2
+2

تغییرات لوگوی ۱۹ برند معروف

برند‌‌های معتبر با لوگو‌ها یا علایم تجاری خود شناخته می‌شوند. این لوگو‌‌ها در طول زمان و با گذشت چند سال، تغییراتی کرده‌اند. در این مقاله، شما را با ۱۹ برند معروف آشنا می‌کنیم که لوگوی خود را تغییر داده‌اند. 

شرکت‌های بزرگ، هر چند سال، اصلاحات کوچک یا بزرگی را روی تنظیمات لوگوی خود انجام می‌دهند. با مقایسه طراحی‌های گذشته و جدید این لوگو‌ها، می‌توان از ریشه و پیشرفت کنونی این کمپانی‌ها، اطلاع حاصل کرد.

در این مقاله، لوگو‌های اولیه ۱۹ کمپانی بزرگ دنیا را با جدید‌ترین لوگوی آن‌ها مقایسه کرده‌ایم. مشاهده کنید که این شرکت‌ها چگونه طراحی لوگوی خود را تغییر داده‌اند.

 

۱- AT&T

logo

کمپانی تلفن BELL، لوگوی اولیه را در سال ۱۹۶۰، طراحی کرد. سال ۱۹۶۴، بخش AT&T کمپانی تلفنی Bell تبدیل به مهم‌ترین بخش این برند شد. نهایتاً در سال ۱۹۷۰ بخش Bell به طور کامل حذف شد و لوگوی کنونی شرکت AT&T در سال ۲۰۰۵ طراحی و ارائه شد.

 

۲- Canon

logo

لوگوی ابتدایی کمپانی کانن سال ۱۹۳۳ طراحی شد. نمونه ساده‌تر لوگوی این کمپانی در سال ۱۹۵۶ معرفی شد.

 

۳- Kodak

logo

کداک در ابتدا یک تبلیغات چاپی ساده بود که عبارت “the Kodak Company” در بالای صفحه نوشته شده بود. اولین لوگوی این کمپانی در سال ۱۹۰۷ ساخته شد. سال ۲۰۰۶، آخرین تغییرات در لوگوی این شرکت انجام شد.

 

۴- British Airways

logo

لوگوی شرکت هواپیمایی بریتیش در سال ۱۹۷۳ (زمانی که شرکت‌های British European Airways و British Overseas Airways Corp ادغام شدند) توسط Negus & Negus طراحی شد. به نبودن نقطه i در طراحی اولیه دقت کنید. لوگوی کنونی این کمپانی در سال ۱۹۹۷ رونمایی شد.

 

۵- Shell

logo

لوگوی اولیه کمپانی شل در سال ۱۹۰۰ طراحی شد. در ادامه این کمپانی، لوگوی خود را تغییر داد و از طرح رنگی یک صدف ایستاده استفاده کرد تا طرحی قابل شناسایی بسازد. این تغییر طراحی باقی ماند و با ایجاد تغییرات جرئی، طرح کنونی در سال ۱۹۹۹ ساخته شد.

 

۶- Apple

logo

اولین لوگوی کمپانی اپل سال ۱۹۷۶ توسط رونالد وین طراحی شد. در حاشیه تصویر این متن نوشته شده بود : "نیوتون ..... ذهنی که برای همیشه در دریای عجیب تفکرات در حال سفر است ..... به تنهایی". لوگوی نقره‌ای اپل آخرین لوگوی طراحی شده این شرکت است اما این کمپانی از سال ۲۰۱۳ از این لوگو استفاده نمی‌کند و محصولات خود را با لوگوی مشکی و تخت خود روانه بازار می‌کند که در سال ۱۹۹۸ طراحی شده است.

 

۷- Discovery Channel

logo

اولین لوگوی شبکه دیسکاوری سال ۱۹۸۵ طراحی شد. از آن زمان، تغییرات مختلفی روی این لوگو اعمال شده است و آخرین نسخه آن در سال ۲۰۰۹ عرضه شده است.

 

8- Mozilla Firefox

logo

لوگوی اولیه با شکل سیمرغ ال ۲۰۰۲ طراحی شد. سال ۲۰۰۴ این طرح با طرحی از روباهی آتشین جایگزین شد. لوگوی نهایی این شرکت در سال ۲۰۰۸ با استفاده از طرح قبلی، ساخته شد.

 

۹- General Electric

logo

لوگوی متنی ساده ابتدایی در سال ۱۸۹۲ طراحی شد و در سال ۱۹۰۰ دایره‌ای دور این لوگو قرار گرفت. در طول یک قرن تغییرات اندکی در لوگوی این شرکت ایجاد شد و سال ۲۰۰۴ رنگ آبی به این طرح اضافه شد.

