0

دیشب در مراسمی با حضور اصحاب رسانه، فعالان و مسئولان صنفی و بخشی از همکاران فروش آونگ اعلام شد که این شرکت نماینده‌ی انحصاری تندا تولید کننده محصولات شبکه شده است. پیش از این آونگ نماینده‌ی رسمی فروش ای-دیتا، هانت‌کی و اندرومدیا بود.

سید علی میرلوحی مدیرعامل شرکت آونگ در این مراسم گفت:«آونگ همیشه تلاش می‌کند تا برندی که محصولات آن را وارد بازار می‌کند، در بازار پایدار بماند و بتواند سهم خوبی از بازار را در اختیار خود بگیرد. این کار از طریق ۵ دفتر مارکتینگ در کشور انجام می‌شود.»

میرلوحی ادامه داد:«در این راه برای ارائه‌ی بهترین خدمات و تسلط روی دو بازار کاملا متفاوت شبکه و ذخیره سازی، تیم‌های متخصصی برای فروش، پشتیبانی و بازاریابی در شرکت ما شکل گرفته است. این تیم‌ها برای ورود تخصصی در بازار  شبکه، همه‌ی کارها را انجام داده‌اند تا بتواند از بازار سهم بگیرند. تمامی دفاتر فروش به نیروهای متخصص شبکه مجهز شده‌اند.»

بهرام شفق مدیرکل فروش شرکت آونگ در این مراسم گفت:« کانال فروش مستحکم و منظمی در شرکت آونگ شکل گرفته است تا از طریق آن محصولات مختلف مرتبط در شاخه‌ی کامپیوتر ارائه کنند. ما در این راه نمایندگی ای‌دیتا، هانت کی و در قدم سوم نمایندگی انحصاری اندرومدیا (برای لوازم جانبی) را گرفته‌ایم. چهارمین نمایندگی انحصاری این بار در زمینه‌ی شبکه و به عنوان نماینده‌ی تندا رخ داده است. 

آونگ تندا

میرلوحی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه «پیش از این تندا با دو شرکت دیگر همکاری می‌کرد، چگونه هم اکنون شما نماینده‌ی‌ انحصاری دارید؟» گفت:«تندا از ۴ سال پیش در بازار ایران وجود داشته و با دو شرکت همکاری کرده است. از این پس ما تنها نماینده این شرکت هستیم و به عنوان نماینده‌ی انحصاری شناخته می‌شویم. ورسان که یکی از این شرکت‌ها بوده با ما در این راه همکاری استراتژیک می‌کند. قرار است هر دو برند آونگ و ورسان تحت استراتژی واحد آونگ محصولات تندا را در سراسر کشور عرضه کنند.»

مدیرعامل آونگ در پاسخ به سئوال خبرنگار زومیت در مورد پیش بینی سهم بازار تندا در همکاری با آونگ توضیح داد: «دو دهه محصولات دی‌لینک یکه تازه بود تا تی‌پی‌لینک آمد و این دو برند مارکت را تحت کنترل خود آوردند. تندا بیشترین پتانسیل را برای ورود به بازار ایران دارد چرا که پس از تی‌پی‌لینک در بازار چین بزرگ‌ترین سهم بازار را دارد و بالاترین سرعت رشد را نیز در اختیار دارد. قدرت آونگ نیز به این پتانسیل اضافه می‌شود. تا قبل از این رقابت یکسان نبود و تندا نمی‌توانست به اندازه‌ی دیگر برندها مانند تی‌پی‌لینک و دی‌لینک رقابت کند.»

میرلوحی ادامه داد: «با حضور آونگ در کنار تندا، در حال حاضر پتانسیل‌ها یکسان است و تندا می‌تواند همچون دی‌لینک یا تی‌پی‌لینک در بازار ایران موفق باشد. تندا اگر کیفیت و قیمت فعلی را حفظ کند ما فکر می‌کنیم آونگ توانایی آن را دارد تا جایگاهی بهتر از جایگاه جهانی تندا در ایران کسب شود.»

او به سئوال دیگر خبرنگار زومیت مبنی بر اینکه «بحث گارانتی آونگ در تندا به چه صورت خواهد بود؟ آیا محصول جایگزین برای دریافت کنندگان خدمات گارانتی تحویل داده می‌شود؟» پاسخ داد:«ارزش افزوده در گارانتی هدف اصلی آونگ برای همیشه بوده است. به عنوان مثال آونگ حافظه‌های ذخیره سازی، خدمات بازگرداند اطلاعات و ریکاوری اطلاعات را در اختیار کاربران ایرانی قرار می‌‌دهد که در دنیا منحصر به فرد است. شعار «یک بار به آونگ بیایید» برای خدمات پس از فروش شعار همیشگی آونگ است. ما اهمیت بخش شبکه را درک می‌کنیم و تلاش داریم که یک بار به آونگ بیاید را در مورد محصولات تندا نیز محقق کنیم. در صورتی که در آن واحد نتوانیم محصولات را تعویض یا رفع اشکال کنیم، محصول جایگزین تحویل می‌دهیم. خدمات‌دهی خوب و رضایت مشتریان برای شرکتی که می‌خواهد ۳۰ درصد بازار را در اختیار بگیرد، یک ضرورت است.»

