1
+1

 وبگرد: ارسال فایل های بزرگ به شکل آنلاین

ارسال‌ فایل‌های بزرگ در اینترنت همیشه با مشکلاتی مانند محدودیت حجم، سرعت و باقی مواردی که در اینترنت ایران موجود است رو به رو بوده اما امروز وب‌سایتی را به شما معرفی می‌کنیم که ارسال فایل‌های حجیم تا مقدار ۲ گیگابایت را خیلی راحت امکان‌پذیر می‌کند. 

آپلود و دانلود فایل‌های حجیم معمولا راه‌های مختلفی در فضای وب‌ دارند. برای مثال می‌توان از حافظه‌های ابری مانند دراپ‌باکس کمک گرفت و با آپلود فایل و در نهایت دانلود آن، فایل‌های حجیم را رد و بدل کرد. 

اما همیشه برقراری ارتباط به این وسیله ممکن نیست و بسیاری از افراد از سرویس‌هایی که اکثر پولی هستند نیز کمک می‌گیرند. اما امروز وب‌سایتی را به شما معرفی می‌کنیم که ارسال فایل‌های حجیم تا ۲ گیگابایت را به ایمیل شخص مورد نظر شما ارسال می‌کند.

برای استفاده از WeTransfer باید به وب‌سایت این سرویس بروید، از بخش Add files فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید، بعد از آن گزینه بعدی Friend's Email، انتخاب ایمیل دوست یا شخصی که می‌خواهید فایل را ارسال کنید است و در نهایت ایمیل خود را در بخش Your Email وارد کنید. در بخش پایینی حتی می‌توانید متنی را به عنوان یک پیام در مورد آن فایل برای شخص مورد نظر بنویسید و ارسال کنید.

پس از اینکه همه این کار‌ها را انجام دادید، فایل آپلود و ارسال خواهد شد. این فایل در قالب یک ایمیل برای شخص مقابل ارسال می‌شود و با کلیک روی دکمه دانلود، قابل دریافت است.

اگر حساب کاربری ویژه این وب‌سایت را خریداری کنید، تا حجم ۲۰ گیگابایت قابلیت آپلود و ارسال خواهید داشت.

برای استفاده از این وب‌سایت به https://www.wetransfer.com مراجعه کنید.

 

منبع:زومیت

0

 

الکسا یک وبسایت معتبر بین المللی می باشد که با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف و همچنین وب سایتها اقدام به رتبه بندی آنها می نماید.
خلاصه و چکیده این رتبه بندی عددی بین ۱ تا چند میلیون می باشد که هرچه این عدد به یک نزدیکتر باشد رتبه وبسایت شما بالاتر می باشد.
آیا تا بحال پرسیده اید که این سایت چگونه ترافیک سایتها و رتبه آنها را تعیین میکند.سایت الکسا همانند سایتهای گوگل و یاهو دارای یک نوار ابزار مخصوص به خود است که کاربران میتوانند با نصب آن، از امکانات سایت الکسا استفاده نمایند. یکی از کارهایی که این نوار ایزار انجام میدهد این است که تمام بازدیدهایی را که کاربر انجام میدهد را به سایت الکسا گزارش می دهد. سایت الکسا با توجه به این گزارشها، آمار ترافیک سایتها و رتبه آنها را ارائه می کند.
 
با نصب نوار ابزار در پایین مرورگر رتبه ی جهانی سایت و نمودار آماری سایت مربوطه نمایان و رسم می شود.

 
افزایش رتبه الکسا میسر نیست مگر با جذب بیشتر بازدیدکننده برای پایگاه اینترنتی خود . بهترین روش بالا بردن کاربران سایت استفاده از موتورهای جستجوی فعال در اینترنت است . از جمله قدرتمند ترین این موتورهای جستجو گوگل می باشد این موتور جستجوی قدرتمند دارای بیشترن محبوبیت در بین کاربران ایرانی می باشد بطوریکه بیش از ۸۵ درصد فارسی زبانان و ایرانیان از این سایت برای پیدا کردن موضوع و مطلب مورد نیازشان در شبکه جهانی اینترنت استفاده می کنند .
 
این وب سایت در آدرس www.alexa.com  قرار دارید . شما هم اکنون با مراجعه به این وب سایت می توانید رتبه وب سایت های مختلف را بررسی نمایید . 

الکسا آمار خوبی در رابطه با بازدید، کلمات کلیدی ، بیشترین ورودی و مواردی از این دست در اختیار شما قرار خواهد داد.

0


پیش از طراحی و اجرای پروسه طراحی سایت، شما به عنوان طراح سایت بایست مقدمات و داده‌هایی تکمیل شده از دیتایل‌های طرح در دست داشته باشید و این داشته‌ها برای طراحی کاری ضروری است. در حالت کلی Wireframe یک دستورالعمل مصور کامل از سایت پیش از آغاز به طراحی می‌باشد که شاکله و دورنمای طراحی سایت را معین می‌نماید و غالبا کسانی که به طراحی سایت مشغول هستند از مشتری‌ها Wireframe طرح را می‌خواهند.

مثلا اگر شما قصد داشته باشید سایتی اصلاع رسانی را طراحی و اجرایی نمایید نخست بایست داده‌های کاملی از چگونگی اینگونه سایت‌ها در دست داشته باشید و شمایی طرحوار از آن ترسیم نمایید تا ما قادر باشیم طرح را اجرایی کنیم. در این شمای طرحوار مواردی چون: طول سایت، محل تعبیه سربرگ، تعداد قسمت‌های سایت، محل تعبیه آخرین خبر‌ها، تعداد ستون‌های سایت و غیره را آماده داشته باشید.


پیش از طراحی و اجرای پروسه طراحی سایت، شما به عنوان طراح سایت بایست مقدمات و داده‌هایی تکمیل شده از دیتایل‌های طرح در دست داشته باشید و این داشته‌ها برای طراحی کاری ضروری است. در حالت کلی Wireframe یک دستورالعمل مصور کامل از سایت پیش از آغاز به طراحی می‌باشد که شاکله و دورنمای طراحی سایت را معین می‌نماید و غالبا کسانی که به طراحی سایت مشغول هستند از مشتری‌ها Wireframe طرح را می‌خواهند. مثلا اگر شما قصد داشته باشید سایتی اصلاع رسانی را طراحی و اجرایی نمایید نخست بایست داده‌های کاملی از چگونگی اینگونه سایت‌ها در دست داشته باشید و شمایی طرحوار از آن ترسیم نمایید تا ما قادر باشیم طرح را اجرایی کنیم.

در این شمای طرح وار مواردی چون: طول سایت، محل تعبیه سربرگ، تعداد قسمت‌های سایت، محل تعبیه آخرین خبر‌ها، تعداد ستون‌های سایت و غیره را آماده داشته باشید.

 


در یک ویرفروم لازم نیست ذوق گرافیکی به خرج بدهید. مداد و کاغذ معمولی را بردارید و طرحی که در ذهنتان است را بر روی کاغذ ترسیم کنید و لازم نیست وسواس به خرج بدهید اما اگر می‌خواهید کمی منظم‌تر و تمیز‌تر در بیاید می‌توانید از نرم افزار پوینت ویندوز استفاده کنید. این عمل سبب می‌گردد دست طراح در جهت طراحی سایت شما باز‌تر باشد.

مزیت‌های به کارگیری از ویرفروم پیش از آغاز به طراحی:

 • در وقتتان صرفه جویی می‌کنید
 • طراح برای اجرای طرح شما گیج نمی‌زند
 • یک پیش نمایش از سایت پیش از آغاز به طراحی در دست دارید
 • مولفه‌هایی که قرار است در روی طرح باشد را معین می‌کنید
 • تغییر و تنظیم مولفه‌های کاربری را می‌توانید عوض یا اصلاح و تنظیم نمایید. 

برای کمک برای شما در ایجاد Wireframe سایت‌هایی نیز هستند که می‌توانید از آن‌ها هم استفاده کنید:

http://wireframe.cc

http://gomockingbird.com

http://cacoo.com

http://lumzy.com

 

-1
1

در حالی که فناوری سرویس های ابری یا کلود ( cloud ) چند سالی است که سر زبان ها افتاده و حسابی هم بازار استفاده از آنها داغ شده است و هر کجای وب را که نگاه می کنید ، اثراتی از این نوع سرویس ها وجود دارد.

طراحان وب بخصوص تا حد زیادی با ظهور این سرویس های کاربردی برای طراحی و اصلاح ، تست و اشکال زدایی و مشارکت تیمی استفاده های فراوانی می کنند و به نوعی روند کار یک طراح و توسعه دهنده وب از طریق آنها بهبود پیدا کرده و سرعت فعالیت ها و جلو رفتن پروژه ها سریعتر شده است.

از اینرو سعی کرده ایم تا در این مطلب چند سرویس ابری یا کلود که هر طراح وب می تواند در کار طراحی خود به کار ببندد را معرفی کنیم که امیدوارم گزینه مورد نظر شما هم در بین آنها وجود داشته باشد!

 

۱- Codeanywhere

پرطرفدارترین پلتفرم و سرویس تحت وب که نویدی برای تمام برنامه نویسان و توسعه دهندگان است. همه برنامه نویسان نیاز دارند تا سریع و بدون زحمت و بدون نصب هر چیزی و بدور از کامپیوتر و رایانه خود به کدها و هر قطعه از آن دسترسی داشته باشند و این فضا را می توان از طریق وب سایت Codeanywhere پر کرد.

این وب سایت به طور کامل از ویژگی های یک کلاینت FTP پشتیبانی کرده و با Dropbox ادغام شده است و بر روی کامپیوتر و گوشی های هوشمند به راحتی کار می کند. با ثبت نام در این وب سایت می توان از پشتیبانی کامل آن از زبان های مختلف برنامه نویسی و دسترسی به سرورها و وب سایت های مختلف از طریق اف تی پی برخوردار بود و دیگر نباید نگران مشکلات احتمالی کار برنامه نویسی بود و با این سرویس می توان حتی روی گوشی موبایل خود برنامه نویسی آنلاین و تحت وب مثل HTML, PHP, Javascript, CSS و XML را انجام داد.

Codeanywhere-450x225

 

۲- Dropbox

مبادله و انتقال فایل ها بین همکاران و طراحان همیشه یکی از مشغله های این کار بوده است و مطمئنا با فعالیت و رشد روز افزون Dropbox این خلع پر شده و این سرویس پادشاه بلامنازع انتقال فایل شناخته می شود. این سرویس به کاربران ۲ گیگابایت فضای ذخیره سازی برای شروع ارائه می کند و در قبال معرفی اشخاص دیگر می توان۵۰۰ مگابایت و تا ۱۶ گیگ فضای رایگان دریافت کرد.

دراپ باکس به یکی از آن دسته از برنامه های کاربردی تبدیل شده که هر فردی را به سمت خود جذب می نماید و ارزش این سرویس بیشتر در میان طراحان وب و افرادی که بر روی پروژه های تیمی همکاری دارند بیشتر است.

DropBox-450x225

 

۳- GridFox

ایجاد طرح بندی و شبکه بندی به عنوان یکی از مهم ترین اصول در طراحی وب شمرده می شود و به همین دلیل اکثر طراحان از سیستم هایی مثل ۹۶۰٫gs یا Blueprint استفاده می کنند که روند طرح بندی و چیدمان عناصر در هنگام طراحی را بسیار سریع تر و راحتتر می کنند.

اما گهگاهی نیاز است تا طراح بر روی مرورگر خود این شبکه بندی را اجرا کند و افزونه GridFox به کمک آمده و بر روی مرورگر فایرفاکس امکان شبکه کردن صفحه را می دهد و بطوریکه تعداد ستون و سطر را به دلخواه تغییر داده و آن را ذخیره و در پوسته ها و طرح های دیگر استفاده نمود.

GridFox-450x225

 

۴- Adobe Kuler

گذشته از تایپوگرافی ، پالت رنگ ها مسلما یکی از مهم ترین جنبه های طراحی وب سایت به حساب می آید و برنامه تحت وب Adobe Kuler نیز این امکان را فراهم کرده تا طراحان برای ایجاد پالت رنگ های خود از این سرویس استفاده کرده و طیف های رنگی مخصوص به خود را ایجاد کنند.

شما می توانید پالت رنگ ایجاد شده را بر روی دیگر محصوصلات ادوبی مثل InDesign, Illustrator یا Photoshop وارد کرده و استفاده کنید. همچنین می توانید عکس هاو تصاویری را به این برنامه اضافه کرده و پالت رنگی درون تصاویر را به خوبی پیدا کنید.

Kuler-450x225

 

۵- Pixlr

برنامه و سرویس تحت وب Pixlr بسیار شبیه به اینترفیس فتوشاپ است و به عنوان یک ویرایشگر قوی برای تصاویر و عکس ها به صورت آنلاین شناخته می شود که در پنجره مرورگرتان می توانید عکس های مورد نظرتان را آپلود و مورد تغییر و ویرایش قرار دهید.از ویژگی های خوب پیکسلز پشتیبانی و امکان باز نمودن و ویرایش فایل های لایه باز فتوشاپ با پسوند PSD می باشد که به شما امکان ویرایش اینگونه فایل ها را به صورت آنلاین می دهد.

از دیگر ویژگی‌های قابل توجه این سایت نحوه خروجی گرفتن و ذخیره عکس‌های شما است و می توانید آن را مستقیم در دیگر فضاهای کلود همچون گوگل درایو نیز ذخیره کرده و یا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

Pixlr-450x225

 

۶- Evernote

نرم افزار و به نوعی اپلیکیشن آنلاین Evernote یک برنامه کاربردی برای نگهدای هر چیزی است که قابلیت فراموشی دارد ، یک دفترچه یادداشت الکترونیکی پیشرفته با امکانات فوق العاده برای ذخیره سازی و اشتراک گذاری یادداشت ها با دیگر دوستان یا کاربران. بزرگترین مزیت اورنوت امکان استفاده از آن در مرورگر و بالاخص دستگاهای همراه و گجت های مختلف و گوشی های هوشمند است و می توانید یک نسخه از آن را بر روی ویندوز ، لینوکس ، مکینتاش ، اندروید یا آی او اس و یا هر جای دیگری به راحتی نصب کرده و هر چیزی را که می خواهید روزی به دردتان بخورد را یادداشت و ذخیره کنید.

اگز قابلیت هایی مثل برچسب گذاری و اتصال به آدرس های وب و جستجوی بسیار قوی را هم به قابلیت های این نرم افزار اضافه کنید ، می بینید که این برنامه همه کار بوده و نیاز یک حرفه ای را به خوبی رفع خواهد کرد.

با استفاده از Evernote می توانید در هر لحظه از صفحات خود Screen shot تهیه کنید، صدا ضبط کنید و در آن ذخیره کنید، فایل های ویدئو، صوت و تصویر را به آن ضمیمه کنید و از ثبت و قابلیت Synchronicity نرم افزار استفاده کنید.

با اورنوت باعث می شوید تا دیگر به نوار بوک مارک مرورگر خود سر نزده و عملا آن را بلا استفاده ببینید و این برنامه یک راه خوب برای سازماندهی به همه کارهای شماست.

Evernote-450x225

 

۴- Typetester

انتخاب فونت یک فرآیند حساس و بسیار ظریف در طراحی وب است و حتی کوچکترین تغییرات می تواند تاثیر بزرگی در نگاه کلی طراحی یک وب سایت داشته باشد. استفاده از فونت های زیبا در وب سایت یکی از اصول زیبایی وب سایت است. علاوه بر این باید توجه داشته باشید که از چه فونتی استفاده می کنید. شما به عنوان یک طراح می بایست تمامی جوانب زیبایی را در نظر بگیرید، از انطباق فونت استفاده شده با طراحیتان گرفته تا کاربرپسند بودن آن.

وب سایت Typetester به کمک طراحان آمده و به عنوان ابزاری مبتنی بر وب برای مقایسه فونت های مختلف به طور همزمان کاربرد دارد و اینکه به طراح نمایش می دهد که کدام فونت برای طرح او بهتر از بقیه فونت ها است.

کاربران می توانند اندازه فونت ، خانواده فونت ها ، رنگ فونت و فاصله بین آنها را به خوبی اندازه گیری کرده و نتایج متفاوتی دریافت کنند و این وب سرویس کاملا رایگان است و به طور کامل در هر مرورگری اجرا می شود.

Typetester-450x225

 

۵- GitHub

زمانی که دولوپرها به صورت سخت در حال کد زدن هستند ، GitHub به کمک طراحان وب آمده و به آنها اجازه مدیریت طراحی های بزرگ مثل CSS resets ، فرانت اند فریم ورک ها ، آیکون ها و هر چیز دیگری را می دهد. اگر شما می خواهید مراحل markup زدن را ساده تر کنید ، از گیت هاب حتما بهره ببرید.

به عنوان مثال پروژه Bootstrap که توسط Twitter توسعه داده شده و یا فریمورک ریسپانسیو Gridless و فریمورک Skeleton در گیت هاب توسعه داده شدند و میلیون ها وب دیزاینر از این ابزارها برای سریعتر شدن کار استفاده می کنند.

GitHub-450x225

 

۶- Draftboard

اگر شما عضوی از یک تیم طراحی باشید ، باید بتوانید مقدار زمانی را به صورت دورکاری یا همان Remote کار کردید را به دست بیاورید و حتی اگر به  صورت فیس تو فیس طرف مقابل را نبینید.

ددر اصل Draftboard یک سرویس Cloud-base است که به صورت تیمی همگی می توانید روی چندین پروژه همزمان کار کنید و مهمتر از همه اینکه کارفرما می تواند اسکچ و Mockup هایی که زدید را نگاه کند و روی آنها نظر دهد تا تغییرات را روی تیم اعمال کند.

می توانید به راحتی توسط اینترفیسی که در اختیار شما قرار داده می شود هر فایلی را به صورت عکس یا متنی آپلود کنید و تمام پروژه هایتان را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید.

Draftboard-450x225

 

۷- CSSDesk

در حالی که امروزه CSS تا حد بسیار زیادی به عنوان یک تکنیک همه گیر در طراحی وب محسوب شده و استفاده از فلش و فایل های تصویری سنگین را مرتفع کرده است ، اما همچنان تست و اشکال زدایی آن کمی وقت گیر و مشکل به نظر می آید. اما یکی از وب سایت های قدیمی در حیطه تست و ویرایش قطعه کدها ، وب سایت CSSDesk می باشد که یک ابزار کوچک و ساده و البته مفید برای ویرایش و تست کد HTML و CSS است.

CSSDesk-450x225

 

0

 

اگر تا کنون موفق به داشتن وب سایت مناسب جهت معرفی تخصص و کسب وکار خود نشده اید، داشتن یک وب سایت خوب و کارآمد، راهکاری است که شما را سریع ومستقیم به مرکز معاملات و مبادلات روز دنیا نزدیک می کند.

 

از شما هموطن گرامی دعوت می نماییم تا در فروش ویژه این فروشگاه شرکت نمایید.

هم اکنون آن زمانی است که می بایست از این فرصت استفاده نمایید.

با کلیک بر روی لینک زیر :

http://wdshop.ir

می توانید به فروشگاه وارد شوید و از تخفیف های ویژه بهره مند گردید.

برای ورود به فروشگاه از مرورگر رایانه خود استفاده نمایید تا از تمام امکانات فروشگاه بهره مند گردید.