 

۱۰- IBM

logo

از زمان پیدایش، شرکت IBM تغییرات زیادی داشته است. این تغییرات تنها در لوگو نبوده است بلکه نام این شرکت نیز چندین بار تغییر کرده است. لوگوی اول در سال ۱۸۸۹ طراحی شده و نشان‌دهنده‌ی نام International Time Recording CO. (ITRC) است. International Business Machines (IBM) در سال ۱۹۲۴ معرفی شد و لوگوی کنونی نیز در سال ۱۹۷۲ طراحی شده است.

 

۱۱- Lay’s

logo

لوگوی اولیه شرکت Lay’s سال ۱۹۶۵ ساخته شد. لوگوی سه بعدی کنونی این شرکت سال ۲۰۰۷ طراحی شد.

 

۱۲- Lego

logo

لوگوی اولیه Lego در سال ۱۹۳۵ ساخته شد. بعد از ۲۶ تغییر، لوگوی نهایی این برند از سال ۱۹۹۸ به شکل کنونی طراحی شد.

 

۱۳- Mazda

logo

لوگوی ساده مزدا در سال ۱۹۳۴ طراحی شد. این کمپانی در سال‌های ۱۹۳۶ تا ۱۹۷۵ و همچنین سال ۱۹۹۱ از حرف M استفاده کرد. نسخه کنونی در سال ۱۹۹۷ معرفی شد.

 

۱۴- Mc‌Donald’s

logo

آیا مک‌دونالد در ابتدا یک باربکیو بوده است؟ بله اما فقط طی سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۸. این فست‌فود سریعاً متوجه شد که شور و اشتیاق برای همبرگر زیاد است. از سال ۱۹۴۸ به بعد، این کمپانی طراحی‌های مختلفی را امتحان کرد و طراحی نهایی لوگوی این شرکت با نوشته " من آن را دوست دارم" در سال ۲۰۰۳ معرفی شد.

 

۱۵- Microsoft

logo

لوگوی ابتدایی کمپانی مایکروسافت در سال ۱۹۷۵ ساخته شد. طراحی لوگوی کنونی این شرکت سال ۲۰۱۱ معرفی شد.

 

۱۶- نینتندو

logo

کمپانی ژاپنی بازی‌های کارتی نینتندو در سال ۱۸۸۹ اولین لوگوی خود را با سه حرف جدای نین تن دو طراحی کرد. این شرکت در سال ۱۹۶۷ شروع به توسعه اسباب‌بازی‌های کوچک الکتریکی کرد و هویت نینتندو را به وجود آورد. لوگوی نهایی این شرکت در سال ۲۰۰۶ ساخته شده است.

 

۱۷- Nissan

logo

زمانی که داتسون تغییر نام داد، لوگوی اولیه نیسان در سال ۱۹۸۳ ساخته شد. تغییرات مختلفی در این لوگو انجام شد و لوگوی نهایی در سال ۲۰۰۲ معرفی شده است.

 

۱۸- RCA Records

logo

لوگوی ابتدایی شرکت RCA Records (با استفاده از سگ نیپر) اوایل سال ۱۹۰۰ معرفی شد. سال ۱۹۱۹ این لوگو به لوگوی سه حرفی ساده‌ای تغییر شکل داد‌. لوگوی نهایی این شرکت با تغییرات جرئی در سال ۱۹۸۸ ساخته شد. همچنین سگ نیپر نیز در اختیار جنرال الکتریک قرار گرفت.

 

۱۹- Xerox

logo

لوگوی اولیه کمپانی زیراکس در سال ۱۹۴۸ ساخته شد. سپس در طرحی جدید از سوی Lippincott بخش “Haloid Company” حذف شد و طراحی کنونی از سال ۲۰۰۸ استفاده می‌شود.

منبع businessinsider

 

0

حافظه تغییر فازی IBM تکنولوژی، از فلش مموری سریع تر و از رم قابل اطمینان تر است

بر اساس گزارشی که در روز سه شنبه منتشر شد، شرکت IBM Research یک تکنولوژی ذخیره سازی بصری را توسعه داده است که احتمالاً جایگزین حافظه رم و حافظه داخلی(فلش مموری) اسمارت فون های آینده خواهد شد.

(Phase-Change Memory (PCM یا حافظه تغییر فازی، برای استفاده در دستگاه های موبایلی مانند اسمارت فون ها بسیار گران ارزیابی شده است. این تکنولوژی از جریان الکتریسیته استفاده می کند تا بتواند دیتا را از شیشه آمورف (بی نظم) بخواند و رایت کند.

