1
+1

۱۳ ترفند و راهکار برای استفاده از دوربین گوشی جی ۵ ال جی

دوربین گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۶ به نهایت قدرت خود رسیده‌اند. پرچمدار جدید ال‌جی نیز، با دوربین دو‌گانه خود وارد بازار رقابت با دیگر گوشی‌ها شده و امکانات بسیار متنوع نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را در این گوشی مشاهده می‌کنیم. در این مقاله ۱۳ ترفند و راهکار برای استفاده بهتر از دوربین ال‌جی جی‌۵ را مرور می‌کنیم.

دوربین‌های کامپکت وسایلی قدیمی هستند. نسل جدید گوشی‌های هوشمند تقریباً در تمامی شرایط، عکس‌های خوبی می‌گیرند و به راحتی قابل حمل هستند. در حقیقت، آن‌ها آن‌قدر خوب هستند که تفاوت‌های میان مدل‌های مختلف، بسیار نا‌چیز است. به همین دلیل دوربین دو‌گانه جی‌۵، توجه ما را به خود جلب کرد. همان امکاناتی که استفاده از این دوربین را جذاب کرده است، کار با آن را دشوار‌تر کرده است. بسیاری از ویژگی‌های چشمگیر این گوشی، در مکان‌های دیگر قرار گرفته‌اند تا کاربران عادی گوشی‌های هوشمند، به صورت تصادفی، تنظیمات مهم را به هم نریزند.

ما تنظیمات دوربین جی‌۵ را بررسی کردیم تا متوجه شویم چه امکاناتی در آن، وجود دارد. راهکار‌های معرفی شده، به شما کمک می‌کند که بهترین استفاده را از دوربین گوشی خود، بکنید.

 

۱- دسترسی به تنظیمات دستی و قسمت‌های مختلف آن

اسکرین شات جی 5

یکی از بهترین بخش‌های دوربین ال‌جی جی‌۵، تنظیمات دستی آن است. برای وارد شدن به این قسمت، بر روی آیکون سه نقطه در گوشه چپ بالای صفحه، ضربه بزنید. با انجام این کار، سه گزینه : ساده، خودکار و تنظیمات دستی را مشاهده خواهید کرد.

اصلی‌ترین گزینه‌هایی را که در این بخش می‌توانید تغییر دهید عبارتند از : بالانس رنگ سفید، فوکوس، نور‌دهی (Exposure) ، ایزو، سرعت شاتر و AE-L . اکثر آن‌ها ساده هستند. بالانس رنگ سفید، دمای رنگ‌ها را تغییر می‌دهد، که به شما اجازه می‌دهد نور غیر‌طبیعی را جبران کنید یا افکت‌های رنگی مورب درست کنید. ISO حساسیت سنسور را تعیین می‌کند. باید برای عکاسی در محیط تاریک‌تر، تنظیمات را بالاتر ببرید. آخرین تنظیم یعنی AE-L، نوردهی را قفل می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که از سطح نور به عنوان افکت جذاب، استفاده کنید و عکس‌ها را روشن‌تر یا تاریک‌تر از زمانی کنید که ال‌جی جی‌۵ به صورت معمول عکسبرداری می‌کند.

 

۲- استفاده از تنظیمات دستی برای ثبت عکس‌های بدون نویز

ال جی جی 5

می‌توانید از تنظیمات دستی ال‌جی جی‌۵ استفاده کنید تا عکس‌هایی با نویز کم، بگیرید. حالت خودکار، معمولاً عکس‌های شفافی می‌گیرد اما در اکثر مواقع، نتیجه این شفافیت، افزایش نویز است. میزان ایزو را به میزان ۲۰۰ کم کنید (این میزان تا ۵۰ کاهش می‌یابد) و از سرعت شاتر استفاده کنید تا نتیجه‌ای با نویز کم بدست آورید. در گوشی‌های رده پایین، برای انجام این کار باید از سه پایه استفاده کنید اما چون جی‌۵ از لرزش‌گیر لیزری بهره می‌برد، می‌توانید سرعت شاتر را پایین بیاورید و باز هم تصاویر شفافی بگیرید.

 

۳- گرفتن عکس با فرمت RAW: چگونه، چرا و چه زمان؟

اسکرین شات جی 5

فایل‌های RAW عکس‌هایی هستند که شما به صورت خام از سنسور دوربین دریافت می‌کنید، قبل از اینکه تغییراتی بر روی آن انجام شود و نویز کاهش یابد. اما در حین انجام این فرآیند‌ها، بعضی جزئیات عکس خراب می‌شود. برای عکسبرداری Raw به جای Jpeg در ال‌جی جی‌۵، وارد تنظیمات دستی شوید و سپس دومین گزینه از پایین در ستون چپ را انتخاب کنید.

با انجام این کار، به جای عکس‌های با فرمت Jpeg، عکس‌هایی با فرمت Jpeg و Raw بگیرید. عکس‌های Raw با پسوند DNG ذخیره می‌شوند، بنابراین برای ویرایش آن‌ها، به برنامه‌هایی مانند فوتوشاپ نیاز دارید. دلیل استفاده از این روش، این است که به شما اجازه می‌دهد خودتان، تغییرات را بر روی عکس اعمال کنید و معمولاً جزئیات بهتری را خواهید داشت. این روش برای کار بر روی جزئیات سایه بسیار خوب است اما شما با فایل‌های حجیمی روبرو خواهید شد.