در ایام عید چشم از فروشگاه طراحان وب بر ندارید و هر روز از محصولات جدید وتخفیف های جدید آن بهره مند گردید .

 

راهنما :
• اگر تا کنون در زمینه طراحی وب سایت اطلاعاتی نداشتید می توانید در قسمت بسته های کامل وب سایت ، محصول مورد نظر خودتان را خرید نمایید.
• اگر در زمینه طراحی وب تخصص دارید می توانید با زیر و رو کردن فروشگاه امکانات جالب و کم نظیری برای وب سایت خود مهیا نمایید.

مزایا :
• قیمت های مناسب نسبت به شرکت های طراحی وب سایت
• تخفیف های ویژه جهت رفاه حال هموطنان
• امکان مقایسه بین محصولات فروشگاه و انتخاب محصول کارآمد و موثر برای شما توسط خودتان
• تیم پشتیبانی فروشگاه شامل بهترین طراحان وب سطح کشور که ازصفرتاصد سفارش درکنار شما خواهدبود

 

 

 

0

همانطور که می دانید کمپانی Template Monster به صورت تخصصی در زمینه طراحی قالب های آماده وب سایت فعالیت میکند. ارائه قالب های متعدد و متنوع این وب سایت را به یک منبع مناسب برای علاقه مندان به طراحی وب و همچنین علاقه مندان به راه اندازی وب سایت تبدیل کرده بود . تنوع قالب های این وب سایت آنقدر زیاد است که به گفته خود آن بیش از 46000 قالب را می توان در این فروشگاه جستجو کرد . اما مدتها بود که این وب سایت خدمات خود را برای ایرانیان محدود کرده بود . 

 حال این وب سایت با برداشته شدن تحریم ها امکان خرید برای ایرانیان را مهیا نموده و تخفیف ویژه ای برای تمام ایرانیان در وب سایت خود درج کرده : 

شما می توانید همین حالا به این وب سایت مراجعه نموده و از خدمات آن بره مند گردید . 

0

معرفی وب سایت

در روز زیاد با تصاویر مختلف چه درون اینترنت و چه در محیط زندگی فیزیکی خود سر و کار داریم. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برای برخی از‌ آن‌ها علاقه داشته باشید منبع اصلی آن تصویر را متوجه شوید یا در صورت نیاز همان تصویر را با کیفیت بالاتر داشته باشید. امروز وب‌سایت خوبی برای شما در این زمینه‌ها معرفی می‌کنیم. 

برخی تصاویر ارزش بسیار زیادی دارند و پیدا کردن منبع اصلی و استفاده از نسخه با کیفیت آن بسیار مهم هستند. شاید تصویری در محیط اینترنت پیدا کنید که برای گذاشتن در وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود آنچنان کیفیت قابل ملاحظه‌ای ندارد و ابزار مناسبی هم برای پیدا کردن نمونه تصاویر مشابه آن و با کیفیت بالا‌تر هم سراغ ندارید.

سناریو بعدی پیدا کردن تصاویری است که نسخه اصلی آن‌ها دستکاری شده و شما در به در دنبال نسخه ادیت نشده آن هستید یا به صورت کلی برعکس این ماجرا. خلاصه اگر می‌خواهید با دادن آدرس یک تصویر همه خانواده، ریشه و دوقولو‌های آن را پیدا کنید وب‌سایت http://www.tineye.com به شما کمک خواهد کرد.

image 5f972

Tinyeye پلاگین‌هایی برای معروف‌ترین مرورگر‌ها مثل فایرفاکس، کروم، سافاری و اپرا ساخته تا دسترسی سریع‌تری هم به آن داشته باشید. از ویژگی‌های جذاب دیگر این سایت می‌توان به یافتن تمام رنگ‌های استفاده شده در یک تصویر یا جستجو بر اساس رنگ‌های آن، اشاره کرد.

 

تهیه شده توسط زومیت

0

شاید شما هم جزو آن دسته افرادی باشید که نتوانسته اید برای کسب درآمد ثابت روی فریلنسینگ حساب باز کنید. اما این مسأله از نگرش شما نشأت می گیرد چرا که همین الان افراد بسیاری زندگی خود را از طریق فریلنسینگ می گذرانند و اگر شما هم به این جامعه بپیوندید، پایه های آن محکم تر و پایدارتر می شود.

  پونیشا :: نیروی کار مجازی  

بنابراین اگر تا به حال چندان فریلنسینگ را جدی نگرفته اید، بهتر است از این به بعد آن را جدی بگیرید. در ادامه به معرفی وب سایت پونیشا می پردازیم. این وبسایت محلی است برای برون سپاری پروژه ها . هزاران فریلنسر در پونیشا آماده کار برای شما هستند. فقط پروژه‌ای که می‌خواهید انجام شود را بصورت آنلاین ثبت کنید تا یکی از فریلنسرهای پونیشا آن را با حداقل هزینه برای شما انجام دهد.

 

انجام پروژه در سه مرحله

چرا بهتر است از پونیشا استفاده کنیم؟

دلیل های بسیاری برای استفاده از پونیشا وجود دارد. پونیشا باعث رشد سریع شرکت و سود شما می شود. شما می توانید کار با کیفیت را با حداقل هزینه در حداقل زمان دریافت کنید و فقط زمانی پرداخت را انجام می دهید که از نتیجه کار 100% رضایت داشته باشید. کار با پونیشا سریع و ساده است و تیم پشتیبانی در هر زمان که نیاز باشد آماده پاسخ به سئوالات شما خواهد بود.

 

چه کسانی از پونیشا استفاده می کنند؟

اگر شما شغل آزاد دارید، یک استارتاپ هستید، یک شرکت کوچک یا متوسط دارید، و یا حتی یک شرکت شناخته شده بزرگ هستید، پونیشا می‌تواند در پائین آوردن هزینه‌ها به شما کمک کند.

 

چطور ثبت نام کنم؟

ثبت نام در پونیشا بسیار ساده است، پس از پر کردن فرم کوتاه ثبت نام یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود. روی لینک تائید داخل ایمیل کلیک کنید تا ثبت نام شما تکمیل شود. شما با یک حساب کاربری می‌توانید به عنوان کارآفرین و فریلنسر فعالیت کنید.

 

چقدر هزینه خواهد داشت؟

قیمت استفاده از خدمات، هزینه‌ها و کمیسیون‌ها برای کارآفرین و فریلنسر بصورت کامل در صفحه تعرفه‌ها توضیح داده شده است.

 

چطور یک فریلنسر استخدام کنم؟

پس از ایجاد پروژه، ما فریلنسرهایی را که مهارت انجام پروژه شما را دارند از طریق اطلاعیه و ایمیل آگاه می‌کنیم و پروژه شما در لیست پروژه های باز در سایت قرار خواهد گرفت. فریلنسرهایی که به پروژه شما علاقه‌مند هستند، پیشنهاد خود را برای انجام پروژه شما ثبت می‌کنند. به دقت پیشنهادها را بررسی کنید و با فریلنسرها در ارتباط باشید. پروفایل و نمونه کارهای آنها را مشاهده کنید تا بهترین فرد را برای انجام پروژه خود انتخاب کنید.

هر پروژه فقط می‌تواند یک فریلنسر داشته باشد. برای اطمینان از انجام کار بصورت صحیح، پرداخت را از طریق ایجاد پرداخت امن انجام دهید.

پرداخت امن یا پرداخت‌های امن شما بصورت ودیعه تا پایان زمان پروژه نزد پونیشا به امانت می‌ماند، تا هر زمان شما پروژه را تحویل گرفتید و از نتیجه انجام کار رضایت داشتید، آنها را برای فریلنسر آزاد کنید. شما می‌توانید این کار را یکجا یا بصورت فازبندی بر اساس نیاز و نوع پروژه انجام دهید.


چه پروژه‌هایی را می‌توان از طریق پونیشا انجام داد؟

پرطرفدارترین پروژه‌ها در پونیشا، پروژه‌های مرتبط با ترجمه، برنامه‌نویسی و طراحی می‌باشند که زیر شاخه‌های نامحدودی دارند.

 

چطور می‌توانم در پونیشا کار کنم؟

شما می‌توانید به عنوان یک فریلنسر در پونیشا فعالیت کنید. عضویت خود را ارتقاء دهید و مهارت‌های خود را ویرایش کنید تا بتوانید برای انجام پروژه‌هایی که مهارت انجام آنها را انتخاب کرده اید پیشنهاد ارسال کنید.

علاوه بر داشتن تخصص در مهارت خود، شما می‌بایست در جذب کارآفرین و معرفی خود نیز مهارت داشته باشید.شما می‌بایست بتوانید کارآفرین را متقاعد کنید که شما بهترین فرد برای انجام پروژه وی هستید. در مورد فریلنسینگ Freelancing، پرسنال برندینگ Personal Branding و مارکتینگ Marketing بیشتر مطالعه کنید. پروفایل خود را در پونیشا تکمیل کنید و با انجام به موقع و دقیق پروژه‌ها و با گرفتن رتبه و نظر مناسب از کارآفرین، برای خود اعتبار به دست آورید تا این اعتبار در گرفتن پروژه‌های بیشتر و با کیفیت‌تر، به شما کمک کند.

قوانین سایت را مطالعه و رعایت کنید تا بتوانیم همکاری طولانی مدتی را با هم شروع کنیم. پونیشا خود به هیچ عنوان پروژه‌ای انجام نمی‌دهد و همه پروژه‌ها از طریق فریلنسرها در پونیشا انجام می‌شوند و فعالیت کاربرانی که قوانین سایت را رعایت نکنند محدود یا مسدود خواهد شد. 

 

  پونیشا :: نیروی کار مجازی  

پونیشا :: نیروی کار مجازی  

پونیشا :: نیروی کار مجازی  

 

0

وبگرد: شبکه اجتماعی اشتراک گذاری و دسترسی به انواع لینک ها

بسیاری از ما دوست داریم دنیای بدون مرز اینترنت را با لینک‌های مختلف از وب‌سایت‌های گوناگون گسترش دهیم و با موضوعات جدیدی آشنا شویم یا اینکه موارد جدیدی یاد بگیریم. برای این کار چه چیزی بهتر از داشتن یک وب‌سایت که در دسته‌بندی‌های مختلف لینک‌ها را با شکل زیبایی به ما نشان می‌دهد.

وب‌سایت lynxthat یکی از بهترین وب‌سایت‌ها برای دسترسی به لینک‌ها از موضوعات و وب‌سایت‌های مختلف است. برای استفاده بهتر از همه‌ی ویژگی‌ها این وب‌سایت می‌توانید در آن ثبت نام کنید. این وب‌سایت برای آیفون و آیپد اپلیکیشن مخصوص منتشر کرده اما برای استفاده از این سرویس می‌توانید از وب‌سایت آن نیز استفاده کنید.

website

لینک‌ها در دسته‌بندی‌های مختلف مانند فناوری، سبک زندگی، ورزش، گیف، سرگرمی، ویدیو‌های داغ و دیگر دسته‌بندی‌ها بروز می‌شوند. همچنین این امکان وجود دارد که آخرین لینک‌ها از وب‌سایت‌های معروف را نیز در اختیار داشته باشید. هر کدام از این لینک‌ها امکان اشتراک گذاری سریع با دوستان، ذخیره کردن برای مطالعه در زمانی دیگر یا اشتراک‌گذاری در دیگر شبکه‌های اجتماعی را برای شما فراهم می‌کند.

در بخش مخصوص دیگری از این وب‌سایت نیز می‌توانید وب‌سایت‌های مورد علاقه خود را وارد کنید تا در زمانی سریع‌تر به آن‌ها دست پیدا کنید. با دعوت دوستان خود به این شبکه نیز می‌توانید لینک‌های مورد علاقه آن‌ها را مشاهده کنید یا خیلی سریع‌تر لینک‌ها را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

برای استفاده از این وبسایت به http://lynxthat.com مراجعه کنید.

 

0

وبگرد: بدون ثبت نام به وب سایت و انجمن‌ ها وارد شوید

برای ورود به بسیاری از وب‌سایت‌ها نیاز است تا حساب کاربری اختصاصی خود را داشته باشیم. اما وب‌سایتی که امروز به شما معرفی می‌کنیم نام کاربری و رمزعبور‌هایی که دیگر کاربران برای وب‌سایت‌های مختلف ساخته‌اند را در اختیار شما قرار می‌دهند.

همه ما با وب‌سایت‌های جدیدی آشنا می‌شویم یا به صورت روزانه به وب‌سایت‌های مختلفی سر می‌زنیم. همینطور برای استفاده از هر کدام از سایت‌ها هم نیاز است تا ابتدا در آن‌ها حساب کاربری اختصاصی خود را داشته باشیم.

بسیاری از وب‌سایت‌ها دائم پیام «ثبت نام کنید / Sign Up» را به شما نشان می‌دهند و پس از ثبت نام هم نیاز است تا با چک کردن صندوق دریافتی ایمیل، حساب کاربری خود را فعال کنید. وب‌سایت BUgMeNot هزاران سایت از سراسر جهان را که نیاز به ثبت نام دارند بدون نیاز به ثبت نام کاربر، در اختیارش قرار می‌دهد.

وب سایت BugMeNot یک منبع رایگان برای دریافت نام کاربری و رمز عبور‌های از پیش تعیین شده است که توسط مدیران این وب سایت و کاربران به اشتراک گذاشته می‌شود.

website

نحوه‌ی کار با این ابزار بسیار ساده است. در واقع بدون نیاز به ثبت نام در انجمن‌ها‌، کافی است آدرس اینترنتی صفحه‌ی موردنظر خود را در باکس جست‌و‌جوی وب‌سایت BugMeNot وارد کنید. برای شروع ابتدا وب سایت را باز کنید. در صفحه‌ی اصلی این وب‌سایت، باکس جستجو دیده می‌شود که برای وارد کردن آدرس آن صفحه‌ای است که لینک‌های مرتبط آن غیرفعال و تنها برای اعضا قابل مشاهده است.

به عنوان مثال انجمن برنامه نویسان یکی دیگر از انجمن‌هایی است که لینک‌های دانلود یا عکس آن، برای کاربران غیر عضو مخفی شده است. برای رفع این محدودیت کافی است آدرس برنامه نویس را در باکس جست‌وجو وارد کنید و یکی از نام‌های کاربری (Username) و رمز‌های عبور‌ (Password) معرفی شده را وارد کنید. در صورت دلخواه می‌توانید از افزونه‌های این وب‌سایت برای مرورگر‌های گوگل کروم و فایرفاکس نیز استفاده کنید.

برای استفاده از این وبسایت به http://bugmenot.com مراجعه کنید.

 

0

وبگرد: بهترین محتوا را از هر موضوع پیدا کنید

کسب و کار‌های کوچک و بزرگ در سال‌های جدید تمرکز زیادی بر بحث بازاریابی محتوایی دارند تا بتوانند با ارائه مطالب مفید و غنی بسیار، کاربران و کسانی که به کسب و کار آن‌ها علاقه دارند را به خود جذب کنند. اما سوال اصلی اینجا است که چه نوع مطالبی می‌تواند چنین بازخورد خوبی داشته باشد. با معرفی وب‌سایت امروز و آشنایی با یکی از بهترین ابزار‌های بازاریابی محتوا همراه باشید.

معمولا شبکه‌های اجتماعی نشان‌دهنده موضوعات داغ روز یا هفته هستند و بسیاری از کاربران سعی می‌کنند تا بهترین مقالات و مفید‌ترین محتوا‌یی که در وب‌سایت‌های مختلف پیدا می‌کنند را در شبکه‌های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارند.

وب‌سایت Buzzsumo یک ابزار آنلاین قدرتمند برای دانستن موضوعات مفید و در حال جستجو شدن است. این وب‌سایت در واقع محتوای مفید و ضروری درون شبکه‌های اجتماعی مختلف را نشان می‌دهد و برای پیدا کردن موضوعات مختلف به جای جستجو در چند شبکه اجتماعی به شما کمک می‌کند تا در مدت زمان کوتاه‌تری محتوای مناسب و قابل پوشش را پیدا کنید.

website

موضوعاتی که قصد دارید در مورد تعداد بازدیدها یا مقاله‌هایی که در سایت‌های اجتماعی در موردش بحث می‌شود را در قسمت جستجوی وب‌سایت بنویسید تا علاوه بر اطلاعاتی که گفته شده، مقاله‌هایی که توسط نویسندگان تاثیر گذار نوشته شده را پیدا کنید و از آن‌ها در وب‌سایت خود استفاده کنید. حتی می‌توانید با تعیین یک هشدار دهنده کلمات، مطالبی که بروز می‌شوند را بدانید از کجا و توسط چه کسی نوشته شده است.

وب‌سایت Buzzsumo به برنامه‌های محتوایی شما کمک می‌کند تا اطلاعات و مطالبی که برای کاربران شما جذاب و مفید است را در اختیار آن‌ها قرار دهید و نتیجه آن قطعا بازگشت خواننده و دریافت اطلاعات بیشتر از وب‌سایت شما است.

برای استفاده از این وبسایت به http://buzzsumo.com مراجعه کنید.

 

0

وبگرد: خرید و دریافت زیباترین فونت های فارسی

بسیاری از ما پارسی‌زبانان همیشه کمبود فونت‌های زیبای زبان خودمان را حس کرده‌ایم. در این میان هرکدام از طراحان فونت ایرانی که بتوانند در این جهت قدمی بردارند، قطعا در نظر بسیاری کار بسیار ارزشمندی انجام داده‌اند. امروز با وب‌سایتی ویژه در زمینه‌ی فونت‌های فارسی آشنا خواهید شد.

وب‌سایت «فونت ایران» که یکی از فروشگاه‌های خرید فونت‌های ایرانی است، در جهت زیبایی بیشتر فونت فارسی تاکنون قدم‌های بزرگی برداشته است. این‌ وبسایت هدف خود از طراحی و انتشار فونت‌های جدید فارسی را ارتقای سطح کیفی فونت‌های فارسی و فرهنگ‌سازی درست درباره حقوق فروش فونت می‌داند.

اگر دوست دارید برای وب‌سایت، طرح‌ها، شرکت، سازمان یا هرجای دیگری از فونت‌های فارسی زیبا استفاده کنید، وب‌سایت «فونت ایران» یکی از بهترین مراجع برای دانلود یا خرید فونت‌های زیبا و جدید فارسی است. استفاده از فونت‌های مناسب، زیبا و خوانا به کاربران کمک می‌کند تا با لذت و سرعت بیشتری متن‌ها را بخوانند.

معرفی وب سایت / وبگرد

برای استفاده از فونت‌های مختلف فارسی که همراه با مجوز مخصوص منتشر می‌شوند یا قابل خرید هستند، بهترین کار حفظ حقوق شخص طراح و منتشر کننده آن فونت‌ها است. ساخت و طراحی فونت‌های جدید زحمت بسیاری زیادی را بردوش طراحان آن می‌گذارد و علاوه بر یک نرم‌افزار بودن در واقع یک اثر هنری هستند. پس حفظ حقوق سازنده فونت و خرید قانونی فونت به جای کپی کردن آن، باید تبدیل به بخشی از فرهنگ ما شود.

برای استفاده از این وبسایت به http://fontiran.com مراجعه کنید.

 

0

وبگرد: بدون اشکال انگلیسی بنویسید

ادیتور‌های متن در فضای اینترنت کم نیستند، اما امروز می‌خواهیم یک وب‌سایت به شما معرفی کنیم که به شما اجازه می‌دهد نوشتار انگلیسی خود را در صحیح‌ترین حالت بنویسید.