PCM بیش از 15 سال است که در دیسک های بصری و سایر تکنولوژی ها مورد استفاده قرار می گیرد. IBM نه تنها به روش های کاهش هزینه مورد نیاز برای استفاده از این تکنولوژی در گوشی ها فکر کرده است، بلکه یک متد جدید ابداع کرده تا بتواند 3 بیت از دیتای هر سلول را در دمای محیطی بالاتر نیز ارسال کند. این طرح در کنفرانس روز سه شنبه IEEE در پاریس (کارگاه بین المللی حافظه) به نمایش درآمد. این روش می تواند هزینه PCM را کاهش دهد تا بتواند رقیبی برای سایر حافظه ها باشد و از DRAM نیز ارزان تر شود.

PCM برخلاف رم، در صورت خاموش شدن دیتا را پاک نمی کند. PCM و فلش مموری می توانند برای تولید یک Cashe سریع لایتنینگ ترکیب شوند. برای مثال IBM می گوید که سیستم عامل یک گوشی می تواند در داخل PCM ذخیره شود و مراحل بوت شدن دستگاه را به چند ثانیه کاهش دهد.

نمایشگاه متریال PCM دو بیانیه ثابت داشت: یک فاز بی شکل (بدون یک ساختار واضح و تعریف شده) و یک فاز بلورین (با ساختار) که به ترتیب، رسانایی الکتریکی پایین و بالایی دارند. برای ذخیره سازی یک 0 یا 1 در سلول PCM که به عنوان یک بیت شناخته می شود، یک جریان الکتریکی بالا و متوسط نیاز است تا روی متریال اجرا شود. یک 0 می تواند طوری برنامه ریزی شود که در فاز بی شکل رایت شود و یا 1 در فاز با ساختار، و یا بالعکس. سپس برای خواندن دوباره بیت، یک ولتاژ ضعیف جریان پیدا می کند. این در واقع نحوه کار دیسک های ذخیره سازی ویدیویی بلوری است.

آینده PCM هنوز مشخص نیست اما بر اساس چیزهایی که امروز می دانیم، این تکنولوژی می تواند روش ذخیره سازی دیتا و فراخوانی آن را روی گوشی های آینده تغییر دهد و به کاربران اجازه دهد که سریع تر به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

منبع: phonearena

 

0

 روایت خیزش «تیم کوک»، قدرتمندترین رهبر تجاری جهان

در آگوست ۲۰۱۱ «تیم کوک» به عنوان مدیر عامل اپل منصوب شد و همین موضوع باعث گشت تا بسیاری از تحلیلگران و البته علاقمندان به دنیای تکنولوژی این سوال را مطرح کنند که یک مرد پشت صحنه، می تواند پای خود را جای پای مردی به نام «استیو جابز» بگذارد؟

امروز اپل با مدیریت همین شخص به یکی از با ارزش ترین کمپانی های جهان تبدیل شده و محصولی همانند آیفون همچنان تسلط ویژه ای بر بازار تلفن های هوشمند دارد. همین موضوع باعث می شود که حالا بسیاری باور داشته باشند تیم کوک، مدیر پول سازِ بهتری از استیو جابز است.

همانگونه که گفتیم، «کوک» در زمان جابز مرد بزرگ پشت صحنه ها بود و آنچه بیشتر افراد نمی دانند این است که در زمان بازگشت جابز به شرکت اپل، اگر تیم کوک نبود، اهالی کوپرتینو قطعا حالا در جایگاه کنونی خود حضور نداشتند.

در ادامه تصمیم داریم نگاهی داشته باشیم به رشد تیم کوک در اپل و نقشی که او در این شرکت بر عهده داشته است.

«تیموتی دونالد کوک» در یکم نوامبر ۱۹۶۰ در شهر موبیل از ایالت آلاباما به دنیا آمد اما در نزدیکی شهر «رابرتزدیل» بزرگ شد و به مدرسه رفت.

«تیموتی دونالد کوک» در یکم نوامبر ۱۹۶۰ در شهر موبیل از ایالت آلاباما به دنیا آمد اما در نزدیکی شهر «رابرتزدیل» بزرگ شد و به مدرسه رفت.

پدرش، دونالد کوک در یک کارخانه ساخت کشتی کار می کرد و مادرش، جرالدین کوک کارمند یک داروخانه بود.

پدرش، دونالد کوک در یک کارخانه ساخت کشتی کار می کرد و مادرش، جرالدین کوک کارمند یک داروخانه بود.

در سال ۱۹۸۲ تیم کوک از دانشگاه آوبرن آلاباما با مدرک مهندسی صنعتی فارغ التحصیل شد.

در سال ۱۹۸۲ تیم کوک از دانشگاه آوبرن آلاباما با مدرک مهندسی صنعتی فارغ التحصیل شد.

