش جداگانه را داشته باشید، قادر به انجام این کار نخواهید بود.

آیا از قابلیت Split View موجود در iOS 10 برای نمایش هم‌زمان دو صفحه‌ی وب در مرورگر سافاری استفاده می‌کنید؟

منبع cnet

 

2
+2

10روش سریع برای دسترسی به بخش‌های مختلف مرورگر کروم

شاید شما نیز با ما هم عقیده باشید که هیچ چیزی برای سرعت بخشیدن به کار با ابزار‌ها و اپلیکیشن‌ها، بهتر از میانبرهای صفحه‌کلید نیست. وقتی هم ابزار مورد نظر مرورگر باشد، میانبرها تأثیر خود را بیش‌ از پیش نشان می‌دهند. 

امروز می‌خواهیم درباره گوگل‌کروم صحبت کرده و با صفحاتی آشنا شویم که فرمت کلی آن‌ها به صورت chrome://URL است. صفحاتی که بدون استفاده از رابط‌کاربری، به ما برای دسترسی به بخش‌های مختلف مرورگر (که بعضی به آن‌ها صفحات مخفی می‌گویند) کمک می‌کنند.

هریک از مسیرهایی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، به بخش خاصی از مرورگر کروم مربوط هستند و شما برای استفاده از آن‌ها باید عبارت را در آدرس‌بار تایپ کرده و کلید Enter را بفشارید.

نکته: برای دسترسی و فعال‌کردن آدرس‌بار، از کلید‌های میانبر ctrl + L در ویندوز و command + L در مک استفاده کنید. هدف از این‌کار نیز دسترسی به بخش‌های مختلف مرورگر بدون استفاده از ماوس است.

 

۱- صفحه تنظیمات اولیه کروم

برای دسترسی به صفحه تنظیمات مرورگر کروم می‌توانید برروی آیکون آچار یا در نسخه‌های جدید برروی دکمه سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. اما روش سریع دسترسی به این بخش تایپ عبارت زیر در آدرس‌بار است:

chrome://settings

 

Chrome-Settings

۲- مدیریت بوک‌مارک‌ها

برای مدیریت بوک‌مارک‌ها علاوه بر کلیدهای ترکیبی ctrl + shift + O در ویندوز و command + shift + O در مک، می‌توان از عبارت زیر استفاده کرد:

chrome://bookmarks

 

عددی که بعد از عبارت آدرس‌بار نمایش داده می‌شود، مشخص کننده صفحه جاری است. اگر تعداد بوک‌مارک‌های شما زیاد باشد، با تغییر عدد بعد از علامت # می‌توان به صفحات دیگر بروید.

۳- صفحه دانلود‌ها

گاهی اوقات، پس از شروع دانلود، فراموش می‌کنیم وضعیت آن را پیگیری کنیم. در مواقعی نیز مکان ذخیره فایل دانلود شده را از یاد می‌بریم. از طریق کلیدهای ترکیبی Ctrl+J یا وارد کردن عبارت زیر در نوار آدرس برای دسترسی به صفحه دانلودها و مدیریت فایل‌های در حال دانلود یا دانلود شده استفاده کنید:

chrome://downloads

 

۴- تاریخچه مرورها (History)

همه ما اهمیت تاریخچه‌های وب‌گردی را می‌دانیم. تاریخچه‌ها به ما در جستجوی راحت‌تر و دسترسی به وب‌سایت‌هایی که در گذشته دیده‌ایم کمک می‌کنند. چه چیزی بهتر از دسترسی به این تاریخچه به کمک عبارت زیر:

chrome://history

 

۵- صفحه افزونه‌ها

افزونه‌های زیادی وجود دارد که شاید بخواهیم از آن‌ها تنها در وب‌سایت‌ها خاصی استفاده کرده و در سایر موارد آن‌ها غیرفعال کنیم. اگر نمی‌دانید چگونه از صفحات تنظیمات به لیست افزونه‌ها دسترسی داشته باشید، آدرس زیر را در کروم تایپ کنید:

chrome://extensions

 

۶- پلاگین‌ها

پلاگین‌ با افزونه متفاوت است. برای مثال، فلش‌پلیر یک پلاگین محسوب‌ می‌شود. آیا تابه‌حال خواسته‌اید پلاگین‌های نصب شده بر روی مرورگر خود را مشاهده کنید؟ جواب این سؤال را به کمک آدرس زیر خواهید یافت.

chrome://plugins

 

۷- بررسی حافظه مرورگر

به مرور زمان ممکن است، عمل‌کرد مرورگر شما کندتر شود. به جای بررسی تمام آیتم‌های ممکن، بهتر است ابتدا به وضعیت حافظه مصرفی توسط ابزارهای گوناگون مرورگر نگاهی بیاندازید. برای این کار کافی‌است آدرس زیر را تایپ کنید:

chrome://memory

 

8- پرچم‌های (Flag) کروم

اگر علاقمند به شناسایی امکانات و ویژگی‌های ناشناخته مرورگر خود هستید به آدرس زیر بروید:

chrome://flags

 

بعضی از این امکانات واقعاً جالب و کاربردی هستند.

9- گزینه‌های Omnibox

ما Omnibox را به عنوان یک آدرس‌بار کاربردی و فوق‌العاده می‌شناسیم. اگر به آدرس زیر مراجعه کنید، قادر خواهید بود بدون هرگونه زحمتی، تجزیه و تحلیل دقیقی درباره نتایج جستجوی خود داشته باشید:

chrome://omnibox

 

10- آدرس‌های (URL) کروم

برای شما سؤال پیش آمده که ما این آدرس‌ها را از کجا استخراج کرده‌ایم؟ کافی‌است به آدرس زیر بروید تا با تمام آدرس‌های موجود آشنا شوید:

chrome://chrome-urls

 

آدرس‌هایی که خیلی بیشتر از این ۱۰ مورد هستند.

 

منبع Guiding Tech 

 

1
+1

گاهی هنگام تغییر دی ان اس دامنه از یک هاست به هاستی دیگر ممکن است مدت زیادی وب سایت برای شما لود نشود یا سایت شما بر روی سرور قبلی به نمایش در آید که این اختلال از 1 الی 72 ساعت بسته به نوع و پنل دامنه ممکن است طبیعی باشد و طولانی شدن بیش از چند ساعت این مساله اغلب دو دلیل عمده دارد. اول کش شدن دی ان اس در آی اس پی شرکت اینترنتی که از آن استفاده می کنید و دوم کش شدن فایلها و کوکی ها و همچنین کش شدن دی ان اس در مرورگر اینترنتی شما که در این صورت باید نسبت به حذف کش DNS اقدام نمایید.

برای حذف کش دی ان اس از مرورگر سیستم خود ابتدا برنامه ی CMD را در ویندوز خود اجرا کنید (در صورت لزوم برای اجرای این برنامه با زدن دکمه های ترکیبی windows+R برنامه ی run را اجرا نموده و سپس در خط فرمان run دستور cmd را اجرا نمایید)

اجرای برنامه ی ران برای حذف کش DNS
پس از اجرا شدن برنامه cmd در خط فرمان آن دستور زیر را عینا وارد کنید

ipconfig/flushdns

 

حذف کش دی ان اس
با زدن این گزینه باید پیام زیر برای شما به نمایش در آید:

Windows IP Configuration
Successfully flushed the DNS Resolver Cache.

بعد از زدن دستورات فوق قبل از اینکه سایتی که با باز کردن آن روی کامپیوتر خود مشکل دارید را در مرورگر خود اجرا نمایید یک بار کش و کوکی های مرورگر خود را پاک کرده و سپس آدرس سایت را وارد نموده و بلافاصله بعد از زدن دکمه ی ورود (enter) دکمه های ترکیبی crtl+F5 را فشار دهید.

اگر با وجود گذشت 48 ساعت از تغییر دی ان است و انجام اقدامات فوق که مربوط به حذف کش DNS از مرورگر اینترنت می باشد موفق به رفع مشکل نشدید سعی کنید با سرویس دهنده ی اینترنت خود تماس گرفته و با اعلام آدرس سایتتان از آنها بخواهید تا مشکل را رفع کنند (معمولا آنها اقدام به حذف کش دی ان اس از isp خواهند نمود)

 

2
+2

تغییرات لوگوی ۱۹ برند معروف

برند‌‌های معتبر با لوگو‌ها یا علایم تجاری خود شناخته می‌شوند. این لوگو‌‌ها در طول زمان و با گذشت چند سال، تغییراتی کرده‌اند. در این مقاله، شما را با ۱۹ برند معروف آشنا می‌کنیم که لوگوی خود را تغییر داده‌اند. 

شرکت‌های بزرگ، هر چند سال، اصلاحات کوچک یا بزرگی را روی تنظیمات لوگوی خود انجام می‌دهند. با مقایسه طراحی‌های گذشته و جدید این لوگو‌ها، می‌توان از ریشه و پیشرفت کنونی این کمپانی‌ها، اطلاع حاصل کرد.

در این مقاله، لوگو‌های اولیه ۱۹ کمپانی بزرگ دنیا را با جدید‌ترین لوگوی آن‌ها مقایسه کرده‌ایم. مشاهده کنید که این شرکت‌ها چگونه طراحی لوگوی خود را تغییر داده‌اند.

 

۱- AT&T

logo

کمپانی تلفن BELL، لوگوی اولیه را در سال ۱۹۶۰، طراحی کرد. سال ۱۹۶۴، بخش AT&T کمپانی تلفنی Bell تبدیل به مهم‌ترین بخش این برند شد. نهایتاً در سال ۱۹۷۰ بخش Bell به طور کامل حذف شد و لوگوی کنونی شرکت AT&T در سال ۲۰۰۵ طراحی و ارائه شد.

 

۲- Canon

logo

لوگوی ابتدایی کمپانی کانن سال ۱۹۳۳ طراحی شد. نمونه ساده‌تر لوگوی این کمپانی در سال ۱۹۵۶ معرفی شد.

 

۳- Kodak

logo

کداک در ابتدا یک تبلیغات چاپی ساده بود که عبارت “the Kodak Company” در بالای صفحه نوشته شده بود. اولین لوگوی این کمپانی در سال ۱۹۰۷ ساخته شد. سال ۲۰۰۶، آخرین تغییرات در لوگوی این شرکت انجام شد.

 

۴- British Airways

logo

لوگوی شرکت هواپیمایی بریتیش در سال ۱۹۷۳ (زمانی که شرکت‌های British European Airways و British Overseas Airways Corp ادغام شدند) توسط Negus & Negus طراحی شد. به نبودن نقطه i در طراحی اولیه دقت کنید. لوگوی کنونی این کمپانی در سال ۱۹۹۷ رونمایی شد.

 

۵- Shell

logo

لوگوی اولیه کمپانی شل در سال ۱۹۰۰ طراحی شد. در ادامه این کمپانی، لوگوی خود را تغییر داد و از طرح رنگی یک صدف ایستاده استفاده کرد تا طرحی قابل شناسایی بسازد. این تغییر طراحی باقی ماند و با ایجاد تغییرات جرئی، طرح کنونی در سال ۱۹۹۹ ساخته شد.

 

۶- Apple

logo

اولین لوگوی کمپانی اپل سال ۱۹۷۶ توسط رونالد وین طراحی شد. در حاشیه تصویر این متن نوشته شده بود : "نیوتون ..... ذهنی که برای همیشه در دریای عجیب تفکرات در حال سفر است ..... به تنهایی". لوگوی نقره‌ای اپل آخرین لوگوی طراحی شده این شرکت است اما این کمپانی از سال ۲۰۱۳ از این لوگو استفاده نمی‌کند و محصولات خود را با لوگوی مشکی و تخت خود روانه بازار می‌کند که در سال ۱۹۹۸ طراحی شده است.

 

۷- Discovery Channel

logo

اولین لوگوی شبکه دیسکاوری سال ۱۹۸۵ طراحی شد. از آن زمان، تغییرات مختلفی روی این لوگو اعمال شده است و آخرین نسخه آن در سال ۲۰۰۹ عرضه شده است.

 

8- Mozilla Firefox

logo

لوگوی اولیه با شکل سیمرغ ال ۲۰۰۲ طراحی شد. سال ۲۰۰۴ این طرح با طرحی از روباهی آتشین جایگزین شد. لوگوی نهایی این شرکت در سال ۲۰۰۸ با استفاده از طرح قبلی، ساخته شد.

 

۹- General Electric

logo

لوگوی متنی ساده ابتدایی در سال ۱۸۹۲ طراحی شد و در سال ۱۹۰۰ دایره‌ای دور این لوگو قرار گرفت. در طول یک قرن تغییرات اندکی در لوگوی این شرکت ایجاد شد و سال ۲۰۰۴ رنگ آبی به این طرح اضافه شد.

 

۱۰- IBM

logo

از زمان پیدایش، شرکت IBM تغییرات زیادی داشته است. این تغییرات تنها در لوگو نبوده است بلکه نام این شرکت نیز چندین بار تغییر کرده است. لوگوی اول در سال ۱۸۸۹ طراحی شده و نشان‌دهنده‌ی نام International Time Recording CO. (ITRC) است. International Business Machines (IBM) در سال ۱۹۲۴ معرفی شد و لوگوی کنونی نیز در سال ۱۹۷۲ طراحی شده است.

 

۱۱- Lay’s

logo

لوگوی اولیه شرکت Lay’s سال ۱۹۶۵ ساخته شد. لوگوی سه بعدی کنونی این شرکت سال ۲۰۰۷ طراحی شد.

 

۱۲- Lego

logo

لوگوی اولیه Lego در سال ۱۹۳۵ ساخته شد. بعد از ۲۶ تغییر، لوگوی نهایی این برند از سال ۱۹۹۸ به شکل کنونی طراحی شد.

 

۱۳- Mazda

logo

لوگوی ساده مزدا در سال ۱۹۳۴ طراحی شد. این کمپانی در سال‌های ۱۹۳۶ تا ۱۹۷۵ و همچنین سال ۱۹۹۱ از حرف M استفاده کرد. نسخه کنونی در سال ۱۹۹۷ معرفی شد.

 

۱۴- Mc‌Donald’s

logo

آیا مک‌دونالد در ابتدا یک باربکیو بوده است؟ بله اما فقط طی سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۸. این فست‌فود سریعاً متوجه شد که شور و اشتیاق برای همبرگر زیاد است. از سال ۱۹۴۸ به بعد، این کمپانی طراحی‌های مختلفی را امتحان کرد و طراحی نهایی لوگوی این شرکت با نوشته " من آن را دوست دارم" در سال ۲۰۰۳ معرفی شد.

 

۱۵- Microsoft

logo

لوگوی ابتدایی کمپانی مایکروسافت در سال ۱۹۷۵ ساخته شد. طراحی لوگوی کنونی این شرکت سال ۲۰۱۱ معرفی شد.

 

۱۶- نینتندو

logo

کمپانی ژاپنی بازی‌های کارتی نینتندو در سال ۱۸۸۹ اولین لوگوی خود را با سه حرف جدای نین تن دو طراحی کرد. این شرکت در سال ۱۹۶۷ شروع به توسعه اسباب‌بازی‌های کوچک الکتریکی کرد و هویت نینتندو را به وجود آورد. لوگوی نهایی این شرکت در سال ۲۰۰۶ ساخته شده است.

 

۱۷- Nissan

logo

زمانی که داتسون تغییر نام داد، لوگوی اولیه نیسان در سال ۱۹۸۳ ساخته شد. تغییرات مختلفی در این لوگو انجام شد و لوگوی نهایی در سال ۲۰۰۲ معرفی شده است.

 

۱۸- RCA Records

logo

لوگوی ابتدایی شرکت RCA Records (با استفاده از سگ نیپر) اوایل سال ۱۹۰۰ معرفی شد. سال ۱۹۱۹ این لوگو به لوگوی سه حرفی ساده‌ای تغییر شکل داد‌. لوگوی نهایی این شرکت با تغییرات جرئی در سال ۱۹۸۸ ساخته شد. همچنین سگ نیپر نیز در اختیار جنرال الکتریک قرار گرفت.

 

۱۹- Xerox

logo

لوگوی اولیه کمپانی زیراکس در سال ۱۹۴۸ ساخته شد. سپس در طرحی جدید از سوی Lippincott بخش “Haloid Company” حذف شد و طراحی کنونی از سال ۲۰۰۸ استفاده می‌شود.

