0

بهار سال گذشته که سرفیس پرو ۳ معرفی شد، ادوبی فاش ساخت که مشغول کار روی نسخه های سازگار با تاچ اپلیکیشن های طراحی اش برای ویندوز است.

حالا این شرکت در جریان رویداد Max امسال خود اعلام کرده که مجموعه اپلیکیشن های «اصلی» طراحی آن آماده اند تا اشاره ها و سوایپ های شما را دریافت کنند و برای پذیرش فرامین تاچ از طریق دستگاه های سازگاری چون تبلت مایکروسافت بهینه سازی شده اند.

فوتوشاپ و ایلاستریتور پیشتر برخی قابلیت های مبتنی بر تاچ را در خود داشتند اما حالا با مجموعه وسیعی از نرم افزارها روبرو هستیم که به شما امکان می دهند از این طریق روی صدا، ویدئو، گرافیک متحرک و پروژه های طراحی گرافیکی کار کنید.

این یعنی، فوتوشاپ، لایت روم، ایلاستریتور، ایندیزاین، پریمیر پرو، افتر افکتز و آدیشن همگی قادر خواهند بود داده های ورودی شما هم از طریق انگشت و هم کیبورد معمولی یا ترکپد و استایلوس را دریافت نمایند.

نکته دیگر اینکه ابزارهای سازگار با انگشت ادوبی هم بهبود داده شده اند تا عملکرد مطلوب تری را از خود نشان دهند. اما زمان بندی این شرکت برای ارائه به روزرسانی های نرم افزاری اش از این بهتر نمی توانست باشد چراکه تا ساعاتی دیگر مایکروسافت دستگاه های جدیدی را عرضه خواهد کرد.

0

ادوبی فلش

ادوبی اعلام کرد که فلش روزهای پایانی عمر خود را می‌گذراند و این شرکت از اوایل سال ۲۰۱۶ نام ادوبی فلش را برای محتوای وب به Adobe Animate CC تغییر خواهد داد. این تصمیم ادوبی ناخودآگاه همگان را یاد جمله‌ی مشهور استیو جابز در سال ۲۰۱۰ میلادی می‌اندازد که آینده‌ای برای فلش متصور نبود.

ادوبی اعلام کرد که از اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی، نام ادوبی فلش برای محتوای وب را به ادوبی انیمیت سی سی تغییر خواهد داد. ادوبی معتقد است این تغییر نام پس از ۲۰ سال برای نشان دادن جایگاه این اپ به عنوان یک ابزار انیمیشنی پیشرو در زمینه‌ی وب است.

ادوبی بیان کرده که بیش از یک سوم محتوای تولید شده توسط فلش در حال حاضر توسط HTML5 نیز ساخته شده است. HTML 5 استاندارد وبی است که مدیر عامل اپل آن را در سال ۲۰۱۰ آینده‌ی وب خواند و جایگاهی برای فلش در آینده متصور نشد.

فلش که شاید برای بسیاری یادآور گیم‌های فیسبوکی و ویدیوهای این شبکه‌ی اجتماعی باشد که با آيفون‌ها نمی‌شد به بازی یا تماشای آن‌ها نشست. فلش سال‌ها است که بدنامی را با خود یدک می‌کشد و یکی از دلایل این اتفاق نیز یک باگ امنیتی بزرگ بود که بوسیله‌ی آن می‌شد کل کنترل سیستم تحت حمله را در دست گرفت.

ادوبی انیمیت همچنان به توسعه‌دهندگان اجازه‌ی ساخت محتوای فلش را خواهد داد اما حذف نام فلش از آن به نوعی نشان از آغاز یک پایان برای فلش را دارد.

0

کارآموزی با درآمد 8000 دلار در ماه!

هر سال با فرا رسیدن فصل بهار و نزدیک شدن به تعطیلات تابستانی، بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان به دنبال محلی برای گذراندن دوره کارآموزی می گردند. طبق اعلام وب سایت گلس دور، برخی شرکت ها وجود دارند که به کارآموزان خود پاداش نیز پرداخت می کنند! و در برخی مواقع، این پاداش می تواند به چند هزار دلار در ماه برسد. اما این تمام ماجرا نیست. کارآموزانی که مدتی را در شرکت های پیشگام فناوری می گذرانند دستمزد بالاتری دریافت می کنند. امروز با نگاهی به پایگاه داده وب سایت گلس دور، فهرستی از بهترین شرکت ها برای گذراندن دوره کارآموزی را تهیه کرده ایم که در ادامه به بررسی آن می پردازیم. 


اسپیس ایکس: ماهانه 4596 دلار


کارآموزان در اسپیس ایکس می توانند انتظار پرداخت دستمزد 4596 دلار در ماه را داشته باشند. یکی از کارآموزان سابق اسپیس ایکس اینطور می گوید:


"محیطی عالی برای کار در کنار افراد باهوش و با انگیزه. کار در این شرکت بسیار رضایت بخش است و می دانید که در دستاوردی تاریخی نقش ایفا می کنید."