 

۴- استفاده از دوربین دوم برای کوچک‌نمایی

اسکرین شات جی 5

یکی از ویژگی‌های دوربین اصلی جی‌۵، وجود دو سنسور در پشت گوشی است.  یکی از آن‌ها از لنز معمولی ۲۸ میلی‌متری استفاده می‌کند و دیگری از لنز ۲۰ میلی‌متری Fish-Eye بهره می‌برد که زاویه دید ۱۳۵ درجه‌ای دارد. در ابتدا به نظر می‌رسد که این دو، کاملاً از یکدیگر جدا هستند و تنها روش سوئیچ بین آن‌ها، استفاده از دکمه‌های کوچک در بالای صفحه نمایش است. اما شما می‌توانید به سادگی در حالت نرمال، کوچک‌نمایی انجام دهید و از دوربین دوم به عنوان ابزاری یکپارچه استفاده کنید.

انگشتان خود را به سمت یکدیگر بکشید و شروع به کوچک‌نمایی کنید. انجام این کار، خط مدرج زوم را به کنار صفحه می‌آورد و می‌توانید از طریق آن، میزان بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی را مشخص کنید.

 

۵- برای بهترین کیفیت عکسبرداری، از دوربین اصلی استفاده کنید

LG G5 / ال جی جی 5

دوربین زاویه گسترده جی‌۵، به عنوان یکی از دلایل فروش این گوشی شناخته می‌شود که با لنز Fish-eye خود، عکس‌های به‌یاد‌ماندنی را می‌گیرد. همچنین با استفاده از این دوربین، فضای وسیع‌تری در عکس‌های شما قرار می‌گیرد و مانند نیمه پانوراما عمل می‌کند. اگر‌چه ممکن است هر روز از آن استفاده نکنید، اما جایگزین مناسب و جذابی در اختیار خواهید داشت.

البته به خاطر داشته باشید که دوربین اصلی ۱۶ مگا‌پیکسلی، کیفیت و رزولوشن بسیار بالاتری نسبت به دوربین زاویه وسیع ۸ مگا‌پیکسلی دارد. همچنین دوربین اصلی از لرزش‌گیر اپتیکال بهره می‌برد که عکسبرداری در محیط‌های تاریک را ساده‌تر می‌کند.

 

۶- تغییر رزولوشن عکس و فیلم

اسکرین شات جی 5

در دوربین اکثر گوشی‌های موبایل، شما رزولوشن کامل را با تغییر نسبت تصویر ۱۶:۹ (شکل صفحه نمایش گوشی) به ۴:۳ بدست می‌آورید زیرا سنسور دوربین‌ها این نسبت تصویر را دارد. اما هر دو سنسور دوربین جی‌۵، با فرمت ۱۶:۹ هستند بنابراین عکس‌های با این نسبت تصویر، بهترین کیفیت را دارند. اگر همچنان می‌خواهید که با دیگر سایز‌ها، عکسبرداری کنید، می‌توانید به نسبت تصویر ۴:۳ و ۱:۱ (بهترین نسبت تصویر برای  عکس‌های پروفایل) نیز عکس بگیرید. برای این کار بر روی آیکون چرخ دنده در گوشه چپ پایین صقحه، ضربه بزنید و گزینه بالایی را در منوی باز شده، انتخاب کنید.

همانطور که می‌توانید ابعاد عکس‌ها را تغییر دهید، در این بخش می‌توانید رزولوشن ویدئو‌ها را نیز مشخص کنید. به صورت پیش‌فرض دوربین جی‌۵، با رزولوشن فول اچ‌دی فیلمبرداری می‌کند اما در این منو می‌توانید رزولوشن را تا اولترا اچ‌دی (دقیقا رزولوشن 4K) بالا ببرید.

 

۷- توضیحات لرزش‌گیر ویدئو

اسکرین شات جی 5

دو گزینه وجود دارد که باعث می‌شود فیلمبرداری شما حتی در صورتی که تکان بخورید نیز روان و بدون مشکل، انجام شود ( در حد منطقی، اگر بر روی قلعه بادی در زمان زلزله در حال پرش باشید، لرزش‌گیر سودی ندارد).

با ضربه بر روی آیکون چرخ دنده، این گزینه‌ها را در تنظیمات دوربین مشاهده خواهید کرد. اگر از لنز استاندارد در حالت خودکار استفاده می‌کنید، می‌توانید از بین دو گزینه لرزش‌گیر لیزری (OIS) و Steady Shot Stabilisation، یک مورد را انتخاب کنید. Steady Shot همان چیزی هست که اکثر گوشی‌ها از آن استفاده می‌کنند، یک تقویت کننده دیجیتالی که از حاشیه‌های صفحه استفاده می‌کند تا حرکت‌ها را روان‌سازی کند.