در سال ۱۹۸۲، پس از دریافت مدرک اش از دانشگاه آوبرن، به شرکت IBM و قسمت کامپیوترهای شخصی پیوست که به تازگی تاسیس شده بود. در آن زمان هنوز کسی نام مایکروسافت را هم آنطور نشنیده بود. کار در IBM به جایی کشید که به سمت مسئول تدارکات آمریکای شمالی در شرکت یاد شده رسید.

در سال ۱۹۸۲، پس از دریافت مدرک اش از دانشگاه آوبرن، به شرکت IBM و قسمت کامپیوترهای شخصی پیوست که به تازگی تاسیس شده بود. در آن زمان هنوز کسی نام مایکروسافت را هم آنطور نشنیده بود. کار در IBM به جایی کشید که به سمت مسئول تدارکات آمریکای شمالی در شرکت یاد شده رسید.

در سال ۱۹۹۶ پزشکان به اشتباه تشخیص دادند که او مبتلا به بیماری MS (اسکلروز چندگانه) است و همین موضوع باعث می شود تا نوع نگرش آقای کوک نسبت به زندگی تغییرات گسترده ای را در بر گیرد. از آن زمان به بعد، تبدیل می شود به یکی از بزرگترین طرفداران اعمال خیرخواهانه.

در سال ۱۹۹۶ پزشکان به اشتباه تشخیص دادند که او مبتلا به بیماری MS (اسکلروز چندگانه) است و همین موضوع باعث می شود تا نوع نگرش آقای کوک نسبت به زندگی تغییرات گسترده ای را در بر گیرد. از آن زمان به بعد، تبدیل می شود به یکی از بزرگترین طرفداران اعمال خیرخواهانه.

۱۲ سال پس از پیوستن اش به شرکت IBM، شغل خود در آن شرکت را ترک می کند تا با عنوان "مدیر عملیات" به یک کمپانی با نام «Intelligent Electronics» بپویندد. در سال ۱۹۹۷ اما با عنوان معاون ارشد، کار خود را در شرکت Compaq آغاز کرد که یکی از بزرگ ترین سازندگان کامپیوتر شخصی در آن زمان به شمار می رفت.

۱۲ سال پس از پیوستن اش به شرکت IBM، شغل خود در آن شرکت را ترک می کند تا با عنوان “مدیر عملیات” به یک کمپانی با نام «Intelligent Electronics» بپویندد. در سال ۱۹۹۷ اما با عنوان معاون ارشد، کار خود را در شرکت Compaq آغاز کرد که یکی از بزرگ ترین سازندگان کامپیوتر شخصی در آن زمان به شمار می رفت.

در همان زمان بود که استیو جابز بعد از برکناری «گیل آملیو» از عنوان مدیر عاملی اپل، دوباره قدرت را در شرکت یاد شده در دست گرفت. در آن زمان چند سالی می شد که از اپل به عنوان یک شرکت شکست خورده در جوامع تکنولوژیک نام برده می شد و حالا جابز برگشته بود تا پس از چند سال دوری، کشتی اپل در دریای نا آرام تکنولوژی را به سرزمین آرامش برساند. به همین دلیل استیو جابز نیاز داشت تا یک تیم مدیریتی قوی را گرد هم آورد.

در همان زمان بود که استیو جابز بعد از برکناری «گیل آملیو» از عنوان مدیر عاملی اپل، دوباره قدرت را در شرکت یاد شده در دست گرفت. در آن مقطع، چند سالی که از اپل به عنوان یک شرکت شکست خورده در جوامع تکنولوژیک نام برده می شد و حالا جابز برگشته بود تا پس از چند سال دوری، کشتی اپل در دریای نا آرام تکنولوژی را به سرزمین آرامش برساند. به همین دلیل استیو جابز نیاز داشت تا یک تیم مدیریتی قوی را گرد هم آورد.

یکی از افرادی که جابز در سیلیکون ولی می یابد، تیم کوک است. مردی که با چشم اندازهای جابز از آینده اپل هماهنگی بی نظیری دارد. در نهایت کوک به عنوان نماینده ارشد عملیات جهانی اپل به این شرکت می پیوندد.

یکی از افرادی که جابز در سیلیکون ولی می یابد، تیم کوک است. مردی که با چشم اندازهای جابز از آینده اپل هماهنگی بی نظیری دارد. در نهایت کوک به عنوان نماینده ارشد عملیات جهانی اپل به این شرکت می پیوندد.