 


اپل: ماهانه 5618 دلار


کارآموزان مهندسی نرم افزار در اپل می توانند انتظار پرداخت دستمزد 5618 دلار در ماه را داشته باشند. یکی از کارآموزان سابق اپل اینطور می گوید:


"با توجه به بودجه کلان اپل، امکان هر کار غیر ممکنی فراهم است. مهندسی به طور جامع انجام می شود و از هیچ یک از جزئیات چشم پوشی نمی شود. موقعیت های زیادی برای خلاقیت و مدیریت وجود دارد."

 


اینتل: ماهانه 6035 دلار


کارآموزانی که از رشته های فنی فارغ التحصیل شده اند می توانند انتظار پرداخت دستمزد 6035 دلار در ماه را داشته باشند. یکی از کارآموزان سابق اینتل اینطور می گوید:


"حتی کارآموزان هم امکان مشارکت در پروژه های آنلاین را پیدا می کنند، در نتیجه تجربه کار در اینتل عالی بود. محیطی صمیمی و ساعات کاری انعطاف پذیر از دیگر مزایای کار در اینتل است."

 


آمازون: ماهانه 6217 دلار


کارآموزان مهندسی تولید نرم افزار در آمازون می توانند انتظار پرداخت دستمزد 6217 دلار در ماه را داشته باشند. یکی از کارآموزان سابق آمازون اینطور می گوید:


"کارکنان آمازون باهوش و دارای انگیزه هستند. با کار کردن در کنار آنها چیزهای زیادی را یاد می گیرید. امکان فعالیت در محیطی بزرگ را دارید. مقیاس پروژه ها در آمازون بسیار کلان است."

 

 

مایکروسافت: ماهانه 6751 دلار

کارآموزان مهندسی تولید نرم افزار در مایکروسافت می توانند انتظار پرداخت دستمزد 6751 دلار در ماه را داشته باشند. یکی از کارآموزان سابق مایکروسافت اینطور می گوید:

"در مایکروسافت با کارآموزان بسیار خوب رفتار می شود. رویدادهای زیادی برای مشارکت کارآموزان ترتیب داده می شود و به همه شرکت کنندگان در مراسم معارفه یک تبلت سرفیس 3 داده می شود. تیم تحقیقاتی بسیار عالی است و من طی مدت تابستان چیزهای زیادی را یاد گرفتم."

 


فیس بوک: ماهانه 7109 دلار


کارآموزان مهندسی نرم افزار در فیسبوک می توانند انتظار پرداخت دستمزد 7109 دلار در ماه را داشته باشند. یکی از کارآموزان سابق فیس بوک اینطور می گوید:


"واقعا از میزان آزادی موجود در فیس بوک لذت بردم. می توانید با هرکسی درباره کارش صحبت کنید. مدیریت تیم های کوچک نیز به افراد این امکان را می دهد تا حق مالکیت بر قابلیت های متعددی که ساخته اند را بدست بیاورند."

 


گوگل: ماهانه 7185 دلار


کارآموزان مهندسی نرم افزار در گوگل می توانند انتظار پرداخت دستمزد 7185 دلار در ماه را داشته باشند. یکی از کارآموزان سابق گوگل اینطور می گوید:


"همکاران باهوش. محیطی حرفه ای. غذا و باشگاه ورزشی رایگان در محل کار."

 


ادوبی: ماهانه 7277 دلار


کارآموزان در ادوبی می توانند انتظار پرداخت دستمزد 7277 دلار در ماه را داشته باشند. یکی از کارآموزان سابق ادوبی اینطور می گوید:


"همکارانم در ادوبی بهترین افرادی بودند که در زندگی ام دیده بودم. دوستان خوبی در آنجا پیدا کردم. مدیرم هم بسیار عالی بود. از من درخواست می شد که واقعأ در کارها مشارکت کنم و تشویق می شدم با همکارانم ارتباط برقرار کنم."

 


اوبر: ماهانه 7371 دلار


کارآموزان مهندسی نرم افزار در اوبر می توانند انتظار پرداخت دستمزد 7371 دلار در ماه را داشته باشند. یکی از کارآموزان سابق اوبر اینطور می گوید:


"وقتی وارد اوبر شوید، حجم کارها از آنچه از بیرون به نظر می رسد بسیار بیشتر است. به سادگی می توانید مسئولیت های متعددی را به عهده بگیرید چرا که کارمندان زیادی در اوبر وجود ندارد."

 


پالانتیر: ماهانه 7641 دلار


کارآموزان مهندسی نرم افزار در پالانتیر می توانند انتظار پرداخت دستمزد 7641 دلار در ماه را داشته باشند. یکی از کارآموزان سابق پالانتیر اینطور می گوید:


"همکاران عالی، محیط صمیمی، غذای عالی، پروژه های جذاب. محیطی ایده آل برای کارآموزی است. همکارانم به من بسیار کمک می کردند."