با استفاده از این گزینه، شما با مقداری بزرگ‌نمایی نسبت به زمان عکسبرداری روبرو می‌شوید. به همین دلیل ممکن است بخواهید از لرزش‌گیر لیزری استفاده کنید که از موتور لرزش‌گیر کوچکی برای این کار استفاده می‌کند.

 

۸- تنظیمات ساد : بهترین روش برای عکاسی ساده

ال جی جی 5

اگر ال‌جی جی‌۵ را به کودکی می‌دهید تا عکاسی کند یا می‌خواهید تجربه عکاسی ساده را داشته باشید، تنظیمات ساده را فراموش نکنید. با ضربه بر روی آیکون ۳ نقطه می‌توانید به این قسمت دسترسی پیدا کنید.

تنظیمات ساده تقریباً تمام ویژگی‌های قابل تغییر دوربین را از دسترس خارج می‌کند. تنها کاری که باید بکنید این است که بر روی مکانی که می‌خواهید فوکوس انجام شود، ضربه بزنید و جی‌۵، در کوتاه‌ترین زمان ممکن فوکوس را انجام داده و عکسبرداری می‌کند. البته هنوز به بعضی امکانات ساده دسترسی دارید. می‌توانید بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی کنید و لنز دوربین را از بین لنز معمولی و دید وسیع، انتخاب کنید.

 

۹- استفاده از کلید میانبر برای عکسبرداری سریع

g5 camera

ال‌جی جی‌۵ از امکان ویژه‌ای بهره‌مند است که به وسیله آن می‌توانید در زمان کوتاهی عکس بگیرید و هیچ موقعیتی را از دست ندهید. این بخش به نام میانبر شناخته می‌شود و جزو معدود امکاناتی است که در برنامه دوربین قرار ندارد.

در قسمت تنظیمات اصلی گوشی، به سربرگ General بروید و سپس بخش Shortcut Key را انتخاب کنید. در این بخش، سوئیچی مربوط به Quick Shot را مشاهده می‌کنید. مطمئن شوید که On یا فعال باشد. با انجام این کار می‌توانید با دو بار فشردن سریع دکمه پایین صدا، وارد بخش دوربین شده و عکس بگیرید.

 

۱۰- تایم لپس + دوربین دید وسیع = فیلم‌های دیدنی

ال جی جی 5

برنامه دوربین ال‌جی جی‌۵، حالت‌های مختلف خلاقانه‌ای دارد و در این بین، تایم‌لپس یکی از بهترین‌هاست. تایم‌لپس، فیلمبرداری را با سرعت یک پانزدهم حالت طبیعی انجام می‌دهد. بدین معنی که به جای فیلمبرداری ۳۰ فریم در ثانیه، تنها ۲ فریم در ثانیه فیلمبرداری می‌شود.

این ویژگی را با دوربین دید وسیع ترکیب کنید و فیلم‌هایی را بگیرید که مانند فیلم‌های حرفه‌ای ورزشی هستند (حداقل مانند زمانی که اسلوموشن نیستند). اگر دستتان می‌لرزد، برای این کار نیاز به سه پایه یا مکانی برای ثابت نگه داشتن جی‌۵ دارید. همچنین می‌توانید سرعت ویدیو تایم‌لپس را تا یک شصتم سرعت معمولی، کم کنید. از طریق نوار گوشه چپ بالای صفحه می‌توانید سرعت را تنظیم کنید .

 

۱۱- استفاده از  خط‌کشی صفحه نمایش (Grid) برای زمینه عکسبرداری

اسکرین شات جی 5

نمایش خط‌کشی‌ها در برنامه دوربین، چندان جالب نیست زیرا تجربه دیداری عکسبرداری را کمی نا‌مناسب می‌کند. اما جی‌۵ دارای امکان فعال‌کردن نمایش خط‌کشی است و دلیلی برای آن وجود دارد: در برخی موارد استفاده از آن، ایده خوبی است.

تا کنون چند بار عکس‌های بی ثباتی گرفته‌اید؟ خطوط شبکه به شما کمک می‌کند که مرجع دیگری برای جای‌گیری خطوط افقی داشته باشید همچنین می‌توانید مشخص کنید که چه چیزی در عکس مورد توجه شما است و آن را در مرکز عکس قرار دهید. شما گزینه Grid را در بخش پایینی تنظیمات دوربین گوشی مشاهده می‌کنید که از طریق لمس کردن آیکون چرخ دنده قابل دسترس است.

 

۱۲- استفاده از نوردهی یا اکسپوژر ۳۰ ثانیه‌ای برای ساخت عکس‌های خاص

LG G5

سرگرمی تنظیمات دستی مناسب، تنظیماتی است که در حالت خودکار وجود ندارد. برای مثال، ال‌جی جی‌۵ می‌تواند شاتر دوربین را برای ۳۰ ثانیه باز نگه دارد. یعنی تمام نور‌های مربوط به این ۳۰ ثانیه در یک عکس ظاهر می‌شود. با استفاده از این ویژگی می‌توانید کار‌های جالبی را انجام دهید، اما در صورتی که نمی‌خواهید عکاسی بسیار نا‌منظمی را انجام دهید، باید از سه پایه یا چیزی شبیه به آن که گوشی را ثابت نگه دارد، استفاده کنید.