تیم کوک بعدا دیدار اولیه اش با استیو جابز را اینچنین توصیف می کند:

تیم کوک

تیم کوک

عقل، به ماندن در Compaq حکم می کرد و همه افرادی که من را می شناختند توصیه کردند که در همان شرکت باقی بمانم. در آن روز در سال ۱۹۹۸، [پس از ملاقات با جابز] به ندای درونی ام گوش دادم نه عقل خود یا افرادی که من را خیلی خوب می شناختند... همان ملاقات پنج دقیقه ای با استیو کافی بود. از آن پس دلم می خواست عقل و منطق حکم بر باد رفته ها را داشته باشند تا بتوانم به اپل بپیوندم. ندای درونی ام می دانست که پیوستن به اپل، شانسی است که یک بار درب خانه ام را می زند؛ شانس کار کردن با نابغه ای خلاق و احیای یک شرکت اصیل و آمریکایی.
آوردن یک فرد موفق از Compaq برای خود جابز هم تصمیم آسانی نبود. در سال ۱۹۹۷ ارزش هر سهم از سهام اپل باعث شده بود تا هر کسی این شرکت را به سخره بگیرد. «مایکل دل»، یکی از نزدیک ترین شرکای تجاری به مایکروسافت در همان زمان گفته بود "اگر من جای جابز بودم، درش را تخته می کردم و هر چه باقی مانده را بین سهام داران تقسیم می کردم."

آوردن یک فرد موفق از Compaq برای خود جابز هم تصمیم آسانی نبود. در سال ۱۹۹۷ ارزش هر سهم از سهام اپل باعث شده بود تا هر کسی این شرکت را به سخره بگیرد. «مایکل دل» موسس و مدیر عامل شرکت دل، یکی از نزدیک ترین شرکای تجاری مایکروسافت در همان زمان گفته بود “اگر من جای جابز بودم، درش را تخته می کردم و هر چه باقی مانده را بین سهام داران تقسیم می کردم.”

یکی از اولین کارهایی که کوک پس از حضورش در اپل انجام داد این بود که کارخانه و انبارهای خود اپل را تعطیل کرد و چنین کارهایی را به شرکت های شخص ثالث به شکل قراردادی سپرد. به این شکل، محصولات اپل می توانستند در مقیاس گسترده تری تولید گشته و البته سریع تر هم به دست خریداران برسند. خود کوک در آن زمان و در خصوص تصمیم اش گفته بود: «باید چنین محصولاتی را به گونه ای مدیریت کرد که گویی در کار تولید لبنیات هستید. اگر لبنیات از تاریخ خاصی عبور کنند دیگر خریداری نخواهند داشت و این مشکل مستقیم شماست.»

از ابتدای سال ۲۰۰۵، تیم کوک شروع به یافتن شرکت های شخص ثالث و بستن قراردادهایی با آنها کرد که آینده اپل را تضمین می نمودند. برای مثال، وی با چند تامین کننده حافظه داخلی و ذخیره سازی اطلاعات قرارداد بست، حافظه هایی که بعدا به شکل گسترده در آیفون و آیپد مورد استفاده قرار گرفتند.

از ابتدای سال ۲۰۰۵، تیم کوک شروع به یافتن شرکت های شخص ثالث و بستن قراردادهایی با آنها کرد که آینده اپل را تضمین می نمودند. برای مثال، وی با چند تامین کننده حافظه داخلی و ذخیره سازی اطلاعات قرارداد بست، حافظه هایی که بعدا به شکل گسترده در آیفون و آیپد مورد استفاده قرار گرفتند.

پس از به تولید رسیدن آیفون و آیپد، زمانی که سایر رقبا می خواستند محصولاتی مشابه به بازار فرستاده و با تولیدات اپل رقابت کنند، مجبور بودند به سراغ شرکت های ضعیف تر و کوچک تری بروند که اپل با آنها قرارداد نبسته بود.

پس از به تولید رسیدن آیفون و آیپد، زمانی که سایر رقبا می خواستند محصولاتی مشابه به بازار فرستاده و با تولیدات اپل رقابت کنند، مجبور بودند به سراغ شرکت های ضعیف تر و کوچک تری بروند که اپل با آنها قراردادی نداشت.

اعتبار تیم کوک به واسطه تخصصی که در موردش صحبت کردیم، روز به روز در اپل افزایش یافت. به لطف حضور او و اقدامات اش، اپل در جاده موفقیت و کسب سود فراوان قرار گرفته بود.

اعتبار تیم کوک به واسطه تخصصی که در موردش صحبت کردیم، روز به روز در اپل افزایش یافت. به لطف حضور او و اقدامات اش، اپل در جاده موفقیت و کسب سود فراوان قرار گرفته بود.

چنین بود که تاثیر او بر سایر کارمندان نیز افزایش پیدا کرد. اشتباهات از سوی افرادی که زیر نظرش کار می کردند را قبول نمی کرد. همواره همه چیز را زیر سوال می برد، جلسات بسیار طولانی برگزار می کرد تا در نهایت برای مشکلی که وجود دارد، بهترین راه حل انتخاب شود. در هر ساعتی از شبانه روز برای کارمندان ایمیل ارسال می کرد و تقاضای پاسخ دادن به آنها در اولین زمان ممکن را داشت.