منبع businessinsider

 

2
+2

۱۰ مشکل رایج و آزاردهنده در مرورگر کروم به همراه راه حل

در میان کاربران، مرورگر Google Chrome از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است و روز به روز هم به محبوبیت آن افزوده می‌شود. در این بین ممکن است به هنگام استفاده از آن، مشکلاتی ایجاد شود که موجب مختل شدن مرورگر خواهد شد. در این مقاله قصد داریم تا به برخی از شایع‌ترین مسائل موجود بپردازیم و روش حل آن‌ها را نیز بیان کنیم. در ادامه با زومیت همراه باشید.

در سال‌های اخیر، گوگل کروم به مرورگری محبوب تبدیل شده و توسط میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که طبق آراء بدست آمده، هنوز هم بسیاری از کاربران از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند، پس از انتشار کروم در سال ۲۰۰۸، این مرورگر توانسته تا فاصله‌ی خود را با IE کم کند.

کروم به صورت یک مرورگر مینیمالیستی و بسیار کم حجم ایجاد شد، اما با گسترش استفاده از آن مشکلات بیشتر و بیشتر خود را نشان دادند. اگر شما نیز با این مشکلات مواجه شده‌اید، این مقاله می‌تواند در حل آن‌ها به شما کمک کند. در این مقاله سعی می‌کنیم تا به برخی از شایع‌ترین مشکلات اشاره کرده و روش برطرف کردن آن‌ها را نیز عنوان کنیم.

 

1-تب‌ها یا پنجره‌های بدون حرکت

به نظر می‌رسد که کامپیوتر‌ها هم زندگی خود را دارند! اغلب آن‌ها بدون هیچ دلیل روشنی، هنگام کار کردن متوقف می‌شوند. در مورد کروم نیز اوضاع به همین صورت است، گاهی اوقات یک تب یا حتی کل پنجره متوقف می‌شود.

خوشبختانه راه حل آن بسیار ساده است.

کلید‌های Shift + Esc را بزنید تا پنجره‌ی Chrome Task Manager باز شود. در این قسمت لیست تمامی تب‌های باز شده وجود دارد. فقط باید تبی را که می‌خواهید آن را ببندید، انتخاب کرده و روی End Process کلیک کنید.

مرورگر کروم

 

2- ابزار Clean-Up کروم

اگر مرروگر Chrome با مشکل مواجه شده، اجرا نمی‌شود یا صفحات وب را لود نمی‌کند، احتمالا یک نرم‌افزار مخرب روی سیستم شما وجود دارد. خلاص شدن از شر آن معمولا یک فرآیند ساده خواهد بود، اما ممکن است مجبور شوید چند روش را امتحان کنید.

اولین روش استفاده از ابزار Chrome Clean-Up است. متاسفانه، این روش تنها برای کاربران ویندوز قابل استفاده خواهد بود. اگر از مک استفاده می‌کنید، Google به شما استفاده از نرم‌افزار محبوب MalwareBytes را پیشنهاد می‌کند.

مرورگر کروم

این ابزار سیستم شما را اسکن کرده و نرم‌افزار‌هایی را که ممکن است کروم را با مشکل مواجه کنند، حذف می‌‌کند.

نکته: این ابزار نمی‌تواند جایگزینی برای آنتی ویروس باشد و توانایی شناسایی همه‌ی بدافزار‌ها را ندارد.

 

3- ریست کردن تنظیمات مرورگر

اگر استفاده از ابزار clean-up و حتی آنتی ویروس سیستم هم نتوانست در رفع این مشکل به شما کمک کند، باید تنظیمات مربوط به مرورگر خود را ریست کنید.

برای انجام این کار، روی Chrome menu ( آیکن همبرگر) کلیک کرده، Settings و سپس Show advanced settings را انتخاب کنید. قسمت مربوط به Reset Settings را پیمایش کرده، Reset Settings و سپس Reset را انتخاب کنید.

مرورگر کروم

 

Protected System File -4 ها را نصب کنید

آخرین کاری که می‌توانید انجام دهید تا ویندوز مشکلات را پیدا کند، استفاده از system fileها، است. ابزار‌های موجود در سیستم عامل به صورت خودکار مشکلات را برطرف می‌‌کند.

این ویژگی‌ها را می‌توانید از طریق Command Prompt، فعال کنید. روی منوی استارت راست کلیک کرده و Command Prompt را به عنوان Admin سیستم، انتخاب کرده و سپس عبارت SFC.EXE /SCANNOW را تایپ کنید. اسکن کامپیوتر، چند لحظه بیشتر طول نمی‌کشد، با این حال ویندوز علاوه بر اعلام اتمام کار، نتایج را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد.

مرورگر کروم

 

5- حذف کردن User Profile

احتمالا تاکنون با پیام “Your profile could not be opened correctly” مواجه شده‌اید. همان گونه که از متن پیام مشخص است، برخی از ویژگی‌ها ممکن است غیرفعال شوند. این مورد می‌تواند شامل بوک مارک‌های مربوط به تنظیمات مرورگر نیز باشد.

مرورگر کروم

این بار نیز روند کار بسیار ساده است.

ابتدا، می‌توانید پروفایل خود را حذف کنید. به منظور انجام این کار، مسیر Menu > Settings > Sign In را طی کرده و روی Disconnect Your Google Account کلیک کنید. با این کار یک پیام هشدار مشاهده خواهید کرد. اطمینان یابید که گزینه‌ی “Also clear your history, bookmarks, settings, and other Chrome data stored on this device” را تیک زده باشید. سپس کلید Disconnect را بزنید.

مرورگر کروم

اکنون کروم را ببندید و دوباره آن را اجرا کرده، sign in شوید. اگر Chrome Sync فعال باشد، همه‌ی اطلاعات شما مجددا لود می‌شود.

 

6-  فایل Web Data را پاک کنید

اگر بعد از اضافه کردن پروفایل خود، هنوز مشکل حل نشده بود، باید حذف فایل Web Data کروم را امتحان کنید.

نکته: این کار را نکنید مگر این‌که کاملا مشخص شود که این کار ضرورت دارد و بدانید که چه کاری می‌خواهید انجام دهید.

اگر از کاربران ویندوز هستید، مرورگر را اجر کرده و مسیر  C:\Users\[Username]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\ را طی کنید ([Username] را با نام کاربری خود جایگزین کنید). لیست را تا آخر پیمایش کرده و فایل “Web Data” را حذف کنید.

مرورگر کروم

اگر از مک استفاده می‌کنید؛ ترمینال را اجرا کرده و عبارت cd /Users/[user]/Library/Application Support/Google/Chrome/Default را تایپ کنید ( مجددا، [user] را با مشخصات خود، جایگزین کنید). سپس عبارت

rm -rf History*; rm -rf Web\ Data;

را تایپ کنید.

در هر دو سیستم عامل باید کامپیوتر خود را restart کرده و کروم را مجددا اجرا کنید و بررسی کنید که آیا مشکل شما حل شده یا خیر.

 

7-  افزونه‌های بلااستفاده را حذف کنید

همانگونه که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، شهرت مرورگر گوگل کروم به خاطر حجم کم و سرعت زیاد آن است. اگر می‌خواهید از یک مرورگر ساده و بدون افزونه، استفاده کنید، کروم باز هم پاسخگوی نیاز‌های شما خواهد بود. با این‌ حال افزونه‌ها و بوک مارک‌ها در کروم بسیار کاربردی هستند و اکثر کاربران از آن‌ها استفاده می‌کنند.

طبعا، گوگل هیچ گونه کنترلی روی افزونه‌های داخلی third-party، ندارد. اگر می‌بینید که سرعت اجرای Chrome کم شده، مقصر، همین افزونه‌های داخلی کروم هستند.

هر کدام از آن‌ها را که مرتبا استفاده نمی‌کنید، حذف کنید زیرا آن‌ها موجب اتلاف حافظه می‌شوند. اگر مشکل باز‌ هم وجود داشت، همه‌ی امکانات را غیرفعال کرده و یکی یکی آن‌ها را مجددا فعال کنید.

مرورگر کروم

مسیر Menu > More Tools > Extensions را طی کنید. چک باکس مربوط به غیر فعال کردن آن‌ها را انتخاب کرده یا با انتخاب آیکن سطل زباله، آن‌ها را یکی یکی حذف کنید.

 

8-  Flagهای کروم را ویرایش کنید

اگر کماکان سرعت مرورگرتان کم است، یک شانس دیگر نیز وجود دارد و آن ویرایش “Flag”‌ ها است. این‌ها تنظیمات آزمایشی ارائه شده توسط گوگل هستند، بنابراین با احتیاط عمل کنید.

مرورگر کروم

قبل از این‌که آن‌ها را ویرایش کنید، باید در مورد نحوه‌ی انجام کار، مطالعه کنید تا بفهمید کدام یک را باید ویرایش کنید.

 

9-  ویژگی Flash را غیر فعال کنید

شرکت Adobe تلاش بسیاری انجام می‌دهد تا دیگر از Flash Player استفاده نشود اما این تلاش‌ها تاکنون بی‌نتیجه بوده است، زیرا بسیاری از وب سایت‌ها هنوز هم از این تکنولوژی استفاده می‌کنند.

اگر پیامی دریافت کردید که عنوان می‌کند، Flash خراب شده است، شاید مجبور باشید تا آن را دائما غیر فعال کنید. جدا از مزایای امنیتی آشکار، این کار شما را از دریافت هرگونه pop-up مزاحم نیز، رها می‌سازد.

مرورگر کروم

به منظور خاموش کردن این ویژگی، عبارت chrome://plugins/ را در Omnibox کروم تایپ کنید. تنظیمات مربوط به Adobe Flash Player را پیدا کرده و آن‌‌ها را Disable کنید.

 

10-  و اگر همه‌ی روش‌ها با شکست مواجه شد...

اگر همه‌ی روش‌های بالا با شکست مواجه شد و از امتحان همه‌ی گزینه‌ها نیز خسته شده‌اید، راه حل نهایی، حذف و نصب مجدد کروم است.

این اقدام می‌تواند مسائل مربوط به Flash، اتصال، search engine‌ها، pop-up‌های آزار دهنده، بروزرسانی‌های متوقف شده و بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

مرورگر کروم

شما از چه روشی برای حل مشکلات کروم استفاده کرده‌اید؟

مشکلات بسیاری وجود دارند که ممکن است اتفاق بیفتند و این که بتوانیم همه‌ی آن‌ها را در یک مقاله بررسی کنیم، غیر ممکن است. ما روش حل مشکلات رایج را به شما نشان دادیم اما اگر با مشکلات متفاوتی مواجه شدید، با ما در بخش دیدگاه‌ها در میان بگذارید، ما نیز سعی می‌کنیم تا در صورت امکان به شما در حل آن‌ها کمک کنیم.

به علاوه مشتاق هستیم تا با روش‌هایی که شما در مورد حل مشکلات کروم به کار می‌برید نیز آشنا شویم. شاید این مشکل برای شخص دیگری‌ هم اتفاق افتاده باشد. بنابراین شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن راه حل‌های خود، هم به آن‌ها کمک کنید و هم، آن‌ها نیز می‌توانند در زمانشان صرفه جویی کنند.

منبع makeuseof

 

1
+1

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در حال وبگردی یک صفحه و یا مطلب توجه شما را به خود جلب کرده و بعد قصد داشته باشید چند نکته را به قلم خود یاداشت کنید. در این مطلب می خواهیم سه راه سریع را به شما آموزش دهیم تا به سادگی و به سرعت هرچه تمام تر یک صفحه وب را به دفترچه یاداشت خود منتقل کنید.

نوت پد

۱.یک افزونه : در قدم اول می توانید افزونه ی Papier را از کروم وب استور دانلود و نصب کرده و بعد از آن به سرعت هرچه تمام تر محتویات ذهن خود را به روی صفحه منتقل کنید. در این افزنه با ابزار های ویرایش متن هم روبرو هستید و می توانید متن خود را ویرایش کنید و یا حتی به آن شکلک اضافه کنید.

نوت پد

۲. یک وبسایت : از طریق سایت  gg می توانید به سادگی به تایپ کردن بپردازید. بعد از اینکه تایپ کردن شما به اتمام رسید می توانید صفحه وب را ببندید چرا که به صورت محلی در همان سایت ذخیره می شود و در مرور های بعدی نیز می توانید آن ها را مشاهده کنید. اگر شما هم مثل ما در همه جا عادت دارید که به یادداشت برداری بپردازید، این سایت را فراموش نکنید.

۳. یک کد : با کپی پیست کردن کد زیر در omnibox مرورگر کروم می توانید متن مورد نظر را در قالب یک یاداشت دریافت کنید.

data:text/html, <html contenteditable>

فقط توجه کنید که بعد از اینکه یادداشت برداری شما تمام شد تب مورد نظر را ذخیره کنید چرا که بعد از بستن تب همه چیز پاک می شود.

با استفاده از روش هایی که در بالا معرفی کردیم می توانید به سادگی متن مورد نظرتان را یاداشت کنید و البته اینکه این روش ها از روش های سنتی هم سرعت بالاتری را دارند.

 

منبع : برسام

 

1
0
1

 

امروز می خواهیم نحوه نصب اپلیکیشن‌های اندروید بر روی سیستم‌ عامل‌های دسکتاپ دیگر را به شما آموزش دهیم که شیوه نصب هر اپلیکیشن روندی متفاوت دارد.

چگونه سریع نرم افزارهای Android را بر روی Desktop نصب کنیم؟

نرم افزارهای Android

تبصره : نمی‌توان موفقیت این روش را به طور کامل تضمین کرد، بسیاری از برنامه‌های اندروید هستند که بسیار سخت یا اصلا در سیستم عامل‌های دیگر پشتیبانی رسمی نمی‌شوند. پس نباید توقع داشته باشید اپلیکیشن‌های اندرویدی بدون هیچ اشکال یا خیلی ساده بر روی سیستم عامل شما نصب شوند. برای دنبال کردن ادامه این راهنمایی به کروم نسخه ۳۷ به بالا نیاز خواهید داشت.

چند تعریف و توضیح قبل از نصب

این روش کاملا جدید است، بنابراین برای اینکه روند انجام اینکار را ساده و روان‌تر کنید، در ادامه به معنی و مفهوم چند اصطلاح زیر توجه کنید:

ARC:

اختصاری از عبارت App Runtime Chrome و بخشی نرم‌افزاری است که به اپلیکیشن‌های اندرویدی اجازه می‌دهد در کروم اجرا شوند. دقیقا کاری که ART (یا ران‌تایم قدیمی Dalvik) می‌کند و آن اجازه اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی در خود سیستم عامل اندروید است. اکنون با نسخه اصلاح شده ران‌تایم اندروید برای کروم، گوگل می‌تواند به توسعه دهندگان اجازه افزودن پشتیبانی اپلیکیشن‌ها برای کروم را بدهد بدون اینکه آن‌ها بخواهند نسخه‌ای از آن اپلیکیشن اندروید را برای کروم از پایه دوباره بسازند.

ARChon Custom Runtime:

توضیح دادیم که ARC به طور خاص برای سیستم عامل کروم ساخته و پرداخته شده است. حال برای اینکه آزادی عمل توسعه دهندگان افزایش پیدا کند، ARChon Custom Runtime ایجاد شده تا حتی کاربران ویندوز، مک OS X و لینوکس هم بتوانند اپلیکیشن‌های اندروید را اجراکنند و همچنین محدودیت تعداد اپلیکیشن‌های قابل اجرا نیز برداشته شود.

Google Play Services:

پلاگینی است که گوگل در اختیار توسعه دهندگان برای اپلیکیشن‌های آن‌ها قرار داده است. توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها می‌توانند برنامه‌های خود را به APIهای این برنامه متصل کرده و از عملکردهای از پیش آماده شده در برنامه‌ی خود بهره ببرند.

َUnpacked Extension:

معمولا اکستنشن‌ها از طریق Chrome Web Store و در قالب فایل‌هایی با فرمت CRX. قابل دانلود و نصب هستند. اکنون برای نصب اپلیکیشن‌های اندرویدی در کروم، نیاز به اکستنشن‌های باز شده و غیر فشرده داریم، در واقع پوشه‌ای که تمام فایل‌های مربوط به یک اکستنشن یا افزونه در آن وجود داشته باشد (یا در این مورد، Android APK). شیوه انجام این عملکرد شبیه به روشی است که برای اکستنشن‌ها وجود دارد، اما محتویات این نوع اکستنشن‌ها بر خلاف اکستنشن‌های کروم در قالب یک فایل واحد جمع نشده‌اند.