وب‌سایت hemingwayapp جملات پیچیده، بلند یا ایراد‌های نگارشی را به شما یادآور می‌شود. این وب‌سایت با رنگ‌بندی‌های مختلف مشکلات نگارشی را به شما نشان می‌دهد. برای مثال مشکلات جملات بلند و پیچیده و ایراد‌های معمول با رنگ زرد نشان داده می‌شوند.

اگر هنگام نگارش انگلیسی، هایلاتی به رنگ قرمز روی جمله کشیده شود، در واقع آن جمله به قدری گیج کننده و پر ایراد است که خواننده با خواندن آن سررشته کلام را از دست می‌دهد و نمی‌تواند جمله را متوجه شود. معمولا ویرایش جملات مشخص شده با رنگ قرمز از اهمیت بالایی برخوردار است.

website

زمانی که یک کلمه به رنگ بنفش مشخص شد می‌توانید آن را با یک کلمه جایگزین که خوانایی آسان‌تری نیز دارد استفاده کنید. با بردن نشانگر ماوس روی آن می‌توانید از کلمه جایگزین استفاده کنید. قید‌ها در جملات به رنگ آبی نشان داده می‌شوند تا بتوانید اختصار متن را رعایت کنید.

علاوه بر این موارد راهنما کننده برای نوشتار بهتر، شما نوار ابزاری برای نگارش دارید که می‌توانید از بالای صفحه از آن استفاده کنید.

برای استفاده از این وبسایت به http://www.hemingwayapp.com مراجعه کنید.

 

0

وبگرد: دست خط خود را به فونت تبدیل کنید

اگر بخواهید نامه‌ای تایپ کنید، مجبور هستید با یکی از فونت‌هایی که روی سیستم نصب شده این‌کار را انجام‌ دهید. در ادامه با وب‌سایتی آشنا می‌شوید که امکان ساخت یک فونت مبتنی بر دست خط شما را فراهم می‌کند. 

اگر دوست داشته باشیم نامه‌ای را به صورت شخصی بنویسیم یا طرحی را با دست خود ارسال کنیم، یکی از راه‌های جذاب می‌تواند استفاده از فونت دست خط ما باشد.

با وب‌سایت MyScriptFont.com می‌توانید دست خط خود را تبدیل به فونت کنید و آن را روی دستگاه نصب کنید. با MyScriptFont.com می‌توانید دست خط را به صورت دیجیتالی دربیاورید. این سرویس بدون پرداخت هیچ پولی انجام می‌شود.

website

برای استفاده از این وب‌سایت باید دست خط خود را در قالب‌های PDF یا PNG از وب‌سایت دریافت کنید، از آن پرینت بگیرید و با مداد یا خودکار آن را پر کنید. فایل اسکن شده از این فایل را آپلود کرده و فرمت خروجی آن را انتخاب کنید. سپس با کلیک وی دکمه‌ی Start می‌توانید دست خط خود را به عنوان یک فونت جدید دریافت کنید و روی سیستم خود نصب کنید.

برای استفاده از این وبسایت به http://www.myscriptfont.com مراجعه کنید.

0

وبگرد: بهترین ابزار آنلاین تغییر اندازه، فرمت و کیفیت تصاویر

 

گاهی ممکن است به نرم‌افزار‌هایی مانند فتوشاپ برای تغییر اندازه یا برش تصاویر دسترسی نداشته باشیم. امروز وب‌سایتی را برای تغییر اندازه آسان تصاویر به شما معرفی می‌کنیم.

بسیاری از ما در موقعیت‌های مختلف دوست داریم تغییراتی در فرمت، اندازه یا کیفیت تصاویر خود ایجاد کنیم. وب‌سایت Resizepiconline با ایجاد همین امکان طراحی شده تا تبدیل فرمت‌های خام تصاویر به انواع فرمت‌های دیگر را امکان‌پذیر کند. خوشبختانه این وب‌سایت تنها یک تبدیل کننده فرمت و اندازه نیست و کار‌هایی بیشتر از این موارد را می‌تواند انجام دهد.

 

website

 

شاید از وب‌سایت Resizepiconline حتی بتوان به عنوان جایگزینی برای فتوشاپ تحت وب اسم برد که می‌تواند ابزار‌های ساده اما ضروری را به راحتی در اختیار شما قرار دهد. برای استفاده از این وب‌سایت لازم است به آدرس http://resizepiconline.com مراجعه کنید، با انتخاب دکمه آبی رنگ "Upload Images" تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید تا تصویر مورد نظر به صورت کامل آپلود شود. البته می‌توانید تصویر مورد نظر خود را به صورت «بگیر و رها کن» نیز آپلود کنید.

 

website

پس از آپلود تصویر، وارد صفحه جدیدی می‌شوید که در بخش بالایی آن پیش‌نمایشی از تصویر شما وجود دارد و در سمت پایین نیز مجموعه‌ای از ابزار‌های مختلف را مشاهده می‌کنید. در همین بخش می‌توانید در ابتدا اندازه، بعد کیفیت و در نهایت فرمت تصویر خود را تغییر دهید.

پس از اینکه تغییرات دلخواه را روی تصویر مورد نظر خود انجام دادید، می‌توانید تصویر مورد نظر را دانلود کنید. 

برای استفاده از این وبسایت به http://resizepiconline.com مراجعه کنید.

 

0

دیرکرد جرایم رانندگی سال ۹۴ بخشیده شد

دیرکرد جرایم رانندگی سال ۹۴ توسط پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از امروز بخشیده شد. بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی با تأخیر دوماهه در پرداخت جرایم رانندگی، این جرایم با قیمت دو برابر از رانندگان اخذ می‌شود.

دیرکرد جرایم رانندگی سال ۹۴ توسط پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از امروز چهارشنبه ۱۲ بخشیده می‌شود. به دو برابر شدن جرایم راهنمایی و رانندگی پس از تأخیر دوماهه در پرداخت، دیرکرد جرایم رانندگی گفته می‌شود.

بخشش دیرکرد جرایم رانندگی خودروها و وسایل نقیله تنها مربوط به تخلفات ثبت شده در سال ۹۴ شده و برای جرایم امسال و سال‌های قبل از ۱۳۹۴ نخواهد شد. به گفته‌ی سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا این بخشودگی به مدت محدود بوده و شامل افرادی می‌شود که اصل مبلغ جرایم را پرداخت کنند.

رئيس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرد: «از همه‌ی شهروندان درخواست می‌کنیم برای اطلاع از میزان جرایم رانندگی خود به سایت راهور ۱۲۰ متعلق به پلیس راهنمایی و رانندگی به آدرس (www.rahvar120.ir) مراجعه کنند و نمرات منفی خود را نیز ملاحظه کنند.»

سردار مهری ادامه داد: «تسهیلاتی فراهم شده تا رانندگان به صورت انتخابی جرایم خود را پرداخت کنند. همچنین رانندگان می‌توانند با ارسال شناسه‌ی خودرو (VIN) به سامانه ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ نیز از میزان جرایم رانندگی خود مطلع شوند.»

منبع پلیس راهور

 

0

وبگرد: آسان و رایگان وب سایت دلخواه خود را بسازید

با فناوری‌های جدیدی که هر روز می‌خواهند زندگی ما را راحت‌تر کنند، حالا حتی نیاز نیست برای ساخت یک وب‌سایت جدید تخصص خاصی داشته باشید و تنها لازم است با کشیدن و رها کردن، قالب دلخواه وب‌سایت خود را تزیین کنید. با زومیت همراه باشید.

ساختن وب‌سایت دیگر نیازی به کدزدن ندارد، حالا با وب‌سایت imcreator می‌توانید به راحتی سایت‌هایی ریسپانسیو و بهینه برای خود طراحی کنید.

imcreator به صورت پیش‌فرض قالب‌های مختلف و البته رایگانی را می‌تواند در اختیار شما قرار دهد تا به راحتی بتوانید با انتخاب هر کدام، وب‌سایت مورد نظر خود را بسازید. امتیاز این وب‌سایت در دسترس قرار دادن بسیاری از قالب‌ها به رایگان و بدون هیچ هزینه‌ای است. تغییر قالب وب‌سایت و اضافه کردن‌ بخش‌های مختلف در این وب‌سایت به راحتی صورت می‌گیرد. 

website

برای استفاده از این وب‌سایت می‌توانید قالب دلخواه خود را انتخاب کنید و پس از آن با کلیک روی قلم، هر بخش را به دلخواه خود تغییر دهید. می‌توانید یک بخش جدید اضافه کنید، بخشی را حذف کنید یا کلا هر چیزی را در قالب تغییر دهید و پس از اتمام ویرایش‌های دلخواه خود آن را ذخیره کنید.

این وب‌سایت علاوه بر ساخت وب‌سایت‌های شخصی امکان ساخت وب‌سایت‌هایی مخصوص کسب و کار‌ها را هم فراهم کرده است. طبق گزارشی که خود این وب‌سایت منتشر کرده، تاکنون بالغ بر ۸ میلیون وب‌سایت با استفاده از این سرویس ساخته شده‌اند و شما نیز می‌توانید وب‌سایت دیگری را بدون زحمت خاصی بسازید.

برای استفاده از این وبسایت به http://www.imcreator.com مراجعه کنید.

 

0

وبگرد: بدون افت کیفیت حجم تصاویر را کاهش دهید

بعضی اوقات نیاز است تا برای به اشتراک گذاری تصاویر یا قرار دادن آن‌ها در وب‌سایت‌ها، تصاویر حجم مناسب و البته کمی داشته باشند. راه حل انجام این کار استفاده از وب‌سایتی است که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

برای فشرده سازی تصاویر، تاکنون نرم افزارهای گوناگونی ارائه شده که هریک از یک یا چندین فرمت پشتیبانی می‌کنند. در نهایت بسته به میزان امکاناتی که دارند نیز حجمی قابل توجه خواهند داشت که قطعاً برای کاربرانی که در فضای ذخیره سازی محدودیت دارند، این موضوع اصلاً خوشایند نخواهد بود. به همین دلیل وجود سرویس‌های آنلاین که فقط از طریق اینترنت و آپلود تصاویر با کاربر رابطه برقرار می‌کنند بسیار احساس می‌شود.

website

وب‌سایت Optimizilla کمک می‌کند تا با الگوریتم‌های مخصوص این وب‌سایت حجم تصاویر JPEG و PNG را تا حد امکان کاهش دهید. برای استفاده از این وب‌سایت راه حل بسیار ساده‌ای وجود دارد، تصاویر خود را در هر تعدادی در این وب‌سایت آپلود کنید و تا پایان فشرده سازی تصاویر منتظر بمانید. حالا می‌توانید تصاویر فشرده شده خود را با نسخه‌های اصلی مقایسه و سپس آن‌ها را دانلود کنید.

روش‌های فشرده سازی بدون افت کیفیت همچنین ممکن است برای محتویات پر ارزش مثل عکس‌های پزشکی یا عکس‌های اسکن شده برای اهداف بایگانی نیز استفاده شوند. این روش مخصوصا برای عکس‌های طبیعی مناسب است بنابراین می‌تواند در عین نگه داشتن کیفیت خوب عکس، حجم آن را تا حدود زیادی کاهش دهد تا ذخیره‌سازی‌ آن‌ها بسیار راحت‌تر باشد.

برای استفاده از این وبسایت به http://optimizilla.com مراجعه کنید.

 

0

چطور از درگاه ملی خدمات دولت هوشمند استفاده کنیم؟

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند دیروز با ارائه خدمات ۶۹ دستگاه افتتاح شد. ازین پس برای دریافت خدمات دستگاه‌های دولتی کافی است به آدرس این درگاه مراجعه کنیم. اما چطور از درگاه ملی خدمات دولت هوشمند استفاده کنیم؟ 

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند با هدف استانداردسازی و مدیریت یکپارچه ارائه خدمات دولت به مردم، حرکت به سمت معماری سرویس‌گرا و خدمت‌محور، تسهیل‌گری و شتاب‌بخشی در ارائه خدمات به شهروندان، شفافیت در اطلاع‌رسانی پیرامون خدمات قابل ارائه و مداومت، پیوستگی و فراگیری در ارائه خدمات، چند روز قبل در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

تا کنون ۶۹ سازمان و نهاد دولتی حدود ۸۰۰ خدمت خود را از طریق این درگاه ارائه داده‌اند.

برای دسترسی به این درگاه باید وارد سامانه iran.gov.ir شد. وقتی وارد این صفحه می‌شوید اولین چیزی که به ذهن می‌رسد، ظاهر زیبا نسبت به دیگر سایت‌های دولتی است که در زیر مشاهده می‌کنید.

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند

در درگاه ملی خدمات دولت هوشمند اطلاعات موردنیاز برای دسترسی به خدمات دولت که مورد تأیید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور هستند به ۵ روش فراهم‌شده است.

۱- دسترسی از طریق فهرست الفبایی خدمات

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند

۲- دسترسی از طریق جستجو 

با جستجوی موضوع یا عنوان خدمات از طریق جویشگرهای بومی دسترسی به خدمت هم درون درگاه ملی و هم در شبکه ملی اطلاعات حاصل می‌شود.

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند

۳- دسترسی به خدمات پرکاربرد

خدماتی که بیشترین استفاده را داشته باشند به‌صورت هوشمند در بخش بالای درگاه در دسترس قرار می‌گیرد.

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند

۴- دسترسی از طریق ۱۴ دسته موضوعی

در بسیاری از مواقع عنوان خدمت یا دستگاه ارائه‌دهنده خدمت برای متقاضی پوشیده است. به همین منظور کلیه خدمات دولت در ۱۴ دسته تقسیم‌بندی شده در این بخش در دسترس متقاضیان است. ترتیب ارائه خدمات بر اساس میزان تقاضا است.

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند

۵- دسترسی از طریق دستگاه اجرایی ارائه‌دهنده خدمت

آخرین بخش درگاه دسترسی بر اساس دستگاه ارائه‌دهنده خدمت است.در این بخش‌بر اساس دستگاه اصلی یا دستگاه‌های ذیل آن دسترسی به خدمات تأییدشده حاصل می‌شود.

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند

پس از یافتن خدمات شناسنامه خدمت قابل‌مشاهده است و بسیاری از اطلاعات مفید برای دسترسی به خدمت شامل شیوه ارائه خدمت، شرایط اخذ خدمت، مخاطبین خدمت، اطلاعات موردنیاز، فرآیند ارائه خدمت و در صورت الکترونیکی بودن، پیوند دسترسی به خدمت الکترونیکی در دسترس قرارگرفته است.

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند

منبع : درگاه ملی خدمات دولت هوشمند

 

0

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند افتتاح شد

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند هم اکنون با حضور وزیر ارتباطات، مسئولان این وزارت، اصحاب رسانه و مسئولان شرکت‌های دولتی و خصوصی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعت افتتاح شد.

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند به عنوان اصلی‌ترین بخش دسترسی ایرانیان به خدمات دولت الکترونیک، امروز در مراسم روز جهانی ارتباطات افتتاح شد. این مراسم با حضور وزیر ارتباطات، مسئولان این وزارتخانه، اصحاب رسانه و مسئولان شرکت‌های خصوصی و دولتی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

این درگاه به آدرس اینترنتی http://iran.gov.ir برای ایرانیان قابل دسترسی است و در آن خدمات وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف به صورت اینترنتی ارائه می‌شود.

استانداردسازی و مدیریت یکپارچه ارائه خدمات دولت به مردم، حرکت به سمت معماری سرویس‌گرا و خدمت‌محور، تسهیل‌گری و شتاب‌بخشی در ارائه خدمات به شهروندان، شفافیت در اطلاع‌رسانی پیرامون خدمات قابل ارائه و مداومت، پیوستگی و فراگیری در ارائه خدمات از اهداف این درگاه است.

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند به همت سازمان فناوری اطلاعات ایران و با همکاری سازمان‌ها و نهادهای دولتی ایجاد شده است.

0

خدمات ۶۹ دستگاه دولتی در درگاه دولت هوشمند ارائه می‌شود

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح درگاه ملی خدمات دولت هوشمند اعلام کرد که خدمات ۶۹ دستگاه دولتی در درگاه دولت هوشمند با استفاده از ۱۴ سرور ارائه می‌شود.

نصرالله جهانگرد، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در مراسم افتتاح درگاه ملی خدمات دولت هوشمند گفت: «شتاب رشد ارتباطات در برنامه پنجم توسعه از همه بخش‌ها بالاتر بود و طی برنامه ششم سهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در تولید ناخالص ملی ایران باید افزایش و رشد داشته باشد.»

رئیس سازمان فناوری اطلاعات افزود: «اقدامات راه اندازی شبکه ملی اطلاعات انجام شده است. در بخش دولت الکترونیکی ۵ پروژه اصلی در نظر گرفته شده که یکی از آنها درگاه ملی خدمات دولت هوشمند است که امروز افتتاح می‌شود.»

جهانگرد گفت: «فعالیت‌ها در درگاه دولت هوشمند در خوشه‌های مختلف و از ۱۴ سرور انجام می‌شود و در آینده این خدمات اضافه خواهد شد. هم اکنون ۶۹ دستگاه دولتی خدماتشان روی درگاه دولت هوشمند ارائه می‌شود.»

0

سامانه استعلام یارانه؛ چطور از قطع یارانه خود مطلع شویم؟

چطور از قطع یارانه‌ی خود مطلع شویم؟ سوالی که این روزها در ذهن بسیاری از ایرانیان به خصوص سرپرست‌های خانواده‌ها شکل گرفته و آن را از دیگران می‌پرسند.

این روزها دریافت یا قطع یارانه به موضوع داغ محافل خانوادگی و اجتماعی تبدیل شده است. این موضوع برای برخی سرپرست‌های خانواده‌های ایرانی بسیار اهمیت دارد و می‌تواند میزان دخل و خرج خانواده را تعییر دهد. 

چطور از قطع یارانه‌ی خود با خبر شویم؟ سوالی که این روزها در ذهن بسیاری از ایرانیان به خصوص سرپرست‌های خانواده‌ها شکل گرفته و آن را از دیگران می‌پرسند.

اما به واقع چطور می‌توانیم از واریز یا عدم واریز یارانه خود مطلع شویم؟ برای این کار باید به سامانه استعلام یارانه نقدی برویم که در ادامه این سامانه و نحوه‌ی کار با آن را معرفی می‌کنیم.

سامانه استعلام یارانه نقدی زیر نظر کمیسیون ماده ۱۰ قانون هدفمند کردن یارانه‌ها فعالیت می‌کند. برای ورود به این سامانه باید وارد سایت آن به آدرس http://www.yaraneh10.ir شد.

توجه کنید به دلیل دریافت اطلاعات حساب در کنار یارانه‌ ممکن است سایت‌های فیشینگ یا تقلبی آن برای شما ایمیل شده یا در شبکه‌های اجتماعی به نمایش درآید. به همین خاطر بهتر است هنگام ورود به این سامانه حتماً به آدرس اینترنتی آن توجه کامل داشته باشید.

قبل از ورود به این سامانه باید دو شماره را در اختیار داشته باشید تا در زمان مراجعه به سامانه‌ی استعلام یارانه‌ی نقدی به مشکل نخورید. این دو شماره عبارتند از:

۱- شماره‌ی ملی سرپرست خانواده

۲- شماره حسابی که برای دریافت یارانه معرفی کرده بودید

پس از ورود به سامانه‌ی استعلام یارانه‌ی نقدی صفحه‌ای به شکل زیر برای شما نمایش داده می‌شود.