استفاده خوب از این نوردهی طولانی را در دو نمونه مثال می‌زنیم. از خیابان و عبور ماشین‌ها در شب عکاسی کنید و نور خودرو‌ها مانند خطوط نئون دیده می‌شود و دوم، برای گرفتن عکس‌های بدون نویز در شب که تقریباً مانند روز، روشن هستند.

 

۱۳- ماژول کم‌پلاس (Cam Plus) را مد‌نظر قرار دهید

LG G5

ال‌جی جی‌۵ گوشی است که قابلیت اتصال تعدادی ماژول به درگاه پایینی آن وجود دارد و یکی از آن‌ها که با دوربین ارتباط دارد، ماژول کم‌پلاس است هدف آن، دادن احساس دوربین حرفه ای به شما و در اختیار گذاشتن دکمه‌های مستقل عکسبرداری و فیلمبرداری است. دکمه دو مرحله‌ای شاتر دوربین (فشار اندک برای انجام فوکوس)، چرخ دنده بزرگ‌نمایی و یک سوئیچ کوچک برای باز‌کردن برنامه دوربین، همگی تجربه حرفه‌ای برای استفاده از دوربین، به ارمغان می‌آورد.

اساسا این ماژول، کیفیت دوربین شما را بهتر نمی‌کند، اما احساس متفاوتی را برای کاربران، به همراه دارد. همچنین کم‌پلاس دارای باتری اضافی نیز هست تا بتوانید مدت زمان بیشتری از دوربین گوشی خود استفاده کنید.

 

منبع: زومیت

 

0

بهترین تلویزیون های OLED بازار

تلویزیون‌های OLED به واسطه‌ی تکنولوژی پیشرفته و کیفیت تصویر خیره‌کننده‌ی خود، در حال حاضر بهترین گزینه برای لذت از محتوا‌های ویدیویی به شمار می‌روند. اگر قصد خرید محصولی از این دسته از تلویزیون‌ها را دارید،

برتری تلویزیون‌های OLED‌ نسبت به سایر تکنولوژی‌های موجود، بر هیچ کسی پوشیده نیست. پیش از این در زومیت این تکنولوژی نوین را به طور کامل بررسی کرده‌ایم و نقاط ضعف و قوت آن را پوشش داده‌ایم. حال در صورتی که قصد خرید تلویزیون OLED را داشته باشید، در ابتدا باید با برند‌ها و محصولات موجود در بازار آشنا شوید.

بهترین تلویزیون OLED

ال‌جی با سرمایه‌گذاری گسترده در زمینه‌ی تکنولوژی‌ OLED‌، موفق به کاهش هزینه‌ی تولید و عرضه‌ی گسترده‌ی آن‌ها به بازار شده است. به همین دلیل نیز تنها گزینه‌ی موجود و مقرون به صرفه در بازار ایران و حتی بازار جهانی، تلویزیون‌های این شرکت است. ال‌جی به طور کلی چهار مدل تلویزیون OLED به بازار عرضه کرده است که سه مدل از آن‌ها در ایران وجود دارد. ال‌جی تلویزیون‌های OLED را در دو سایز ۵۵ و ۶۵ اینچ تولید می‌کند.

EA9700 / EA9800

بهترین تلویزیون OLED

بهترین تلویزیون OLED

شروع سلطه‌ی ال‌جی بر بازار تلویزیون‌های OLED با مدل‌های EA9700 و EA9800 بود. این تلویزیون‌ها که اواخر سال ۲۰۱۴ وارد بازار شدند، با طراحی زیبا نگاه‌های زیادی را به خود جلب کردند. رزولوشن 1080P، نمایشگر خمیده، طراحی خیره‌کننده با پایه‌ی شیشه‌ای و بدنه‌ای از جنیس فایبر کربن همگی باعث شدند تا اولین تلویزیون OLED به یکی از بهترین تلویزیون‌های بازار تبدیل شود. کارشناسان مختلف کیفیت تصویر این تلویزیون را خیره کننده عنوان کردند.

بهترین تلویزیون OLED

در حال حاضر مدل‌های EA9700 و EA9800 در بازار موجود نیستند. اما اگر رزولوشن 1080P برای شما کافی است و از لحاظ بودجه نیز محدودیت دارید، در صورت یافتن یکی از مدل‌های مذکور، در خرید آن شک نکنید.

EC9300GI

بهترین تلویزیون OLED

ال‌جی نسل جدید تلویزیون‌های OLED خود را در چند مدل مختلف عرضه کرده تا گزینه‌های بیشتری را برای خریداران فراهم کند. در حال حاضر ارزان‌ترین تلویزیون OLED‌ بازار، مدل EC9300GI است. البته منظور از قیمت پایین، مقایسه‌ی قیمت این تلویزیون با سایر انواع OLED‌ است زیرا برچسب قیمت ۸ میلیون تومانی این محصول ۵۵ اینچی با رزلوشن 1080P، به هیچ وجه ارزان نیست. با همین بودجه می‌توانید بهترین تلویزیون LED بازار را با اندازه‌ی ۶۵ اینچ و رزولوشن 4K تهیه کنید.