قدم اول: ARChon Runtime را نصب کنید

سیستم عامل کروم از ران‌تایم خاصی استفاده می‌کند تا اپلیکیشن‌های سیستم عامل اندروید به صورت محلی درون این مرورگر اجرا می‌شوند. منظور از ران‌تایم نیز یک شبیه ساز یا امولاتور نیست بلکه منظور ما یک ران‌تایم خاص و پیشرفته برای این سیستم عامل جدید گوگل است. سیستم عامل کروم از موتوری بسیار مشابه با اندروید استفاده می‌کند تا نرم‌افزار‌ها را به صورت مستقیم اجرا کند و این موتور خاص ARC است که در ابتدا توضیح داده شد.

اما برای شروع ما به ران‌تایم مخصوصی که بتواند اپلیکیشن‌های اندروید را بر روی ویندوز، مک OS X و لینوکس اجرا کند نیاز داریم، بنابراین لازم است ARChon Custom Runtime را دانلود کنیم. در حال حاضر و بدون دانلود و نصب این ران‌تایم، خواهید توانست اپلیکیشن‌های اندرویدی را بر روی Chrome OS نصب کنید، اما این تعداد اپلیکیشن‌های قابل نصب بسیار محدود و تنها ۴ عدد است. اما روش جایگزین و با استفاده از ARChon Custom Runtime به شما اجازه اجرای هر اپلیکیشن بر روی سیستم عامل‌های مختلف دسکتاپ داده خواهد شد، مراحل زیر را انجام دهید:

۱.ARChon runtime را دانلود کنید.

۲. فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کنید.

۳. صفحه Extensions را با رفتن به مسیر Menu > More Tools > Extensions باز کنید.

۴. Developer mode را از گوشه بالا و سمت راست فعال کنید (اگر هم‌اکنون فعال نیست).

۵. حال گزینه “Load unpached extension” را انتخاب کنید.

۶. در نهایت پوشه‌ای که شامل ARChon runtime و پیش از این از حالت فشرده خارج شده است را انتخاب کنید (پوشه غیر فشرده فایل دانلود شده در مرحله اول را انتخاب کنید).

اکنون ران‌تایم ARChon در قالب یک اکستنشن کروم اجرا می‌شود. ممکن است در حین انجام این فرآیند چند هشدار شبیه به شکل زیر نمایش داده شود. نگران نباشید، این هشدار‌ها عادی است و بر توانایی اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی در سیستم عامل شما تاثیری نخواهد گذاشت.

برای وارد شدن به قدم دوم این روش به چند اپلیکیشن اندرویدی نیاز داریم. این مرحله کمی پیچیده است، چرا که APK‌های اندرویدی برای کروم بسته بندی و آماده نشده‌اند. در قدم دوم باید از اپلیکیشن‌های به اصطلاح اصلاح شده‌ی اندروید را برای نصب در کروم استفاده کنیم. در ادامه با ما باشید.

قدم دوم: نصب اپلیکیشن‌های اندرویدی در کروم

ساده و سریع‌ترین راه برای دسترسی به اپلیکیشن‌های اندرویدی اینترنت است. انجمن‌هایی شبیه به subreddit در حال حاضر در این زمینه فعال هستند. با این حال هنوز ۱.۳ میلیون اپلیکیشن موجود در پلی استور هستند که بسیاری از آن‌ها هنوز مشکلات ناسازگاری با سیستم عامل‌های دیگر را دارند. در ادامه حتی به روش سازگار کردن اپلیکیشن‌های اندرویدی با سیستم عامل کروم نیز خواهیم پرداخت.

سلب مسولیت:

اپلیکیشن‌هایی هستند که توزیع آن‌ها محدود و فقط برای اندورید است و اصلاح آن‌ها به این روش می‌تواند درجه‌ای از نقض کپی‌رایت را به همراه داشته باشد. در عمل تغییر کوچکی بین دانلود یک اپلیکیشن غیر اصلاح شده و سپس اصلاح آن به شکلی که شما می‌خواهید، اتفاق می‌افتد. به همین دلیل، بعید است که یک توسعه دهنده برنامه رایگان نگران تغییر برنامه و یا اصلاح آن برای اجرا در سیستم عامل‌های دیگر باشد اما صاحب یک برنامه پولی به احتمال زیاد از دانلود برنامه و سپس تغییرات در آن برای اجرا در سیستم عامل‌های دیگر خوشحال نخواهد شد. پس حتما با رعایت این موضوع اقدام به دانلود اپلیکیشن‌های پولی اصلاح شده بزنید و در ابتدا مبلغ لازم را پرداخت کنید.

همانطور که گفتیم اپلیکیشن‌های زیادی در پلی استور هستند اما نمی‌توان همگی آن‌ها را به همان صورت که بر روی دستگاه اندرویدی نصب می‌شوند بر روی کروم نیز نصب کرد. در واقع باید بر روی آن‌ها یک سری اصلاحات انجام شود تا آماده نصب بر روی کروم و آماده شدن برای ران‌تایم کروم شوند. خوشبختانه تعدادی از کاربران فعال اینترنت لیستی رو به رشد از اپلیکیشن‌های اصلاح شده اندرویدی سازگار با کروم را آماده کرده‌اند. در این سند می‌توانید لینک دانلود آن‌ها را بیابید، یا به انجمن‌هایی که هم‌اکنون در حال توسعه این روش هستند بپیوندید. همین که فایل فشرده Zip. که فایل با فرمت APK اصلاح شده در آن حضور داشت را دانلود کردید، به این روش باید آن را بر روی کروم نصب کنید:

۱. فایل را از حالت فشرده خارج کنید و پوشه (احتمالا اسمی شبیه “com.twitter.android” خواهد داشت) آن را در جایی قرار دهید که به راحتی قابل پیدا کردن باشد.

۲. صفحه Extensions کروم را باز کنید.

۳. بر روی “Load unpacked extensions” کلیک کنید.

۴. پوشه‌ای که APK اصلاح شده را به همراه دارد و قبلا دانلود کرده‌اید را انتخاب کنید.

این اپلیکیشن اندرویدی اکنون در لیست اکستنشن‌های کروم شما ظاهر خواهد شد. اگر یکی از طرفداران اپلیکیشن‌های کروم هستید، می‌توانید از طریق میانبر به این برنامه در Chrome app launcher دسترسی داشته باشید. وابسته به اینکه چگونه این اپلیکیشن بسته بندی شده، ممکن است آیکون اصلی و نام آن به صورت معمول به نمایش در نیاید.

قدم سوم (اختیاری): اپلیکیشن اندرویدی دلخواه خود را برای کروم آماده کنید

همانطور که گفتیم هنوز تعداد زیادی از اپیلیکشن‌های اندرویدی هستند که به اصطلاح اصلاح نشده‌اند و نمی‌توان آن‌ها را بر روی کروم نصب کرد. اگر بخواهید می‌توانید منتظر بمانید تا دیگران دست به کار شوند اما راه برای شما هم باز است و روش آن نیز سخت نیست. پس اگر دوست دارید خودتان آستین‌ها را بالا بزنید و اپلیکیشن مورد علاقه اندرویدی خود را به کروم بیاورید چند راه برای اجرای ترفند و اجرای اپلیکیشن‌های APK بر روی کروم وجود دارد. این روش‌ها البته هنوز تحت توسعه هستند، پس ممکن است در آینده‌ای نزدیک راه‌های آسان‌تری برای تبدیل این برنامه‌ها به وجود آید. اما برای تکمیل این بخش ما قصد داریم روش نصب chromeos-apk tool و تبدیل دستی برنامه‌ها را به شما آموزش دهیم. ابتدا روش نصب ابزار chromeos-apk را مطالعه خواهید کرد و بعد به سراغ روش استفاده از آن می‌رویم.

ویندوز:

۱. فایل node.js با فرمت msi. را دانلود کنید.

۲. node.j.s را نصب کنید.

۳. در خط فرمان دستور زیر را اجرا کنید:

npm install chromeos-apk -g

 

به همین سادگی. اکنون شما ابزار chromeos-apk را بر روی سیستم خود نصب کرده‌اید و در خط فرمان و در هر پوشه‌ای می‌توانید آن را فرا خوانید.

مک OS X یا لینوکس:

ابزار chromeos-apk به شکل اصلی برای سیستم عامل لینوکس و OS X توسعه داده شده است:

۱. در ترمینال، این دستور را اجرا کنید:

sudo apt-get install npm

 

۲. در توزیع اوبونتو این دستور را اجرا کنید:

sudo apt-get install lib32stdc++6

 

۳.node.js را دانلود کنید.

۴. فایل tar.gz که از لینک بالا دانلود کردید را از حالت فشرده خارج کنید.

۵. فایل README را باز کنید، با ترمینال به محلی که پوشه غیره فشرده node.js ذخیره شده است بروید و سپس دستورات زیر را به ترتیب وارد کنید:

configure/.
make
make install

 

۶. این دستور را اجرا کنید:

sudo npm install chromeos-apk -g

 

۷. برای اینکه مطمئن شوید آخرین بروزرسانی این ابزار را نصب کرده‌اید این دستور را اجرا کنید:

sudo npm install -g chromeos-apk@latest

 

چگونه از Chromeos-apk Tool استفاده کنیم

اکنون شما chromeos -apk tool را بر روی سیستم خود نصب کرده‌اید. برای استفاده از آن به یک اپلیکیشن اندرویدی (APK) نیاز دارید. بسیاری از مدیریت فایل‌ها و ابزار‌های پشتیبان‌گیر مانند ES File Explorer و Titanium Backup می‌توانند فایل APK را در دستگاه شما ذخیره کنند.

با در اختیار داشتن فایل APK خیلی راحت می‌توان نسخه قابل نصب بر روی کروم را تهیه کرد. خط فرمان یا ترمینال را باز کنید و به جایی که فایل‌های APK خود را ذخیره کرده‌اید بروید و بعد از آن دو گام زیر را بردارید:

۱. دستور زیر را اجرا کنید:

chromeos-apk [NAME OF APK]

 

؛ به جای Name OF APK باید اسم فایل APK خود را قرار دهید.

مثال:

chromeos-apk com.evernote.apk

۲. اگر درخواستی ظاهر شد، نام بسته اپلیکیشن را وارد کنید. نام بسته اپلیکیشن‌های متفاوت را می‌توانید از آدرس آن‌ها در گوگل پلی پیدا کنید. برای مثال در این آدرس، بعد از =id نام پکیج که “com.evernote است” را مشاهده خواهید کرد.

اپلیکیشن APK شما اکنون اصلاح شده و آماده برای اجرا در کروم! حال می‌توانید آن را با قدم دومی که در این مطلب ذکر شد، نصب کنید (صفحه Extensions را باز کنید، بر روی “Load unpacked extension” کلیک کنید و پوشه‌ای که به تازگی ساخته‌اید را انتخاب کنید).

جایگزین: به طور دستی APK‌ها را تبدیل کنید

اگر نمی‌توانید یا نمی‌خواهید با ابزار خط فرمان به اصلاح و مناسب کردن اپلیکیشن برای کروم بپردازید، پس خودتان دست به کار شوید و پکیج جدیدی را بسازید. البته هنوز لازم است chromeos-apk را دانلود کنید (از گیت‌هاب). همچنین نیاز به فایل APK برای صورت مسئله این روش دارید. بعد از آماده کردن این دو، به ترتیب گام‌های زیر را انجام دهید:

۱. پوشه‌ای با نام “template_” در درون chrome0s-apk tool که دانلود کرده‌اید وجود دارد. آن را به جای دیگری کپی کنید (ترجیا به نزدیکی محل APK کپی کنید).

۲. فایل APK را در مسیر “template > Vendor > chromium > crx_” کپی کنید. اگر پوشه درست را انتخاب کرده باشید، فایل README در آن‌جا وجود دارد.

۳. نام پوشه “template_” را به نام پکیج اپلیکیشن تغییر دهید. همانطور که پیش از این گفته شد، نام پکیج را می‌توانید در آدرس URL و بعد از”=id” پیدا کنید.

۴. در پوشه اصلی پکیج یا بسته، فایل “manifest.json” را اصلاح کنید. با استفاده از اپلیکیشنی مثل JSON Editor اینکار بسیار ساده‌تر می‌شود:

۱. در محل “name package” نام پکیج اپلیکیشن را بنویسید (مثل “com.pandora.android”).

۲. در محل “name” نام عادی برنامه را اضافه کنید (مثل “Pandora”).

۳. نام ورودی و اتفاقی “Key” را پاک کنید.

۴. فایل اصلاح شده JSON را تحت اسم “mainfest.json” ذخیره کنید تا جایگزین فایل قبلی شود.

۵. آیکون اپلیکیشن را از گوگل پلی دانلود کنید.

۱. در صفحه لیست پلی استور، شبیه به این مورد، بر روی عکس آیکون برنامه دلخواه کلیک راست کنید.

۲. در بخش URL، نام “w300-r” را به “w128” تغییر دهید. اینتر کنید.

۳. بر روی عکس جدید کلیک راست کنید و آن را با نام “icon.png” ذخیره کنید. سپس همین تصویر را در پوشه اصلی فایل اصلاح شده قرار گرفته در پوشه template قرار دهید.

تبریک،شما توانستید به شکل دستی یک فایل APK را برای اجرا در کروم اصلاح کنید. انجام کل این روش پیچیده نیست و فقط مسئله زمان انجام آن است که اگر قرار باشد برای هر اپلیکیشنی که دوست دارید انجام شود، مقداری طول خواهد کشید.

 

منبع : برسام

0

مرورگر کروم یکی از محصولات فوق العاده پرطرفدار کمپانی گوگل است. این مرورگر نه تنها بر روی دسکتاپ‌ها بلکه بر روی تلفن‌های همراه نیز همواره مشغول قدرتنمایی است. کروم این محبوبیت بالای خودش را مدیون محیط کاربری آسان، تب‌های نامحدود، امنیت بسیار بالا، محافظت از رمز‌های عبور، سرعت بارگذاری بالای صفحات و چندین مورد دیگر می‌داند که هر یک دست به دست هم داده تا این مرورگر جذاب نزدیک به ۵ میلیارد دانلود را در گوگل پلی تجربه کند.

مرورگر Chrome Dev

پس از به دست آوردن این موفقیت گوگل نسخه‌ای از مرورگر خود را به نام Chrome Dev عرضه کرد که به توسعه دهندگان امکانات بیشتری را نسبت به نسخه اصلی خودش خواهد داد (لازم به ذکر است که این نسخه از گوگل کروم همانند نسخه اصلی آن بوده و تنها حاوی ویژگی‌ها و قابلیت‌های بیشتری برای استفاده افراد حرفه‌ای می‌باشد).در این مطلب قصد داریم شما را با یک ترفند بسیار جالب از مرورگر Chrome Dev همراه کنیم تا بتوانید برای هر صفحه، یک تب ویژه با رنگی متفاوت داشته باشید. این ویژگی از یک قابلیت به نام Theme-Color سرچشمه می‌گیرد که از نسخه ۳۹ به این مرورگر اضافه گردید. حال Theme-Color در نسخه ۴۷٫۰٫۲۵۱۱۶٫۰ این مرورگر به شما این امکان خواهد داد تا تب‌هایی جذاب را در مرورگر خود داشته و لذتبخش تر از گذشته به وبگردی بپردازید.

کافیست تا در قسمت آدرس بار مرورگر خود عبارت زیر را کپی کرده و وارد آن شوید و یا اگر با مرورگر Chrome Dev در حال تماشای این مطلب هستید تنها کافیست بر روی لینک زیر ضربه بزنید.

chrome://flags/#enable-theme-color-in-tabbed-mode

پس از فعال شدن این گزینه بر روی کلید آبی Relaunch Now در پایین صفحه ضربه بزنید تا پس از بارگذاری مجدد مرورگرتان، در صورت پشتیبانی وبسایت مورد نظر، تب‌هایی رنگی را شاهد باشید.

مرورگر Chrome Dev

 

دانلود مرورگر Chrome Dev از گوگل پلی

منبع:برسام

0

 

در دنیای اینترنت دو واژه داریم که یکی کوکی (Cookie) و دیگری کش (Cache) است. بهتر است که با این دو مفهوم در صورتی که تاکنون آشنایی پیدا نکرده اید آشنا شوید چون در انجام مراحل بازاریابی اینترنتی ممکن است با آن ها برخورد کنید. در این مطلب به تعریف دو عبارت کوکی و کش و تفاوت آن ها با یکدیگر پرداخته می شود.

