18 واقعیت جالب در مورد MicroSoft که ممکن است ندانید

0


در این مطلب 18 واقیعت شنیده نشده جالب در مورد شرکت مایکروسافت را بیان می کنیم که خواندن آن برای کاربرانی که طرفدار شرکت مایکروسافت هستند و از محصولات این شرکت بزرگ استفاده می کنند، خالی از لطف نیست. 

 

حقیقت اول:

 • سیستم عامل MS-DOS اولین سیستم عامل مایکروسافت نیست!

microsoft xenix

بسیاری از کاربران در این گمانند که MS-DOS اولین سیستم عامل این شرکت است. باید بگوییم که این اشتباست و اولین سیستم عامل XENIX بوده است. این سیستم عامل در اواخر دهه 70 برای اولین بار توسط مایکروسافت ساخته شد و به یک سیستم عامل چند وظیفه ای مشهور بود. این سیستم عامل حدود دهه 80 به بازار جهانی عرضه شد و اولین سیستم عامل این شرکت نامیده شد.

 

حقیقت دوم:

 • اسم این شرکت در اولین سال آغازین فعالیت Microsoft نبود!

در اولین سال آغازین که مایکروسافت شروع بکار کرد به دلیل اینکه شرکتی بود که در زمینه ی نرم افزار و تکنولوژی فعالیت داشت ، تصمیم گرفتند که اسم شرکت از بین دو کلمه ی Micro Computer و Software ساخته شود که کلمه ی Micro-Soft با یک خط تیره در وسط آن بود ثبت شد. مجدد این شرکت در سال 1976 با حذف خط تیره نام خود را به Microsoft تغییر داد.

 

حقیقت سوم:

 • در اولین سال آغاز شروع بکار فقط 16.000 دلار درامد داشت!

این شرکت بزرگ و میلیاردر در اولین سال شروع بکار خود فقط 16.000 دلار درامد داشت که همان سال خیلی از کارشناسان شکست مایکروسافت را اعلام کردند.

 

حقیقت چهارم:

 • مایکروسافت نرم افزار Microsoft’s Office را اول برای مک ساخت!

یکی از بهترین محصولات شرکت مایکروسافت همین آفیس می باشد که در سال 1990 برای ویندوز منتشر شد. جالب است بدانید مایکروسافت این نرم افزار را یک سال قبل از آن برای مک منتشر کرده بود.

microsoft office for mac

 

حقیقت پنجم:

 • اولین ویروس که به ویندوز آمد:

مایکروسافت بعد از عرضه کردن نرم افزار های مختلف ، در یکی از آن نرم افزار ها یک ویروس به نام WinVer 1.4 به ویندوز آمد که در سال 1992 بود که اولین ویروس شناخته شد.

microsoft first virus

 

حقیقت ششم:

 • همه چیز در مورد ثبت اختراعات

مایکروسافت با تلاش و استخدام بهترین کاربران توانست بیش از 10 هزار اختراع را به نام خود ثبت جهانی کند و لوح دارنده ی اختراعات برتر را از آن خود کرد.

 

حقیقت هفتم:

 • اسرار کدی به نام “Con”

همانطور که می دانید ساخت پوشه آسان ترین کار با ویندوز است و می توانید با هر نامی که بخواهید پوشه ای بسازید. اما در ساخت ویندوز مایکروسافت از یک کد به نام “Con” استفاده کرده که اسرار این کد هنوز فاش نشده است و ویندوز به شما هیچوقت این اجازه را نمی دهد که بتوانید در محیط ویندوز پوشه ای به نام “Con” را ایجاد کنید.

 

حقیقت هشتم:

 • کد نام عجیب مایکروسافت ! ویندوز آبی!

شرکت مایکروسافت پس از انتشار ویندوز 3.1 به بعد از کد-نام های خاصی استفاده کرده است. در ویندوز 7 از Vienna و ویندوز 8.1 از کد-نام Apollo استفاده کرده است که ویندوز آبی نامیده می شود.

microsoft windows blue

 

حقیقت نهم:

 • علامت دش ” – ” قبل از @ ایمیل کارمندان مایکروسافت!