بهترین تلویزیون OLED

البته در نظر داشته باشید که هیچ گرانی بی دلیل نیست. زیرا EC9300GI به راحتی بهترین LED بازار را در کیفیت تصویر شکست می‌دهد. این تلویزیون نیز همانند سایر محصولات OLED ال‌جی دارای نمایشگر خمیده است. طراحی تحسین برانگیز با پایه‌ی بسیار زیبا، کنتراست فوق‌العاده به همراه رنگ مشکی عمیق، استفاده از چینش WRGB پیکسل‌ها برای نمایش بهتر رنگ سفید (تولید رنگ سفید یکی از چالش‌های اصلی نمایشگر‌های OLED‌است)، قابلیت پخش تصاویر سه بعدی با امکان تبدیل تصاویر دو بعدی به سه بعدی، سیستم عامل Web OS و کنترل جادویی ال‌جی، همگی بخشی از امکانات گسترده‌ی این تلویزیون هستند.

بهترین تلویزیون OLED

کنتراست، یکپارچگی تصاویر، سرعت رفرش و پورت‌های خروجی همگی جز بهترین‌های تلویزیون‌ها هستند. تنها نقطه‌ی ضعف این تلویزیون را می‌توان خروجی صدای آن دانست. با توجه به تاکید ال‌جی بر زیبایی و باریکی بدنه‌‌ی تلویزیون، امکان استفاده از اسپیکر‌های توانمند موجود نبود و به صرفه‌ترین تلویزیون OLED بازار، برخلاف کیفیت تصویر عالی خود، از خروجی صدای رسایی بهره نمی‌برد.

EC970T

بهترین تلویزیون OLED

اگر در خرید تلویزیون محدودیت مالی ندارید و به دنبال بهترین گزینه‌ی بازار هستید، تلویزیون‌های ۶۵ اینچ OLED 4K ال‌جی بهترین گزینه‌ی پیش‌رو شما است. در حال حاضر بهترین تلویزیون‌های بازار همین مدل‌های ال‌جی هستند. شرکت‌های تولید‌کننده‌ی تلویزیون تبلیغات گسترده‌ای مبنی بر پیشرفت محصولات خود و برابری کیفیت آن‌ها با انواع OLED‌کرده‌اند؛ اما در صورتی که به مقایسه‌ی نمونه‌های OLED‌ و LED در شرایط مختلف بپردازید، با قدرت فوق‌العاده و اختلاف فاحش تکنولوژی‌های نام برده پی خواهید برد. پس در صورتی که به دنبال کسب بهترین تجربه‌ی بصری از محتواهای ویدیویی هستید، تنها به تلویزیون‌های OLED فکر کنید. 

بهترین تلویزیون OLED

تلویزیون EC970T ال‌جی با رزولوشن 4K و اندازه‌ی ۶۵ اینچی خود، قیمتی نزدیک به ۲۲ میلیون تومان دارد! نکته‌ی جالب این است که EC970T در حال حاضر ارزان‌ترین تلویزیون OLED 4K جهان است! اما جدا از قیمت بسیار بالا، این تلویزیون هرچیزی که نیاز دارید را به بهترین وجه ممکن برای شما به ارمغان خواهد آورد. این تلویزیون منحنی، تمامی نقاط مثبت برادر‌ها ارزان‌تر خود را دارد.

بهترین تلویزیون OLED

اما نکته‌ای که ارزش خرید EC970T را افزایش می‌دهد، کمک گرفتن ال‌جی از شرکت معتبر هارمان کاردون برای ایجاد تجربه‌ی عالی صوتی است. هارمان کاردون با سال‌ها تجربه در توسعه‌ی تکنولوژی و سیستم‌های صوتی، ارتقای محسوسی در کیفیت اسپیکر‌های EC970T ایجاد کرده و می‌توان به خوبی تفاوت‌های آن با تلویزیون‌های  OLED‌ ارزان‌تر ال‌جی مشاهده کرد. 

بهترین تلویزیون OLED

همانطور که از تلویزیونی ۲۲ میلیون تومانی توقع می‌رود، ال‌جی EC970T نیز از جدید‌ترین تکنولوژی‌های پخش تصاویر بهره می‌برد. برای شروع بد نیست بدانید این تلویزیون توانایی پخش ویدیو‌های با کدک H.265 را دارد. پخش تصاویر سه‌بعدی، ماشین زمان، سیستم عامل هوشمند Web OS، طراحی بسیار زیبا و خیره‌کننده، ریموت کنترل جادویی و پشتیبانی از پلتفرم‌های ارسال بیسیم تصاویر اعم از میراکست، DLNA و WiDi، تنها بخشی از لیست بلند‌بالای مشخصات فنی EC970T است. 

EG960T

بهترین تلویزیون OLED

برای اطلاع از کیفیت تصویر EG960T ال‌جی تنها کافی است نگاهی به نتایج بررسی نشریات تخصصی تلویزیون جهان بیاندازید تا با «جمله‌ی بهترین کیفیت تصویر» (Best picture quality ever) مواجه شوید. پیش از بررسی توانایی‌های این تلویزیون 4k لازم است به برچسب قیمتی آن اشاره کنیم. اگر توانایی پرداخت ۲۳ میلیون تومان برای تلویزیون را دارید، به مطالعه‌ی این مقاله ادامه دهید.