مرورگرها نرم افزارهایی هستند که ما از آن ها برای دریافت و مشاهده اطلاعات در فضای اینترنت استفاده می کنیم. کش ها در مرورگرها امکانی هستند که بعضی قسمت های وب سایت ها مانند تصاویر و کدهای HTML را ذخیره سازی می کنند و با این کار در بارگذاری های بعدی وب سایت تسریع ایجاد می شود و همچنین پهنای باند کمتری مصرف می شود. در مورد پهنای باند باید عرض کنم که هر هاستی پهنای باند خاصی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد مثلا چند گیگا بایت در ماه و در صورتی که میزان رد و بدل اطلاعات یا همان پهنای باند بیش از حد مجاز باشند مشکل ساز می شود و خدمت رسانی وب سایت متوقف می شود.

اما کوکی ها چه هستند؟

کوکی ها فایل هایی هستند که پس از مشاهده وب سایت ها در رایانه کاربران ذخیره می شود و اطلاعاتی را در خود نگه داری می کنند. مثلا نام و ایمیل شما پس از مشاهده صفحاتی از وب سایت در مراجعات بعدی به شما نمایش داده می شود که ممکن است باعث تعجب شما شود.

 فرق کوکی و کش در چیست؟

کوکی فایلی است که اطلاعات کاربران را در رایانه خود آن ها ذخیره می کند ولی کش به اطلاعات کاربران کاری ندارد و در مورد نمایش وب سایت خواه کدهای HTML ای باشد و خواه تصاویر ، اطلاعاتی را در مرورگر ذخیره می کند که شما می توانید کش و کوکی را هر زمان که بخواهید با مراجعه به بخش تنظیمات مرورگر خود پاک کنید.

0

 سئوی صد درصد و سایت آنالیز سئو

دل من از این حرف ها خون شده:

– سایت مرا ببین! سئوی ۱۰۰% داره!

– سئوی سایت من ۹۰ درصد است.خودم کار می کنم و به ۱۰۰ درصد می رسونم و به صدر نتایج گوگل می رسم.

– سایت شما مشکل سئو دارد.چون تصاویر زیادی دارد که alt و title ندارد.

– سایت شما مشکل سئو دارد.چون از آی فریم استفاده کرده اید.

– نمی دونم چرا با اینکه سئوی سایت من صد در صد هست، ولی همیشه از رقبا پایین ترم!

– چک کردن سئوی سایت، توسط سایت های آنالیز سئو، اولین مرحله سئوست!

– با افزونه یواست یا all in one pack یا … رو نصب کن و با تنظیم کردن درست اینها، سئوی سایتت کامل میشه!

– مشتری سئوروز: یکی از تعهدات شما برای ما، رسیدن سئوی سایت به ۱۰۰ درصد به استناد سایت woorank است.

 

اصل مطلب من در این مطلب اینه که، انقدر سایت های آنالیز سئو رو پرستش نکنید! 

استفاده و تکیه و چک کردن سئو توسط سایت های آنالیز سئو و در کنارش اهمیت زیاد به این سایت ها، معمولا یکی از عادت های افراد و سئوکاران مبتدی هست که کل سئو رو در On page SEO خلاصه می کنند و دید درستی درباره سئو ندارند.

سئوی ۱۰۰ درصد اساسا و از ریشه یک توهم غلط و بی اساس و گمراه کننده است.سئوی صد در صد اصلا بی معناست و درصد دادن به سئو، کار اشتباهی هست.این سایت ها فقط تا حدی و برای اهداف خاصی قابل اعتماد هستند!

 چرا نباید روی سایت های تحلیل سئو، حساب کرد؟

۱- سایت های تحلیل سئو، بیشتر روی موارد On Page تمرکز دارند.بهینه سازی داخلی هم، فقط بخش کوچکی از ۱۱۴ فاکتور رتبه بندی هست.این سایت ها بهینه سای داخل رو که فقط پایه های سئوست، بزرگ نمایی می کنند.

۲-این سایت ها، بی عقل هستند! بله کاملا بی عقل! اینها نه keyword stuffing می فهمند نه over optimization.وقتی بررسی کنند که شما خیلی خیلی زیاد از کلمات کلیدی استفاده کردید، به شما امتیاز مثبت میدن و شما رو تحسین می کنند که keyword stuffing کردید! بعضی از سایت های آنالیز سئو، هوشمند تر هستند اما باز هم، با خطا هستند.چون تکرار کلمات کلیدی در متن به شکل مصنوعی، تشخیص دادنش به طور سیستمی کار دشواری هست و شاخص دقیقی نداره و خود گوگل هم ضعف هایی داره.چه برسه به این سایت ها.

همچنین این سایت ها، این درک رو ندارند که برای هر عکسی نباید alt و title قرار داد. اما این سایت ها، به محض اینکه ببینن عکس هایی از سایت شما، Alt و Title نداره، امتیاز منفی به شما میدن!!

۳-سایت های انالیز سئو، کوته بین هستد.

مثلا:

– اگر متا دسکریپشن شما از ۲۵۵ کاراکتر بیشتر بشه و بشه ۲۶۵ (برای مثال)، به شما امتیاز منفی میدن.این در حالیه که در عمل، تاثیر منفی سئو برای شما نداره.فرایند سئو، هیچ وقت، انقدر وسواس گونه نیست.

– اگر فایل robots.txt  نداشته باشید، به شما امتیاز منفی میدن.در حالی که این فایل فقط برای بستن صفحاتیه که میخواید در نتایج گوگل نمایان نشه.اگر هم نباشه مشکلی بوجود نمیاد.

– شاخص این سایت ها برای امتیاز دادن به شما، حدودی و دارای خطاست.مثلا میزان text to html رو ممکنه ۶ درصد(برای html) استاندارد بدونن.در حالی که ممکنه درصد مناسب از نظر گوگل و یک موتور جستجو، ۹ درصد یا ۳ درصد باشه!این مقادیر هیچ وقت اعلام نمیشه از طرف موتور های جستجو و زمان هایی هم که میشه، امکان تغییرش هست(بدون اطلاع رسانی).

– اگر از فلش یا آی فریم استفاده کرده باشید، امتیاز منفی می گیرید! استفاده از آی فریم و فلش به خودی خود، ضرر نداره.فقط محتوای داخل اونها برای گوگل قابل مشاهده نیست.با این حساب چه اشکالی داره که برای بنر های تبلیغاتیتون از آی فریم و فلش استفاده کنید؟این سایت ها عقلشون نمیرسه(بله رسما بی عقل و بی شعور هستند) و به محض اینکه ببینن شما از فلش و آی فریم استفاده کردید به شما امتیاز منفی میدن( یا امتیاز مثبت نمیدن).

-به خاطر عدم وجود بعضی از متا تگ های غیر ضروری، به شما امتیاز نمیدن.

– درباره فاکتور های سئو، گاها اشتباه می کنند.مثلا از بین این همه فاکتور مهم سئو، داشتن تگ مشخص کننده publisher رو برای گوگل پلاس، مهم تلقی می کنند.در حالی که آن چنان مهم نیست!همچنین به خوبی نمی تونن آمار بازدید و بک لینک های شما و سایر موارد رو ارائه بدن.سایت Ahrefs با این همه قدرت، هنوز برای تشخیص بک لینک های یک سایت، ضعف داره.چه برسه به این سایت های تحلیل و آنالیز سئو.

-بززگ نمایی ارور های کد سایت شما و W3 Validation . داشتن ارور های W3 کاملا طبیعیه و یک موتور جستجو به خوبی می دونه که ممکنه وب مستر و صاحب یک سایت، اصلا ندونه W3 چیه و ممکنه دسترسی به طراحش برای اصلاح این موارد نداشته باشه.گوگل با این دقت و عملکردش، اینقدر به W3 بها نمیده که این سایت های تحلیل و آنالیز سئو بها میدن.خیلی از نمونه کارهای سئوروز با دهها و صدها ارور W3 در صدر نتایج هستند!

– این سایت ها (با احتساب اینکه خطایی ندارند)، فقط به بخشی از فاکتور های سئو، امتیاز میدن.این سایت ها نه تراست رنک می فهمن، نه محتوا نه کیفیت بک لینک ها و نه خیلی دیگه از فاکتور های سئو.با وجود این همه فاکتور و این همه رقابت که مدام در حال تغییر هستند،درصد دادن به سئوی یک سایت، بی معنیه!

– و … .

در نتیجه:

سئوی ۱۰۰ درصد رو از ذهن خودتون پاک کنید و به این سایت های تحلیل و آنالیز سئو، فقط نیم نگاهی داشته باشید و ملاک قرار ندید.معمولا اگر این سایت ها سئوی بالای ۶۰ درصد رو به شما اعلام کنن، کفایت می کنه.وقتی از این سایت ها استفاده می کنید، حتما به میزان خطا و این بی عقلی هایی که دارند، توجه کنید.شما هوش و اندیشه خیلی والاتری از این سایت ها دارید.با دید وسیع تر و با آگاهی از فاکتور های سئو، و بدون مطلق نگری و وسواس، به سئوی سایت خودتون بپردازید و در این شرایط، می تونید، نیم نگاهی هم به این سایت ها(سایت های آنالیز سئو) داشته باشید.

0

 ساب دامین بهتر است یا پوشه از نظر سئو؟

 

این که ساب دامین یا پوشه برای سئو بهتره، جزو متداول ترین سوالات بهینه سازی هست .خیلی خلاصه در چند جمله کوتاه:

پوشه به صورت کلی بهتره. فاکتور های زیادی در سطح دامنه هستند. وقتی صفحه ای ایجاد میشه، از فاکتور های در سطح دامنه هم، بهش سهم میرسه و فاکتور های در سطح دامنه مستقیما در رتبه صفحات اون دامنه تاثیر گذارند. اما وقتی روی ساب دامین می برید، دارید این بچه ها رو (صفحات) از سهم ارث پدریشون (دامنه) محروم می کنید.شما با استفاده از تکنیک های زیادی و لینک های داخلی، می تونید تا حدودی ارزش و نزدیکی ساب دامینتون رو به دامنه نزدیک کنید و به گوگل بفهمونید که این ساب دامین، بخشی از همین دامنه از نظر اعتبار و رتبه هست. استفاده از ساب دامین رو فقط موقعی که محدودیت فنی دارید یا کلا خیلی خیلی تفاوت در موضوع و اساس وب سایت شما وجود داره (نه بخاطر افزودن یک دسته و گروه بی ربط به دسته های فعلی) یا اصلا دوست دارید و از سر عشق و علاقتون به ساب دامین، میخواید روی ساب دامین تمرکز کنید، پیشنهاد می کنم.

واضح تر و شفاف تر : حتی اگر موضوع شما بی ربط به موضوعات قبلیتون هست، باز هم پوشه بهتره.اما اگر سایت فروش جم کلش دارید و میخواید سایت ورزشی بزنید، ساب دامنه ایجاد کنید.در حقیقت جاهایی که ایجاد دامنه جدا و مستقل، معقول هست، استفاده از ساب دامین هم می تونه مناسب باشه.ولی اگر یک وب سایت خبری تفریحی هستید که همه موضوعات توش هست، و کلا اساس و ساختار سایت، مبتنی بر موضوع خاصی نیست، پوشه مناسب هست.

 مورد تأسف باری که بارها گفته شده اینه که اگر موضوع متفاوتی رو ایجاد می کنید، از ساب دامین استفاده کنید وگرنه پنالتی میشید!

کم مونده گفته بشه هر کس وب سایت بزنه پنالتی میشه! هیچ پنالتی در کار نیست.اما صرف نظر از پنالتی، استدلال کسانی که میگن برای موضوعات غیر مرتبط از ساب دامین استفاده کنید، اینه که، گوگل گیج میشه و موضوع محتوای شما رو به خوبی تشخیص نمیده و بحث تراکم کلمات کلیدی و … سایت شما به هم میریزه.

اما باید بگم اینطور نیست.تراکم کلمات کلیدی در سطح صفحه معنی داره.نه در سطح دامنه.تراکم کلمات کلیدی همه صفحات با هم (در سطح دامنه)، فقط یکی از فاکتور های احتمالی تاثیر گذار و ضعیف در رتبه هست که با شرایط متفاوت و بسته به سابقه فعالیت و موضوع هر صفحه و میزان رقابت هر یک از موضوعات اون دامنه، نقش ایفا می کنه.هیچ قانونی وجود نداره که سایت ها موضوعات مختلفشون باید در ساب دامین باشه. در ادامه با هم بررسی می کنیم که چرا این حرف علمی و کارشناسی نیست.

از شما چند سوال می پرسم و حقیقت رو با سوال ، بیشتر برای شما روشن می کنم:

یک سایت گردشگری رو فرض کنید که موضوعش تور چین و مالزی هست.اگر این سایت بخواد بحث صادرات و واردات به چین و مالزی رو به دسته های خودش اضافه کنه و با فرض اینکه اصلا برای موضوع متفاوت، ساب دامین خوبه، چه تصمیمی باید بگیره؟ساب دامین رو انتخاب کنه یا پوشه؟ تور و مسافرت به مالزی و چین، چقدر به صادرات و واردات چین و مالزی مرتبط هست؟ آیا چون داخل هر دو موضوع، کلمه “چین” و کلمه “مالزی” هست باید توی یک گروه قرارشون بدیم؟یا باید بحث صادرات و واردات رو با تور و مسافرت تطبیق بدیم؟گوگل و یک موتور جستجو این تطبیق رو انجام میده؟ آیا از LSI Keyword استفاده میکنه؟

مثال دیگه ای میزنم.یک سایت Web.2 رو در نظر بگیرید.مثل تالار گفتگو.همونطور که می دونید موضوعات هم متفاوت هستند. تالار های گفتگویی که از نرم افزار های دکوراسیون داخلی تا بهینه سازی و سئو(!) در زیر بخش IT قرار دادند.اونها هم باید ساب دامین درست کنند؟نرم افزار های طراحی دکوراسیون از نظر مفهومی و حقیقی از نظر شما در دسته نرم افزار هستند یا در دسته طراحی دکواسیون؟ از نظر موتور های جستجو چطور؟ آیا اصلا موتور های جستجو دسته بندی دارند؟ اگر دارند چطور دسته بندی می کنند؟

فرض کنید در تالار گفتگو مخصوص IT (فناوری اطلاعات) ،بخش های گرافیک و انیمیشن سه بعدی، دو بعدی و وب، طراحی سایت و سئو، شبکه و سرور و هاستینگ ، زبان ها و فناوری های برنامه نویسی و … وجود داره. در این شرایط چه کار باید کرد؟

همه سوال های بالا برای این بود که به این فکر کنیم، که شاخص علمی و فنی چه چیزی هست؟ آیا گوگل متوجه میشه که هاستینگ و سرور مجازی و بحث Rendering و نورپردازی در گرافیک سه بعدی، با هم ارتباط دارند و همگی یعنی IT ؟ و اگر متوجه میشه، چه دلیلی وجود داره که گوگل علاقه داشته باشه این دو رو در پوشه یک دامنه یا در ساب دامین ببینه؟

اگر علمی بخوایم صحبت کنیم، صحبت سر همین شاخص هست. وقتی شاخصی نیست، استدلال و نسخه پیچیدن ارجاع به منابع (نه دلایل و حقیقت)، بی معناست!

استدلال غلط و یک بعدی دیگه ای هست و اونم اینه که، چون سایت های تخصصی در نتایج گوگل، نتیجه بهتری گرفتند، بنابراین، بهتره برای هر ساب دامین، یک موضوع تخصصی داشته باشید.این حرف نه فقط برای ساب دامین، بلکه برای دامنه جدا هم به وفور استفاده میشه.

اما چرا این استدلال غلط هست؟علتش همه جانبه نبودن استدلال هست که به دلیل وسیع نبودن محدوده دید و داده های نا کافی، نتیجه گیری غلط به وجود میاد که در مطلب تناقض های سئو، این موضوع رو باز کردیم.