استعلام یارانه نقدی

پس از ورود به این سایت باید شماره ملی سرپرست و شماره حساب را در کادرهای مخصوصشان وارد کنید.

استعلام یارانه

حالا باید دکمه «استعلام وضعیت» را کلیک کنید تا صفحه استعلام برای شما نمایش داده شود.

استعلام یارانه نقدی

همان‌طور که مشاهده می‌کنید در کادر سمت راست سایت در مستطیل نارنجی رنگ وضعیت استعلام یارانه شما نمایش داده می‌شود.

استعلام یارانه

 

0

وبگرد: بات هوشمند مایکروسافت به تصاویر توضیح اضافه می‌کند

مایکروسافت مدتی است که از قدرت هوش مصنوعی برای ساخت سرویس‌های جذابی استفاده می‌کند. امروز یکی از بات‌های هوشمند مایکروسافت را به شما معرفی می‌کنیم که می‌تواند برای عکس‌هایی که به آن می‌دهید یک متن توضیح اضافه کند.

وب‌سایت CaptionBot مایکروسافت می‌تواند تصاویر را بررسی کند و در یک جمله کوتاه آن را برای شما توضیح دهد. بات هوشمند مایکروسافت هنوز در حال یادگیری است و با دیدن تصاویر می‌تواند اطلاعات بیشتری بدست آورد.

microsoft-bot

برای استفاده از وب‌سایت CaptionBot با ورود به آن می‌توانید عکس دلخواه خود را با کلیک روی گزینه Upload a photo انتخاب کنید تا از حافظه سیستم تصویر دلخواه شما آپلود شود و با بررسی بیشتر توضیحاتی درباره آن نوشته شود. راه دیگر استفاده از این وب‌سایت اضافه کردن آدرس اینترنتی عکس دلخواه شما و کلیک روی گزینه Go است.

microsoft-bot

نکته جالب درباره این وب‌سایت هوشمندی آن است که به راحتی می‌تواند بسیاری از افراد مشهور را شناسایی کند، حالت چهره آن‌ها را با اسمایلی نشان دهد و حتی از وضعیت پوشیدن لباس آن‌ها بگوید. نمی‌توان گفت که درجه صحت توضیحات این بات به صورت ۱۰۰٪ درست است اما با درصد بالایی می‌تواند تصاویر شما را توصیف کند.

microsoft-bot

نظر شما درباره درجه هوشمندی بالای این وب‌سایت چیست؟ می‌توانید نتایج توضیحات این بات را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

برای استفاده از این وبسایت به https://www.captionbot.ai مراجعه کنید.

 

0

سوابق بیمه تامین اجتماعی را چطور مشاهده کنیم؟

سوابق بیمه‌ی تامین اجتماعی برای کارگران، کارمندان و بازنشستگانی که توسط این سازمان بیمه شده‌اند، بسیار مهم و حساس است. برای دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی لازم نیست که به شعبه‌های این بیمه مراجعه کرد و می‌توان این کار را به صورت غیر حضوری انجام داد.

دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی دغدغه‌ی کارگران، کارمندان و بازنشستگانی است که توسط این سازمان بیمه شده‌اند. از چند سال قبل روند مراجعه‌ی حضوری برای دریافت سوابق بیمه‌ی تامین اجتماعی، به مراجعه غیر حضوری و دریافت سوابق بیمه از طریق اینترنت تبدیل شده است.

قبل از اینکه به سامانه‌ی سوابق بیمه‌ی تامین اجتماعی وارد شوید باید «کد ملی» و «شماره بیمه» خود را به همراه داشته باشید.

برای ورود به سامانه سوابق بیمه تامین اجتماعی باید آدرس اینترنتی (https://savabegh.tamin.ir/savabegh/login.htm) را در قسمت URL مرورگر اینترنت خود وارد کرده یا بر روی لینک آن کلیک کنید.

پس از ورود به این سامانه، صفحه‌ی زیر به شما نمایش داده می‌شود که باید در آن «کدملی» و «شماره بیمه» را وارد کنید و در صورتی که رمز خود را عوض نکرده‌اید در قسمت کلمه عبور، سریال شناسنامه خود را که یک عدد ۶ رقمی است و رنگ آن قرمز است وارد کنید. (شماره بیمه در دفترچه‌ی بیمه یا پرونده بیمه شما نوشته شده است)

صفحه اول سوابق بیمه تامین اجتماعی

پس از ورود اطلاعات باید «کد امنیتی» داخل تصویر بالای دکمه «مشاهده‌ی سوابق» را وارد کرده و پس از آن دکمه‌ی «مشاهده‌ی سوابق» را کلیک کنید.

حالا صفحه‌ای مشابه عکس زیر نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید در آن سوابق بیمه‌ی تامین اجتماعی خود را مشاهده کنید.

جدول سوابق بیمه تامین اجتماعی

منبع زومیت

 

0

این سایت بهترین دروسی که در دانشگاه‌های معتبر دنیا تدریس می‌شوند را در گروه‌ها و موضوعات مختلف جمع‌آوری کرده و در اختیار کاربران قرار می‌دهد. دروس آموزشی ارائه شده در این سایت از آموزش مباحث مرتبط با علوم کامپیوتر همچون تحلیل داده‌ها ویژه کسب و کارها، آموزش HTML5، آموزش جاوا/آندروید و.... تا مباحث مرتبط با پزشکی، فلسفه، تاریخ، زبان و.... را پوشش می‌دهند. البته لازمه دسترسی به این دروس ثبت نام در این سایت است.

لینک دسترسی به سایت edx

2. coursera

Coursera بهترین دروس آنلاین را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد. تاکنون بیش از 17 میلیون نفر کاربر عضو این سایت شده‌اند. این 17 میلیون کاربر به بیش از 1700 درس از 138 مدرس دسترسی دارند. این سایت در صفحه اصلی خود و برای سهولت دسترسی کاربران، دروس را در سه گروه طبقه‌بندی کرده است، محبوب‌ترین دروس، محبوب‌ترین تخصص‌ها و دروس پیش‌نهادی. اما کاربران برای دسترسی به دروس بیشتر با کلیک روی گزینه View all Course به سرفصل‌های مختلف دسترسی خواهند داشت. بخش عمده‌ای از دروس قرار گرفته در این سایت در ارتباط با علوم کامپیوتر و کسب و کار است.

لینک دسترسی coursera

3. coursmos

Coursmos با مکانیزم خاص خود در نظر دارد سبک متفاوتی از آموزش را به کاربران پیش‌نهاد کند. از جمله ویژگی‌های Coursmos  می‌توان به مواردی همچون چند پلتفرمی بودن، چند زبانه بودن، سیستم مدیریت دانش‌جو، گروه‌های ویژه تبادل نظرات، سیستم ارزیابی مبتنی بر امتحان، ساخت دروس آنلاین و... اشاره کرد. در صفحه شروع ابتدا باید مشخص کنید که آیا قصد آموزش (Start teaching) دارید یا قصد دارید مطلبی را یاد بگیرید. (Start learning). در ادامه باید با حساب کاربری خود به سایت وارد شوید و در ادامه گروه مورد نظر خود را انتخاب کرده تا سرفصل‌های آن گروه ظاهر شود. در ادامه با کلیک روی گزینه پخش، فایل ویدویی به شما نشان داده می‌شود. به‌طور مثال اگر روی گزینه Games کلیک کنید، ویدوهایی را مشاهده خواهید کرد که در آن گیمرها با فیلم‌برداری از صفحه‌نمایش سیستم خود توضیحاتی در ارتباط با مراحل مختلف بازی‌ها ارائه می‌کنند. در حال حاضر این سایت مشتمل بر 35605 درس بوده که در 445 گروه مختلف گردآوری شده‌اند.

لینک دسترسی coursmos

4. Highbrow

Highbrow با ارسال درس‌های کوتاه روزانه به میل‌باکس شما، سعی می‌کند نقش یک آموزش دهنده را به خوبی ایفا کند. Highbrow یک سرویس مبتنی بر ایمیل بوده که به‌طور رایگان و روزانه دروس مورد نظر را برای کاربران خود ارسال می‌کند. برای این منظور Highbrow سعی می‌کند دروسی با زمان کم (5 دقیقه) و کیفیت بالا را با هدف آموزش یک نکته در هر روز به کاربران آموزش دهد. دروس این سایت در گروه‌های مختلفی همچون ادبیات، تاریخ، سلامت، تجارت، هنر، فلسفه، بهره‌وری و علم قرار دارند.

لینک دسترسی Highbrow

5. Skillshare 

Skillshare  با استفاده از کلاس‌ها و پروژه‌های آنلاین سعی می‌کند به کاربران در پرورش قوه خلاقیت کمک کند. به عبارت دیگر دروس قرار گرفته در این سایت با هدف ایجاد انگیزه و افزایش سطح مهارت‌های خلاقانه آماده شده‌اند. این سایت که بیش از یک میلیون دانشجو عضو آن هستند، سعی کرده است دسترسی به ویدیوهای آموزشی را ساده‌ترین شکل ممکن امکان‌پذیر سازد. اما برای آن‌که به این ویدیوها دسترسی داشته باشید ابتدا باید عضو این سایت شوید. هر زمان روی ویدویی کلیک کنید، ابتدا توضیحاتی را درباره کلاس آموزشی مشاهده خواهید کرد. توضیحاتی که به شما اعلام می‌دارند قرار است چه چیزی را مشاهده کنید. همچنین با استفاده از گزینه Find Classes امکان جستجو در خصوص مهارت‌های مختلف وجود دارد.

لینک دسترسی Skillshare 

6. curious

Curious سعی می کند با استفاده از ویدیوهای آموزشی سطح مهارت‌های شما را افزایش دهد. Curious درباره انگیزه راه‌اندازی این سایت نوشته است، مطالعات انجام شده در یک دهه گذشته نشان می‌دهند که یادگیری فقط شما را باهوش‌تر نمی‌کند، بلکه شما را خوشحال‌تر، سلامت‌تر و از همه مهم‌تر موفق‌تر می‌کند. مهم نیست در حال یادگیری چه موضوعی هستید، مهم این است که همواره جرقه‌ای از کنجکاوی در ذهن کلید بخورد. تنها با یک کلیک ساده روی Curious Learning Engine به هزاران دستاورد و پژوهش‌ علمی دسترسی خواهید داشت. بیش از بیست هزار درس کوتاه، همراه با ملحقات آن‌ها در اختیار کاربران قرار دارد. برای دسترسی به این حجم از اطلاعات ابتدا باید در سایت Curious ثبت‌نام کنید. بعد از ثبت‌نام در سایت باید به یکسری پرسش‌های مطرح شده از سوی سایت پاسخ دهید. البته لازم به توضیح است برای دسترسی کامل به محتوای قرار گرفته در این سایت باید حق اشتراک آن‌را پرداخت کنید.

لینک دسترسی curious

7. Lynda

Lynda یکی از معروف‌ترین منابع آموزشی این روزهای فضای مجازی به شمار می‌رود. لیندا سعی می‌کند به زبانی ساده فناوری، مها‌رت‌های کسب و کار و خلاقیت را به کاربرانش آموزش دهد. همان‌گونه که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، ویدیوهای آموزشی لیندا هر کدام در گروه‌های مختلفی قرار گرفته‌اند. به‌طور مثال در گروه Web بیش از 50 هزار ویدیو آموزشی قرار گرفته است. ویدیوهایی که به شما اصول و مهارت‌های مختلفی که به آن‌ها نیاز دارید را آموزش می‌دهند.

لینک دسترسی lynda

8. creativelive

Creativelive سایتی است که موفق شده است یک تعامل سازنده را میان برجسته‌ترین کارشناسان جهان و کاربران به وجود آورد. از ویژگی‌های شاخص ویدیوهای قرار گرفته در این سایت می‌توان به کارگاه‌های آموزشی در ارتباط با عکاسی، فیلم، طراحی، تجارت هنر و آموزش نرم‌افزارهای کاربردی اشاره کرد. این سایت سعی کرده است یک آموزش پویا را در اختیار همه کاربران قرار دهد. بخش اعظم ویدیوهای قرار گرفته در این سایت غیر رایگان هستند.

لینک دسترسی creativelive

9. udemy

Udemy سعی می‌کند مهارت‌های دنیای واقعی را به صورت آنلاین به کاربران آموزش دهد. هر چند بخش اعظم ویدیوهای قرار گرفته در udemy غیر رایگان هستند؛ اما تعداد محدودی ویدیو رایگان نیز در این سایت قرار دارد.

لینک دسترسی udemy

 

0

 وبگرد: در چند ثانیه ویدیو‌هایی فوق العاده بسازید

معمولا تصور می‌شود ساخت یک ویدیو کار بسیار سختی است که هر کسی نمی‌تواند از پس آن برآید و نیاز به چندین سال تجربه دارد، در صورتی که وب‌سایت stupeflix می‌تواند به شما ثابت کند هیچکدام از این موارد برای ساخت یک ویدیوی خوب لزومی ندارند.

 برای ساخت یک ویدیو جدید هر موردی که دوست دارید مانند تصاویر، ویدیو‌ها، موزیک و متنی که می‌خواهید را اضافه کنید و خیلی سریع ویدیو بسازید.

از جمله ویژگی‌های این وب‌سایت می‌توان به امکان استفاده رایگان و بدون محدودیت و ساخت ویدیو تا ۲۰ دقیقه اشاره کرد. این سرویس به صورت خودکار ویدیو‌هایی که اضافه کرده‌اید را برای شما ویرایش می‌کند تا بتوانید روی محتوای داستان خود تمرکز کنید. 

website-day

در این وب‌سایت ۱۶ پوسته متفاوت در اختیار دارید که می‌توانید هر کدام را در صورت دلخواه تغییر دهید. از جمله کار‌های جالبی که درون ویدیو خود می‌توانید انجام دهید، اضافه کردن یک موقعیت مکانی، مسیر حمل و نقل، صدا و حالت آهسته است. همچنین می‌توانید ویدیو‌هایی که درون شبکه‌های اجتماعی پیدا می‌کنید را به این سرویس وارد کنید و آن‌ها را به شیوه‌ی دلخواه خود تغییر دهید.

از وب‌سایت stupeflix استفاده کنید و یک استودیوی فیلم‌ سازی برای خود در گوشی، تبلت یا کامپیوتر خود داشته باشید.

برای استفاده از این وبسایت به https://studio.stupeflix.com مراجعه کنید.

منبع زومیت

0

معرفی وب سایت

 

اگر به یادگیری گیتار علاقه دارید و حوصله، وقت یا هزینه لازم را برای رفتن به کلاس ندارید، وب‌سایتی به شما معرفی می‌کنیم که مدرسی فوق حرفه‌ای دارد و از همان ابتدا تا مرحله‌ی حرفه‌ای به شما به صورت کاملا رایگان گیتار زدن را یاد می‌دهد. 

گیتار زدن یکی از لذت‌های بزرگی است که دوست‌داران موسیقی می‌توانند آن را تجربه کنند. یادگیری نواختن گیتار هم کار سختی نیست و تنها به علاقه، اشتیاق و پشتکار نیاز دارد تا شما بتوانید خیلی زود گیتار زدن را یاد بگیرید و هر موقع که دوست داشتید گیتار بزنید یا اینکه به صورت حرفه‌ای آن را دنبال کنید.

 

guitar cae53

همانطور که می‌دانید در اینترنت دوره‌های آموزشی رایگان زیادی برای یادگیری گیتار وجود دارد که البته مدرسان همه این دور‌ه‌ها صبر و حوصله مناسبی ندارند و شاید آنقدر در جزییاتی که شما نیاز به شنیدنش از یک شخص آموزش دهنده دارید، وارد نشوند. اما در وب‌سایت جاستین که نام آن را هم جاستین گیتار گذاشته با مدرسی واقعا حرفه‌ای و صبور رو به رو خواهید بود که درس‌ها را هم به صورت متنی و هم به صورت ویدیویی به شما آموزش می‌دهد.

تنها لازمه یادگیری هر چه بهتر شما دانستن زبان انگلیسی است که می‌تواند در این راه کمک زیادی به شما کند. اگر به دنیای موسیقی و یادگیری گیتار علاقه دارید کار خود را می‌توانید با این وب‌سایت شروع کنید.

برای استفاده از این وبسایت به http://www.justinguitar.com مراجعه کنید.

 

تهیه شده توسط زومیت

0

معرفی وب سایت

تیمی از محقیقین وب‌سایت و اپلیکیشنی راه‌اندازی کرده‌اند که می‌تواند جذابیت و سن شما را تخمین بزند. شیوه کار به این شکل است که شما تصویر خود را آپلود می‌کنید و وب‌سایت با کمک هوش مصنوعی بر اساس درجه‌های مختلف جذابیت و سن شما را مشخص می‌کند.

اپلیکیشن این وب‌سایت هم با نام BLINQ برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS عرضه شده تا بتوانید از این سرویس در گوشی‌هوشمند خود هم استفاده کنید. با این اپلیکیشن همچنین می‌توانید افراد جذاب و هم سن و سال خود در محل اطراف را هم پیدا کنید.

howhot 6fd34

اگر قصد دارید در ابتدا با شیوه کار این سرویس آشنا شوید، حتی بدون اینکه هیچ عکسی آپلود کنید، می‌توانید عکس‌های نمونه‌ای که در سایت قرار دارد را با انتخاب گزینه “Try This Photo”امتحان کنید و از شیوه کار این هوش مصنوعی اطلاع پیدا کنید. اگر هم عکس‌های دیگری از آشنایان و دوستان خود دارید که می‌خواهید میزان جذابیت و سن آن‌ها را با این سرویس حدس بزنید، تنها لازم است عکس آن‌ها را آپلود کنید.

برای استفاده از این وبسایت به https://howhot.io مراجعه کنید.

تهیه شده توسط زومیت

0

 

Thinga موتور جستجوی خاص کودکان را راه اندازی کرد

Yahoo Kids و مرگ بی سر و صدای آن را به یاد داریم. به عقیده BJ Heiney که از سال 1996 تا 2000 بر روی آن پروژه کار می کرد ، توقف فعالیت یاهو کیدز بسیار غم انگیز بود و کودکان و والدین را از منبع گرانبهایی برای سرگرمی و محتوای سالم محروم کرد. هاینی قصد دارد این خلا را مجدد و با استفاده از موتور جستجوی Thinga پر کند.


هاینی سال گذشته و تحت عنوان کمپانی The Bear James ، استارتاپی که برای پروژه های مختص کودک و خانواده بنا نهاده است ، روی این موتور جستجو کار کرده است. البته این نخستین موتور جستجوی ویژه کودکان نیست (GoGooligans و KidRex سایر نمونه ها هستند)، اما هاینی قصد دارد سایتی را ارایه دهد که مورد پسند کودکان امروزی باشد.


هاینی Thinga را به عنوان "باغ دیوار کشی شده" می نامد. مانند هر موتور جستجوی دیگری ، در تینگا هم کودکان می توانند عناوین مورد علاقه خود را تایپ کرده و به جستجو در مورد آنها بپردازند. ولی تمامی نتایج ارایه شده توسط تینگا از محتویات آرشیو این شرکت می باشند که فاقد هر گونه تبلیغات هستند. این نتایج یا توسط تیم هاینی به صورت دستی انتخاب و ارایه می شوند یا از سایت های مناسب کودکان استخراج می شوند.