آونگ تندا

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه «مزیت رقابتی محصولات تندا در مقایسه با دیگر برندها چیست؟» گفت:« از نظر کیفی در خیلی از رده‌ها هم تراز با برندهای تی‌پی‌لینک و دی‌لینک است و حتی بعضی از محصولات این برندها در یک کارخانه تولید می‌شود و از این بابت، به نظر ما ارزش افزوده می‌تواند تاثیر گذار باشد. آونگ با ایجاد خدمات، گارانتی و ارزش‌های افزوده‌ها در این بخش باعث می‌شود که تندا در ایران موفق‌تر از دو برند دیگر باشد. ما از تندا خواستیم تا یک نیروی R&D در ایران مستقر باشد تا محصولات براساس نیازهای بازار توسعه داده شوند. به عنوان مثال منوی فارسی و مبنی بر استانداردهای بالا در ایران عرضه خواهند کرد. 

او ادامه داد:«تندا مدعی هستیم که کیفیتی بالاتر یا مساوی از رقبا ارائه خواهد کرد و آونگ نیز مدعی است که کیفیت خدمات بالاتری را در اختیار مشتری قرار خواهد داد و از طرفی قیمت محصولات تندا نیز پایین‌تر از رقبا خواهد بود.»

وی در پاسخ به خبرنگار دیگر در مورد مدت گارانتی گفت:«گارانتی سه ساله برای محصولات تندا توسط آونگ ارائه خواهد شد که این با بقیه شرکت‌ها و رقبا برابر است؛ اما ما با ایجاد گارانتی متفاوت و ارزش‌افزوده در خدمات موجب برتری گارانتی آونگ و تندا خواهیم شد.»

منبع: زومیت

 

0

Tenda آماده برای رقابت نفس گیر!

تمایل روزافزون به استفاده از گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، تلویزیون‌های هوشمند و دستگاه‌های مختلف دیگری که امکان اتصال به اینترنت و دریافت محتوا از طریق این پروتکل را دارند، تقاضا برای شبکه‌های خانگی را افزایش داده است. در سال ۲۰۱۴ درآمد بازار شبکه‌های وایرلس خانگی به بیش از ۱۲ میلیارد دلار رسید و انتظار می‌رود این میزان تا سال ۲۰۲۳ به بیش از ۲۳ میلیارد دلار برسد. از سوی دیگر، بسیاری از گروه‌های کوچک و بزرگ کاری برقراری ارتباط و پیش بردنِ پروژه‌ها را از طریق اینترنت ساده‌تر یافته‌اند و در نتیجه شبکه‌های اداری نیز بیشتر از همیشه مورد توجّه قرار گرفته‌اند. در چنین شرایطی است که بازار ارائه‌ی تجهیزات و راه حل‌های شبکه شلوغ‌تر و رقابتی‌تر از همیشه شده است تا نوآوری، قیمت مناسب و کیفیت بالا در دستور کارِ ارائه‌دهندگان خدمات و تجهیزات شبکه قرار بگیرد. تندا یکی از شرکت‌های فعّال در این حوزه است که در سال‌های اخیر موفّق شده این سه مولفه را با هم ترکیب کند. شرکت تندا تکنولوژی که فعالیتش را از سال ۱۹۹۹ آغاز کرده، هم‌اکنون دومین تولید کننده بزرگ در حوزه‌ی فناوری شبکه و تولید تجهیزات مرتبط با این حوزه در چین است و یکی از پیشروترین شرکت‌ها به شمار می‌آید.

تندا تلاش می‌کند راه حل‌ها و تجهیزاتی در اختیار کاربران بگذارد که هم نصب و راه‌اندازی‌اش ساده باشد و هم آخرین فناوری‌های روز را متناسب با نیاز کاربران در اختیار آن‌ها بگذارد. نوآوری و خلّاقیت ایده‌ی اصلی تندا برای حضور هرچه قوی‌تر در بازار تکنولوژی‌های مرتبط با شبکه است و به همین دلیل یکی از قوی‌ترین تیم‌های تحقیق و توسعه را در این حوزه به خدمت گرفته است. محصولات تندا شامل تجهیزاتی از قبیل تجهیزات شبکه‌ی خانگی و اداری، سوییچ شبکه، روتر، دوربین پروتکل اینترنت (IPTV) و غیره است. کارایی و عملکرد عالی، سیگنال قدرتمند و پایدار، نصب و استفاده‌ی آسان، کیفیت بالا و قیمت رقابتی، مولفه‌های مشترک تولیدات تندا هستند. در سال ۲۰۱۲ تندا همکاری استراتژیکش را با شرکت برودکام (Broadcom) آغاز کرد و به سرعت به یکی از شریک‌های اصلی برودکام در چین تبدیل شد. برودکام شرکتی آمریکایی است که در زمینه‌ی تکنولوژی نیمه‌هادی‌ها و ارتباطات بی‌سیم فعالیت دارد و برخی تراشه‌های تولیدی آن در گوشی‌ها و تبلت‌های اپل استفاده می‌شود. تندا نیز از تراشه‌های باکیفیت برودکام بهره می‌گیرد تا بالاترین کیفیت ممکن را در اختیار مشتریان خود بگذارد.

این شرکت تلاش می‌کند در کنار به‌روزترین فناوری‌ها، به ارگونومی کاربر هم توجّه کند. تندا که مقر اصلی آن در شهر بندری شنژن چین (Shenzhen، یکی از مهم‌ترین شهرهای صنعتی و بازرگانی جهان است که بیش از ۱۲ میلیون نفر جمعیت) واقع شده، در سال‌های اخیر توانسته است کسب و کار خود را گسترش بدهد و وارد بازارهای جهانی شود. تندا هم‌اکنون در ۱۷ کشور جهان دفتر دائمی دارد و محصولات خود را در بیش از ۱۰۰ کشور به فروش می‌رساند.