اینکه سایت های تخصصی روی دامنه یا ساب دامین جدا، رتبه بهتری گرفتند، دلیلی بر این نیست که اگر ساب دامین یا دامنه موضوعش اختصاصی و محدود تر باشه برای سئو و رتبه گوگل بهتره.به این دلیل که:

سایت های تخصصی، محوریت و تمرکز و انرژی و هزینشون روی یک موضوع هست و با قصد و تلاش و هزینه بسیار بیشتری، کارشون رو شروع می کنند و ادامه میدن.بنابراین نتیجه زحماتشونو میبینن.اما اگر به همین اندازه که یک سایت با موضوع تخصصی و محدود، تلاش و هزینه می کنه، یک سایت با موضوعات بیشتر و متنوع روی یک دامنه، هزینه و تلاش کنه، همونقدر و حتی بیشتر، می تونه نتیجه برای تک تک موضوعاتش نتیجه بگیره و چه بسا که این اتفاق هم افتاده. اما از اونجایی که افرادی که سایتی راه اندازی می کنند و تمرکز و تخصص و هزینه و تلاش کافی روی همه موضوعات وب سایتشون ندارند و تلاش و هزینشون بین همه موضوعاتشون تقسیم میشه ،نتیجه کافی نمی گیرند و به اشتباه اینطور برداشت می کنند، که گوگل و موتور های جستجو، از تخصصی نبودن خوششون نمیاد.

وقتی همین افراد بعد از شکست خوردن، شروع به کار روی سایتی با موضوع تخصصی می کنند، این بار تلاش مضاعف و هزینه بیشتری می کنند و همه این تلاش هاشون متمرکز بر اون موضوع تخصصی جدیدشون هست.بنابراین این بار خیلی بهتر نتیجه می گیرند و اینجاست که این تجربه غلط شکل می گیره که موضوعات تخصصی باید روی دامنه یا ساب دامین جدا باشن و وب مستر، حاصل سالها تلاشش چیزی نخواهد بود جز تجربیات و نتیجه گیری هایی که ربطی به سئو نداشتند ولی به سئو ربط داده شدند! یعنی همون تجربیات غلط شکل گرفته پیرمرد ۷۰ ساله که در پست تناقض های سئو بحث شد.

در نتیجه، فاکتور های در سطح دامنه که یک موضوع قطعی و ثابت شده هست و روی صفحات زیر مجموعه پوشه تاثیر گذار هست رو نباید فراموش کرد و به دلایل واهی و بی اساس دل بست.شاید شما سوال کنید که اگر سایتی صفر باشه و هنوز دامنش اعتباری پیدا نکرده چطور؟ پاسخ باز هم همین هست.به مرور، اعتبار صفحات شماست که به دامنه شما قدرت و اعتبار میده.بخش زیادی از فرایند انتقال اعتبار و قدرت، از صفحات دامنه به دامنه انجام میشه و در نهایت، دامنه قدرت به دست اومده رو بین صفحات داخلی پخش می کنه و این چرخش تا زمانی که سایت وجود داره، ادامه داره.

0

بسیاری از مردم جهان گوگل را پرستش می کنند. مثلا می گویند گوگل گفت این کار را بکن.پس من این کار را می کنم.گوگل گفته است فلان.پس اصول سئو این است.

درست است که گوگل بزرگترین و معروفترین و برترین موتور جستجوی دنیاست و بیش از ۸۰ درصد (بد بینانه) از مردم دنیا از آن استفاده می کنند.اما با این حال خود گوگل احساس خدایی در سطح وب ندارد.این ما هستیم که گوگل را پرستش می کنیم و عده ای نیز پا به پای قوانین گوگل، آنها را ترجمه می کنند و مو به مو و نام خود را سئو کار کلاه سفید می نامند (که البته سئوکار کلاه سفید هم هستند.منکر این موضوع نیستم).

اما گوگل هر قانونی وضع کرده به خاطر بهتر شدن محتوای وب و جلوگیری از نتایج و محتوای اسپم و ناپاک در سطح وب است.نه به خاطر زورگویی گوگل.

گوگل خود به خوبی می داند که ایراد هایی دارد و این ایراد ها همیشه باقی می مانند.همانطور که گوگل و موتورهای جستجو هوشمند تر می شوند، انسان ها هم برای دور زدن آنها هوشمند تر می شوند و این بازی تا ابد ادامه دارد.

کارمندان گوگل، خود اعتراف می کنند، که خیلی اوقات اسپمر ها (آن هم از نوع کلاه سیاه) موفق می شوند و موفقیتشان پایدار است!

آنوقت بسیاری از انسان ها ، وب مستران و سئو کاران (سئوکاران کلاه سفید) ، گوگل را کاملا هوشمند و بی عیب یاد می کنند و کاسه داغ تر از آش می شوند!

هیچ وقت مت کاتز، و سایر مسئولین و کارمندان و مهندسین گوگل، ادعا نکرده اند که بی عیب هستند، و همه چیزشان درست است و همه نتایج را خوب نشان می دهند.آیا فکر می کنید صحیح است که گوگل را در دنیای وب پرستش کنیم؟

گوگل بارها سایت های مفید را به اشتباه از نتایج حذف کرده است و بارها سایت های غیر مفید را در صدر نتایج قرار داده است.

گوگل خود دارای تجارت های بزرگ از جمله google play و google adwords و سایر محصولاتش است.گوگل دلش به حال تجارت و کسب و کار شما نمی سوزد! او فقط دوست دارد نتایجی که خود فکر می کند بهتر است به جستجو کننده نشان دهد(که به نظر من خیلی اوقات هم اشتباه فکر می کند که چه چیزی بهتر است).

گوگل تا حدودی احساس قدرت می کند (اما احساس خدایی و فرمانروا بودن نمی کند!) و از این رو، سعی می کند از قدرت خود استفاده کند و سطح وب را از نتایج نادرست و اسپم پاک کند و جهان را به سمت محتوای خوب سوق دهد و البته در این راه اشتباهاتی هم ممکن است مرتکب شود.

فراموش نکنید به هیچ وجه قصد نداریم بگوییم قوانین گوگل را زیر پا بگذارید تا نتیجه بگیرید.خیر بر عکس، توصیه می کنیم قوانین گوگل را اجرا کنید و با آن پیش بروید.این مقاله صرفا جهت باز شدن دید و نگاه از زوایای دیگر به سئو است و مقاله ای برای تاکید دوباره بر نسبی بودن همه فاکتور ها در سطوح حرفه ای سئو.

منبع سئوروز

0

حافظه نهان یا کش (Cache) مرورگر قسمتی از حافظه جانبی است که کپی‌ای از آیتم‌هایی که قبلاً توسط کاربر در یک صفحه وب مرور شده اند را نگه داری می‌کند. این آیتم‌ها ممکن است تصاویر گرافیکی (مانند لوگوها، بنرها و به طور کل، تمامی تصاویر صفحه مورد نظر)، کل صفحه وب، فایل‌های CSS و... باشند.

زمانی که کاربر برای بار اول یک صفحه وب را مرور می‌کند، تمامی منابع (مانند تصاویر و...) جدید توسط مرورگر بارگیری (Download) شده سپس به کاربر نشان داده می‌شود. در این هنگام مرورگر برخی از این منابعی که بند اول نام برده شدند را کدگذاری کرده (به دلیل مسائل امنیتی)، سپس در قسمتی از حافظه جانبی ذخیره می‌کند. این آیتم‌های ذخیره شده که در اصل کپی‌ای از منابع اصلی خود هستند، حافظه نهان مرورگر (Browser Cache) نامیده می‌شوند. هر یک از فایل‌های کش شده تاریخ انقضاءای دارند که ممکن است توسط وب سرور یا خود مرورگر مشخص شود.

 

چرا Cacheهای مرورگر را پاک می‌کنیم؟
کش‌ها باعث افزایش سرعت مرور وب می‌شوند. اما ممکن است در بسیاری از موارد، فایل‌های اصلی‌ای توسط مرورگر کش شده اند، از طرف سرور، سازندگان و طراحان یا به هر دلیل دیگری تغییر داده شوند. در این حالت ممکن است مرورگر همان فایل کش شده را به کاربر نشان دهد درحالی که این فایل کش شده با فایل اصلی تفاوت دارد. برای مثال، یک تصویر ممکن است توسط مرورگر کش شود. در این صورت زمانی که حتی تصایر اصلی تغییر داده شود، ممکن است مرورگر همان تصویر قدیمی کش شده را به کاربر نشان دهد.
درصورتی که می‌خواهید کش‌های مرورگر خود را پاک کنید به یکی از پست‌های زیر با توجه به مرورگر مورد نظر خود، مراجعه کنید:

ـ اینترنت اکسپلورر (اینترنت اکسپلورر)
ـ  گوگل کروم (گوگل کروم)
ـ  موزیلا فایرفاکس (موزیلا فایرفاکس)
ـ اپرا (اپرا)

حافظه نهان (Cache) مرورگر چه کاربردی دارد؟
مرورگرها به دلایل مختلفی از فرایند Caching استفاده می‌کنند. کش مرورگر باعث کاهش شدید پنهای باند مصرف شده از طرف کاربر و فشار موجود روی سرورهای وبسایت می‌شود. هنگامی که کاربر برای بار اول صفحه وب را مرور کرده و منابع وب در حافظه نهان ذخیره می‌شوند (عمل Caching)، برای دفعات بعدی که کاربر قصد مرور همان صفحه را دارد، تمامی منابع آن صفحه توسط مرورگر دانلود نخواهند شد. مرورگر با استفاده از الگوریتم‌های خود، منابع موجود در صفحه را با فایل‌های کش شده خود مقایسه می‌کند. در صورتی که طبق الگوریتم مرورگر، فایل کش شده با منبع موجود در صفحه یکی باشد، مرورگر منبع کش شده خود را نشان کاربر داده و دیگر فایل اصلی را دانلود نمی‌کند. به این ترتیب هم پنهای باند مصرفی به مقدار زیادی کاهش می‌یابد و هم فشاری بر روی سرورهای وبسایت وجود دارد.

برای مثال فرض کنید که درحال مرور یک صفحه HTML هستیم که در آن از یک منبع (در این مثال، یک تصویر) استفاده شده است. این تصویر در حافظه نهان (Cache) مرورگر وجود ندارد؛ چون قبلاً توسط مرورگر دریافت و مشاهده نشده است. در این گونه موارد، نمایش کلی پروسه مشاهده تصویر به این صورت است:در مرحله اول کاربر صفحه HTMLای که پس از درخواست مرورگر دریافت شده است را مرور می‌کند. در این صفحه یک تصویر وجود دارد. بنابراین (مرحله 2:) مرورگر تصویر مورد نظر را در حافظه نهان خود جستجو می‌کند. (مرحله 3:) این تصویر قبلاً توسط مرورگر کش نشده است به همین دلیل در حافظه نهان، این تصویر وجود ندارد. مرورگر تصویر را در حافظه نهان خود پیدا نکرده است بنابراین (مرحله 4:) از سمت سرور این تصویر را درخواست می‌کند. (مرحله5:) سرور تصویر مورد نظر را به مرورگر ارسال می‌کند. حال مرورگر این تصویر را به کاربر نشان می‌دهد. (مرحله 6:) به علاوه، این تصویر را برای مرورهای بعدی در حافظه نهان خود ذخیره می‌کند.

حال حالتی را درنظر بگیرید که فایل مورد نظر ما (در این مثال، یک تصویر) در حافظه نهان مرورگر وجود دارد. دراین گونه موارد، نمایش کلی مشاهده تصویر به این صورت است:


همانند حالت قبلی، در مرحله اول کاربر صفحه HTMLای که پس از درخواست مرورگر دریافت شده است را مرور می‌کند. در این صفحه یک تصویر وجود دارد. (مرحله 2:) مرورگر تصویر مورد نظر را در حافظه نهان خود جستجو می‌کند. این تصویر به دلایلی (مثلاً در مرورهای قبلی)، قبلاً توسط مرورگر دانلود شده و در حافظه نهان مرورگر ذخیره (کش) شده است. (مرحله 3:) مرورگر تصویر مورد نظر را در حافظه نهان پیدا کرده سپس به کاربر نشان می‌دهد.
همان طور که مشاهده می‌کنید، در حالت دوم، منبعی که قبلاً کش شده است، بار دیگر توسط مرورگر دانلود نشده و همان فایل کش شده به کاربر نشان داده می‌شود. در این حالت پهنای باندی که صرف دریافت منبع مورد نظر می‌شد، مصرف نخواهد شد. همچنین بار اضافی‌ای بر روی سرور وبسایت وجود نخواهد داشت.

0

اگر شما برای کارتان یا امور تحصیلی به طور روزمره از اینترنت استفاده می‌کنید، بهره وری از اصول کلیدی موفقیت شما خواهد بود. جهت بهینه سازی امور تحت وب بهترین افزونه‌های فایرفاکس را به کار بگیرید تا کارهایتان سریع‌تر، آسان‌تر و کاراتر انجام پذیرند.
طرح بندی کاشی‌ها را برای زبانه‌هایتان امتحان کنید
اگر شما اغلب از چند زبانه استفاده می‌کنید و در بیشتر مواقع بین آن‌ها جابه‌جا می‌شوید، احتمالا اگر به جای ردیف کردن، آن‌ها را کاشی چینی کنید بهره‌وری بهتری خواهید داشت. افزونه Tile Tabs این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا زبانه‌ها را در یک صفحه منفرد از طریق تقسیم صفحه نمایش مشاهده کنید. این ابزار به خصوص جهت مقایسه محتویات دو سایت یا کپی کردن اطلاعات از یک سایت به دیگری بسیار به کار می‌آید. شما می‌توانید انتخاب کنید که دو، سه، چهار یا همه زبانه‌ها را در ترتیب متنوعی از چینش، هرکدام به همراه نوار هدایت خود، داشته باشید.

از ویژگی‌های برجسته چینش کاشی مانند‌ زبانه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

همسان ‌سازی هدایت به شما این اجازه را می‌دهد که همه کاشی‌ها و زبانه‌ها را به صورت هم‌زمان جابه‌جا کنید.
نحوه چینش می تواند به ترتیب متفاوت افقی، عمودی و شبکه‌ای باشد و در نتیجه می تواند به شما انعطاف بالایی در مشاهده محتویات دهد.
منوهای شخصی سازی شده شما را قادر می‌سازند تنها طرح‌ها و الگوهایی را ببینید که بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنید.
میان‌برهای صفحه کلید برای نحوه چینش، جابه‌جایی زبانه‌ها و ایجاد زبانه‌های جدید به شما امکان می‌دهند چینش کاشی مانند زبانه‌هایتان را به سرعت انجام دهید.
نحوه جداسازی زبانه‌ها‌، پوسته ها، مرزهای کاشی‌ها همگی قابل تنظیم هستند و باعث می‌شوند شما آن طور که می‌خواهید کاشی‌ها را ببینید.
Tile Tabs افزونه ای عالی برای کسانی است که بیشتر از یک زبانه را مورد استفاده قرار می‌دهند


میان‌برهای تقویت شده را به جستجوها اضافه کنید
نظرتان در مورد ساده‌تر کردن جستجو چیست؟ SME – Search Made Easy به شما اجازه می‌دهد بر روی هر لغتی در یک صفحه وب کلیک کنید و از منو زمینه، گزینه جستجو را انتخاب نمایید. این قابلیت اگر که شما می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد لغتی خاص بیابید یا فیلمی مرتبط با آن لغت را از YouTube ببینید، می تواند به دردبه‌خور باشد. با این افزونه، به جای باز کردن زبانه‌ای جدید و جستجو، تنها نیاز است دوبار کلیک کنید.

تنظیمات افزونه به شما اجازه می‌دهد تا موتور جستجوی پیش فرضتان و سایت‌هایی را که دوست دارید در منوی زمینه ظاهر شوند، را انتخاب کنید. شما همچنین می‌توانید برای هر عملکرد یک میان‌بر ویژه تعریف کنید یا سایت‌های مورد علاقه خودتان را به لیست اضافه کنید. نتایج جستجو برای راحتی شما می توانند در زبانه‌ای جدید یا صفحه‌ای جدید باز شوند.

SME – Search Made Easy جستجو را برای شما ساده‌تر می‌کند

زبانه ای جدید پر از بوکمارک داشته باشید

اگر می‌خواهید باز کردن بوکمارک‌ها برایتان خیلی ساده‌ای باشد، می‌توانید از افزونه Bookmark Tab استفاده کنید تا هر وقت زبانه‌ای جدید باز می‌کنید، بوکمارک‌های شما را باز کند. این افزونه به شما امکان می‌دهد به سادگی و سرعت به هر جایی که می‌خواهید از طریق بوکمارک‌هایتان در نوار ابزار، منو و... بروید. همچنین می‌توانید جعبه جستجویی در بالای لیست بوکمارهایتان داشته باشید، پوشه‌های بازشده را نشان‌دار ببینید، همه بوکمارک‌ها را درون پوشه هایشان داشته باشید یا قابلیت دید کلی را خاموش کنید. همچنین در صورتی که تمایل دارید نمایشی شخصی سازی شده از بوکمارک‌ها داشته باشید می‌توانید شیوه نمایش را نیز تغییر دهید.