چنین بود که تاثیر او بر سایر کارمندان نیز افزایش پیدا کرد. اشتباهات از سوی افرادی که زیر نظرش کار می کردند را قبول نمی کرد. همواره همه چیز را زیر سوال می برد، جلسات بسیار طولانی برگزار می کرد تا در نهایت برای مشکلی که وجود دارد، بهترین راه حل انتخاب شود. در هر ساعتی از شبانه روز برای کارمندان ایمیل ارسال می کرد و تقاضای پاسخ دادن به آنها در اولین زمان ممکن را داشت.

در سال ۲۰۰۷ بود که اپل «آیفون» را معرفی کرد؛ محصولی که دنیای دیجیتال را درگیر خود کرد و ورق را به نفع اپل برگرداند.

در سال ۲۰۰۷ بود که اپل «آیفون» را معرفی کرد؛ محصولی که دنیای دیجیتال را درگیر خود کرد و ورق را به نفع اپل برگرداند.

در همان سال استیو جابز، تیم کوک را یک قدم به هسته اصلی تجارت اپل نزدیک تر کرد و او را به عنوان معاون ارشد عملیاتی اپل منصوب نمود. در آن زمان برخی از کارمندان اپل بیان کرده بودند که تا قبل از آن هم این تیم کوک بوده که بیشتر هماهنگی ها را انجام داده و استیو جابز فقط در تصمیم گیری های بسیار مهم مشارکت می کرد.

در همان سال استیو جابز، تیم کوک را یک قدم به هسته اصلی تجارت اپل نزدیک تر کرد و او را به عنوان مدیر ارشد عملیاتی اپل منصوب نمود. در آن زمان برخی از کارمندان اپل بیان کرده بودند که تا قبل از آن هم این تیم کوک بوده که بیشتر هماهنگی ها را انجام داده و استیو جابز فقط در تصمیم گیری های بسیار مهم مشارکت می کرد.

در سال ۲۰۰۹ حال استیو جابز دوباره رو به وخامت رفت و برای مدت کوتاهی، تیم کوک به عنوان مدیر عامل موقت منصوب گشت. پزشکان در سال ۲۰۰۳ متوجه شده بودند که جابز از سرطان پانکراس رنج  می برد و در سال ۲۰۰۹ این بیماری دوباره سر باز کرده بود.

در سال ۲۰۰۹ حال استیو جابز دوباره رو به وخامت رفت و برای مدت کوتاهی، تیم کوک به عنوان مدیر عامل موقت منصوب گشت. پزشکان در سال ۲۰۰۳ متوجه شده بودند که جابز از سرطان پانکراس رنج می برد و در سال ۲۰۰۹ این بیماری دوباره سر باز کرده بود.

در همان سال ۲۰۰۹ و با اوج گرفتن دوباره بیماری جابز، تیم کوک بخشی از کبد خود را به او پیشنهاد می کند چرا که این دو، گروه خونی مشترک و کمیابی داشتند. پس از این پیشنهاد، جابز به کوک می گوید: «هرگز به تو اجازه نمی دهم چنین کاری بکنی، و هرگز خودم چنین کاری را قبول نمی کنم.»

در همان سال ۲۰۰۹ و با اوج گرفتن دوباره بیماری جابز، تیم کوک بخشی از کبد خود را به او پیشنهاد می کند چرا که این دو، گروه خونی مشترک و کمیابی داشتند. پس از این پیشنهاد، جابز به کوک می گوید: «هرگز به تو اجازه نمی دهم چنین کاری بکنی، و هرگز خودم چنین پیشنهادی را قبول نمی کنم.»

در ابتدای سال ۲۰۱۱ و پس از اوج گرفتن بیماری جابز، تیم کوک دوباره به عنوان مدیر عامل موقت منصوب می شود. در آگوست ۲۰۱۱ جابز به طور کلی از جایگاه اش استعفا می دهد تا تمرکز خود را بر روی سلامتی اش قرار دهد. هیئت مدیره اپل که جابز هم جزیی از آن بود، تیم کوک را به عنوان مدیر عامل دائم انتخاب می کند.

در ابتدای سال ۲۰۱۱ و پس از اوج گرفتن بیماری جابز، تیم کوک دوباره به عنوان مدیر عامل موقت منصوب می شود. در آگوست ۲۰۱۱ جابز به طور کلی از جایگاه اش استعفا می دهد تا تمرکز خود را بر روی سلامتی اش قرار دهد. هیئت مدیره اپل که جابز هم جزیی از آن بود، تیم کوک را به عنوان مدیر عامل دائم انتخاب می کند.