کاربران همچنین می توانند فقط به مرور آخرین محتویات تینگا بپردازند. صفحه اصلی تینگا منتخبی از مطالب در زمینه های مختلف مانند ویدیو ، حیوانات ، خنده دار و غیره را ارایه می دهد که کاربر می تواند به آنها مراجعه کند.
در مجموع و بنا به گفته هاینی ، تینگا برای کودکانی که در سنین 8 تا 12 سال هستند طراحی شده است. والدین نیز می توانند کنترل ها را به میل خود تعیین نمایند. این موتور جستجو دارای نسخه موبایلی نیز می باشد و تیم هاینی در صدد طراحی اپلیکیشن مربوطه نیز هستند.


این سایت کاملا رایگان است ، اما هاینی قصد راه اندازی مجله ای اینترنتی به نام Boom که با سایت مرتبط است را دارد که از طریق حق عضویت این مجله می تواند درآمد لازم برای ادامه کار سایت را کسب کند. تینگا استور نیز با فروش تی شرت و پوستر و سایر اقلام مورد علاقه و نیاز کودکان به این درآمد کمک خواهد کرد.


در ضمن علیرغم ملاحظاتی که در خصوص هدف قرار دادن کودکان در تبلیغات وجود دارد ، برندها می توانند با هماهنگی و تایید تینگا تبلیغات خود را در این سایت ارایه دهند. 

برای ورود به این وب سایت می توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید :

 

 

منبع: Techcrunch

 

0

 نیک تنها مرکز انحصاری ثبت دامنه های ir در ایران می باشد. این مرکز تحت نظر پژوهشگاه دانشهای بنیادی است و وظیفه ارائه خدمات و آماده سازی بستر لازم جهت ثبت دامنه های ir. را برعهده دارد.

با توجه به اینکه تمامی دامنه ها در این مرکز (نیک) ثبت می گردد بدیهی است که کاربران پیش از ثبت دامنه می بایست در این سایت عضو شوند و اصطلاحا “شناسه” داشته باشند.

نکته: گاهی اوقات بجای “شناسه” از عبارت “نیک هندل” و یا “nic handle” استفاده می شود.

 در ادامه برای آشنایی بیشتر به مراحل کار توضیحاتی را که در سایت نیک آمده قرار می دهیم . 

 

شناسه

 • چگونه شناسه کاربری (nic handle) ایجاد کنم؟
 • چگونه یک شناسهٔ محدود را به شناسهٔ شخص حقیقی تبدیل کنیم؟
 • چگونه رمز عبور (گذرواژهpassword) خود را تغییر دهیم؟
 • درصورت فراموش کردن پاسخ محرمانه (secret answer)چگونه عمل کنیم؟
 • چگونه شناسه‌هایی که توسط نمایندگان برای ما ایجاد شده‌است، برای ورود به سایت فعال کنیم؟
 • چگونه پست الکترونیک (email) خود را تغییر دهیم؟
 • صاحب امضا در درخواست کتبی به چه کسی اطلاق می‌شود؟دامنه

 • چگونه یک دامنه ثبت کنیم؟
 • ارسال تعهد‌نامه برای ثبت دامنه به چه صورت است؟
 • مقررات جاری در مورد ثبت دامنه‌های مرتبه سوم چیست؟
 • نسخه قابل استعلام در اشخاص حقوقی خصوصی و علامت تجاری چیست؟
 • چگونه کارگزار (dns) دامنه خود را تعیین یا ویرایش نمائیم؟
 • چگونه صاحب امتیاز دامنه انتقال یافته از سامانه قدیم را تعیین کنم؟
 • چگونه مالک یک دامنه را تغییر دهم (فروش دامنه)؟
 • چگونه دامنه خود را تمدید نمائیم؟
 • چگونه دامنه خود را لغو نمائیم؟
 • مدیریت رابطه‌های مجاز
 • مدیریت شناسه های آشنا
 • روش های پرداخت
 • خرید اعتبار برای شناسه
 • مراجع ذی‌صلاح که اختیار صادرکردن حکم انتقال یا حذف دامنه‌ای را دارند‌، به کجا اطلاق می‌شود؟شناسه

چگونه شناسه کاربری (nic handle) ایجاد کنم؟

اگرتاکنون عضو سایت ما نبوده‌اید می‌توانید با ساخت شناسه کاربری جدید در سایت عضو شوید. این شناسه به منزله نام کاربر (user name) خواهد بود.

جهت تکمیل فرم شناسه و دریافت شناسهٔ کاربری، روی دکمهٔ «تکمیل فرم و دریافت شناسه» کلیک کنید. توجه داشته باشیدکه با هر نوع شناسه فقط قادر به ثبت پسوندهای خاصی از دامنه‌ها می‌باشید که توضیحات آن در صفحه ساخت شناسه موجود می‌باشد. لطفاً توجه داشته باشید که تکمیل اطلاعاتی که در کنار آن‌ها علامت * (ستاره) وجود دارد، اجباری است. پس از تکمیل فرم، روی دکمهٔ «بازنگری» کلیک کنید.

پس از وارد کردن نام کامل سازندهٔ فرم شناسه، روی دکمهٔ «موافقم، دریافت شناسه» کلیک نمایید. شناسهٔ کاربری شما نمایش داده خواهد شد و رمز عبور به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال خواهد شد.

نکته: زدن دکمهٔ «موافقم»، به منزلهٔ اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت شناسه و پذیرفتن مقررات جاری ثبت شناسه می‌باشد.

 • مرکز ثبت دامنهٔ ‎.ir به درخواست اشخاصی که اسناد مثبِت هویت آن‌ها با مشخصات مندرج در شناسهٔ کاربری متعارض است، ترتیب اثر نخواهد داد و مرکز هیچگونه مسئولیتی در پذیرش درخواست این اشخاص ندارد.
 • دقت نمایید پست الکترونیکی تکراری برای ساخت شناسهٔ کاربری قابل قبول نمی‌باشد.
 • از آنجا که مکاتبات مرکز ثبت دامنه از طریق پست الکترونیکی با شما صورت می‌گیرد، لطفاً آدرس پست الکترونیکی خود که معمولاً از آن استفاده می‌کنید، وارد نمایید.
 • پرسش محرمانه و پاسخ آن، روشی برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز دیگران به شناسه و حساب کاربری شماست و تنها شما باید این پاسخ را بدانید. لطفاً در حفظ پاسخ محرمانهٔ خود کوشا باشید.چگونه یک شناسهٔ محدود را به شناسهٔ شخص حقیقی تبدیل کنیم؟

لطفاً توجه داشته باشید که صاحبان شناسه محدود نمی‌توانند به عنوان صاحب امتیاز دامنه استفاده شوند. برای ثبت دامنه با این نوع شناسه به عنوان صاحب‌‌امتیاز، باید ابتدا آن را به شناسهٔ شخص حقیقی تبدیل نمایید.

برای این کار درخواستی کتبی فرم شناسه محدود شامل اطلاعات زیر را برای مرکز ثبت دامنه از طریق نمابر یا ترجیحا سامانه بارگزاری مدارک به نشانی http://www.nic.ir/Upload_Document و با انتخاب گزینه«اعمال تغییرات/تنظیمات شناسه» از بخش شناسه ها ارسال نمایید:

کد ملی ده رقمی‌ اشخاص حقیقی‌، نشانی پستی شامل کشور، استان/ایالت، شهر، نشانی (شامل خیابان اصلی، خیابان فرعی، کوچه، پلاک)، کدپستی ده رقمی، تلفن.

 • توجه داشته باشید درخواست باید حتما توسط صاحب شناسهٔ کاربری, با قید شناسه کاربری نوشته و امضا شده باشد و برای اشخاص حقیقی کپی کارت ملی الزامی است.چگونه رمز عبور (گذرواژهpassword) خود را تغییر دهیم؟

 • اگر گذرواژه خود را می‌دانید و می‌خواهید آنرا تغییر دهید پس از ورود به سامانه ایرنیک از طریق گزینه تغییر گذرواژه رمز عبور خود را تغییردهید.
 • اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید از طریق گزینه بازنشاندن گذرواژه با وارد کردن شناسه یا ایمیل خود، یک رمز موقت به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

پس از ورود با این گذرواژه و پاسخ دادن به سئوال محرمانه می‌توانید گذرواژه دلخواه خود را جایگزین کنید.

 • درصورتیکه رمز عبور(گذرواژه ) خود را فراموش کرده ایدو به ایمیل شناسه نیز دسترسی ندارید، میتوانید رمز عبور(گذرواژه ) مورد نظر خود را یک نامه رسمی فرم جواب محرمانه و رمزعبور به واحد ثبت دامنه از طریق نمابر به شماره ۲۲۲۹۵۷۰۰ ۲۱ ۹۸+ و یا ترجیحا با مراجعه به سامانه ارسال مدارک ایرنیک به نشانی http://www.nic.ir/Upload_Document و با انتخاب گزینه«اعمال تغییرات/تنظیمات شناسه» از بخش شناسه ها اقدام به ارسال مدارک نمایید.
 • رمز عبور(گذرواژه )شما باید حداقل ۶نویسه مجاز شامل اعداد و حروف لاتین باشد. لطفا توجه داشته باشید درخواست باید حتما توسط صاحب شناسه کاربری نوشته و امضاء شده باشد وارسال کپی مدرک شناسایی (برای اشخاص حقیقی کپی کارت ملی و برای اشخاص حقوقی نوشتن درخواست در سربرگ با مهر وامضای صاحب یا صاحبان امضا و ارسال کپی روزنامه رسمی)الزامی است.
 • توجه: درصورت وجود کوچکترین عدم تطابق مدارک ارسالی با مشخصات شناسه در سایت مرکز ثبت دامنه، به درخواست شما ترتیب اثر داده نخواهد شد.درصورت فراموش کردن پاسخ محرمانه (secret answer)چگونه عمل کنیم؟

درصورتیکه پاسخ محرمانه خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید پاسخ محرمانه جدید را طی نامه رسمی فرم جواب محرمانه و رمزعبور به واحد ثبت دامنه، ترجیحا با مراجعه به سامانه ارسال مدارک ایرنیک به نشانی http://www.nic.ir/Upload_Document و با انتخاب گزینه «اعمال تغییرات/تنظیمات شناسه » از بخش شناسه‌ها و یااز طریق نمابر به شماره‌ی ۲۲۲۹۵۷۰۰ ۲۱ ۹۸+ اقدام به ارسال مدارک نمایید.

پاسخ محرمانه شما باید حداقل ۶نویسه مجاز شامل اعداد و حروف لاتین باشد. لطفا توجه داشته‌باشید درخواست باید حتما توسط صاحب شناسه کاربری و با قید شناسه کاربری نوشته و امضاء شده باشد وارسال کپی مدرک شناسایی ( برای اشخاص حقیقی کپی کارت ملی و برای اشخاص حقوقی نوشتن درخواست در سربرگ با مهر وامضای صاحب یا صاحبان امضا و ارسال کپی روزنامه رسمی) الزامی است.

توجه: درصورت وجود کوچکترین عدم تطابق مدارک ارسالی با مشخصات شناسه در سایت مرکز ثبت دامنه، به درخواست شما ترتیب اثر داده‌نخواهد شد.

چگونه شناسه‌هایی که توسط نمایندگان برای ما ایجاد شده‌است، برای ورود به سایت فعال کنیم؟

شناسه‌هایی که توسط نمایندگان مرکز ثبت دامنه در سایت ایجاد می‌شوند در حالت عادی قابلیت ورود به سامانه را ندارند و همچنین فاقد رمز عبور، پرسش و پاسخ محرمانه هستند. برای فعال کردن این شناسه‌ها می‌توانید طی یک درخواست رسمی سئوال (Secret Question) و پاسخ محرمانه (Secret Answer) و رمز عبور (password ) مورد نظر خود فرم جواب محرمانه و رمزعبور رااز طریق نمابر به شماره‌ی ۲۲۲۹۵۷۰۰ ۲۱ ۹۸+ و یا ترجیحا با مراجعه به سامانه ارسال مدارک ایرنیک به نشانی http://www.nic.ir/Upload_Document و با انتخاب گزینه «اعمال تغییرات /تنظیمات شناسه» از بخش شناسه‌ها اقدام به ارسال مدارک نمایید.پاسخ محرمانه و رمز عبور درخواستی شما باید حداقل شامل ۶ نویسه مجاز اعداد و حروف لاتین باشد.اینگونه شناسه‌ها معمولا نیاز به اصلاح پست الکترونیک دارند برای اطلاعات بیشتر از نحوه تغییر پست الکترونیک به قسمت "چگونه پست الکترونیک را تغییر دهیم؟" مراجعه نمایید.لطفا توجه داشته باشید که این درخواست باید توسط صاحب شناسه بصورت رسمی و امضا شده و به همراه کپی مدرک شناسایی ( برای اشخاص حقیقی کپی کارت ملی و برای اشخاص حقوقی نوشتن درخواست در سربرگ و ارسال کپی روزنامه رسمی) باشد.

توجه: درصورت وجود کوچکترین عدم تطابق مدارک ارسالی با مشخصات شناسه در سایت مرکز ثبت دامنه، به درخواست شما ترتیب اثر داده‌نخواهد شد.

چگونه پست الکترونیک (email) خود را تغییر دهیم؟

با مراجعه به قسمت شناسه،در پنل خود، روی گزینه تغییر پست الکترونیک کلیک کرده و رمز عبور و پست الکترونیک جدید خود را وارد نمایید.از آنجا که در هنگام ورود به سایت میتوانید هم از شناسه کاربری و هم از ایمیل آدرس خود (به عنوانuser name) استفاده کنید، ایمیل (آدرس پست الکترونیک) تکراری پذیرفته نیست.سپس میباید با کلیک کردن روی لینک ارسال شده به پست الکترونیک جدید خود، نسبت به تائید درخواست اقدام نمایید.

صاحب امضا در درخواست کتبی به چه کسی اطلاق می‌شود؟

۱. در اشخاص حقوقی عمومی مانند سازمانها، صاحب امضا، ریاست، سرپرست سازمان یا بالاترین مقام مسئول است.

۲.در اشخاص حقوقی خصوصی مانند شرکتها، شخص یا اشخاصی که در آخرین روزنامهٔ رسمی به عنوان صاحب یا صاحبان امضا معرفی شده باشند.

۳.در اشخاص حقیقی، خود شخص و یا نمایندگان قانونی ایشان ( شامل پدر، جد پدری، قیّم ویا شخصی که وکالتنامهٔ رسمی از متقاضی دارد).

دامنه

چگونه یک دامنه ثبت کنیم؟

• به سایت www.nic.ir مراجعه کنید. درصورتی که هنوز شناسهٔ کاربری ندارید در قسمت «ساختن شناسهٔ کاربری جدید» فرم مربوطه را مطابق با پسوند دامنه موردنظر خود تکمیل نمایید، پس از تکمیل و ارسال فرم، شناسه کاربری شما در صفحه نشان داده شده و رمز ورود موقت برای شما به نشانی الکترونیکی که در فرم وارد کردید ارسال خواهدشد. (جزئیات نحوه ساخت شناسه در همین صفحه توضیح داده شده است)با شناسه و رمز ورود خود به سایت وارد شوید (login)در صفحهٔ «دامنه‌ها» روی گزینهٔٔ «ثبت‌دامنه» کلیک کنید. پس از وارد کردن نام دامنه و پسوند، روی دکمهٔ «بررسی موجود بودن دامنه» کلیک کنید. سپس مدت زمان ثبت یعنی طول مدت ثبت دامنه را انتخاب کنید. این دوره می‌تواند ۱۲ یا ۶۰ ماه باشد در انتخاب مدت زمان ثبت دقت کنید، زیرا پس از ثبت، تغییر آن امکانپذیر نیست.

• سپس باید رابط‌های دامنه را انتخاب کنید. یعنی صاحب‌امتیاز دامنه، رابط اداری، رابط فنی، و رابط مالی دامنه را انتخاب کنید. توجه داشته باشید چنانچه شناسه‌ای غیراز شناسهٔ خود را به عنوان هریک از رابط‌های دامنه (صاحب امتیاز، رابط اداری، رابط فنی، رابط مالی) انتخاب می‌‌کنید، صاحب آن شناسه باید قبلا در قسمت «مدیریت شناسه های آشنا» به شما اجازهٔ استفاده از شناسهٔ خود را داده باشد. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه به قسمت مدیریت رابط های مجاز در همین صفحه مراجعه نمایید. مرحله بعدی نمایش درخواست جهت مرور و تایید می‌باشد. در صورت تمایل به تغییر این اطلاعات روی دکمهٔ «بازگشت» کلیک کنید شما باید قبل از اقدام به ثبت، توافق‌نامه ثبت دامنه را مطالعه و قبول نمایید. اگر اطلاعاتی که در صفحات قبلی وارد کرده‌اید نیاز به اصلاح ندارند و توافق‌نامه را نیز قبول کرده‌اید، روی دکمهٔ «اقدام به ثبت!» کلیک کنید.

• پس از آن به صفحه «پرداخت سبد خرید» هدایت می‌شوید. توجه کنید که فقط پس از پرداخت هزینه ثبت، آن دامنه برای شما رزرو می‌شود در صورت عدم پرداخت دامنه شخص دیگری می‌تواند در هر زمان برای ثبت آن اقدام نماید. مهلت پرداخت یک دامنه موجود در سبد خرید 30 روز کاری می‌باشد.

• پس از پرداخت، آن دامنه برای شما رزرو شده و برای متقاضیان دیگر غیر قابل رزرو می‌گردد سپس درخواست شما برای بررسی و تایید نهایی به واحد ثبت دامنه ارسال خواهد شد و از طریق پست الکترونیک (email) و پانل خود از نتیجه تائید یا رد درخواست خود مطلع خواهید شد.

• لازم به توضیح است که در صورت نیاز به ارسال مدارک جهت تایید ثبت دامنه، از طریق نشانی الکترونیک (email) با شما مکاتبه خواهد شد و شما تا تاریخ انقضای ذکر شده در سفارش خود (expire date) که معمولا ۱۰ روز کاری پس از رزرو دامنه است برای تکمیل مدارک و ارسال آن جهت تایید نهایی فرصت خواهید داشت (در تمام این مراحل به تاریخ انقضا توجه بفرمایید، این تاریخ با کلیک کردن روی نام دامنه در صفحه دامنه‌های من قابل مشاهده است). در صورتی‌که تا پیش از فرا رسیدن تاریخ انقضا، فرایند ثبت به صورت کامل انجام نگیرد، دامنهٔ شما معلق شده و برای ثبت مجدد آزاد خواهد شد در این صورت، همزمان با آزاد شدن دامنه، مبلغ پرداخت شده به عنوان اعتبار به شناسهٔ پرداخت کننده عودت داده خواهد شد تا در پرداخت‌های بعدی از آن استفاده کند.

• برای اطلاع از نحوه پرداخت به راهنمای « چگونه درخواست/درخواست‌های خود را پرداخت کنم؟» در همین بخش مراجعه نمایید.آخرین وضعیت دامنه‌ها از طریق پنل کاربری شما در وب سایت www.nic.ir قابل دسترسی است.تغییرات در وضعیت دامنه‌ها به صورت ایمیل به شما اطلاع داده‌می‌شود. در صورت عدم دریافت ایمیل، پیام‌های شما در قسمت « مرکز پیام» قابل مشاهده و دسترسی است.

