2
+2

تغییرات لوگوی ۱۹ برند معروف

برند‌‌های معتبر با لوگو‌ها یا علایم تجاری خود شناخته می‌شوند. این لوگو‌‌ها در طول زمان و با گذشت چند سال، تغییراتی کرده‌اند. در این مقاله، شما را با ۱۹ برند معروف آشنا می‌کنیم که لوگوی خود را تغییر داده‌اند. 

شرکت‌های بزرگ، هر چند سال، اصلاحات کوچک یا بزرگی را روی تنظیمات لوگوی خود انجام می‌دهند. با مقایسه طراحی‌های گذشته و جدید این لوگو‌ها، می‌توان از ریشه و پیشرفت کنونی این کمپانی‌ها، اطلاع حاصل کرد.

در این مقاله، لوگو‌های اولیه ۱۹ کمپانی بزرگ دنیا را با جدید‌ترین لوگوی آن‌ها مقایسه کرده‌ایم. مشاهده کنید که این شرکت‌ها چگونه طراحی لوگوی خود را تغییر داده‌اند.

 

۱- AT&T

logo

کمپانی تلفن BELL، لوگوی اولیه را در سال ۱۹۶۰، طراحی کرد. سال ۱۹۶۴، بخش AT&T کمپانی تلفنی Bell تبدیل به مهم‌ترین بخش این برند شد. نهایتاً در سال ۱۹۷۰ بخش Bell به طور کامل حذف شد و لوگوی کنونی شرکت AT&T در سال ۲۰۰۵ طراحی و ارائه شد.

 

۲- Canon

logo

لوگوی ابتدایی کمپانی کانن سال ۱۹۳۳ طراحی شد. نمونه ساده‌تر لوگوی این کمپانی در سال ۱۹۵۶ معرفی شد.

 

۳- Kodak

logo

کداک در ابتدا یک تبلیغات چاپی ساده بود که عبارت “the Kodak Company” در بالای صفحه نوشته شده بود. اولین لوگوی این کمپانی در سال ۱۹۰۷ ساخته شد. سال ۲۰۰۶، آخرین تغییرات در لوگوی این شرکت انجام شد.

 

۴- British Airways

logo

لوگوی شرکت هواپیمایی بریتیش در سال ۱۹۷۳ (زمانی که شرکت‌های British European Airways و British Overseas Airways Corp ادغام شدند) توسط Negus & Negus طراحی شد. به نبودن نقطه i در طراحی اولیه دقت کنید. لوگوی کنونی این کمپانی در سال ۱۹۹۷ رونمایی شد.

 

۵- Shell

logo

لوگوی اولیه کمپانی شل در سال ۱۹۰۰ طراحی شد. در ادامه این کمپانی، لوگوی خود را تغییر داد و از طرح رنگی یک صدف ایستاده استفاده کرد تا طرحی قابل شناسایی بسازد. این تغییر طراحی باقی ماند و با ایجاد تغییرات جرئی، طرح کنونی در سال ۱۹۹۹ ساخته شد.

 

۶- Apple

logo

اولین لوگوی کمپانی اپل سال ۱۹۷۶ توسط رونالد وین طراحی شد. در حاشیه تصویر این متن نوشته شده بود : "نیوتون ..... ذهنی که برای همیشه در دریای عجیب تفکرات در حال سفر است ..... به تنهایی". لوگوی نقره‌ای اپل آخرین لوگوی طراحی شده این شرکت است اما این کمپانی از سال ۲۰۱۳ از این لوگو استفاده نمی‌کند و محصولات خود را با لوگوی مشکی و تخت خود روانه بازار می‌کند که در سال ۱۹۹۸ طراحی شده است.

 

۷- Discovery Channel

logo

اولین لوگوی شبکه دیسکاوری سال ۱۹۸۵ طراحی شد. از آن زمان، تغییرات مختلفی روی این لوگو اعمال شده است و آخرین نسخه آن در سال ۲۰۰۹ عرضه شده است.

 

8- Mozilla Firefox

logo

لوگوی اولیه با شکل سیمرغ ال ۲۰۰۲ طراحی شد. سال ۲۰۰۴ این طرح با طرحی از روباهی آتشین جایگزین شد. لوگوی نهایی این شرکت در سال ۲۰۰۸ با استفاده از طرح قبلی، ساخته شد.