استیو جابز در اکتبر ۲۰۱۱ به علت بیماری سرطان پانکراس جان خود را از دست می دهد و به دستور کوک، پرچم های مستقر در ورودی مقر اصلی اپل در کوپرتینو به احترام او، به حالت نیمه برافراشته در آورده می شوند.

استیو جابز در اکتبر ۲۰۱۱ به علت بیماری سرطان پانکراس جان خود را از دست می دهد و به دستور کوک، پرچم های مستقر در ورودی مقر اصلی اپل در کوپرتینو به احترام او، به حالت نیمه برافراشته به اهتزاز در می آیند.

کوک تلاش کرد بخشی از رسومی که استیو جابز پایه گذاری کرده بود را حفظ کند. برای مثال، حضور راک استارها و گروه ها برای اجرای قطعه ای از موسیقی راک در انتهای هر یک از مراسم.

کوک تلاش کرد بخشی از رسومی که استیو جابز پایه گذاری کرده بود را حفظ کند. برای مثال، حضور راک استارها و گروه ها برای اجرای قطعه ای از موسیقی راک در انتهای هر یک از مراسم.

«One More Thing» نیز یکی دیگر از همان رسم هاست که زمان جابز باقی مانده و همیشه جذاب ترین محصول در همان بخش معرفی می شود.

«One More Thing» نیز یکی دیگر از همان رسم هاست که زمان جابز باقی مانده و همیشه جذاب ترین محصول در همان بخش معرفی می شود.

تحت نظر تیم کوک اما اتفاقاتی هم رخ دادند که اگر جابز بود، اتفاق نمی افتادند. یکی از بارز ترین مثال های این موضوع، اسکات فورستال، معاون ارشد توسعه نرم افزاری اپل بود که در سال ۲۰۱۲ و پس از انتشار iOS 6 و رسیدن محصولی کاملا نابالغ به نام «اپل مپس» به دست کاربران، از سمت خود استعفا داد و از اپل رفت.

تحت نظر تیم کوک اما اتفاقاتی هم رخ دادند که اگر جابز بود، شاید نمی توانستیم شاهد آنها باشیم. یکی از بارز ترین مثال های این موضوع، اسکات فورستال، معاون ارشد توسعه نرم افزاری اپل بود که در سال ۲۰۱۲ و پس از انتشار iOS 6 و رسیدن محصولی کاملا نابالغ به نام «اپل مپس» به دست کاربران، از سمت خود استعفا داد و از اپل رفت.

در سال های اخیر تیم کوک پس از رسیدن به عنوان مدیر عاملی در شرکت اپل، هنوز هم هیچ اطلاعاتی از زندگی خصوصی اش را منتشر نمی کند. نزدیکان به او می گویند که پیاده روی، دوچرخه سواری و فعالیت های ورزشی جزء برنامه های همیشگی اش هستند اما در باشگاه ورزشی خود اپل در مقر اصلی این شرکت ورزش نمی کند.

در سال های اخیر تیم کوک پس از رسیدن به عنوان مدیر عاملی در شرکت اپل، هنوز هم هیچ اطلاعاتی از زندگی خصوصی اش را منتشر نمی کند. نزدیکان به او می گویند که پیاده روی، دوچرخه سواری و فعالیت های ورزشی جزء برنامه های همیشگی اش هستند اما در باشگاه ورزشی خود اپل در مقر اصلی این شرکت ورزش نمی کند.

در سال ۲۰۱۵ بود که اپل اولین محصول پوشیدنی خود را تحت عنوان «اپل واچ» به بازار عرضه کرد. گجت مورد اشاره را می توان اولین دستگاهی پس از جابز از سوی اپل دانست.

در سال ۲۰۱۵ بود که اپل اولین محصول پوشیدنی خود را تحت عنوان «اپل واچ» به بازار عرضه کرد. گجت مورد اشاره را می توان اولین محصول پس از دوران جابز از سوی اپل دانست؛ محصولی که به قول خود تیم کوک، شخصی ترین گجتی است که این شرکت تا کنون توسعه داده. 

بقیه داستان اما، در حال رقم خوردن است و با هم می خواهیم آن را نظاره کنیم.

 

منبع: BusinessInsider

0

IBM و سیسکو در توسعه ابزار کسب و کار Watson همکاری می‌کنند

IBM و سیسکو که دو شرکت بزرگ فعال در صنعت آی‌تی هستند، قصد دارند یک قرارداد همکاری برای توسعه‌ی سرویس Watson امضا کنند. این سرویس که به عنوان دستیار کسب و کار شناخته می‌شود، می‌تواند وظیفه‌ی هماهنگی بین نیروهای انسانی، وظایف، ارتباطات و جلسات کاری را بر عهده گیرد. 

