با بهترین روش‌ها برای سرچ تصاویر به صورت معکوس آشنا شوید

0

با بهترین روش‌ها برای سرچ تصاویر به صورت معکوس آشنا شوید

سرچ تصاویر به صورت معکوس روشی است که به شما امکان می‌دهد به جای اینکه در اینترنت به دنبال اطلاعات مربوط به یک کلمه یا عبارت بگردید، یک عکس را جستجو کنید. با استفاده از این روش شما با در نظر گرفتن یک عکس به عنوان مرجع، به دنبال تصاویر مشابه یا کیفیت های مختلف آن تصویر می‌گردید.

 

این روش هم چنین برای این کاربرد دارد که بفهمید از عکس‌های شما بدون اجازه در چه سایت‌هایی استفاده شده است یا اینکه بفهمید ریشه یک عکس به کجا بر میگردد تا سپس بتوانید تمامی کپی‌های موجود از آن عکس را پیدا کنید. موتورهای جستجوی مختلف می توانند برای سرچ تصاویر به صورت معکوس به شما کمک کنند و در ادامه با بهترین و محبو‌ب‌ترین موتورهای جستجوی سرچ معکوس تصویر آشنا خواهیم شد. 

 

 

1. Google Images

Google Images

 

جای تعجب نیست که محبوب‌ترین موتور جستجوی دنیا، یکی از بهترین موتورهای سرچ معکوس تصویر در بازار باشد. سرچ تصاویر گوگل رایگان و قدرتمند است و بهترین نتایجی را که به دنبال آنها هستید، ارایه می‌کند. Google Images بزرگترین پایگاه داده تصاویر در اینترنت را دارد و شما می‌توانید با یک سرچ تصویر معکوس به دنبال تصاویر مشابهی با ابعاد متفاوت، اشکال متفاوت، رزولوشن متفاوت و غیره بگردید.

 

برای انجام سرچ معکوس تصویر تنها کافی است که تصویر مورد نظر خود را در باکس جستجوی گوگل Drag کرده یا URL تصویر مورد نظر را در باکس جستجوی تصویر وارد کنید.

 

اگر از مرورگر گوگل کروم استفاده می‌کنید، می‌توانید به راحتی با راست کلیک کردن روی تصویر و انتخاب گزینه Search Google for Images، یک سرچ معکوس تصویر انجام دهید.

 

2. Yandex

Yandex

 

یاندکس در واقع گوگل روسیه است. یاندکس یکی از قدرتمندترین موتورهای جستجوی در منطقه روسیه است. قابلیت سرچ معکوس تصویر این مرورگر به شما امکان می‌دهد که در سراسر وب به دنبال تصاویر مشابه بگردید.

 

برای انجام سرچ معکوس تصویر در این مرورگر می‌توانید به سادگی تصویر مورد نظر خود را از کامپیوترتان آپلود کرده یا URL تصویر را وارد کنید. یاندکس دارای مرجع بزرگی از تصاویر ایندکس شده است و شما می‌توانید نتایج سرچ را مبتنی بر سایز تصویر فیلتر کنید.

 

برای استفاده از سرچ معکوس این مرورگر نیاز به ثبت نام نخواهید داشت و استفاده از آن مانند Google Images رایگان است. درست مانند گوگل کروم، اگر از مرورگر یاندکس استفاده می‌کنید، می‌توانید با راست کلیک کردن روی تصویر مورد نظر خود و انتخاب گزینه Search For this Image on Yandex، به صورت معکوس سرچ تصویری انجام دهید.

امروز در خبرها خواندیم که وزیر ارتباطات در پایان سفرش به روسیه و ارایه جمع بندی از نتایج سفر، ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال جاری میلادی، فعالیت موتور جستجوگر روسی یاندکس در ایران از سر گرفته شود.

 

3. Bing Image Match

Bing Image Match

 

 مرورگر بینگ که مالکیت آن به مایکروسافت تعلق دارد نیز یک ابزار سرچ معکوس تصویر در اختیار شما قرار می‌دهد. برای سرچ تصویر تنها کافی است که آن را آپلود کرده یا لینک تصویر خود را وارد کنید تا بینگ تمامی تصاویر مربوط را به شما نمایش دهد.

 

در سرچ تصاویر بینگ هم چنین می‌توانید تمامی تصاویر را به صورت اسلاید شو در صفحه نتایج سرچ مشاهده کنید. با یک کلیک روی گزینه Source Image بدون اینکه نیاز باشد روی تمامی تصاویر کلیک کنید، به تصویر اصلی ارجاع داده می‌شوید.

 

4. TinEye Reverse Image Search

TinEye Reverse Image Search

 

با بیش از 15.6 میلیارد تصویر ایندکس شده، TinEye Reverse Image Search یکی از بهترین موتورهای جستجوی تصویر در جهان محسوب می‌شود. TineEye به صورت انحصاری روی سرچ تصویر متمرکز است و درنتیجه نسبت به سایر موتورهای جستجو دارای مزیت رقابتی است.

 

این موتور جستجو قابل اعتماد است و شرکت‌های بزرگی همچون Adobe، Kayak، Discover، Groupon و غیره از آن استفاده می‌کنند. در این موتور جستجو نیز می‌توانید برای سرچ معکوس تصویری، تصویر مورد نظر خود را آپلود کرده یا لینک تصویر را وارد کنید.

 

شما هم چنین می‌توانید یک پلاگین مرورگر را برای TinEye در اکثر مرورگرهای معروف برای مثال گوگل کروم، فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، سافاری یا اوپرا دانلود کنید. این پلاگین به شما امکان می‌دهد تا بدون نیاز به خروج از صفحه فعلی، به صورت مستقیم سرچ معکوس تصویری انجام دهید.

 

5. ImageBrief

ImageBrief

 

ImageBrief فروشگاهی برای تامین تمامی نیازهای مربوط به عکس شماست. این سرویس به شما امکان جستجو، خرید یا فروش تصاویر را به ساده‌ترین روش ممکن می‌دهد.

 

به عنوان یک عکاس یا طراح می‌توانید با استفاده از ImageBrief در کمترین زمان ممکن به دنبال کپی تصاویر خود بگردید. در این سرویس هم چنین می‌توانید با پرداخت پول به برخی از عکاسان، از آنها بخواهید که مجموعه‌ای از مسحورکننده ترین تصاویر از سراسر جهان را برایتان ثبت کنند.

 

6. Image Raider

Image Raider

 

این سرویس به خودی خود یک موتور جستجوی معکوس تصویر نیست، اما با استفاده از سرویس‌های Google Images، Bing Images و Yandex تمامی تصاویری که به آنها نیاز دارید را گردآوری می‌کند.

 

از سوی دیگر Image Raider به شما امکان می‌دهد که 20 تصویر را به صورت همزمان سرچ کنید. با بهره مندی از تصاویر سه سرویس مذکور، Image Raider به شما اطمینان می‌دهد که به آرشیوی غنی دسترسی دارید و نیازی نیست که به صورت تک تک از این موتورهای جستجو استفاده کنید.

منبع: ubergizmo

نوشتن دیدگاه