 

۹- General Electric

logo

لوگوی متنی ساده ابتدایی در سال ۱۸۹۲ طراحی شد و در سال ۱۹۰۰ دایره‌ای دور این لوگو قرار گرفت. در طول یک قرن تغییرات اندکی در لوگوی این شرکت ایجاد شد و سال ۲۰۰۴ رنگ آبی به این طرح اضافه شد.

 

۱۰- IBM

logo

از زمان پیدایش، شرکت IBM تغییرات زیادی داشته است. این تغییرات تنها در لوگو نبوده است بلکه نام این شرکت نیز چندین بار تغییر کرده است. لوگوی اول در سال ۱۸۸۹ طراحی شده و نشان‌دهنده‌ی نام International Time Recording CO. (ITRC) است. International Business Machines (IBM) در سال ۱۹۲۴ معرفی شد و لوگوی کنونی نیز در سال ۱۹۷۲ طراحی شده است.

 

۱۱- Lay’s

logo

لوگوی اولیه شرکت Lay’s سال ۱۹۶۵ ساخته شد. لوگوی سه بعدی کنونی این شرکت سال ۲۰۰۷ طراحی شد.

 

۱۲- Lego

logo

لوگوی اولیه Lego در سال ۱۹۳۵ ساخته شد. بعد از ۲۶ تغییر، لوگوی نهایی این برند از سال ۱۹۹۸ به شکل کنونی طراحی شد.

 

۱۳- Mazda

logo

لوگوی ساده مزدا در سال ۱۹۳۴ طراحی شد. این کمپانی در سال‌های ۱۹۳۶ تا ۱۹۷۵ و همچنین سال ۱۹۹۱ از حرف M استفاده کرد. نسخه کنونی در سال ۱۹۹۷ معرفی شد.

 

۱۴- Mc‌Donald’s

logo

آیا مک‌دونالد در ابتدا یک باربکیو بوده است؟ بله اما فقط طی سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۸. این فست‌فود سریعاً متوجه شد که شور و اشتیاق برای همبرگر زیاد است. از سال ۱۹۴۸ به بعد، این کمپانی طراحی‌های مختلفی را امتحان کرد و طراحی نهایی لوگوی این شرکت با نوشته " من آن را دوست دارم" در سال ۲۰۰۳ معرفی شد.

 

۱۵- Microsoft

logo

لوگوی ابتدایی کمپانی مایکروسافت در سال ۱۹۷۵ ساخته شد. طراحی لوگوی کنونی این شرکت سال ۲۰۱۱ معرفی شد.

 

۱۶- نینتندو

logo

کمپانی ژاپنی بازی‌های کارتی نینتندو در سال ۱۸۸۹ اولین لوگوی خود را با سه حرف جدای نین تن دو طراحی کرد. این شرکت در سال ۱۹۶۷ شروع به توسعه اسباب‌بازی‌های کوچک الکتریکی کرد و هویت نینتندو را به وجود آورد. لوگوی نهایی این شرکت در سال ۲۰۰۶ ساخته شده است.

 

۱۷- Nissan

logo

زمانی که داتسون تغییر نام داد، لوگوی اولیه نیسان در سال ۱۹۸۳ ساخته شد. تغییرات مختلفی در این لوگو انجام شد و لوگوی نهایی در سال ۲۰۰۲ معرفی شده است.

 

۱۸- RCA Records

logo

لوگوی ابتدایی شرکت RCA Records (با استفاده از سگ نیپر) اوایل سال ۱۹۰۰ معرفی شد. سال ۱۹۱۹ این لوگو به لوگوی سه حرفی ساده‌ای تغییر شکل داد‌. لوگوی نهایی این شرکت با تغییرات جرئی در سال ۱۹۸۸ ساخته شد. همچنین سگ نیپر نیز در اختیار جنرال الکتریک قرار گرفت.

 

۱۹- Xerox

logo

لوگوی اولیه کمپانی زیراکس در سال ۱۹۴۸ ساخته شد. سپس در طرحی جدید از سوی Lippincott بخش “Haloid Company” حذف شد و طراحی کنونی از سال ۲۰۰۸ استفاده می‌شود.

منبع businessinsider