افزونه Bookmark Tab مانند میان‌بر زیبایی است که می‌توانید با استفاده از آن به نحوی کارا بوکمارک‎‌ها را در یک زبانه جدید باز کنید


کارآیی بیشتری را برای دکمه خانه فایرفاکس تعریف نمایید
فایرفاکس افزونه به‌ درد بخوری به نام UsableHomeButton دارد که هدف ساده‌ای را دنبال می‌کند. ‌این افزونه دکمه خانه فایرفاکس را به هر وب‌سایتی که شما اکنون مشاهده می‌کنید لینک می‌کند. در نتیجه، با کلیک بر روی دکمه خانه فایرفاکس شما به صفحه اصلی سایتی که در حال مشاهده آن هستید، هدایت می‌شوید. چرا؟ سایت‌های بسیاری هستند که امکان بازگشت به صفحه اصلی آن‌ها چندان راحت نیست. سایت‌هایی که انتقال ساده را برای کاربر تسهیل می‌کنند که مشکلی ندارند؛ اما گاهی اوقات برای شما مقدور نیست که به مسیر اولیه‌تان در صفحه اصلی سایت بازگردید. در چنین اوقاتی این افزونه ساده می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

همچنین توسط این افزونه یک منوی زمینه به دکمه خانه در فایرفاکس شما افزوده می‌شود. یک ویژگی خوب منو زمینه امکان «فراموشی» صفحه یا سایت جاری است که با استفاده از آن سایت یا صفحه موردنظر از تاریخچه مرورگر شما پاک می‌شود. اگر شما بر روی forget about the site کلیک نمایید هر کوکی مربوط به آن نیز پاک خواهد شد. همچنین می‌توانید زبانه جاری را خالی سازید یا مستقیما به صفحه آغاز که در تنظیمات فایرفاکس تعریف کرده‌اید، بروید.

به وسیله UsableHomeButton شما دیگر هیچ ‌گاه راه بازگشت خود به صفحه اصلی یک سایت را گم نمی‌کنید


کدام یک از این افزونه‌ها بیشتر سبب بهره ‌وری و کارآیی شما می‌شوند؟
چه شما بخواهید وبسایت‌ها را مقایسه کنید، چه به دنبال میان‌برها باشید؛ این عناوین مطمئنا می‌توانند برای شما مفید واقع شوند. اما، افزونه‌های بسیار دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند در مسیرهای متفاوتی برای ما مفید باشند.

-1
1

گوگل پشتیبانی از مرورگر کروم در نسخه‌های قدیمی ویندوز و مک را پایان خواهد داد
گوگل اعلام کرد که پشتیبانی از مرورگر کروم بر روی سیستم‌های قدیمی اپل و مایکروسافت را در سال آتی قطع خواهد کرد. این اتفاق تا ماه آوریل سال ۲۰۱۶ (فروردین ماه ۱۳۹۵) رخ نخواهد داد و تا آن زمان امکان آپدیت کردن مرورگر کروم به آخرین نسخه برای دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌های قدیمی ممکن خواهد بود.
گوگل اعلام کرد که پشتیبانی از مرورگر کروم در ویندوز XP، ویندوز ویستا و همچنین نسخه‌های 10.6، 10.7 و 10.8 از OS X در سال آتی پایان خواهد یافت. پس از پایان پشتیبانی گوگل شما همچنان قادر خواهید بود که از این مرورگر استفاده کنید، ولی دیگر امکان بروزرسانی مرورگر خودتان را نخواهید داشت. بروزرسانی‌های ارائه شده برای این مرورگر عمدتا برای رفع مشکلات امنیتی عرضه می‌شوند و از دست دادن این بروزرسانی‌ها می‌تواند برای کاربران این سیستم‌ها مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

گوگل علت این اقدام خودش را مشکلات امنیتی این سیستم‌عامل‌ها اعلام کرده است. مدت زیادی است که مایکروسافت ویندوز XP را از لیست سیستم‌های پشتیبانی رسمی خودش خارج کرده است. اپل نیز با ارائه‌ی آخرین نسخه‌ی سیستم‌عامل خودش به صورت رایگان، مشکلات کاربران را در استفاده از سیستم‌های قدیمی برطرف کرده است.

بروزرسانی سیستم‌عامل به آخرین نسخه‌ی ممکن نه تنها می‌تواند امکانات جدید و امنیت بیشتری را برای سیستم‌های شما فراهم کند، بلکه خیال شما از بابت بروزرسانی‌های مرورگر محبوب کروم را نیز راحت می‌کند.

0

ویندوز ۱۰ به دلیل مصرف باتری بالای کروم و فایرفاکس، اج را به کاربران پیشنهاد می‌دهد

اخیرا مایکروسافت در ویندوز ۱۰ به کاربران لپتاپ‌ها در مورد مصرف باتری بالای مرورگرهای فایرفاکس و کروم هشدار داده و آن‌ها را به استفاده از مرورگر مایکروسافت اج تشویق می‌کند.

مایکروسافت به تازگی قابلیتی را در ویندوز ۱۰ راه‌اندازی کرده است که به کاربران در مورد مصرف سریع باتری لپ‌تاپ‌شان به دلیل استفاده از مرورگرهای کروم و فایرفاکس هشدار می‌دهد. با توجه به این اعلان‌ها، مایکروسافت راه حل این مشکل را استفاده از مرورگر اج پیشنهاد می‌دهد. وبسایت VentureBeat در این مورد از مایکروسافت تقاضای شفاف‌سازی کرده است.

یکی از سخنگویان مایکروسافت در جواب خبرنگار VentureBeat گفته است:

مرورگر مایکروسافت اج به طور ویژه برای ویندوز ۱۰ طراحی شده و از ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی همچون به اشتراک‌گذاری، خواندن و جستجوی راحت و همچنین کورتانا بهره می‌برد که موجب بهبود تجربه‌ی وب‌گردی می‌شوند. این اعلان‌ها، با این هدف ساخته شده‌اند که افراد را با اطلاعاتی ساده و سریع آگاه کنند که می‌توان به آن‌ها در بهبود تجربه‌ی کاربری‌شان با ویندوز ۱۰ کمک کرد. این توصیه‌ها شامل اطلاعات ساده‌ای است که می‌توانند در افزایش عمر باتری لپتاپ به کاربر کمک کنند. ناگفته نماند که در ویندوز ۱۰ شما به سادگی قادر به انتخاب مرورگر و موتور جستجوی پیش‌فرض نیز خواهید بود.

Windows 10 notification

 این توصیه‌ها و اعلان‌های جدید ویندوز ۱۰، نخستین بار توسط یکی از مشهورترین توسعه‌دهندگان به نام Rudy Huyn منتشر شده است. همان طور که در اسکرین‌شات بالا مشاهده می‌کنید، هوین این اعلان را در هنگام استفاده از مرورگر کروم دریافت کرده است. خبرنگار ونچربیت در این مورد از سخنگوی مایکروسافت سوال کرده و سخنگوی این کمپانی نیز آن را تایید کرده است. مایکروسافت اعلام کرده که این اعلان‌ها علاوه بر کاربران کروم، برای کاربران مروگر فایرفاکس نیز نشان داده می‌شوند. این موضوع از اول ماه جولای سال جاری برای کاربران این دو مرورگر فعال شده است.

این زمان کاملا منطقی است، چرا که ماه گذشته، مایکروسافت یک کمپین حفظ باتری نیز برای مرورگر اج خود به راه انداخته بود. این کمپانی نتایج بنچمارک‌هایی را منتشر کرد که نشان می‌دادند مرورگر اج در بحث صرفه‌جویی در مصرف انرژی، حداقل در چند مورد از مرورگرهای کروم، فایرفاکس و اپرا بهتر عمل می‌کند.

همان زمان این کمپانی اعلام کرد که قابلیت‌های بیشتری را برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی به اج خواهد افزود. این قابلیت‌ها نخستین بار در آپدیت سالانه‌ی بزرگ ویندوز ۱۰ که در تاریخ دوم آگوست عرضه می‌شود به کاربران ارائه خواهند شد.

اگرچه دیدن ثمره‌ی تلاش‌های مایکروسافت برای بهبود مصرف انرژی در مرورگر اج خوشحال‌کننده است، اما اعمال نفوذ اجباری این کمپانی از طریق نوتیفیکیشن‌ها در مرورگرهای دیگر ویندوز ۱۰ برای ترویج اج عملی ضعیف و غیرحرفه‌ای است. اگر عملکرد مروگرهای کروم، فایرفاکس یا اپرا در مصرف باتری بهینه‌تر از مروگر اج بود، آیا مایکروسافت به کمپانی‌های توسعه‌دهنده‌ی آن‌ها اجازه می‌داد که نوتیفیکیشن‌های حاوی تبلیغ خود را هنگام استفاده‌ی کاربر از مرورگر اج بر روی نمایشگر نشان دهند؟

این نخستین باری نیست که مایکروسافت از سایر سرویس‌های خود برای ترویج مرورگر اج استفاده می‌کند. البته رقبای او نیز این کار را به طرقی دیگر انجام می‌دهند. برای دیدن یکی از این موارد، کافی است با مرورگری به جز کروم صفحه‌ی اصلی گوگل را ببینید. پس مطمئنا این مورد نیز آخرین تلاش مایکروسافت در این زمینه نخواهد بود.

منبع venturebeat

 

0

پیش نمایش جدیدی از ویندوز 10 با افزونه Evernote برای اج منتشر شد

ظاهرا مایکروسافت تصمیم گرفته سرعت عرضه بروزرسانی‌های ویندوز ۱۰ را افزایش دهد و همواره چرخه آپدیت‌های این سیستم‌عامل را فعال نگه دارد. امروز هم بیلد ۱۴۳۷۲ ویندوز ۱۰ با پشتیبانی از افزونه Evernote برای مرورگر اج منتشر شد. 

امروز مایکروسافت نسخه جدیدی از ویندوز ۱۰ را برای رایانه‌های شخصی و موبایل منتشر کرد. لازم به ذکر است که این نسخه برای کاربران فست‌رینگ برنامه ویندوز اینسایدر عرضه شده است.

یک روز پس از اینکه مایکروسافت بیلد ۱۴۳۷۱ را برای رایانه‌ها و موبایل منتشر کرد، حال شاهد خبری در مورد بیلد ۱۴۳۷۲ هستیم. به نظر می‌رسد چرخه بروزرسانی‌های ویندوز در حال حاضر بسیار سریع شده است.

Dona Sarkar یکی از مهندسان نرم‌افزاری ویندوز مایکروسافت در پست وبلاگ اینگونه بیان کرده: «نکته مهمی که در مورد این بیلد وجود دارد افزونه Evernote برای مرورگر اج است. با این افزونه می‌توانید صفحات وب مورد نظر خود را آنگونه که می‌پسندید نگهداری کنید. صفحات وب مورد نظرتان را در Evernote ذخیره کرده و به راحتی آن‌ها را در هر دستگاهی در دسترس داشته باشید.» برای استفاده از این افزونه نیاز به بیلد ۱۴۳۷۲ یا جدیدتر نیاز دارید.

تعدادی مشکل شناخته شده نیز وجود دارد. دقیقا مثل بیلد روز گذشته، در بیلد امروز دکمه‌های شبکه و وی‌پی‌ان در نوار وظایف بخش مربوطه را در تنظیمات باز نمی‌کنند. Device Portal نیز کار نمی‌کند. افزونه جدید Evernote نیز با مشکلاتی همراه است. Sarkar در مورد این موضوع و در پست وبلاگ رسمی ویندوز نوشته: «نگهداره صفحات وب Evernote ممکن است در برخی از وب‌سایت‌های خاص اجرا نشود. چندین مشکل در بخش نمای بصری نیز وجود دارد.»

در هرحال ظاهرا رفته رفته شاهد اضافه شدن قابلیت افزونه‌ها به مرورگر اج ویندوز ۱۰ هستیم. نظر شما در مورد این بیلد چیست؟

منبع venturebeat

 

0

مایکروسافت افزونه بلوک کننده تبلیغات برای مرورگر اج را توسعه نمی‌دهد

مایکروسافت در رویداد بیلد ۲۰۱۶ اعلام کرد که قابلیت بلوک کردن تبلیغات را به مرورگر اج می‌افزاید اما حال غول دنیای نرم افزار مدعی شده است که افزونه خودش را برای بلوک تبلیغات توسعه نمی‌دهد.

در طول هفته گذشته اخبار و اطلاعات زیادی منتشر شد که حاکی بودند مایکروسافت در حال ساخت بلوک کننده تبلیغات (Ad blocker) برای مرورگر اج (Edge) است. اما همان‌طور که معلوم شد با یک سوءتعبیر رو به رو بودیم و در ادامه می‌توانید آنچه را که مایکروسافت در بیلد ۲۰۱۶ نمایش داد را مشاهده کنید.

مایکروسافت اج

همان‌طور که در تصویر قابل مشاهده است، ردیف چهارم به بلوک کننده تبلیغات مربوط می‌شود که گفته می‌شد در نسخه بعدی مرورگر اج شاهد آن خواهیم بود. این موضوعی است که گفته می‌ّشد مایکروسافت در بروزرسانی بزرگ ویندوز ۱۰ که در تابستان امسال منتشر می‌شود، این قابلیت را نیز در مرورگرش قرار خواهد داد. البته انتظار ارایه این قابلیت به صورت افزونه از سوی توسعه دهنده‌ای غیر مایکروسافت را نیز داشتیم.

لازم به ذکر است که بسیاری از کاربران درخواست چنین امکانی را داشتند تا بتوانند از شر تبلیغات مزاحم در صفحات اینترنتی به دور باشند. به هر حال امروز مایکروسافت اعلام کرد که این شرکت Ad blocker اختصاصی‌اش را برای مرورگر اج توسعه نمی‌دهد. این در حالی است که در جریان رویداد مایکروسافت، این شرکت مدعی شد پشتیبانی از افزونه‌ها را به مرورگر اج می‌افزاید. گفته می‌شود افزونه AdBlock Plus اولین افزونه‌ای خواهد بود که برای این مرورگر عرضه می‌شود.

در حقیقت این اتفاقی برد برد است که بر اساس آن هر فردی می‌تواند به آن چه که نیاز دارد دسترسی یابد و دیگر نیازی به پیگیری موضوعات مختلف از ردموندی‌ها نیست.

منبع windows10update

0

فایرفاکس با انتشار نسخه ی 40 خود پا به عرصه ی جدید گذاشت. بزرگترین تغییر سازگار نمودن این مرورگر با ویندوز 10 است، البته نسخه های پیشین فایرفاکس نیز به خوبی بر روی ویندوز 10 اجرا می شدند. در عوض این تغییرات بیشتر به این مربوط می شوند که ظاهر فایرفاکس بتواند با ویندوز 10 هماهنگ تر شود و استفاده از آن برای صفحات لمسی ساده تر گردد. به عنوان مثال، دکمه های بستن بر روی تب ها بزرگتر شده اند تا برای استفاده در دستگاه های دارای صفحه نمایش لمسی مناسب تر باشند یا مثلاً فونت نوار آدرس بزرگتر شده است. علاوه بر این ها، این مرورگرtapstip ها و ابزارها و یک پوسته ی مخصوص ویندوز ده را نیز در بروز رسانی خود دریافت نموده است.

ویژگی های جدید دیگر بر روی امنیت، که شامل محافظت بیشتر در برابر دانلود های خطرناک و هشدار هایی برای افزونه های نا معتبر (این افزونه ها به صورت کامل و در فایرفاکس 41 بلوکه خواهند شد). همچنین پشتیبانی بهتری برای گرافیک سیستم شما فراهم آورده که منجر به اسکرول روان تر، و اجرای بهتر انیمیشن ها می گردد. متاسفانه ورژن جدید هنوز 32 بیتی بوده و اطلاعاتی درباره ی زمان ارایه ی نسخه ی 64 بیتی آن در دسترس نیست.

-1
1

تابه‌حال از قابلیت Add to Taskbar در مرورگر کروم استفاده کرده‌اید؟ به‌کمک این قابلیت می‌توانید میانبر سایت‌های مورد علاقه و حتی اپلیکیشن‌هایی را که روی مرورگر کروم نصب می‌شوند
به نوار وظیفه ویندوز (Taskbar) منتقل کنید تا برای دسترسی به آنها به‌راحتی روی آیکون آن کلیک کنید.