Watson یک دستیار کسب و کار است که در صورت امضای نهایی تفاهم‌نامه بین IBM و Cisco، به عنوانی دستیاری کامل، جلسات و وظایف کاری افراد را هماهنگ می‌کند. این دو شرکت امیدوارند با توسعه‌ی هر چه بیشتر این سرویس، مقدار زیادی در زمان‌هایی که کارمندان برای ارتباط با یکدیگر اختصاص می‌دهند صرفه‌جویی کنند.

هر دو شرکت آی‌بی‌ام و سیسکو، سرویس‌های قدرتمندی در زمینه‌ی برنامه‌ریزی کاری و هماهنگی وظایف دارند. IBM سرویس ایمیل قوی با نام Verse و یک سرویس همکاری بین بخش‌ها با نام Connections دارد. از طرفی سیسکو نیز سرویس پیام‌رسان Spark و سرویس کنفرانس آنلاین WebEx را در اختیار دارد. با همکاری این دو شرکت و هماهنگی بین این سرویس‌ها، می‌توانیم شاهد تولد یک سرویس جامع برای برنامه‌ریزی‌های کاری و درون شرکتی باشیم. اولین پیش‌نمایش این سرویس در حال توسعه نیز ماه آینده در کنفرانس سیسکو با نام Cisco Live به نمایش در خواهد آمد.

از طرفی این همکاری برای کاربران ویژه‌ی اپل نیز مفید خواهد بود. چرا که هر دو شرکت همکاری نزدیکی با بخش انترپرایز اپل دارند.

اما مراحل توسعه‌ی این سرویس به این صورت است که ابتدا محصولات دو شرکت به یکدیگر متصل می‌شوند و قابلیت همگام‌سازی بین سرویس‌های ذکر شده فعال می‌شود. Inhi Cho Suh مدیر بخش راهکارهای همگام‌سازی IBM در مورد این همگام‌سازی توضیح می‌دهد که به طور مثال یک کاربر می‌تواند یک قرار ملاقات را با استفاده از سرویس ایمیل Verse در سرویس WebEx برنامه‌ریزی کند و برای اجرای آن نیز به راحتی از همان سرویس Verse استفاده کند. همگام‌سازی این سرویس‌ها باعث می‌شود که این کاربر بتواند جزئیات جلسات قبلی برگزار شده در سرویس WebEx را نیز مشاهده کند.

در مثالی دیگر، یک کاربر می‌تواند مشخصات کاربری دیگر را در سرویس Connections جستجو کند و پس از آن بوسیله‌ی Spark با او به تماس صوتی بپردازد.

Ross Daniels یکی از مدیران بخش همگام‌سازی سیسکو است که در مورد این همکاری می‌گوید: "با استفاده از سرویس جدید، کارمندان در جریان کاری خود باقی می‌مانند و نیازی نخواهند داشت که برای انجام کاری، کاردیگر را متوقف کنند."

cisco

نکته‌ی مفید دیگر در مورد این همکاری این است که پس از مدتی، API سرویس واتسون نیز برای همگام‌سازی با دیگر سرویس‌ها عرضه خواهد شد. سرویس آنالیز واتسون می‌تواند با ضبط مکالمات و یادداشت‌های افراد و هم‌چنین مشاهده‌ی نحوه‌ی فعالیت آنها، به کارمندان در آماده شدن برای جلسات و انجام وظایف کمک کند. این سرویس می‌تواند جلسات را مدیریت کند و حتی زمان مناسب برای برگزاری جلسه را نیز پیشنهاد دهد.

یکی از نکات قوت اساسی این سرویس، تشخیص اهمیت انجام کارها است. به طور مثال با بررسی صحبت‌هایی که کارمندان در طول یک هفته بین خودشان انجام می‌دهند، می‌توان تصمیم گرفت که یک جلسه برای حل مشکلات موجود برگزار شود. بعلاوه، سیستم با دسترسی به فایل‌های کارمندان می‌تواند اسناد مفید برای جلسات را به آنها پیشنهاد دهد. واتسون می‌تواند خلاصه‌ای از اتفاقات جلسات را نیز یادداشت کند و در اختیار افراد غایب در آن جلسه قرار دهد.

پس از معرفی اولیه‌ی سرویس واتسون در ماه اکتبر، فاز دوم آن در فوریه‌ی سال آینده رونمایی خواهد شد و پس از آن نیز روند توسعه‌ی آن ادامه خواهد داشت. در مورد قیمت و نحوه‌ی عرضه‌ی این سرویس نیز هنوز خبری منتشر نشده است.

منبع pcworld

 

0

حرکت مینی‌بوس خودران Olli با هوش مصنوعی IBM Watson

صفحه1 از2