بهترین تلویزیون OLED

قطعا EG960T برای عموم مردم غیرقابل دسترس است. البته لازم به ذکر است که این قیمت برای نمونه‌ی ۶۵ اینچی این تلویزیون تعیین شده است و نمونه‌ی ۵۵ اینچی EG960T قیمتی نزدیک به ۴۰ درصد کمتر دارد. متاسفانه در بازار ایران تنها مدل ۶۵ اینچی این تلویزیون در دسترس است. 

بهترین تلویزیون OLED

اگر با خود فکر کنید که قیمت بالای EG960T هیچ توجیحی ندارد، کاملا اشتباه می‌کنید. تنها کافی است به طراحی این تلویزیون توجه کنید تا متوجه ضخامت تقریبا برابر آن با یک آیفون شوید. بدنه‌ی منحنی، فوق‌العاده باریک، جنس فایبرکربن و پایه‌ی بسیار زیبا، به خوبی به همگان برچسب قیمتی خود را اعلام می‌کند. ال‌جی در این تلویزیون نیز موفق شده با همکاری شرکت نامدار هارمان کاردون، تجربه‌ی صوتی ایده‌آلی را به ارمغان بیاورد. در بخش امکانات و مشخصات فنی این تلویزیون تقریبا تکنولوژی وجود ندارد که ال‌جی در گران‌ترین تلویزیون خود از آن بهره نبرده باشد.

بهترین تلویزیون OLED

چینش WRGB پیکسل‌ها، موتور Triple XD‌پخش تصاویر، ۹ حالت کالیبره نمایشگر، سیستم فعال کاهش نویز و چندین الگوریتم پیچیده برای تولید مجدد و جذاب رنگ‌ها، بخشی از تکنولوژی‌های به کار رفته در EG960T برای پخش تصاویر خیره کننده، است. به موارد قبلی طراحی عالی، پورت‌های خروجی‌های متعدد، کیفیت ساخت درجه یک و لیست بلند بالایی از امکانات دیگر را بیافزایید؛ بدین ترتیب ال‌جی قیمت ۲۲ میلیون تومانی تلویزیون خود را توجیح کند. 

بهترین تلویزیون OLED

اگر محدودیت مالی برای خرید تلویزیون ندارید، بدون شک محصولات ۶۵ اینچی و OLED 4K ال‌جی را مد نظر خود قرار دهید. قطعا از خرید این تلویزیون‌ پشیمان نخواهید شد.

بهترین تلویزیون OLED‌ جهان

در ادامه به معرفی بهترین تلویزیون‌های OLED، و بالطبع بهترین تلویزیون‌‌های جهان می‌پردازیم. محصولات زیر در بازار ایران حضور ندارند و احتمال ورود آن‌ها نیز بسیار اندک است. 

در بازار جهانی رقابت برای تولید بهترین تلویزیون بسیار فشرده دنبال می‌شود. این موضوع کمک زیادی به ارتقای اعتبار تولید‌کننده خواهد کرد. در رده‌ی تلویزیون‌های OLED‌ همانطور که پیش‌بینی می‌شد، ال‌جی محصولات فوق‌العاده‌ای ارایه کرده است که یکی از آن‌ها تنها با هدف کسب لقب بهترین تلویزیون تاریخ تولید شده است.

OLED65G6P

بهترین تلویزیون OLED

این تلویزیون در یکه کلمه، خارق‌العاده است. بدون اغراق می‌توان نهایت زیبایی را در این محصول مشاهده کرد. OLED65G6P در حال حاضر نهایت توان ال‌جی در تولید تلویزیون است. اما نکته‌ای که این محصول را خاص کرده، طراحی فوق‌العاده‌ی آن است که ال‌جی توسط آن برای اولین بار توسط آن تکنولوژی Picture-on-Glass را معرفی کرد.

بهترین تلویزیون OLED

بهترین تلویزیون OLED

این تلویزیون ۶۵ اینچی 4K، تنها از یک پنل کم حاشیه و بسیار باریک بهره می‌برد که روی پایه و هم‌چنین ساندبار مخصوص به خود قرار می‌گیرد. برای توانایی بالای ال‌جی در تولید OLEDها کافی است بدانید OLED65G6P تنها ۲.۵ میلی‌متر ضخامت دارد! این تلویزیون در اندازه‌های ۶۵ و ۷۷ اینچی عرضه می‌شود و خرید نمونه‌ی ۶۵ اینچی آن ۸۰۰۰ دلار هزینه خواهد داشت!

بهترین تلویزیون OLED

ال‌جی ادعا کرده است که OLED65G6P بهترین کیفیت تصویر را بین تمامی تلویزیون‌های این شرکت دارد. صحبت‌های فرانسیس فورد کاپولا کارگردان نامدار فیلم پدرخوانده پس از بررسی این تلویزیون، گواهی است بر ادعای ال‌جی. فورد کاپولا در خصوص کیفیت تصویر OLED65G6P اعلام کرد:

چیزی قابل مقایسه با این نمایشگر نیست.