استفاده از این قابلیت در نسخه‌های مختلف مرورگر کروم با مراجعه به منوی اصلی، انتخاب گزینه More Tools و کلیک روی Add to Taskbar امکان‌پذیر است.

پس از اجرای این مراحل آیکونی از سایت یا اپلیکیشن موردنظر در نوار وظیفه ویندوز قرار می‌گیرد و به‌راحتی می‌توانید برای دسترسی مجدد به آن روی آیکون آن کلیک کنید.

متاسفانه اجرای این مراحل در ویندوز 10 نتیجه‌ای که در دیگر ویندوزها داشته را ندارد و پس از کلیک روی گزینه Add to Taskbar، هیچ آیکون جدیدی به نوار وظیفه ویندوز اضافه نمی‌شود.

اگر شما نیز جزو کاربران این نسخه از ویندوز هستید و در پی یافتن راه‌حلی برای رفع این مشکل هستید، استفاده از این ترفند را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

روش اول:

1ـ پس از کلیک روی گزینه Add to Taskbar، به منوی استارت مراجعه کنید.

2ـ در بخش Recently Added، آیکون و نام اپلیکیشن یا سایت اضافه شده به نوار وظیفه را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک راست ماوس را فشار داده و گزینه Pin to Taskbar را کلیک کنید.

روش دوم:

1ـ ممکن است برخی کاربران قابلیت Recently Added را در منوی استارت غیرفعال کرده باشند. در این شرایط باید به لینک chrome://apps مراجعه کنید و روی هریک از اپلیکیشن‌های موردنظر کلیک راست ماوس را فشار داده و علامت چک‌مارک گزینه Open in Window را فعال کنید.

2ـ در ادامه روی آیکون اپلیکیشن مورد نظر کلیک کنید تا در پنجره جدیدی اجرا شود.

3ـ حالا می‌توانید عنوان اپلیکیشن را در نوار وظیفه ویندوز به‌صورت یک برنامه‌ فعال در ویندوز مشاهده کنید. روی این عنوان در نوار وظیفه کلیک راست ماوس را فشار داده و گزینه Pin to Taskbar را انتخاب کنید.

0

مایکروسافت هزینه زیادی برای کرتانا صرف کرده است، این دستیار شخصی شرکت، اساسا در ویندوزفون ها موجود است ولی اکنون نیز در پلتفرم های مختلف کار خود را آغاز کرده است، بنابراین ردموند آینده را در دستان این تکنولوژی می بیند. رئیس مایکروسافت، ساتیا نادلا، حمایت کننده اصلی کرتانا، در سال گذشته توضیح داد که وی بهبود دستیار شخصی در چند سال آینده را چگونه می بیند. "برای من، هوش مصنوعی در حال اتفاق افتادن است."

نادلا توضیح می دهد که کرتانا و دیگر دستیارهای شخصی که توسط شرکت های تکنولوژی توسعه داده می شوند به زودی در دستگاه های مختلف مانند کامپیوترها، لپتاپ ها و تبلت ها، جایگزین مرورگرهای وب می شوند.
ولی مرورگر وب قدیمی، به صورت کامل از بین نخواهد رفت بلکه فقط واسط کاربری آن، کاربردی نخواهد داشت. دستیارهای شخصی، مانند کرتانا، می توانند در وب جستجو کنند و به اطلاعاتی که لازم است، دسترسی پیدا کنند بنابراین وقتی شخصی وجود دارد که کار را برای شما انجام می دهد، چه احتیاجی به واسط کاربری است؟
کرتانا اکنون در همه دستگاه هایی که ویندوز 10 را اجرا می کنند، موجود است و می تواند کارهای بسیاری با ورودی صدا انجام دهد. این دستیار شخصی، در ادامه درگیر صحبت کردن به زبان های دیگر، در عوض انجام کارهای جدیدتر است، بنابراین اکنون علاوه بر زبان انگلیسی، به زبان های فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و دیگر زبانها نیز استفاده می شود.
پروژه دیگر مایکروسافت، آوردن کرتانا به دستگاه های غیر ویندوزی است. نسخه بتای این دستیار شخصی هم اکنون برای سیستم عامل های اندروید و iOS موجود است. البته تمام کاربردهای آن در این نسخه ها فراهم نیست ولی مایکروسافت در تلاش است تا با Google Now و Siri رقابت کند.

0

مرورگر جدید ادج مایکروسافت، از هم اکنون به کمک ماشین های مجازی ویندوز 10 در دسترس قرار گرفته است و حتی به کاربران سایر سیستم عامل ها اجازه می دهد تا این مرورگر را بیازمایند. در حالی که اینترنت اکسپلولر هنوز هم در ویندوز ده حاضر است، در مقایسه با مرورگر جدید مایکروسافت که ادج نام دارد در جایگاه دوم اهمیت قرار دارد. این مرورگر جدید، رقیب مرورگر هایی چون کروم گوگل و فایرفاکس موزیلاست. برای سال های طولانی مرورگر مایکروسافت بازنده ی رقابت برای بهترین مرورگر بود ولی گفته می شود که با ورود ادج اوضاع تغییر خواهد کرد.


با ارایه ی دسته ای از ویژگی ها و کارایی های منحصر بفرد، مرورگر ادج از همینک نظر بسیاری از منتقدین و کاربران را به خود جلب نموده است. مرورگر ادج مایکروسافت، منحصراً برای ویندوز 10 ارایه شده و این بدان معناست که کاربران سایر پلتفرم ها نمی توانند این مرورگر را امتحان کنند.
ولی این مساله دیگر ادامه ندارد، چرا که این شرکت ماشین های مجازی ویندوز 10 را راه اندازی نموده است، این ماشین های مجازی طراحی شده اند تا به همگان اجازه دهند تا وب سایت خود را در مرورگر ادج بیازمایند بدون آنکه نیاز باشد تا از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده نمایند.
مایکروسافت در یکی از سخنرانی های خود گفته است که: وب سایت مربوط به طراحان خود را به کمک به روز رسانی هایی عمده بهبود بخشیده است، یکی از این ویژگی ها تعبیه نمودن ماشین های مجازی ویندوز ده برای این وب سایت است. با این ویژگی های جذاب می خواهیم نام نسخه ی آزمایشی را از روی Microsoft Edge Dev برداریم. ماشین های مجازی جدید ویندوز ده آخرین به روز رسانی های ارایه شده برای ادج و پلتفرم زیرین آن را در خود جای داده اند. همزمان مایکروسافت بر روی این نکته تاکید نموده است که فرآیند به روز رسانی خودکار شده و این به معنای این است که به روز رسانی های سریع تر بدست کاربران می رسند.
احتمال اینکه مرورگر جدید مایکروسافت برای پلتفرم های دیگری جز ویندوز ده عرضه شود، بعید به نظر می رسد. پیش از این مایکروسافت توضیح داده بود که اول از همه می خواد ادج را برای ویندوز ده کاملاً سازگار نموده و سپس اگر همه چیز خوب بود، احتمال ارایه ی این مرورگر را برای سایر پلتفرم ها مانند ویندوز ده و غیره مد نظر قرار دهد.
گفتن این نکته اهمیت دارد که این ماشین های مجازی تنها برای 90 روز فعالند، و پس از آن کاربران داده های خود را از دست خواهند داد. بر اساس گفته های مایکروسافت، کاربران می توانند پشتیبانی از ماشین مجازی ادج تهیه نمایند تا بعداً آن را باز گردانی نمایند.

0

مایکروسافت روی افزونه ها برای مرورگر اج ویندوز موبایل کار می کند

بدون شک مرورگر اج مایکروسافت یکی از بهترین موارد افزوده شده به ویندوز ۱۰ است. این مرورگر روی ویندوز ۱۰ موبایل نیز به صورت پیش‌فرض موجود است و حالا اخباری به گوش می‌رسد مبنی بر این که مایکروسافت به دنبال ارائه‌ی افزونه برای نسخه‌ی موبایل این مرورگر است.

مایکروسافت تاکنون تلاش چندانی برای پشتیبانی از ویندوزفون و ویندوز موبایل انجام نداده است و بسیاری از کاربران این کمپانی نیز به همین دلیل از آن ناراضی هستند. در چند سال اخیر، بیشتر تلاش مایکروسافت بر روی ویندوز دسکتاپ و دستگاه‌های هیبریدی همچون سرفیس پرو بوده است و به اندازه‌ی کافی به ویندوز موبایل و ویندوزفون توجه نداشته است. با این حال این کمپانی آمریکایی به تازگی اعلام کرده است که یکی از ویژگی جذاب را برای نسخه‌ی موبایل مرورگر اج خود در نظر گرفته و به زودی آن را به این مرورگر خواهد افزود. وعده‌ی مایکروسافت، اضافه شدن افزونه به این مرورگر است.

مرورگر مایکروسافت اج

مایکروسافت اعلام کرده است که پس از بروزرسانی سالیانه‌ی پیش روی ویندوز ۱۰، استفاده از افزونه‌ها برای مرورگر اج در ویندوز ۱۰ موبایل میسر خواهد بود. این آپدیت احتمالا تابستان امسال به طور گسترده در دسترس تمامی کاربران در سراسر دنیا قرار خواهد گرفت. این کمپانی اعلام کرده است که شماری از افزونه‌های بسیار کاربردی و معروف نیز در ابتدای افزوده شدن این ویژگی به مرورگر اج، در دسترس کاربران خواهند بود. از جمله‌ی این افزونه‌ها می‌توان به AdBlock ،OneNote ،Web Clipper و Microsoft Translaor اشاره کرد. توسعه‌دهندگان نیز می‌توانند افزونه‌های دلخواه خود را تولید کرده و به استور ویندوز بیفزایند، اما باید منتظر ماند و دید که آن‌ها تا چه حد از این طرح استقبال می‌کنند.

در کنفرانس بیلد ۲۰۱۵ مایکروسافت، این کمپانی اعلام کرد که به دلیل ایجاد مشکلاتی در عملکرد و طراحی رابط کاربری، نمی‌تواند افزونه‌ها را از ابتدا در مرورگر اج موبایل قرار دهد، اما ظاهرا حالا این کمپانی بر تمام مشکلات ذکر شده غلبه کرده و آماده‌ی ارائه‌ی افزونه برای این مرورگر است.

منبع phonearena

 

0

۵ راهکار برای ارتباط نزدیک‌تر مرورگر کروم و اندروید

سیستم عامل اندروید و مرورگر کروم، دو برنامه توسعه‌داده شده توسط گوگل هستند که کاربران متعددی در سطح جهان دارند. اما نیاز به ارتباط بیشتر بین این دو برنامه احساس می‌شود. در این مقاله ۵ راهکار را معرفی می‌کنیم که گوگل از طریق آن‌ها می‌تواند، ارتباط بین این برنامه‌ها را نزدیک‌تر کند. 

کمپانی گوگل با دو برنامه انحصاری اندروید و کروم بر بازار تسلط دارد. سیستم عامل اندروید، محبوب‌ترین سیستم عامل موبایلی است و مرورگر کروم نیز در آمار استفاده از مرورگر‌های اینترنتی، بر بازار تسلط دارد.

بنابراین زمان آن رسیده که این دو برنامه بیش از پیش با یکدیگر ارتباط داشته باشند. می‌دانیم که پلی‌استور گوگل قرار است در کروم‌بوک‌ها عرضه شود اما هنوز بسیاری افراد بر اساس انتخاب یا اجبار از کامپیوتر‌هایی با سیستم عامل ویندوز یا OS X استفاده می‌کنند.

در حال حاضر اندروید و کروم در برخی موارد با یکدیگر کار می‌کنند و متصل هستند. به طور مثال تاریخچه مرور‌گر و سر‌برگ‌های فعال را می‌توان با دیگر دستگاه‌ها سینک کرد. کروم از هشدار‌های غنی برای سرویس‌های گوگل و دیگر سرویس‌ها برخوردار است که احتمالاً در موبایل و کامپیوتر‌های شخصی از آن استفاده می‌کنید.

اما هنوز موارد متعددی وجود دارد که گوگل می‌تواند با نزدیک‌تر کردن ارتباط این دو، نیاز به استفاده از برنامه‌های دیگر را کم کند. اگر نیاز به مقایسه داشته باشیم می‌توان از قابلیت Continuity نام برد که اپل از طریق آن مک‌ها و آیفون‌ها را کاملاً به یکدیگر متصل کرده است. این محرک قدرتمندی است که از محصولات اپل استفاده کنیم و می‌تواند به عنوان هدف گوگل قرار بگیرد که با تجربه ارتباطی بهتر بین موبایل و کامپیوتر‌های خانگی، محرک وسوسه‌انگیزی بسازد که کاربران را به سوی اکو‌سیستم این کمپانی بکشاند.

سلام کروم، اندروید هستم

یکی از کاربردی‌ترین ارتباطات مک و آیفون مربوط به تماس‌های تلفنی است. می‌توانید آیفون خود را در هر کجای خانه رها کنید و با مک خود کار کنید بدون اینکه نگران باشید که تماس‌های تلفنی خود را از دست بدهید زیرا تلفن شما از طریق مک، زنگ می‌خورد. این ویژگی باعث می‌شود بتوانید زمان بیشتری گوشی خود را روی میز رها کنید.

اینکه کروم نیز این قابلیت را داشته باشد بسیار دوست داشتنی است. قطعاً این قابلیت هم اکنون نیز به نوعی وجود دارد زیرا Google Voice تقریباً به همین روش با Hangout ارتباط پیدا می‌کند. اما این راحت نیست که از شماره جدیدی استفاده کنید یا حتی آن را به Google Voice وصل کنید و اینگونه قرارداد خود را لغو کنید.

android chrome

البته اگر بخواهید برای تجربه بی‌سیم خود کاملاً با گوگل مرتبط شوید، می‌‌شود از پروژه Fi استفاده کرد اما این ویژگی تجربه جدیدی به شمار می‌رود و تنها مختص نمونه‌های جدید گوشی نکسوس است. بنابراین برای بسیاری از کاربران، کارآمد نیست.

اساساً چرا قابلیت‌های Google Voice در اختیار همه قرار نگیرد؟ بتوان با هر گوشی اندرویدی وارد برنامه Hangout یا هر برنامه دیگر گوگل (مانند Allo و Duo!) شد و پیام‌ها و تماس‌های تلفنی را سینک کرد. البته کارهای تکنیکی زیادی باید انجام شود و قطعاً این ویژگی‌ها برای مدتی مختص به کاربران آمریکا خواهد بود.

این ویژگی می‌تواند با اضافه‌کردن امکاناتی مانند یک برنامه شماره‌گیر روی کامپیوتر که مانند شماره‌گیر نکسوس عمل کند (شماره‌ها را هوشمندانه جستجو کند و از Caller ID طراحی شده توسط گوگل استفاده کند)، قدرتمند‌تر شود. در این بخش می‌توان کار‌های مختلفی انجام داد مخصوصاً که اخیراً گوگل به دنبال مرتبط‌ کردن کاربران با تمام سرویس‌های خود است.

نوار هشدار‌ها غنی‌تر شود

کروم نوار هشدار غنی دارد که شما را در زمان دریافت پیام جدید، هشدار‌‌های فیسبوک یا اجازه انتقال اطلاعات توسط سرویس‌های دیگر کروم ، با‌خبر می‌کند. اما پاسخ‌دادن در مقایسه با سرعت پاسخ در موبایل، کمی کند است.  

برای شروع، باید بتوانید مانند اندروید، از طریق مرورگر نیز جواب سریع داد. از این طریق می‌توان بدون وارد‌شدن به سر‌برگی جداگانه، پیام‌های Hangout، پیامک‌ها و جی‌میل را پاسخ داد.

android chrome

ممکن است این ویژگی آنچنان مهم به نظر نرسد اما ویژگی مذکور، در موبایل بسیار کارآمد است و نیاز نیست که برای پاسخ‌دادن وارد صفحه برنامه‌ها بشوید. می‌‌توانید به سادگی پاسخ بدهید و به کار‌های دیگر بپردازید. مایکروسافت در ویندوز ۱۰ این ویژگی را قرار داده و با نصب کورتانا می‌توانید مستقیماً به پیام‌ها و هشدار‌ها پاسخ دهید.

android chrome

گوگل می‌تواند این ویژگی را در سرویس‌های خود فعال کند و سپس API آن را در اختیار دیگر توسعه‌دهندگان قرار دهد. این یکی از راه‌های دیگری است که می‌‌توان کروم و اندروید را به متحدینی قدرتمند تبدیل کرد.

