پسران طرفدار گیمینگ و دختران شیفته تکستینگ

0

بررسی رفتار آنلاین کودکان: پسران طرفدار گیمینگ و دختران شیفته تکستینگ

با آغاز سال تحصیلی و همزمان با آمادگی برای بازگشت به مدرسه، والدین باید به مدت زمانی که کودکانشان در فضای مجازی سپری می کنند نیز توجه داشته باشند. درک رفتار آنلاین کودکان و تهدیدهایی که در این فضا در کمین آنهاست می تواند به والدین کمک کند تا از فرزندان خود به نحو بهتری حمایت کنند. در حال حاضر کودکان در دنیایی متصل به اینترنت و آنلاین رشد می کنند. نتایج تحقیقی که توسط Kaspersky Lab و iconKids&youth در خصوص کودکان انجام شده، نشان می دهد که پسران و دختران بین سنین 8 تا 16 سال در اینترنت رفتاری کاملا متفاوت نشان می دهند، بنابراین برای مراقبت از کودکان دختر و پسر روش هایی کاملا متفاوت مورد نیاز است.


در این بررسی مشخص شده که دختران اسمارت فون ها را ترجیح می دهند در حالیکه پسران به کار با کامپیوتر و کنسول های بازی علاقه دارند. احتمال جذب بیش از حد پسران به بازی های ویدیویی بسیار بیشتر است و این فعالیت یکی از فعالیت های روزانه پسران است. در مقابل، دختران به برقراری ارتباط در شبکه های اجتماعی و ارسال پیام های متنی علاقه دارند. دختران با توجه به گرایشی که به استفاده از اسمارت فون ها دارند، بیشتر به برقراری تماس و ارسال پیام اظهار علاقه می کنند.


دختران با توجه به رفتارهای اجتماعی خود، بیشتر برای کسب اطلاعات به یکی از اعضا خانواده یا دوستان مراجعه می کنند، این در حالیست که پسران برای کسب اطلاعات و اخبار بیشتر به اینترنت تکیه می کنند. در ضمن، پسران عمدتا تصور می کنند راه استفاده از اینترنت و حفظ امنیت خود در فضای مجازی را می دانند و با آن آشنایی کامل دارند.


بنا بر نتایچ این بررسی، پسران کمتر از دختران در اینترنت مورد مزاحمت قرار می گیرند. پسران در شبکه های اجتماعی اطلاعات شخصی زیادی از خود به اشتراک می گذارند و سن خود را بیشتر از آنچه هست اعلام می کنند. پسران اغلب سیستم های کنترلی والدین را دور می زنند و اطلاعات مربوط به فعالیت های آنلاین خود را از آنها مخفی می کنند که البتهدر اکثر مواقع هم مواردی برای مخفی کردن وجود دارد؛ پسران بیش از دختران به سراغ مطالبی که مناسب کودکان نیست می روند.


آندری ماکولا، از مدیران Kaspersky Lab توصیه می کند که :

با توجه به نتایج این تحقیق، والدین کودکان پسر باید نظارت دقیقی بر فعالیت های آنلاین فرزند خود داشته باشند. این گروه از والدین باید از سیستم های کنترلی مطمئن و به روزی استفاده کنند که امکان گذر از آنها وجود نداشته باشد تا اطمینان کسب کنند که فرزندشان به محتوای نامناسب و خطر آفرین مانند بازی هایی که برای کودکان مناسب نیست دسترسی ندارند. در عین حال، والدین کودکان دختر باید نسبت به افرادی که فرزندشان به صورت آنلاین با آنها در ارتباط است کاملا آگاه باشند. شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها معمولا توسط افراد مشکوک و با انگیزه های نامشخص برای راهیابی به حریم شخصی کودکان استفاده می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محافظت از کودکان در اینترنت به kids.kaspersky.com مراجعه کنید. در ضمن اطلاعات فنی برای مقابله با این مشکلات در Kaspersky Safe Kids در دسترس است.

 منبع: kaspersky

 

نوشتن دیدگاه