• مرکز ثبت دامنه تلاش می‌کند تا از طریق ایمیل شما را از تغییر وضعیت دامنه‌های خود مطلع سازد، به دلیل مشکلات پیش‌بینی نشده، ایرنیک ملزم به ارسال این تغییرات نیست و دارندگان دامنه با مراجعه به پنل کاربری خود در وب‌گاه www.nic.ir مسؤل حفظ و نگهداری دامنه‌های خود می‌باشند.

ارسال تعهد‌نامه برای ثبت دامنه به چه صورت است؟

ثبت برخی از دامنه‌ها مستلزم قبول تعهد و ارسال مدارک می‌باشد. متن تعهد برای متقاضی توسط ایرنیک به صورت فایل pdf از طریق پست‌الکترونیکی ارسال خواهد شد. متقاضی ‌باید متن تعهد را عیناً، بصورت کتبی (در مورد اشخاص حقیقی امضای تعهدنامه به صورت غیر الکترونیک به همراه کپی کارت‌ملی و در مورد اشخاص حقوقی چاپ تعهدنامه در سربرگ با مهر و امضای مقام مسئول به همراه کپی روزنامه‌رسمی یا مجوز) ارسال نماید.

مقررات جاری در مورد ثبت دامنه‌های مرتبه سوم چیست؟

 • .co.irواجدین شرایط

اشخاص زیر می‌توانند درخواست ثبت دامنه مرتبه سوم “.co.ir” نمایند:

 1. کلیه شرکت‌هایی که طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده‌اند؛
 2. کلیه دارندگان علایم تجاری(Trademarks) ثبت شده در ایران یا سایر کشورها؛
 3. کلیه شرکت‌هایی که در کشورهای دیگر به ثبت رسیده‌اند.
 4. کلیه نمایندگان انحصاری (Exclusive Agent)، شرکت‌هایی که در کشورهای دیگر به ثبت رسیده‌اند.نام دامنه قابل ثبت

نام دامنه قابل ثبت برای شرکت‌ها به شرح زیر است:

 1. عین نام شرکت به همان نحو که در روزنامه رسمی آمده است. عبارات کلی از قبیل «شرکت»، «گروه»، «مهندسین»، «مشاوران» و نظایر آن که بیانگر نوع شرکت است می‌تواند از نام دامنه درخواستی حذف شود مشروط بر اینکه باقیمانده نام از جمله نام‌های دامنه محدود نباشد.
 2. مخفف دقیق نام شرکت که از حروف اول کلمات موجود در نام کامل به‌دست می‌آید. برای بدست آوردن مخفف دقیق، ابتدا نام کامل ثبتی به حروف لاتین نوشته شده یا به معادل انگلیسی آن ترجمه می‌شود و حروف اول هر کلمه در کنار هم گذاشته می‌شود. به عنوان مثال، مخفف دقیق برای نام «داده‌های نوین امن» پس از تبدیل آن به حروف لاتین “Dadehaye Novin Amn” فقط عبارت “dna” بوده و واژه‌هایی نظیر “dena” یا “dana” قابل ثبت به عنوان مخفف دقیق این شرکت نمی‌باشد.
 3. در صورتیکه نام کامل ثبتی متقاضی تنها از دو کلمه تشکیل شده باشد، به دلیل عدم امکان ثبت دامنه‌های دو حرفی، مخفف دقیق نام دامنه درخواستی عبارت است ازحروف اول هر یک از دو کلمه و خط تیره در وسط آنها یا یکی از کلمات موجود در نام کامل به همراه حرف اول کلمه دیگر. به عنوان مثال، مخفف دقیق نام «داده‌ نوین» یکی از عبارت‌های “d-n”، “dade-n” ، “d-novin” یا نگارش‌های متفاوت دیگری از آن مثل “d-noveen” خواهد بود.
 4. در صورت طولانی بودن نام شرکت یا حسب خواست متقاضی،‌ نام دامنه درخواستی می‌تواند شامل بخشی از نام کامل به همراه مخفف دقیق بخش دیگر از نام شرکت باشد. همچنین این کلمات می‌توانند با خط تیره از هم جدا شوند. به عنوان مثال شرکت «داده نوین امن پارس» می‌تواند درخواست ثبت دامنه یا دامنه‌های “dadehnap.co.ir”، “dedeh-nap.co.ir”، “dnapars.co.ir” یا “dna-pars.co.ir” را نماید.
 5. چنانچه حرف اول از واژه‌های موجود در یک نام ثبتی یکی از حروف «چ»، «ش»، «ق» یا «خ» باشد، برای ایجاد مخفف دقیق باید به ترتیب از حروف لاتین “gh،q ”، “sh ، “ch” و “x یا kh” استفاده شود.
 6. در مواردی که علامت تجاری تنها از حروف، اعداد یا خط تیره تشکیل شده باشد، نام دامنه قابل ثبت، عین علامت تجاری خواهد بود.
 7. در مواردی که علامت تجاری شامل عناصر غیرحرفی یا غیر عددی از قبیل طرح، لوگو و غیره باشد، تنها عناصر حرفی یا عددی موجود در آن را می‌توان به‌ترتیب برای ثبت به عنوان نام دامنه درخواست نمود، مشروط به آنکه قسمت حروفی علامت، طبق گواهی اداره ثبت کلمه عام نباشد.
 8. نام دامنه درخواستی می‌تواند ترکیبی از علامت تجاری به همراه نام کالایی باشد که علامت برای آن به ثبت رسیده است. به عنوان مثال دارنده علامت تجاری “pars” که علامت خود را جهت استفاده بر روی کالایی نظیر پوشاک به ثبت رسانده می‌تواند درخواست ثبت دامنه “pooshakpars.co.ir” را بنماید.
 9. درصورتیکه علامت تجاری از جمله نام‌های دامنه محدود باشد، متقاضی باید نام کالا یا برخی از کالاها یا طبقه‌ای که علامت در آن طبقه به ثبت رسیده را در درخواست قید نماید. به عنوان مثال دارنده علامت تجاری «تهران» که علامت وی در طبقه پنجم از طبقه بندی علایم شامل مواد دارویی به ثبت رسیده، می‌تواند ثبت دامنه “mavadedarooyietehran.co.ir” را درخواست نماید.
 10. نمایندگان انحصاری باید نام دامنه خود را عیناً مطابق با نام شرکت مبدأ، قید شده در مدارک مثبت درخواست نمایند.
 11. دقت نمایید هر شرکت، دارنده علامت تجاری و یا نمایندهٔ انحصاری با ارائه مدارک خود قادر به ثبت یک دامنه مرتبهٔ سوم با پسوند .co.ir خواهد بود.

مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز برای تایید نهایی درخواست ثبت دامنه از سوی شرکت‌ها عبارت‌است از:

 1. کپی روزنامه رسمی حاوی آگهی تاسیس شرکت; به استناد ماده 195 قانون تجارت (مقررات راجع به ثبت شرکتها و نشر شرکتنامه ها) و قانون ثبت شرکتها http://dastour.ir/Print/?lid=16393 و http://dastour.ir/Print/?lid=14167 کلیه شرکتها بایستی در سازمان اسناد و املاک کشور (اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری) به ثبت برسند؛
 2. کپی آخرین روزنامه رسمی شرکت حاوی تغییرات مربوط به صاحبان امضا؛
 3. کپی روزنامه مربوط به تغییر نام شرکت (در صورت تغییر در نام شرکت).
 4. کپی روزنامه مربوط به نشانی‌ آخرین اقامتگاه قانونی‌ همراه با کد پستی ده رقمی‌; به استناد آیین نامه اختصاص شناسه ملی به کلیه اشخاص حقوقی مصوب سال 1387 هیات وزیران http://www.mdhc.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Instruction&CategoryID=7e481c1d-b620-49b8-8967-1a40e1080bb7&WebPartID=59fc0c36-a0a2-41a8-b5bf-9e5862d79811&ID=a825b057-861d-491f-96b8-93399f9d3fc6 ، کلیه دستگاه های اجرایی موظفند، پایگاه اطلاعات خود را به نحوی سامان دهند که هر شخص حقوقی با شناسه ملی و کدپستی نشانی آخرین دفتر مرکزی (اقامتگاه قانونی)، در سیستم اختصاصی مربوط شناخته شود.

پس از ارسال مدارک، نام و وضعیت شرکت از سامانه ثبت اسناد استعلام خواهد شد. در صورت موجود نبودن نام شرکت در این سامانه، شرکت ملزم به ارسال لینک روزنامه رسمی در سایت روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای تایید نهایی درخواست ثبت دامنه از سوی دارندگان علایم تجاری عبارت‌است از:

 1. کپی گواهی ثبت علامت تجاری در ایران یا نسخه‌ای قابل استعلام از گواهی ثبت علامت در سایر کشورهاکه شامل موارد زیر باشد:

الف) علامت تجاری؛ب) دارنده علامت؛ج) شماره و تاریخ ثبت علامت؛د) نام کالا، طبقه یا طبقات کالا که علامت در آن به ثبت رسیده؛ وه) اداره و کشور ثبت‌کننده علامت.

 1. کپی کارت ملی (برای اشخاص حقیقی) یا کپی روزنامه رسمی حاوی آگهی تاسیس شرکت و تعیین صاحبان امضا دارای شناسه ملی(برای اشخاص حقوقی)؛
 2. ترجمه مدارک چنانچه به زبان دیگری غیر از فارسی باشد.
 3. چنانچه نام دامنه مورد نظر مربوط به یک علامت یا شرکت خارجی بوده و متقاضی در داخل کشور باشد، ارسال مدرک نمایندگی انحصاری از آن شرکت یا مجوز استفاده انحصاری از علامت یا تاییدیه درخواست ثبت دامنه از مالک علامت یا شرکت خارجی به همراه مدارک مالک علامت یا شرکت الزامی است.نحوه ثبت دامنه

 1. پس از ثبت درخواست نام دامنه به صورت آنلاین در سامانه ثبت دامنه:
 2. چنانچه متقاضی ثبت دامنه، شخص حقوقی باشد، باید با ارسال درخواست کتبی مبنی بر ثبت دامنه مورد نظر که به امضای صاحبان امضا رسیده و همچنین مدارک مورد نیاز نسبت به تکمیل فرایند ثبت دامنه اقدام نماید.
 3. چنانچه متقاضی ثبت دامنه، شخص حقیقی باشد، جهت تکمیل فرایند ثبت باید درخواست کتبی خود مبنی بر ثبت دامنه مورد نظر را به همراه مدارک مورد نیاز به واحد ثبت دامنه ارسال نماید.
 4. سایر ضوابط و شرایط ثبت دامنه از قبیل نحوه پرداخت، تمدید ثبت، چگونگی لغو دامنه و نظایر آن همان است که در «موافقتنامه ثبت نام‌های دامنه اینترنتی با پسوند نقطه‌آی-‌آر» و ضمایم آن آمده است.

دقت نمایید مرکز ثبت دامنه پس از بررسی مدارک ارسالی‌، شما را از وضعیت دامنه و یا اشکالات مدارک از طریق ایمیل مطلع می‌سازد. در صورت عدم دریافت ایمیل، در قسمت « مرکز پیام» پیام‌های ارسالی از سوی مرکز ثبت دامنه قابل مشاهده و دسترسی است.

 • .ac.ir

واجدین شرایط

ثبت این پسوند برای دانشگاه‌ها و مراکز و موسسات آموزشی یا پژوهشی که از مجلس شورای اسلامی ، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری، شورای گسترش وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، یا شورای سرپرستی حوزه‌های علمیه (مجری دوره‌های سطوح سه و چهار حوزوی) مجوز قطعی یا دائم دارندو همچنین دارای شخصیت حقوقی مستقل بوده و مطابق با اساسنامه مجاز به فعالیت در امور آموزشی و پژوهشی در سطح عالی‌ میباشند ،امکان پذیر است.

نکته1:موافقت اصولی، مصوبه تاسیس محسوب نمی شود.

نکته2:با توجه به اینکه دامنه با پسوند ac.ir مختص دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی که پذیرش دانشجو دارند و اقدام به صدور مدارک تحصیلی مقطع دار (کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا) می نمایند و یا به انجام پژوهشهای دانشگاهی و سطح بالا میپردازند، است لذا دامنه ac.ir به موسسات آموزش عالی آزاد تعلق نمی گیرد.

نام دامنه قابل ثبت

 1. نام درخواستی باید مطابق با نام رسمی قید شده در مجوز قطعی ارسالی یا مخفف دقیق آن باشد.
 2. مخفف درخواستی نام دامنه باید به صورتی‌ انتخاب شود که دامنه مورد نظر مشخص کنندهٔ نام دانشگاه یا پژوهشگاه به صورت خاص باشد و نام دامنه با قید کلمات عام که به صورت پسوند یا پیشوند در نام بقیهٔ دانشگاهها مشترک میتواند استفاده شود قابل ثبت نخواهد بود.
 3. در صورت قید نام استان و یا شهر در نام دانشگاه یا مرکز مربوطه، میباید نام کامل استان و یا شهر و یا حداقل ۳ حرف از نام استان و یا شهر را در نام دامنه خود قید نمایید.
 4. با توجه به اینکه دامنه با پسوند .ac.ir به واسطه هویت حقوقی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی به آنها تعلق میگیرد و نشانی اصلی آنان در فضای مجازی جهت ارائه اطلاعات، خدمات و ... محسوب میشود، لذا به هرکدام از این اشخاص حقوقی تنها یک دامنه با پسوند مذکور ارائه میگردد.
 5. در صورت طولانی بودن نام دانشگاه یا موسسه یا حسب خواست متقاضی،‌ نام دامنه درخواستی می‌تواند شامل بخشی از نام کامل به همراه مخفف دقیق بخش دیگر از نام دانشگاه باشد. همچنین این کلمات می‌توانند با خط تیره از هم جدا شوند.
 6. زیر مجموعه‌های دانشگاه‌هاو موسسات دارای دامنه .ac.ir نمی‌توانند مستقلا دامنه .ac.ir اخذ کنند و میتوانند از دامنه با پسوند .irو یا زیر دامنه (sub domain) دانشگاه خود استفاده نمایند.
 7. چنانچه حرف اول از واژه‌های موجود در یک نام ثبتی یکی از حروف «چ»، «ش»، «ق» یا «خ» باشد، برای ایجاد مخفف دقیق باید به ترتیب از حروف لاتین “gh،q ”، “sh ، “ch” و “x یا kh” استفاده شود.
 8. دقت نمایید هر دانشگاه‌ و مرکز و موسسه آموزشی یا پژوهشی با ارائه مدارک خود قادر به ثبت یک دامنه مرتبهٔ سوم با پسوند .ac.ir خواهد بود.

مخفف‌های زیر برای مجموعه‌های آموزش عالی زیر به کار می‌رود:

 • پسوند یا پیشوند “uast” مخفف University of Applied Sciences and Technology برای شاخه‌های دانشگاه علمی- کاربردی .
 • پسوند یا پیشوند “iau” مخفف Islamic Azad University برای شاخه‌های دانشگاه‌ آزاد اسلامی.
 • پسوند یا پیشوند “pnu” مخفف Payam Nur University برای شاخه‌های دانشگاه‌ پیام نور.
 • پسوندیا پیشوند “jd” برای شاخه‌های جهاددانشگاهی.
 • پسوند یا پیشوند “tc” مخفف “Technical College” برای شاخه‌های آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای
ثبت پسوند .ac.ir برای آموزشگاه‌ها و یا دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای با توجه به ماده ۲۳ قانون برنامهٔ پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران (۱۳۹۴-۱۳۹۰) مصوب ۱۳۸۹/۱۰/۱۵ مبنی بر انتزاع این دانشکده و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای از وزارت آموزش و پرورش و انتقال آنها به وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری و موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالی، مصوب ۱۳۹۰/۳/۱۰ امکانپذیر می‌باشد.مدارک مورد نیاز

 1. کپی مجوز قطعی شورای گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری، شورای گسترش وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، یا شورای سرپرستی حوزه‌های علمیه
 2. کپی روزنامه رسمی حاوی آگهی تاسیس دانشگاه، مرکز و یا موسسه دارای شناسه ملی اشخاص حقوقی; به استناد ماده 584 قانون تجارت http://dastour.ir/Print/?lid=16393 و http://dastour.ir/Print/?lid=14167 کلیه موسسات غیرتجارتی از جمله موسسات آموزشی، پژوهشی و امثالهم اعم از انتفاعی و غیرانتفاعی بایستی در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری ثبت گردیده تا دارای شخصیت حقوقی شوند. لذا این موسسات نیز بایستی به ثبت رسیده و شناسه ملی اشخاص حقوقی دریافت نمایند.
 3. درخواست رسمی و کتبی بر روی سربرگ دانشگاه، مرکز و یا موسسه با مهر و امضای رئیس یا مدیر مربوطه
 4. نشانی و کدپستی 10 رقمی آخرین اقامتگاه قانونی دانشگاه، مرکز و یا موسسه http://www.mdhc.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Instruction&CategoryID=7e481c1d-b620-49b8-8967-1a40e1080bb7&WebPartID=59fc0c36-a0a2-41a8-b5bf-9e5862d79811&ID=a825b057-861d-491f-96b8-93399f9d3fc6
 5. برای شاخه‌های دانشگاه علمی- کاربردی کپی مجوز دفتر حقوقی دانشگاه جامع مبنی بر داشتن مجوز کمیته تخصصی دانشگاه جامع با امضای مسٍئول امور حقوقی دانشگاه جامع تهران و کپی وکالت نامه یا کپی تعهد نامه با مهر و امضای ریاست آن مرکز مبنی بر تقویض اختیار به دانشگاه جامع که درصورت انحلال مجوز، آن واحد آموزشی هیچگونه حقی در رابطه با نام دامنه ثبت شده نخواهد داشت.نحوه ثبت دامنه

 1. ثبت درخواست نام دامنه با شناسه کاربری به نام خود دانشگاه یاموسسه به صورت آنلاین در سامانه ثبت دامنه.
 2. ارسال مدارک مورد نیاز جهت تکمیل فرایند ثبت
 3. سایر ضوابط و شرایط ثبت دامنه از قبیل نحوه پرداخت، تمدید ثبت، چگونگی لغو دامنه و نظایر آن همان است که در «موافقتنامه ثبت نام‌های دامنه اینترنتی با پسوند نقطه‌آی-‌آر» و ضمایم آن آمده است.دقت نمایید مرکز ثبت دامنه پس از بررسی مدارک ارسالی‌، شما را از وضعیت دامنه و یا اشکالات مدارک از طریق ایمیل مطلع می‌سازد. در صورت عدم دریافت ایمیل، در قسمت « مرکز پیام» پیام‌های ارسالی از سوی مرکز ثبت دامنه قابل مشاهده و دسترسی است.

 • id.ir.

واجدین شرایط

کلیه اشخاص حقیقی می‌توانند درخواست ثبت دامنه مرتبه سوم “.id.ir” نمایند.