 


پینترست: ماهانه 7675 دلار


کارآموزان مهندسی نرم افزار در پینترست می توانند انتظار پرداخت دستمزد 7675 دلار در ماه را داشته باشند. یکی از کارآموزان سابق پینترست اینطور می گوید:


"همکاران شوخ طبع؛ همه به شغل شان و هدف شرکت علاقه داشتند. کار در این محیط به من انگیزی زیادی می داد و برنامه کارآموزی با نظم اجرا می شد."

 


VMware: ماهانه 7811 دلار


کارآموزان فنی در VMware می توانند انتظار پرداخت دستمزد 7811 دلار در ماه را داشته باشند. یکی از کارآموزان سابق VMware اینطور می گوید:


"با اینکه کارآموز بودم ولی به راحتی می توانستم با مدیران ارشد و معاونان آنها ارتباط برقرار کنم. احساس می کردم انسانی خاص هستم."

 


Cloudera: ماهانه 8667 دلار


کارآموزان مهندسی نرم افزار در Cloudera می توانند انتظار پرداخت دستمزد 8667 دلار در ماه را داشته باشند. یکی از کارآموزان سابق Cloudera اینطور می گوید:


"مهندسین و متخصصین داده ای که به طرز باورنکردنی با استعداد بودند. طی سه ماه تابستان مطالب بیشتری در مقایسه با دو سال تحصیل در دانشگاه یاد گرفتم."

 


دراپ باکس: ماهانه 8735 دلار


کارآموزان مهندسی نرم افزار در دراپ باکس می توانند انتظار پرداخت دستمزد 8735 دلار در ماه را داشته باشند. یکی از کارآموزان سابق دراپ باکس اینطور می گوید:


"پیدا کردن موقعیت همکاری نزدیک با افراد باهوش و با انگیزه فی نفسه انگیزه ای بالا برای ارائه عملکردی عالی در دراپ باکس است."

 

منبع: businessinsider0

تماشا کنید: ادوبی سرویس نقاشی دیجیتال سه بعدی توسعه می‌دهد

ادوبی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه‌ی طراحی‌های دیجیتال، تاکنون سرویس‌های نوآورانه‌ی زیادی را به این صنعت معرفی کرده است. این شرکت به تازگی کار روی توسعه‌ی یک سرویس نقاشی دیجیتال سه‌بعدی را با همکاری Nvidia شروع کرده که حالتی طبیعی از نقاشی را در اختیار هنرمندان قرار می‌دهد.

در چند سال اخیر، هنرمندان زیادی از گجت‌ها و بخصوص تبلت‌ها برای نقاشی استفاده کرده‌اند. با ظهور تکنولوژی‌های واقعیت مجازی و نرم‌افزارهایی مانند Tilt Brush گوگل، امکان طراحی و نقاشی در فضای سه‌بعدی نیز فراهم شده است. اما باوجود تجربه‌ی لذت‌بخش و طراحی‌های زیبایی که این سرویس‌ها فراهم می‌کنند، هیچ‌کدام تجربه‌ی واقعی استفاده از قلم‌مو و رنگ واقعی را برای هنرمند ایجاد نمی‌کنند.

پروژه‌ی Project Wetbrush با هدف پر کردن این خلاء در حال توسعه است. Nvidia که به عنوان شریک ادوبی در این پروژه‌ی تحقیقاتی فعالیت می‌کند، درباره‌ی آن می‌گوید: "این پروژه اولین سیستم نقاشی سه‌بعدی بر پایه‌ی شبیه‌سازی است که تعاملاتی واقعی را برای کاربر به ارمغان می‌آورد." اپلیکیشن حاصل این پروژه، به هنرمندان اجازه می‌دهد که در فضایی سه‌بعدی، نقاشی‌های دوبعدی خود را با حالتی واقعی انجام دهند.

شبیه ساز نقاشی سه بعدی

واقعی بودن تجربه‌ی این سرویس بدان معنا است که رنگ‌ها در این سیستم مانند رنگ‌های واقعی روغنی، حرکت، ضخامت و جریان دارند. این نرم‌افزار حالتی واقعی از استفاده از قلم‌مو را شبیه‌سازی می‌کند و علاوه بر آن، سرعت و زاویه‌ی قلم‌مو نیز روی طرح تاثیر خواهد داشت. حتی زمان خشک شدن رنگ‌ها نیز به نسبت ضخامت رنگ استفاده شده متغیر خواهد بود.

Nvidia برای همکاری در این پروژه، بهترین کارت‌های گرافیک خود را در اختیار تیم تحقیقاتی قرار داده است. شاید استفاده از بوم و قلم‌موی طبیعی برای نقاشان آسان‌تر باشد اما قابلیتی که این سرویس و دیگر نرم‌افزارهای نقاشی دیجیتال را از حالت سنتی برتر می‌کند، انتخاب رنگ‌ها در آنها است. هنرمند در این سیستم می‌تواند به راحتی هر رنگی را برای طراحی انتخاب کند و دیگر نیازی به ترکیب کردن رنگ‌های مختلف برای رسیدن به رنگ مورد نظر وجود ندارد.

منبع theverge