جالب است بدانید مایکروسافت برای کاربران خود یک ایمل شرکتی ساخته است که قبل از علامت @ یک دش می باشد ” @- ” . این دلیل مایکروسافت ممکن است مسائل امنیتی خود باشد.

 

حقیقت دهم:

 • سوال عجیب مایکروسافت  ?is manhole cover round

مایکروسافت در استخدامی های خود این سوال را در آخر مصاحبه از فرد متقاضی سوال می پرسد که می خواهد ببین آن شخص چقدر خلاقیت در پاسخ دادن به این سوال را دارد.

 

حقیقت یازدهم:

 • بنیانگذار مایکروسافت میلیاردر شد!

آقای بیل گیتس به عنوان رئیس این شرکت پس از تلاش در سالهای مختلف در سال 2005 در سن 31 سالگی به عنوان جوان ترین میلیاردر شناخته شد

microsoft bill gates

 

حقیقت دوازدهم:

 • مایکروسافت اسمارتیز های M&M را دوست دارد!

جالب است بدانید از اوایل تاسیس مایکروسافت تا بحال در مراسم های رسمی خود شرکت مایکروسافت به حاظرین اسمارتیز های شرکت معروف M&M داده می شود. یک رسم دیگری در شرکت مایکروسافت وجود دارد که کارمندان این شرکت در روز تولد خود باید این اسمارتیز ها را خریداری کند و بین همکارن خود پخش کند.

microsoft m&m

 

حقیقت سیزدهم:

 • اختراع عجیب سال!

مایکروسافت در سال 2001 یک تبلت اختراع کرد که در آن سال برای همگان عجیب بود که یک کامپیوتر با این اندازه تولید شود. این تبلت صفحه نمایش لمسی و دارای قلم و کیبورد می باشد.

 

حقیقت چهاردهم:

 • حقوق عجیب توسعه دهندگان

توسعه دهندگان مایکروساقت در سن 38 سالگی چیزی حدود میانگین 100.000 دلار حقوق دریافت کردند.

microsoft employees

 

حقیقت پانزدهم:

 • مایکروسافت طرفدار اثار هنری:

جالب است بدانید یکی از بزرگترین مجموعه هایی هنری به شرکت مایکروسافت تعلق دارد که مایکروسافت برای بهبود و افزایش روحیه کارمندان آن ها را در 150 جایگاه مختلف شرکت خود نصب کرده است که در کل 4728 قطعه هنری می باشد. در بین این قطعات ، آثار های هنرمندان مشهور از قبیل سیندی شرمن، چاک کلوز، و تاکاشی موراکامی و … دیده می شود.

microsoft gallery

 

حقیقت شانزدهم:

 • مایکروسافت اپل را نجات داد!

یکی از جالب ترین حقیقت ها این است که در سال 1990 شرکت اپل با مدیریت استیو جابز در حال ورشکستگی بود که آقای بیل گیتس با کمک مالی 150 میلیون دلار به اپل این شرکت را از ورشکستگی نجات داد.

microsoft saved apple

 

حقیقت هفدهم:

 • چشم انداز مایکروسافت

در حال حاضر بیش از 1.5 میلیار نفر در سراسر دنیا از ویندوز این شرکت استفاده می کنند و بیش از 1.2 میلیار نفر مجموعه ی آفیس را بر روی دستگاه خود نصب دارند.هر روز بیش از 3 میلیارد دقیقه تماس از طریق اسکایپ انجام می گیرد. مایکروسافت این چشم انداز را دارد که در سال های آینده بیش از 400 میلیون کاربر فعال داشته باشد.

microsoft product wallpaper

 

حقیقت هجدهم:

 • کمک مایکروسافت به خیریه

بیل گیتس تا بحال دو بار بخش وسیع درامد خود را به خیریه هدیه داده است و همچنان در حال دیدن هستیم که مایکروسافت به صورت های مختلف به مردم و مناطق محروم کمک می کند.

gates foundation

 

منبع : fossbytes

نوشتن دیدگاه