بهترین تلویزیون OLED

ال‌جی تلاش زیادی برای ارتقای کیفیت تصویر تلویزیون‌های OLED‌ خود کرده و نتیجه‌ی کار خود را در OLED65G6P اجرا کرده است. این تلویزیون علاوه بر طراحی بی‌نظیر، کیفیت تصویر فوق‌العاده‌ای ارایه می‌دهد که نظر هر بیننده‌ی سخت‌گیری اعم از فیلمبرداران و کارگردانان استودیو‌های فیلم‌سازی را نیز به خود جلب می‌کند. اما آیا OLED65G6P به راستی بهترین تلویزیون حال حاضر جهان است؟

VIERA TX-65CZ952B

بهترین تلویزیون OLED

درست زمانی که ال‌جی از پادشاهی خود در عرضه‌ی تلویزیون‌های OLED خبر می‌دهد، پاناسونیک وارد گود رقابت شده و با تولید TX-65CZ952B به رقیب کره‌ای خود نشان داد که «دود از کنده بلند میشه». تلویزیون ۶۵ اینچی OLED 4K‌ پاناسونیک با همکاری نزدیک این شرکت با THX و استودیو‌های فیلم‌سازی مطرح جهان تولید شده است تا از پخش دقیق و واقعی رنگ‌ها در تصاویر اطمینان حاصل شود؛ جایی که عموم تلویزیون‌های OLED در آن ضعف دارند. TX-65CZ952B نیز مانند رقیب اصلی خود از چینش WRGB پیکسل‌ها بهره می‌برد. 

بهترین تلویزیون OLED

پاناسونیک هنوز تلویزیون OLED ارزان قیمتی برای رقابت‌ با محصولات ال‌جی عرضه نکرده است اما در رده‌ی محصولات حرفه‌ای گران‌قیمت، با عرضه‌ی TX-65CZ952B توانایی خود را به رخ همگان کشیده است. با این که TX-65CZ952B از طراحی زیبایی برخوردار است، اما در این بخش به واقع حرفی برای گفتن در برابر OLED65G6P ال‌جی ندارد.

بهترین تلویزیون OLED

اما پاناسونیک تمرکز خود را در تولید تصاویر بی‌نقص منعطف کرده بود. به همین دلیل طبق نظر نشریات معتبر بررسی تلویزیون‌ها، تلویزیون OLED پاناسونیک بهترین کیفیت تصویر را تا کنون ارایه می‌دهد. البته در نظر داشته باشید تلاش زیاد پاناسونیک برای تولید TX-65CZ952B برای خریدار ارزان تمام نخواهد شد و باید توانایی پرداخت برچسب قیمتی ۱۱.۵۰۰ دلاری آن را داشته باشند. 

بهترین تلویزیون OLED

 

1
+1

با زیباترین لپ تاپ های دنیا آشنا شوید

صنعت اسمارت فون ها نهایت تلاش خود را کرده تا زیبایی را به عنوان جزیی لاینفک از این گجت ها معرفی کند. خب، قطعاً تولیدکنندگان لپ تاپ هم زیبایی را به عنوان یک مولفه ضروری در محصولات خود در نظر می گیرند. تا چندی پیش، لپ تاپ ها دستگاه هایی نه چندان زیبا و حجیم بودند که فقط در رنگ های تیره و خسته کننده عرضه می شدند؛ گجت هایی که هیچ بهره ای از ظرافت در طراحی نبرده بودند.


اما اوضاع به تدریج تغییر کرد و طراحان ایده های ناب و بکر خود را به دنیای لپ تاپ ها هم وارد کردند. در ادامه قصد داریم 10 نمونه از زیباترین لپ تاپ هایی که در حال حاضر در بازار موجود است را به شما معرفی کنیم.

 

Zenbook ایسوس

 

zenbook


پوشش فلزی برس خورده این لپ تاپ زیبایی را به نهایت رسانده است. به محض اینکه چشمتان به Zenbook ایسوس می خورد، این پوشش فلزی چشمان شما را خیره می کند. ظاهر برس خورده دایره ایT درخشش مات زیبایی به این لپ تاپ می بخشد که نمی توانید از آن چشم بردارید.

 

XPS 13 و XPS 15 دل

 

dell


با وجودیکه کمپانی Dell در این دو لپ تاپ برخوردی محافظه کارانه با طراحی داشته، ولی زیبایی را هم در طراحی آنها منظور کرده است. XPS 13 و XPS 15 دو لپ تاپ حرفه ای دل هستند که به دلیل عریض بودن نمایشگر به اندازه ای که تقریبا هیچ کناره ای در اطراف آن دیده نمی شود، این لپ تاپ ها را خیلی خواستنی کرده است. جنس فیبر کربن که در اطراف کیبورد به کار رفته هم به زیبایی آن ها افزوده است.

 

 

Blade Stealth ریزر

 

razer

 

مخاطبین لپ تاپ های کمپانی Razer معمولا گیمرها هستند؛ کسانی که به دنبال قابلیت ها و مشخصات فوق العاده می گردند. اما Blade Stealth کمی متفاوت است.