نام دامنه قابل ثبت

نام دامنه قابل ثبت برای متقاضی به شرح زیر است:عین نام، نام خانوادگی کامل و یا هردو به همان نحو که در کارت ملی یا گذرنامه مربوطه آمده است. ثبت یک جزء از نام یا نام خانوادگی امکانپذیر نمی‌باشد.به عنوان مثال درخواست ثبت دامنه‌های «alireza.id.ir» و یا «moradinasab.id.ir» و یا «alirezamoradinasab.id.ir» برای شخصی که نام او علی‌رضا مرادی نسب است قابل قبول بوده در حالیکه درخواست ثبت دامنه‌های «ali.id.ir» و یا «reza.id.ir» و یا «moradi.id.ir» و یا «nasab.id.ir » و یا «alimoradi.id.ir» مورد قبول نخواهد بود.دقت نمایید هر شخص با ارائه مدارک خود قادر به ثبت یک دامنه مرتبهٔ سوم با پسوند .id.ir خواهد بود.

مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت دامنه

مدارک مورد نیاز برای تایید نهایی درخواست ثبت دامنه عبارت است از کپی کارت ملی و یا گذرنامه معتبر و در صورتیکه شماره شناسنامه فرد همان شماره کد ملی‌ ده رقمی‌ است، کپی شناسنامه نیز مورد قبول خواهد بود.

 • org.ir.

واجدین شرایط
کلیه مؤسسات غیرانتفاعی، انجمن‌ها، سازمان‌های مردم نهاد (NGOها) یا مؤسسات بین‌المللی ثبت‌شده و سایر مراکز و مؤسسات دارای مجوز از مراجع ذی صلاح از قبیل روزنامه‌ها، نشریه‌ها آموزشگاه‌های آزاد علمی و نظایر آن می‌توانند درخواست ثبت دامنه مرتبه سوم “.org.ir” نمایند.
نام دامنه قابل ثبت
نام دامنه قابل ثبت برای متقاضی به شرح زیر است:

 1. عین نام متقاضی به همان نحو که در روزنامه رسمی یا مجوز مربوطه آمده است. عبارات کلی از قبیل «مؤسسه»، «انجمن»، «گروه» و نظایر آن که بیانگر نوع شرکت است، می‌تواند از نام دامنه درخواستی حذف شود مشروط بر اینکه باقیمانده نام از جمله نام‌های دامنه محدود نباشد.
 2. مخفف دقیق نام متقاضی که از حروف اول کلمات موجود در نام کامل به‌دست می‌آید. برای بدست آوردن مخفف دقیق، ابتدا نام کامل ثبتی به حروف لاتین نوشته شده و حروف اول هر کلمه در کنار هم گذاشته می‌شود. به عنوان مثال، مخفف دقیق برای نام «مؤسسه زبان دانش» پس از تبدیل آن به حروف لاتین “Moasses Zaban Danesh”، فقط عبارت “mzd” یا حروف اول کلمات معادل انگلیسی آن یعنی “dli” که مخفف “Danesh Language Institute” است، خواهد بود.
 3. در صورتیکه نام کامل ثبتی متقاضی تنها از دو کلمه تشکیل شده باشد، به دلیل عدم امکان ثبت دامنه‌های دو حرفی، مخفف دقیق نام دامنه درخواستی عبارت است ازحروف اول هر یک از دو کلمه و خط تیره در وسط آنها یا یکی از کلمات موجود در نام کامل به همراه حرف اول کلمه دیگر. به عنوان مثال، مخفف دقیق نام «انجمن کار» یکی از عبارت‌های “a-k”، “a-kar” یا نگارش‌های متفاوت دیگری از آن خواهد بود.
 4. در صورت طولانی بودن نام یا حسب خواست متقاضی،‌ نام دامنه درخواستی می‌تواند شامل بخشی از نام کامل به همراه مخفف دقیق بخش دیگر از نام متقاضی باشد. همچنین این کلمات می‌توانند با خط تیره از هم جدا شوند. به عنوان مثال انجمن «حمایت از دانش‌آموزان مستعد نیازمند» می‌تواند درخواست ثبت دامنه‌ یادامنه‌های “hemayat-dmn.org.ir”، “hemayatdmn.org.ir” یا نظایر آن‌را نماید.
 5. چنانچه حرف اول از واژه‌های موجود در یک نام ثبتی یکی از حروف «چ»، «ش»، «ق» یا «خ» باشد، برای ایجاد مخفف دقیق باید به ترتیب از حروف لاتین “gh،q ”، “sh ، “ch” و “x یا kh” استفاده شود.
 6. در صورتیکه نام مؤسسه یا انجمن، کلمه‌ای عام بوده یا از جمله نام‌های دامنه محدود باشد، نام دامنه درخواستی باید ترکیبی از نام انجمن یا مؤسسه همراه با نوع یا فعالیت آن باشد. نوع و فعالیت انجمن یا مؤسسه باید به حدی متمایز باشد که هویت آن را مشخص نماید. به عنوان مثال، درخواست ثبت دامنه “Imamalicharrity.org.ir” برای انجمن «خیریه امام علی» قابل قبول است در حالیکه درخواست ثبت دامنه “Imamali.org.ir” یا “Imam.org.ir” مورد قبول نمی‌باشد.
 7. دقت نمایید هر مؤسسه غیرانتفاعی، انجمن‌، سازمان‌ مردم نهاد (NGOها) یا مؤسسه بین‌المللی ثبت‌شده و سایر مراکز و مؤسسات با ارائه مدارک خود قادر به ثبت یک دامنه مرتبهٔ سوم با پسوند .org.ir خواهد بود.


مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت دامنه
پس از ثبت درخواست نام دامنه به صورت آنلاین در سامانه ثبت دامنه، جهت تایید نهایی درخواست ثبت دامنه، متقاضی باید درخواست کتبی خود بر روی سربرگ را که به امضای صاحبان امضا رسیده باشد، ارسال نماید. علاوه بر لزوم ارسال درخواست کتبی مدارک زیر نیز باید ارسال گردد:

 1. کپی روزنامه رسمی حاوی آگهی تاسیس مؤسسه یا انجمن دارای شناسه ملی اشخاص حقوقی; (به استناد ماده 584 قانون تجارت http://dastour.ir/Print/?lid=14167 و http://dastour.ir/Print/?lid=16393 کلیه موسسات غیرتجارتی از جمله موسسات آموزشی، پژوهشی و امثالهم اعم از انتفاعی و غیرانتفاعی بایستی در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری ثبت گردیده تا دارای شخصیت حقوقی شوند. لذا این موسسات نیز بایستی به ثبت رسیده و شناسه ملی اشخاص حقوقی دریافت نمایند) و کپی مجوز صادره از مراجع ذی‌صلاح حسب مورد؛
 2. کپی آخرین روزنامه رسمی حاوی تغییرات مربوط به صاحبان امضا برای انجمن‌ها و مؤسسات ثبت‌شده یا مدرک مثبِت سمت امضا‌کننده درخواست کتبی برای سایر متقاضیان واجد شرایط؛
 3. کپی روزنامه مربوط به تغییر نام مؤسسه (در صورت تغییر در نام).
 4. نشانی و کدپستی 10 رقمی آخرین اقامتگاه قانونی مؤسسه یا انجمن http://www.mdhc.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Instruction&CategoryID=7e481c1d-b620-49b8-8967-1a40e1080bb7&WebPartID=59fc0c36-a0a2-41a8-b5bf-9e5862d79811&ID=a825b057-861d-491f-96b8-93399f9d3fc6 • gov.ir.

واجدین شرایط
کلیه نهادهای حکومتی شامل قوای سه‌گانه و کلیه نهادهای وابسته به آنها و سایر نهادهای مذکور در قانون اساسی از قبیل نهاد مقام معظم رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس خبرگان، فرمانداری و استانداری‌ها و نظایر آن می‌توانند درخواست ثبت دامنه مرتبه سوم “.gov.ir” نمایند.
نام دامنه قابل ثبت
نام دامنه قابل ثبت برای متقاضیان واجد شرایط به شرح زیر است:

 1. عین نام متقاضی به همان نحو که در قانون تاسیس یا اساسنامه آن آمده است. عبارات کلی از قبیل «وزارتخانه»، «سازمان»، «فرمانداری» و نظایر آن که بیانگر نوع متقاضی است، می‌تواند از نام دامنه درخواستی حذف شود مشروط بر اینکه باقیمانده نام، از جمله اسامی محدود نباشد.
 2. مخفف دقیق نام متقاضی که از حروف اول کلمات موجود در نام کامل به‌دست می‌آید. برای بدست آوردن مخفف دقیق، ابتدا نام کامل متقاضی به حروف لاتین نوشته شده یا به معادل انگلیسی آن ترجمه می‌شود و سپس حروف اول هر کلمه در کنار هم گذاشته می‌شود. به عنوان مثال، مخفف دقیق برای «وزارت امور خارجه»، حروف اول کلمات“Ministry of Foreign Affairs” یعنی “mfa” بوده و نام دامنه “mfa.gov.ir” به عنوان مخفف دقیق برای این متقاضی قابل ثبت است.
 3. در صورتیکه نام کامل ثبتی متقاضی تنها از دو کلمه تشکیل شده باشد، به دلیل عدم امکان ثبت دامنه‌های دو حرفی، مخفف دقیق نام دامنه درخواستی عبارت است ازحروف اول هر یک از دو کلمه و خط تیره در وسط آنها یا یکی از کلمات موجود در نام کامل به همراه حرف اول کلمه دیگر.
 4. در صورت طولانی بودن نام یا حسب خواست متقاضی،‌ نام دامنه درخواستی می‌تواند شامل بخشی از نام کامل به همراه مخفف دقیق بخش دیگر از نام متقاضی باشد. همچنین این کلمات می‌توانند با خط تیره از هم جدا شوند.
 5. چنانچه حرف اول از واژه‌های موجود در یک نام ثبتی یکی از حروف «چ»، «ش»، «ق» یا «خ» باشد، برای ایجاد مخفف دقیق باید به ترتیب از حروف لاتین “gh،q ”، “sh ، “ch” و “x یا kh” استفاده شود.
 6. دقت نمایید کلیه نهادهای حکومتی با ارائه مدارک خود قادر به ثبت یک دامنه مرتبهٔ سوم با پسوند .gov.ir خواهد بود.


مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت دامنه
پس از ثبت درخواست نام دامنه به صورت آنلاین در سامانه ثبت دامنه، جهت تایید نهایی درخواست ثبت دامنه، متقاضی باید:

 1. درخواست کتبی خود بر روی سربرگ را که به امضای بالاترین مقام مسؤل رسیده باشد، ارسال نماید.
 2. ارائه شناسه ملی اشخاص حقوقی و کد پستی ده رقمی‌ آخرین اقامتگاه قانونی‌
 3. علاوه بر لزوم ارسال درخواست کتبی ممکن است از متقاضیان، قانون تاسیس یا اساسنامه نهاد مربوطه یا مدارک لازم دیگری که برای تعیین هویت آنها ضروری است، مطالبه شود.
 • sch.ir.

واجدین شرایط
کلیه مدارس اعم از مدارس آموزش ابتدایی (دبستان) و آموزش متوسطه (دوره اول و دوم) می‌توانند درخواست ثبت دامنه مرتبه سوم “.sch.ir” نمایند.
نام دامنه قابل ثبت
نام دامنه قابل ثبت برای مدارس عبارت است از عین نام مدرسه به همان نحو که در مجوز و یا کارت شناسایی مدرسه آمده است. عبارات کلی از قبیل «مدرسه»، «آموزش ابتدایی»، «دبستان»، «دبیرستان» و نظایر آن که بیانگر نوع مدرسه یا سطح آموزشی آن‌هاست می‌تواند از نام دامنه درخواستی حذف شود.
مدارک مورد نیاز
پس از ثبت درخواست نام دامنه به صورت آنلاین در سامانه ثبت دامنه، جهت تایید نهایی درخواست ثبت دامنه، متقاضی باید درخواست کتبی خود بر روی سربرگ را که به مهر و امضای مدیر مدرسه رسیده باشد، ارسال نماید. علاوه بر لزوم ارسال درخواست کتبی، متقاضی باید کپی کارت شناسایی واحد آموزشی، مجوز یا گواهی فعالیت از آموزش و پرورش منطقه مربوطه را نیز ارسال نماید.
دقت نمایید کلیه مدارس اعم از مدارس آموزش ابتدایی (دبستان) و آموزش متوسطه (دوره اول و دوم) با ارائه مدارک خود قادر به ثبت یک دامنه مرتبهٔ سوم با پسوند .sch.ir خواهد بود.


 • net.ir.

واجدین شرایط
ثبت این دامنه برای مؤسسات و یا شرکت‌هایی که مجوز رسمی خدمات شبکه و اطلاع رسانی مانند ISPها دارندامکانپذیر است.
نام دامنه قابل ثبت
نام دامنه قابل ثبت برای شرکتها به شرح زیر است:

 1. عین نام شرکت به همان نحو که در مجوزآمده است. عبارات کلی از قبیل «شرکت»، «گروه»، «مهندسین» و نظایر آن که بیانگر نوع شرکت است میتواند از نام دامنه درخواستی حذف شود مشروط بر اینکه باقیمانده نام از جمله نامهای دامنه محدود نباشد.
 2. مخفف دقیق نام شرکت که از حروف اول کلمات موجود در نام کامل به دست میآید. برای بدست آوردن مخفف دقیق، ابتدا نام کامل ثبتی به حروف لاتین نوشته شده یا به معادل انگلیسی آن ترجمه می‌شود و حروف اول هر کلمه در کنار هم گذاشته میشود. به عنوان مثال، مخفف دقیق برای نام «دادههای نوین امن» پس از تبدیل آن به حروف لاتین “Dadehaye Novin Amn” فقط عبارت “dna” بوده و واژههایی نظیر “dena” یا “dana” قابل ثبت به عنوان مخفف دقیق این شرکت نمیباشد.
 3. در صورتیکه نام کامل ثبتی متقاضی تنها از دو کلمه تشکیل شده باشد، به دلیل عدم امکان ثبت دامنههای دو حرفی، مخفف دقیق نام دامنه درخواستی عبارت است ازحروف اول هر یک از دو کلمه و خط تیره در وسط آنها یا یکی از کلمات موجود در نام کامل به همراه حرف اول کلمه دیگر. به عنوان مثال، مخفف دقیق نام «داده نوین، یکی از عبارتهای “d-n”، “dade-n” ، “d-novin” یا نگارشهای متفاوت دیگری از آن مثل “d-noveen” خواهد بود.
 4. در صورت طولانی بودن نام شرکت یا حسب خواست متقاضی، نام دامنه درخواستی میتواند شامل بخشی از نام کامل به همراه مخفف دقیق بخش دیگر از نام شرکت باشد. همچنین این کلمات میتوانند با خط تیره از هم جدا شوند. عنوان مثال شرکت «داده نوین امن پارس» میتواند درخواست ثبت دامنه یا دامنههای “dadehnap.net.ir”،“dedeh-nap.net.ir” ، “dnapars.net.ir” یا “dna-pars.net.ir” را نماید.
 5. چنانچه حرف اول از واژه‌های موجود در یک نام ثبتی یکی از حروف «چ»، «ش»، «ق» یا «خ» باشد، برای ایجاد مخفف دقیق باید به ترتیب از حروف لاتین “gh،q ”، “sh ، “ch” و “x یا kh” استفاده شود.
 6. دقت نمایید مؤسسات و یا شرکت‌هایی که مجوز رسمی خدمات شبکه و اطلاع رسانی مانند ISPها دارند با ارائه مدارک خود قادر به ثبت یک دامنه مرتبهٔ سوم با پسوند .net.ir خواهد بود.

مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت دامنه
مدارک مورد نیز برای تائید نهایی درخواست ثبت دامنه از سوی موسسه یا شرکت عبارت است از:

 1. کپی مجوز فعالیت در زمینه ارائه خدمات شبکه و اطلاع رسانی مانند مجوز ISP یا مجوز PAP
 2. درخواست کتبی در سربرگ موسسه یا شرکت که به مهر و امضای صاحب یا صاحبان امضا رسیده باشد.
 3. روزنامه رسمی حاوی آگهی تاسیس شرکت به استناد ماده 195 قانون تجارت http://dastour.ir/Print/?lid=14167 و http://dastour.ir/Print/?lid=16393 (مقررات راجع به ثبت شرکتها و نشر شرکتنامه ها) و قانون ثبت شرکتها کلیه شرکتها بایستی در سازمان اسناد و املاک کشور (اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری) به ثبت برسند؛
 4. کپی روزنامه مربوط به نشانی‌ آخرین اقامتگاه قانونی‌ همراه با کد پستی ده رقمی‌; به استناد آیین نامه اختصاص شناسه ملی به کلیه اشخاص حقوقی مصوب سال 1387 هیات وزیران http://www.mdhc.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Instruction&CategoryID=7e481c1d-b620-49b8-8967-1a40e1080bb7&WebPartID=59fc0c36-a0a2-41a8-b5bf-9e5862d79811&ID=a825b057-861d-491f-96b8-93399f9d3fc6 ، کلیه دستگاه های اجرایی موظفند، پایگاه اطلاعات خود را به نحوی سامان دهند که هر شخص حقوقی با شناسه ملی و کدپستی نشانی آخرین دفتر مرکزی (اقامتگاه قانونی)، در سیستم اختصاصی مربوط شناخته شود.نسخه قابل استعلام در اشخاص حقوقی خصوصی و علامت تجاری چیست؟

گواهی ارائه شده به عنوان مدرک ثبت، حاوی نشانی سایت یا اطلاعات تماس مرجع ثبتی باشد که اصالت مدرک از طریق تماس با آن قابل اثبات باشد.

چگونه کارگزار (dns) دامنه خود را تعیین یا ویرایش نمائیم؟

 1. با شناسه کاربری خود وارد شوید. ‪(‬login‪)‬
 2. در صفحهٔ دامنه ها، دامنه های من، دامنه مورد نظر را انتخاب نمایید.
 3. در قسمت سامانه نام دامنه دکمهٔ "ویرایش ردیفهای کارگزاری نام و میزبانی دامنه" ‪(‬dns‪)‬را کلیک کنید.
 4. نام کارگزار دامنه ‪(dns)‬ و در صورتی که نام کارگزار دامنه زیر مجموعه نام دامنه ثبتی است، آیپی کارگزار‪(ip)‬ را در جدول مربوطه قید کرده و دکمهٔ "اعمال" را کلیک کنید.

دقت نمایید کارگزار دامنه (dns server) مرکز ثبت دامنه نقطه ای آر در ساعتهای ۴، ۸، ۱۲، ۱۶، ۲۰ و ۲۴ بهنگام خواهد شد و حداکثر پس از ۴ ساعت از اتمام مراحل بالا، کارگزار دامنه اعمال میگردد و شما میتوانید وضعیت کارگزار دامنه خود را در لینک http://whois.nic.ir/DNS مشاهده نمایید.لطفا در صورت بروز هرگونه مشکلی در استفاده از این دامنه به عنوان نشانی وب یا ایمیل و نظایر آن، ابتدا با شرکتی که خدمات کارگزار‪(dns)‬ و میزبانی دامنه‪(host)‬ به شما ارائه داده است، تماس حاصل فرمائید و از صحت عملکرد آن مطمئن شوید.