تصور کنید که هشدار‌ها روی صفحه کامپیوتر شما قرار بگیرند و بتوانید از همان‌جا به آن‌ها پاسخ بدهید و تنها چیزی که برای کار نیاز دارید، نصب مرورگر کروم باشد.

گوگل AI را همه جا به کار بگیرید

بزرگ‌ترین سیستم پیام‌رسانی گوگل با نام Allo به زودی از راه می‌رسد، پلتفرمی که از دستیار جدید گوگل استفاده می‌کند. این برنامه همواره به شما گوش می‌دهد و کارت‌های هوشمندی را بر اساس رستوران جدیدی که می‌خواهید به آن بروید یا راهی برای خرید بلیت فیلم، در اختیار شما می‌گذارد.

android chrome

اما کل لذت استفاده از این برنامه به موبایل ختم می‌شود. Allo باید مانند iMessage عمل کند، همراه با یک سرویس گیرنده وب که از تمام ویژگی‌های پلتفرم استفاده کند، مانند آنچه فیسبوک با Messager انجام داده است. نیمی از این کار با Hangout انجام شده است اما دلیل وجود بات‌ها و هوش مصنوعی این است که سرویس‌ها را بهتر کنند. اگر گوگل این کار را در Allo انجام دهد، همین ویژگی باید در وب هم قرار بگیرد.

به اشتراک گذاشتن ساده‌تر لینک‌ها

زمانی که صحبت از ارتباط مرورگر در موبایل و کامپیوتر باشد، گوگل کروم بسیار بهتر از رقبا عمل می‌کند. اگرچه این پردازش می‌تواند روان‌تر باشد. زمانی که مرورگر آیفون را باز می‌کند آیکونی در کنار صفحه نمایان می‌شود. زمانی که آن را فشار دهید، لینک مورد نظر در مرورگر مک باز می‌شود.

android chrome

در کروم این کار اندکی دشوار است. لینک‌ها در منو قرار می‌گیرند. (در عکس زیر این بخش را مشاهده می کنید)

android chrome

روش کار کروم بد نیست اما زمانی که بخواهید لینکی را از موبایل روی صفحه کامپیوتر مشاهده کنید، این کار به سادگی پلتفرم اپل نیست. کروم می‌تواند با قرار دادن یک میان‌بر یا هشدار مستقیم، به انجام این کار سرعت ببخشد و دلیل دیگری باشد که همه کاربران از کروم استفاده کنند.

انعکاس

از طریق برنامه Team viewer می‌شود به سادگی صفحه گوشی اندرویدی را در کامپیوتر پردازش کند. این برنامه بسیار سودمند است خصوصاً زمانی که بخواهید برنامه‌ای را بررسی کنید، اسکرین‌شات بگیرید یا بخواهید به قسمتی از گوشی بروید و بدون باز کردن قفل آن، کار خود را انجام دهید.

android chrome

گوگل سیستم مشابهی را برای کامپیوتر‌ها با نام Google Remote Desktop توسعه داده است. با توجه به کار‌های مختلفی که گوگل برای کروم انجام داده است، قطعاً می‌تواند این سرویس را بر اساس وب نیز طراحی کند تا بشود از راه‌های مختلف، گوشی را به کامپیوتر ارتباط داد. با این کار دیگر نیازی به دیگر برنامه‌های کامپیوتری برای انجام این کار نیست.

در حال حاضر کروم بسیار خوب است، اما اندروید می‌تواند از ارتباط بیشتر با کامپیوتر‌های خانگی، سود ببرد. چنین تغییراتی می‌تواند بهره‌وری محصولات را بیشتر کند و همچنین دلیلی باشد تا از گوگل در تمام دستگاه‌های خود استفاده کنید.

نظر شما چیست؟ آیا نیاز است که گوگل ارتباط کروم و اندروید را بیشتر کند؟ به عقیده شما، چه راهکار‌های دیگری برای نزدیک‌کردن این ارتباط وجود دارد؟

منبع greenbot

 

0

اندروید N به پنجره های کروم اجازه نمایش دو تکه می دهد

با وجود اینکه زمان زیادی از عرضه قابلیت نمایش دو تکه نگذشته است، اما به سرعت توانسته به یک قابلیت استاندارد در پلتفرم های موبایلی تبدیل شود. امروزه اندازه صفحه نمایش های دستگاه های موبایلی به قدری بزرگ شده اند تا شرکت ها را به این نتیجه برسانند که انجام دو کار به طور همزمان در یک صفحه نیز امکان پذیر است. 


اما اگر بخواهید دو صفحه وب را به طور همزمان و هر یک را در یک تکه از صفحه نمایش تقسیم شده جستجو کنید چه؟ در iOS نیاز دارید که اپلیکیشن به خصوصی را برای انجام این کار نصب کنید. برای مثال نصب برنامه Sidefari این امکان را به شما می دهد اما در اندروید N نیازی به انجام این کار نیست.


مرورگر گوگل کروم اخیراً یک قابلیت کاربردی ارایه کرده است که اجازه می دهد پنجره های کروم را در هر دو بخش صفحه نمایش تقسیم شده ببینید. این قابلیت به جدیدترین نسخه بتای اندروید N اضافه شده است و می توان انتظار داشت که این قابلیت به نسخه نهایی سیستم عامل اندروید نیز راه پیدا کند. استفاده از این قابلیت بسیار آسان است اما ممکن است در ابتدا اینطور به نظر نرسد. برای استفاده از این قابلیت لازم است که مرورگر کروم را باز کرده و حالت نمایش دوتکه را انتخاب کنید. سپس هنگامی که منوی برنامه را باز می کنید، یک گزینه به نام "Move to other window" یا انتقال به پنجره دیگر را می ببینید که تب کنونی شما را به بخش دیگری از صفحه نمایش دو تکه منتقل می کند.

 

نمایش دو تکه

نمایش دو تکه

نمایش دو تکه

نمایش دو تکه

 


حالا شما فقط یک تب را به بخش دیگر صفحه نمایش منتقل کرده اید اما می توانید هر چند تب مورد نیاز خود را به هر قسمت از صفحه نمایش دو تکه باز کنید. اگر صفحه وب درست طراحی شده باشد، هنگام انتقال به حالت نمایش دو تکه فرمت آن تغییر می کند و سایز پنجره ها تغییر می کند. در مجموع یک گزینه بسیار عالی به این نسخه اضافه شده که بسیار راحت تر از استفاده دو مرورگر متفاوت در حالت نمایش دو تکه است.

منبع: phonearena

0

حذف فایل‌های کش یکی از امور ضروری در گوشی‌های اندروید محسوب می‌شود که به کمک 1TapCleaner می‌توانید این امر را به انجام برسانید.

فایل‌های کش و ردپاهایی که از اپلیکیشن‌های مختلف در گوشی باقی می‌مانند یکی از دلایل کندی و حتی در مواردی پر شدن حافظه‌ی گوشی هستند. تعداد بالای اپلیکیشن‌های اندروید و همچنین رایگان بودن اکثر آن‌ها باعث شده است تا هر کاربری به طور مرتب به نصب و حذف برنامه‌های مختلف بپردازد. این امر از زمانی که مارکت‌های فارسی‌زبان رونق گرفتند نیز چندین برابر شده است به طوری که اپلیکیشن‌های مارکت روی اکثر تلفن‌های هوشمند نصب شده است. خوشبختانه این موضوع امری حل‌شدنی است و نیازی نیست تا برای مقابله با آن صورت مسئله را پاک و از نصب اپ‌های متعدد خودداری کرد. شما می‌توانید به کمک اپلیکیشن‌هایی که برای حذف فایل‌های کش ساخته شده‌اند این مشکل را به سادگی یک لمس رفع کرده و گوشی خود را از فایل‌های غیرضروری پاکسازی کنید. 1Tap Cleaner یکی از بهترین و شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌هایی است که برای این امر ساخته و منتشر شده است و علاوه بر فایل‌هایی که گفته شد قادر به حذف موارد دیگری همچون CallLogsها یا تاریخچه‌ی مرور وب نیز خواهد بود.

اپلیکیشن 1Tap Cleaner تنها یک حذف‌کننده‌ی ساده نیست و مجهز به ویژگی‌های بسیار جالبی نیز شده است. برای مثال شما می‌توانید یک زمانبندی خودکار برای آن تعیین کنید تا بدون آنکه نیازی به مراجعه‌ی دستی به آن باشد خود این برنامه اقدام به حذف فایل‌های کش کند. برای مثال می‌توانید تعیین کنید تا 1Tap Cleaner در انتهای هر هفنه به صورت خودکار اقدام به حذف شروع عملیات پاکسازی کند. این پاکسازی‌های منظم باعث خواهد شد تا فایل‌های کش هرگز به مرحله‌ای که باعث کند شدن سرعت گوشی یا پر شدن فضای آن می‌شوند نرسند. همانطور که گفته شد علاوه بر این موارد شما قادر به حذف CalLogs و تاریخچه‌ی مرورگر گوشی نیز خواهید بود که برای بسیاری از کاربران حائز اهمیت خواهد بود. بخش دیگری نیز که در برنامه وجود دارد امکان مدیریت اپلیکیشن‌های نصب شده در گوشی است که در آن می‌توانید لیستی از برنامه‌های نصب شده در گوشی را به ترتیب مقدار کش آن‌ها مشاهده کنید تا با آگاهی از اپلیکیشن‌هایی که بیشترین فایل کش را در گوشی دارند، بتوانید به پاکسازی کش آن‌ها با یک لمس بپردازید. حتی می‌توانید برنامه را طوری تنظیم کنید که اگر کش برنامه‌ای بالاتر از ‌۵۰۰کیلوبایت بود در هنگام آغاز به کار گوشی به شما اطلاع داده شود. برای دانلود نسخه‌ی رایگان این برنامه که نیازی هم به روت بودن گوشی ندارد می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

نکات مثبت

  • امکان حذف فایل‌های غیرضروری
  • امکان مدیریت بر کش برنامه‌ها
  • امکان حذف تاریخچه تماس و مرورگر

نکات منفی

  • نکته منفی خاصی ندارد.

 

دانلود اپلیکیشن:

 

0

گوگل قصد ندارد اندروید و کروم را یکی کند

طی هفته‌های اخیر شاهد شایعات بسیاری مبنی بر یکی شدن سیستم‌عامل کروم و اندروید بودیم. گوگل در IO 2016 رسما اعلام کرد که قصد ندارد این دو سیستم‌عامل را یکی کند اما قابلیت‌های خوب هر کدام به دیگری اضافه خواهد شد.

گوگل در کنفرانس Google IO 2016 از امکانات جدیدی که قرار است در اندروید ۷ یا اندروید ان به سیستم‌عامل موبایل این شرکت اضافه شود پرده برداشت. یکی از این قابلیت‌های جالب که پیش‌تر در کروم وجود داشت، فرایند جدید بروز رسانی سیستم‌عامل اندروید است که کاربر در زمان بروز رسانی می‌تواند از نسخه‌ی فعلی اندروید خود استفاده کند و پس از اتمام ارتقاء سیستم‌عامل، گوشی خود را ریست کرده و وارد نسخه‌ی جدید شود. به این ترتیب در زمان نصب و ارتقاء نرم‌افزار می‌توان از گوشی استفاده کرد.

پیش از این نیز شاهد اضافه شدن قابلیت‌ها و فناوری‌های هر کدام از دو سیستم‌عامل کروم و اندروید به یکدیگر بوده‌ایم و علاوه بر آن، ماه‌ها است که می‌شنویم گوگل قصد دارد دو سیستم‌عامل خود را یکی کند. نهایتا گوگل به این شایعات پاسخ داد و گفت قصد ندارد این دو سیستم‌عامل را یکی کند و تنها امکانات خوب هر کدام به دیگری اضافه می‌شود.

گوگل اعلام کرده است که روش جدید ارتقاء اندروید از سیستم‌عامل کروم در کروم‌بوک‌ها الهام گرفته شده است تا بروز رسانی سیستم‌عامل و نرم‌افزارها در پس‌زمینه انجام شود.

گوگل در روز دوم از کنفرانس مخصوص توسعه‌دهندگان خود اعلام کرد که امکان اجرای بازی‌ها و اپلیکیشن‌های اندروید در سیستم‌عامل Chrome OS اضافه خواهد شد. به این ترتیب هر دو سیستم‌عامل اندروید و کروم به قابلیت‌های جدید و جذابی مجهز می‌شوند که پیش‌تر در یکی از آن‌ها وجود داشته است.

منبع venturebeat

 

0

امکان قرار دادن دو پنجره مرورگر کروم در کنار هم در اندروید N وجود دارد

با برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان گوگل، اندروید N و ویژگی‌های نسخه‌ی جدید این سیستم عامل بیش از پیش بر سر زبان‌ها افتاد. یکی از ویژگی‌های بسیار کاربردی که در اندروید N در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت، چند وظیفگی با قابلیت نمایش پنجره‌ی گوگل کروم بصورت همزمان در کنار یکدیگر است. 

گوگل در جریان برگزاری کنفرانس توسعه دهندگانش از قابلیت‌های جدید اندروید N در کنار معرفی سرویس‌های دیگر سخن گفت. یکی از قابلیت‌های کاربردی موجود در اندروید N که البته به لطف رابط‌های کاربری توسعه یافته توسط کمپانی‌های دیگر برای کاربران چندان غریبه نیست، امکان نماش پنجره‌ی اپلیکیشن‌های اجرایی بصورت همزمان در کنار یکدیگر است. با استفاده از این قابلیت می‌توان یک اپلیکیشن را اجرا کرده و در صورت نیاز با اجرای اپلیکیشن دوم، پنجره‌ی آن را همزمان در کنار پنجره‌ی اپلیکیشن دیگر قرار داد. اما آیا با استفاده از این ویژگی می‌توان دو پنجره از یک اپلیکیشن را در کنار هم باز کرد؟ شاید این موضوع در ابتدا بی معنی به نظر برسد، اما وقتی پای مرورگرها به میان می‌آید، امکان قرار دادن دو پنجره‌ی همزمان از یک مرورگر در کنار هم بسیار کارآمد به نظر می‌رسد.

گوگل پس از انتشار سومین پیش نمایش مخصوص توسعه دهندگان، نشان داد که می‌توان پنجره‌ی مرورگر کروم را بصورت همزمان در کنار هم قرار داد. این موضوع برای افرادی که در گوشی هوشمند یا تبلت خود اقدام به وب‌گردی می‌کنند، بسیار کاربردی است و می‌توان گره از مشکلات بسیاری بگشاید. با استفاده از این ویژگی‌ می‌توان دو پنجره‌ی مختلف از گوگل کروم را در اختیار داشت. سومین نسخه‌ی پیش نمایش از گوگل کروم قابلیتی با اسم Move to Other Window دارد که با استفاده از آن پنجره‌ی باز شده به یک پنجره‌ی دیگر در کنار قبلی ارسال شده و در آن نمایش داده می‌شود. امکان تغییر سایز نیز وجود دارد و در صورت نیاز می‌توان سایز پنجره‌ی مورد نظر بنابر نیاز تغییر داد که در اینصورت با ریسپانسیو بودن طراحی سایت مورد نظر، ترتیب چینش اشیا تغییر کرده و کروم در کسری از ثانیه ترتیب جدید را نمیاش می‌دهد.

انتشار نسخه‌ی پیش نمایش توسعه دهندگان این امکان را در اختیار گوگل قرار می‌دهد تا قبل از انتشار نسخه‌ی اصلی، بسیاری ازقابلیت‌های جدید اضافه شده را مورد آزمایش قرار داده و تا زمان عرضه آن‌ها را بهبود بخشد. سال گذشته نیز شاهد نمایش این ویژگی در نسخه‌ی پیش نمایش اندروید M بودیم، اما در نسخه‌ی نهایی عرضه شده، این ویژگی حذف شده بود، از این‌رو احتمال اینکه دوباره شاهد حذف این ویژگی از اندروید N باشیم، بسیار پایین است.

انتظار می‌رود گوگل اندروید N را در پاییز سال جاری میلادی ابتدا برای نکسوس‌های خود منتشر کرده و سپس شاهد عرضه‌ی این نسخه برای سایر گوشی‌های هوشمند موجود در بازار باشیم.

 

زیر مجموعه ها

صفحه1 از3