بر خلاف اغلب لپ تاپ های گیمینگ که به دلیل مشخصات و قابلیت های گرافیکی شان خیلی حجیم هستند، Stealth از طراحی با ضخامت کم و تماماً مشکی برخوردار است؛ مشکی ماتی که حس خیلی خوبی را به کاربر منتقل می کند. این لپ تاپ کارت گرافیکی ندارد بنابراین ضخامت زیادی ندارد. پردازنده گرافیکی در یک بخش مجزا قرار گرفته که در صورت نیاز به لپ تاپ متصل می شود.


نور پس زمینه کیبورد در این لپ تاپ قابل تنظیم است و می توانید طراحی های مختلفی را برای آن تعریف کنید.

 

 

Gram ال جی

 

lg

 

انصاف داشته باشید؛ این لپ تاپ از مک بوک ایر قشنگ تر است. این لپ تاپ ظریف و فلزی خیلی شبیه به مک بوک ایر اپل است، اما نمایشگر Gram ال جی از کناره های بسیار باریکی برخوردار است و همین هم ظاهری به مراتب مدرن تر به این لپ تاپ می دهد.

 

 

MacBook Pro اپل

 

apple


طراحی مک بوک پرو از سال 2008 تغییری نکرده، ولی اپل سعی کرده این محصول خود را به نحوی طراحی کند که در طول زمان هم درخشش خود را حفظ کند. طراحی ظریف فلز و شیشه مشکی مک بوک پرو جلوه ای فوق العاده و منحصر به فرد به آن می دهد.

 

 

Ativ Book 9 Pro سامسونگ

 

samsung


سری Ativ سامسونگ از طراحی ظریفی برخوردار است که در کناره ها تا حدودی خمیدگی دارد. اگر به Ativ که روی میز قرار داده اید نگاه کنید، به نظر می آید که در بالای سطح میز شناور است.

 

 

Aspire S7 ایسر

 

acer


این محصول ایسر حدود یک سال سن دارد، پوشش خارجی آن نوعی شیشه بسیار زیباست که معمولا در لپ تاپ ها به چشم نمی خورد. رنگ سفید آن ظاهری بسیار مدرن و درخشان به این لپ تاپ می دهد.

 

 

Yoga Pro 900 لنوو

 

lenovo


بخش بسیار مهم یوگا پرو 900، لولاهای خاص آن است که ظاهری مانند یک قطعه زینتی فلزی دارد. این لولا به شما اجازه می دهد نمایشگر را به زاویه کاملا 360 درجه بچرخانید. نمایشگر این لپ تاپ بسیار نازک و تمام شیشه است. اگر از رنگ نارنجی متالیک آن خوشتان نمی آید، می توانید رنگ طلایی یا نقره ای آن را انتخاب کنید.

 

lenovo

لولای یوگا شباهت زیادی به محصولات رولکس دارد.

 

 

Spectre اچ پی

 

hp


این لپ تاپ اچ پی درست نقطه مقابل Gram ال جی است. لولا شباهت عجیبی به نواری از طلا دارد و در قسمت هایی از بدنه آن استفاده های ظریفی از مس شده است. Spectre در حال حاضر باریک ترین لپ تاپ دنیاست. البته این لپ تاپ هنوز به بازار عرضه نشده و انتظار می رود که اچ پی تابستان امسال این محصول خود را روانه بازار کند.

 

 

Surface book مایکروسافت

 

microsoft


واقعیت این است که سرفیس بوک یک لپ تاپ تمام و کمال نیست، چرا که نمایشگر جدا شونده اش آن را بیشتر به یک تبلت هیبریدی تبدیل می کند. اما، برخلاف سایر دستگاه های هیبریدی لپ تاپ/تبلتی موجود در بازار، سرفیس بوک هم عملکردی مانند یک لپ تاپ دارد و هم احساس مشابهی را به کاربر منتقل می کند.

 

منبع: Business Insider

0

ریشه‌یابی نام شرکت‌ها؛ کلمه‌ی LG از کجا آمده؟

0

اندروید مارشمالو برای LG Magna منتشر شد

گوشی‌هوشمند LG Manga که سال گذشته به بازار عرضه شد، هم اکنون بروزرسانی اندروید ۶.۰ مارشمالو را دریافت کرده است. 

ال‌جی ارائه آپدیت اندروید مارشمالو را برای گوشی‌ هوشمند Magna خود آغاز کرده است. این محصول در سال ۲۰۱۵ معرفی شده و در حال حاضر اندروید ۶.۰ مارشمالو برای مدل LG-H500f آن در یونان منتشر شده است.

گوشی‌ هوشمند Magna با اندروید ۵.۰.۱ عرضه شد، بنابراین نیازی نیست بگوییم که این بروزرسانی قابلیت‌های جدیدی را برای کاربران ارائه خواهد کرد، از جمله می‌توان به Doze و Now on Tap و بخش جدید دسترسی‌های اپلیکیشن‌ها اشاره کرد. در هرحال، اکنون اطلاعات دیگری از اینکه چه تغییرات دیگری در این برزورسانی اضافه شده در دسترس نیست.

مثل همیشه ممکن است مدتی طول بکشد تا این آپدیت روی دستگاه شما قابل دریافت باشد. اگر قصد دارید خودتان این بروزرسانی را بررسی کنید به بخش تنظیمات دستگاه خود مراجعه کنید.

منبع gsmarena