چگونه صاحب امتیاز دامنه انتقال یافته از سامانه قدیم را تعیین کنم؟

 • اگر دامنه‌ای دارید که در سامانهٔ قدیمی ایرنیک ثبت شده و در سامانهٔ ایرنیک، شناسه‌ای مطابق با مشخصات صاحب‌امتیاز کنونی دامنه ندارید، برای تعیین صاحب‌امتیاز دامنه در سامانهٔ ایرنیک، می‌توانید به یکی از دو روش زیر عمل کنید: • در صورتی که می‌توانید با رابط اداری دامنه به سامانه ایرنیک وارد شوید:

با استفاده از صفحهٔ «ساختن شناسهٔ کاربری»، شناسه‌ای مطابق با مشخصات صاحب‌امتیاز دامنه ایجاد کنید. پس از آن ، با شناسهٔ رابط اداری دامنه وارد سامانهٔ ایرنیک شده، روی نام دامنه کلیک کرده و در قسمت «شناسهٔ جدید را مشخص نمایید»، شناسه و یا آدرس پست الکترونیکی صاحب‌امتیاز دامنه را وارد کرده و روی پیوند «درخواست جایگزینی صاحب‌امتیاز جدید» کلیک کنید.برای تغییر صاحب امتیاز دامنه، واحد ثبت، مشخصات قید شده در شناسهٔ جدید را با مشخصات صاحب‌امتیاز دامنه که در سامانهٔ ایرنیک ثبت شده، مقایسه می‌کند. در صورت متفاوت بودن مشخصات فردی درخواست رد شده و در صورت یکسان بودن تمامی مشخصات درخواست مورد قبول قرار می‌گیرد.

 • در صورتی که نشانی قید شده در شناسهٔ جدید با نشانی ثبت شده برای صاحب‌امتیاز دامنه متفاوت باشد، صاحب‌امتیاز دامنه باید با ارسال مدارک، قبول مسئولیت را در مورد تغییر نشانی اعلام کند. مدارک مربوط به قبول مسئولیت به نشانی پست الکترونیکی صاحب‌امتیاز دامنه ارسال خواهد شد. برای ارسال درخواست قبول مسئولیت می‌توانید از «فرم تعهد» استفاده کنید. توجه کنید که اشخاص حقوقی باید درخواست را بر روی سربرگ و با امضای مدیر سازمان یا مدیر عامل شرکت، به همراه روزنامهٔ رسمی شرکت و اشخاص حقیقی باید درخواست را به انضمام کپی کارت ملی یا گذرنامه معتبر و با امضای دستی، تکمیل و ارسال نمایند. دقت داشته باشید که همان شخصی که صاحب‌امتیاز فعلی دامنه است، باید نسبت به تکمیل و تایید فرم اقدام نماید. فرم‌ و مدارک خواسته شده را می‌توانیداز طریق نمابر به شماره‌ی ۲۲۲۹۵۷۰۰ ۲۱ ۹۸+ و یا مراجعه به سامانه دریافت مدارک ایرنیک به نشانی http://www.nic.ir/Upload_Document و با انتخاب گزینه «اعمال تغییرات برروی دامنه» از بخش دامنه اقدام به ارسال مدارک نمایید.
 • در صورتی که به رابط اداری دامنه دسترسی ندارید:

شناسه‌ای مطابق با مشخصات صاحب‌امتیاز دامنه در سامانهٔ ایرنیک ایجاد کنید. در صورت عدم دسترسی به رابط اداری دامنه، در صورتیکه صاحب امتیاز دامنه شخص حقوقی است، «فرم معرفی شناسهٔ صاحب‌امتیاز» را بر روی سربرگ و با امضای مدیر سازمان یا مدیر عامل شرکت، به همراه روزنامهٔ رسمی شرکت و اگر صاحب امتیاز دامنه، شخص حقیقی است آن را به انضمام کپی کارت ملی یا گذرنامه معتبر و با امضای دستی، تکمیل و ارسال نمایید. دقت داشته باشید که همان شخصی که صاحب‌امتیاز فعلی دامنه است، باید نسبت به تکمیل و تایید فرم اقدام نماید. فرم‌ و مدارک خواسته شده را می‌توانیداز طریق نمابر به شماره‌ی ۲۲۲۹۵۷۰۰ ۲۱ ۹۸+ و یا مراجعه به سامانه دریافت مدارک ایرنیک به نشانی http://www.nic.ir/Upload_Document و با انتخاب گزینه «اعمال تغییرات برروی دامنه» از بخش دامنه اقدام به ارسال مدارک نمایید.برای تغییر صاحب امتیاز دامنه، واحد ثبت، مشخصات قید شده در شناسهٔ جدید را با مشخصات صاحب‌امتیاز دامنه که در سامانهٔ ایرنیک ثبت شده، مقایسه می‌کند. در صورت متفاوت بودن مشخصات فردی درخواست رد شده و در صورت یکسان بودن تمامی مشخصات درخواست مورد قبول قرار می‌گیرد.

 • پس از بررسی مدارک ارسالی، شناسه‌ی معرفی شده در نامه، به عنوان شناسه‌ی صاحب امتیاز دامنه تعریف خواهد شد. در صورت بروز مشکل، کارشناسان واحد ثبت دامنه از طریق پست الکترونیکی با شما مکاتبه خواهند کرد. توصیه می‌کنیم پس از ورود فوراً نسبت به تنظیم سایر رابط‌هایِ دامنه اقدام نمایید. اعمال این تغییر با کلیک کردن بر روی نام دامنه و انتخاب گزینه‌ی تغییر رابط‌ها امکانپذیر می‌باشد.چگونه مالک یک دامنه را تغییر دهم (فروش دامنه)؟

 • نخست توجه کنید که فقط دامنه‌هایی که در سامانهٔ جدید ثبت شده‌باشند یا شناسهٔ صاحب امتیاز آنها جدید و قابل ورود (login) به سامانه باشد، قابل انتقال هستند.در صورتیکه شناسه صاحب امتیاز دامنه قدیمی است نسبت به صاحب امتیاز کردن دارنده دامنه اقدام نمایید.

انتقال دهنده (دارنده فعلی)

 1. باشناسه کاربری خود وارد شوید.
 2. به صفحهٔ انتقال دامنه مراجعه کنید، نام دامنهٔ مورد نظر را در قسمت «فروش دامنه» قید کرده و دکمهٔ «بعدی» را بزنید. یک شمارهٔ رمز(pin) برای ارائه به خریدار دامنه دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید همین عملیات را از صفحه «دامنه‌های من» با کلیک بر روی نام دامنه مورد نظر انجام دهید.
 3. شماره رمز را به دارنده جدید (خریدار) دامنه اطلاع دهید.
 4. منتظر بمانید تا دارندهٔ جدید (خریدار) عملیات مورد نیاز را انجام دهد سپس در قسمت «انتقال دامنه » دکمه مشاهده درخواست را کلیک کنید. درخواست تغییر مالکیت دامنه ظاهر می‌شودکه می‌توانید آن را تایید یا رد کنید.
 5. درصورت تایید، عبارت «در انتظار تایید مرکز ثبت» ظاهر خواهد شد و موضوع برای تایید به مرکز ثبت دامنه ارجاع می‌شود.
 6. بسته به اینکه صاحب امتیاز فعلی(فروشنده)، شخص حقیقی یا حقوقی باشد و نشانی رسمی او در ایران و یا خارج از ایران باشد، مرکز ثبت دامنه مدارکی را جهت تایید انتقال درخواست خواهد کرد.
 7. متن موافقت باانتقال برای متقاضی توسط ایرنیک به صورت فایل pdf از طریق پست‌الکترونیکی ارسال خواهد شد. متقاضی ‌باید متن موافقت باانتقال را عیناً، بصورت کتبی از طریق نمابر یا سامانه ارسال مدارک ارسال نماید.
 8. اشخاص حقوقی فرم فوق را در سربرگ شرکت یا سازمان خود تکمیل کرده و حتما با مهر و امضاء مدیرسازمان یا شخصی که در روزنامه رسمی حق امضاءدارد به همراه کپی روزنامه رسمی شرکت ارسال نمایند.
 9. اشخاص حقیقی علاوه بر فرم تکمیل شده فوق باید رونوشت کارت ملی یا گذرنامه معتبر خود را نیز ارسال نمایند.
 10. دقت نمایید که امضای الکترنیکی یا چاپی پذیرفته نمی‌گردد.دارنده جدید (خریدار دامنه)

 1. با شناسه خود وارد سامنه ایرنیک شوید.
 2. نام دامنه و شماره رمز (pin) را که از صاحب امتیاز فعلی دریافت کرده‌اید در صفحه انتقال دامنه واردکنید.
 3. رابط‌های جدید دامنه‌ای را که خریداری می‌کنید، انتخاب نمایید.
 4. توجه کنید فقط شخصی که درخواست تغییر مالکیت دامنه را از جانب مالک جدید (خریدار) می‌سازد، باید هزینه انتقال دامنه را پرداخت کند. اگر مایلید یکی از نمایندگان فروش ایرنیک هزینه تغییر مالکیت را پرداخت کند، لطفاً از طریق سامانه نماینده مورد نظر اقدام به تغییر مالکیت (خرید) دامنه نمایید ودراین صورت درخواست خرید دامنه از طریق نماینده ایجاد شده و شما قادر به پرداخت هزینه تغییر مالکیت از طریق نماینده می‌باشید.
 5. توجه کنید برای قرار دادن دیگر شناسه‌ها به عنوان رابط‌های یک دامنه، آن شناسه‌ها باید شما را مجاز به این کار کرده باشند. برای اطلاع از جزئیات این امر به بخش مدیریت رابطه‌های مجاز در همین صفحه مراجعه نمایید.
 6. سیاست ثبت دامنه را مطالعه کرده و برای پذیرفتن آن گزینهٔ «بله، قبول دارم» را علامت بزنید. حالا روی دکمهٔ «درخواست انتقال» کلیک کنید.
 7. نکته: هزینه تغییر مالکیت مطابق با جدول هزینه‌ها به نشانی http://www.nic.ir/Terms_and_Conditions_ir,_Appendix_3_Registration_Fee. می‌باشد
 8. تا زمانیکه هزینه تغییر مالکیت دامنه را پرداخت نکرده باشید درخواست شما جهت بررسی به ایرنیک ارجاع نمی‌گردد • پس از اتمام مراحل بالا و پرداخت هزینه تغییر مالکیت باید منتظر موافقت صاحب امتیاز فعلی (فروشنده) و سپس مرکز ثبت دامنه باشید. همواره می‌توانیدپس از پرداخت، با مراجعه به صفحه «درخواست‌های من» از وضعیت تغییر مالکیت دامنه مطلع گردید.چگونه دامنه خود را تمدید نمائیم؟

 1. با شناسه کاربری خود وارد شوید (login)
 2. در صفحهٔ دامنه ها- دامنه‌های من، دامنه مورد نظر را انتخاب نمایید.
 3. در قسمت "وضعیت و تاریخ ها" دکمهٔ "تمدید این دامنه" را کلیک کنید. (در صورت نداشتن دسترسی تمدید، این گزینه غیر فعال است)
 4. مدت زمان مورد نظر برای تمدید دامنه را (۱۲ ماه یا ۶۰ ماه) انتخاب نمایید.
 5. پس از مطالعه و قبول کردن "توافق نامه" ثبت دامنه، دکمهٔ "درخواست تمدید" را کلیک کنید.
 6. سپس با مراجعه به صفحهٔ "پرداخت سبد خرید" درخواست تمدید دامنه را پرداخت نمایید.

توجه کنید تا قبل از پرداخت درخواست تمدید، دامنه تمدید نخواهد شد و زمان انقضأ دامنه تغییر نخواهد کرد.


چگونه دامنه خود را لغو نمائیم؟

 1. با شناسه کاربری خود وارد شوید.
 2. در صفحهٔ دامنه ها- دامنه‌های من، دامنه مورد نظر را انتخاب نمایید.
 3. در قسمت وضعیت و تاریخ‌ها دکمهٔ "لغو این دامنه" را کلیک نمایید.
 4. در صفحهٔ لغو دامنه دکمهٔ "بله، اطمینان دارم!" را کلیک نمایید.
 5. در رابطه با درخواست لغو دامنه، نامه‌ای به ایمیل صاحب امتیاز دامنه جهت تائید درخواست لغو ارسال خواهد شد.
 6. پس از تائید درخواست لغو، با مراجعه به صفحهٔ "پرداخت سبد خرید" درخواست لغو را پرداخت نمایید.
 7. نکته:هزینهٔ لغو دامنه معادل نیم واحد می‌باشد.
 8. متقاضیان میتوانند فرم لغو دامنه را تکمیل و پس از امضا به مرکز ثبت دامنه ارسال نمایند.
 9. اشخاص حقوقی فرم فوق را در سربرگ شرکت یا سازمان خود تکمیل کرده و حتما با امضائ مدیر عامل یا رئیس سازمان و یا شخصی‌ که در روزنامه رسمی‌ حق امضا دارد به همراه کپی روزنامه رسمی شرکت ارسال نمایند.
 10. اشخاص حقیقی‌ علاوه بر فرم تکمیل شدهٔ فوق میباید رونوشت کارت ملی خود را نیز ارسال نمایند.
 11. تا زمانی‌ که هزینهٔ لغو دامنه را پرداخت نکرده باشید، درخواست شما مورد بررسی ایرنیک قرار نمی‌گیرد.مدیریت رابطه‌های مجاز:

امکانات انتخاب این فهرست برای هریک از رابط‌ها شامل:


 • همه: تمام افرادیکه در وب‌گاه ایرنیک دارای شناسه هستند می‌توانند شما را به عنوان صاحب امتیاز دامنه یاهریک ازرابط‌های دامنه خود قراردهند.
 • خودم: فقط خود شما مجاز هستید که شناسه خود را به عنوان صاحب امتیاز دامنه یا هر یک از رابط‌های دامنه خود قراردهید.
 • شناسه‌های آشنا: فقط شناسه‌هایی که آنها را در صفحه مدیریت شناسه‌های آشنا به عنوان شناسهٔ آشنا تعریف می‌کنید اجازه خواهند داشت که شما را بعنوان صاحب امتیاز دامنه یا هر یک از رابط‌های دامنه خود قراردهند.
 • نمایندگان فروش: فقط نمایندگان فروش اجازه خواهند داشت که شما را بعنوان صاحب امتیاز دامنه یا هر یک از رابط‌های دامنه خود قراردهند.مدیریت شناسه های آشنا:

در این قسمت شما می‌توانید فهرست شناسه‌های آشنای خود را معرفی کنید و از این فهرست در مدیریت رابطه‌های مجاز استفاده کنید.
تذکر: درصورتیکه قصد دارید شخص دیگری را به عنوان هریک از رابط‌های دامنه خود معرفی کنید،باید قبلا مالک این شناسه، دسترسی لازم برای شناسه شما را در قسمت مدیریت رابطه‌های مجاز خود تعریف کرده‌باشد.

روش های پرداخت

چگونه هزینه درخواست/درخواست‌های خود را پرداخت کنم؟

پرداخت کلیه درخواست‌ها اعم از تمدید، ثبت، انتقال، لغو (دامنه ثبت شده) به صورت زیر انجام می‌پذیرد:

در این صفحه شما از طریق گزینه «پرداخت سبد خرید» ، و پس از انتخاب ارز مورد تمایل، می‌توانید آن دسته از درخواست‌هایی که قابل پرداخت با ارز انتخابی شما هستند را مشاهده نموده و آنها را از طریق یکی از شیوه‌های زیر پرداخت نمایید:

 • پرداخت از طریق اعتبار شناسه

درصورتیکه شما اعتبار کافی برای پرداخت سبد خرید خود داشته باشید می توانید از این روش برای پرداخت استفاده کنید.

 • پرداخت از طریق قرارداد

در صورتیکه شما دارای قرارداد نمایندگی با ایرنیک بوده و قرارداد شما دارای اعتبار کافی برای پرداخت سبد خرید باشد، می‌توانید از این طریق پرداخت نمایید.

 • پرداخت از طریق کارت بانکی (پرداخت Online)

کاربرانی که دارنده کارت‌های بانکی عضو شتاب با قابلیت انجام پرداخت اینترنتی می‌باشند می‌توانند از درگاه‌ الکترونیکی این مرکز با بانک ملی ایران جهت پرداخت سبد خرید خود اقدام نمایند.

 • پرداخت از طریق واریز به شماره حساب بانک ملی مرکز ثبت دامنه (حواله بانکی)

در این روش شما به یکی از شعب بانک ملی مراجعه نموده و وجه معادل مبلغ سبد خرید خود را به شماره حساب مرکز واریز می‌نمایید « حساب سیبا به شماره ۲۱۷۲۱۴۹۰۰۱۰۰۴ بانک ملی ایران». سپس به دلیل تاخیر در سامانه بانک ملی، پس از گذشت یک روز کاری از زمان واریز وجه در بانک به سایت ایرنیک مراجعه نموده و از طریق صفحه پرداخت سبد خرید مشخصات حواله بانکی خود را وارد نموده، و پس از تایید مشخصات حواله بانکی شما پرداخت انجام می‌شود.

خرید اعتبار برای شناسه:

پس از ورود به پنل خود در سایت www.nic.ir با مراجعه به صفحه « درخواستها و پرداخت ها» گزینه «واریز به حساب» را انتخاب کرده و مبلغ مورد نظر را به صورت «واحد» در قسمت مربوطه وارد کنید. در این قسمت می توانید نوع ارز پرداختی (ریال یا یورو) را نیز انتخاب کنید.هر «واحد» معادل ۸۰/۰۰۰ ریال است و برای مثال مبلغ ۴۸۰/۰۰۰ ریال (معادل هزینه یک ثبت یا تمدید ۵ ساله دامنه مرتبه دوم) برابر با ۶ واحد خواهد بود.با زدن دکمه مرحله بعد (ادامه) ، از طریق یکی از روش های پرداخت مبلغ مورد نظر را پرداخت نمایید.

مراجع ذی‌صلاح که اختیار صادرکردن حکم انتقال یا حذف دامنه‌ای را دارند‌، به کجا اطلاق می‌شود؟

کلیهٔ مراجع قضایی اعم از دادسرا، دادگاه، شورای حل اختلاف طبق قوانین جمهوری اسلامی‌ایران، همچنین نهادهای داوری داخلی و بین‌‌المللی که در وبگاه ایرنیک به عنوان داور معرفی شده‌اند.
مراجع حل اختلاف و چگونگی طرح دعوی:انتقال قهری دامنه‌های ثبت شده تحت .ir در حال حاضربه دو صورت ممکن است:

 • طرح دعوی در مرکز حل اختلاف سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) بر اساس سیاستنامه و مقررات حل اختلاف درج شده در سایت www.nic.ir:

https://www.nic.ir/Dispute_Resolution_Policy_ir

https://www.nic.ir/Dispute_Resolution_Providers_ir

https://www.nic.ir/Rules_for_Dispute_Resolution_ir

 • مراجعه به محاکم کشوری که در بسیاری اوقات موضوع به شعبه سوم دادگاه‌های عمومی (حقوقی) تهران، شوراهای حل اختلاف مانند مجتمع ۲۷ شورای حل اختلاف تهران (ویژه اصناف و فناوری اطلاعات) یا دادسرای جرایم رایانه‌ای، ارجاع می‌شود.مرکز ثبت دامنه احکام قطعی صادر شده از سوی هر دو نوع مرجع را اجرا خواهد کرد.

ایرنیک پس از اطمینان ازاینکه دامنه‌ای در یکی از مراجع ذکر شده در حال رسیدگی می‌باشد و تا صدور رای نهایی اعمال هرگونه تغییربرروی آن دامنه را متوقف می‌نماید.

صفحه1 از2